Španělsko – Pobř. slonoviny 5:2 (po pr.) | Japonsko – Nový Zéland 0:0 (4:2 po pen.) | Brazílie – Egypt 1:0 (kon.)
Jižní Korea – Mexiko 3:6 (kon.)
Španělsko
5:2 (1:1)
Pobřeží slonoviny
Sobota 31.07.2021, 10:00 • Miyagi Stadium, Rifu (Kapacita: 49 133) • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne a někdy příště opět na shledanou. (12:44:44)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 15:22.

Dnešní utkání je za námi. Španělé dnes byli v utkání lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili vysoko, 5:2! Hosté se však v utkání dostali do vedení už v 6. minutě, kdy se trefil Bailly. Domácí však dokázali ve 30. minutě vyrovnat, a to díky Olmovi. Poté v 42. minutě nebyl uznán gól Oyarzabalovi, a tak oba týmy šli do kabin za stavu 1:1. Ve druhé půli jsme si museli počkat na góly až do nastavení. V 90+1. minutě se střelecky prosadil kapitán hostů Gradel a už to vypadalo, že hosté dokráčí k překvapivému vítězství. To se však nestalo, neboť na hřiště přišel Mir, který v 90+3. minutě dokázal srovnat na 2:2. Prodloužení už bylo kompletně v režii Španělů, kteří nejdříve v 98. minutě otočili stav utkání díky proměněné penaltě Oyarzabala, a poté dvěma góly v závěru prodloužení, které oba vstřelil Mir zvýšili na končených 5:2.

Španělsko právě vstřelilo branku!
    A další gól v síti hostů! Oyarzabal dostal skvělý pas za obránce. Následně zasekl míč a vybídl ke skórování RAFAELA MIRA, který se dnes potřetí nemýlil! Asistence: Mikel Oyarzabal.

120
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prodloužení.

119
    Hosté se snaží odpovědět, ale příliš se jim to nedaří.
    117. Rafa MIR - 4:2

117
    Španělé pečetí postup do semifinále! RAFAEL MIR se dostal zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus směřující ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za Irou. Asistence: Dani Olmo.

116
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

114
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Eboué Kouassi, přichází Kouao Koffi.

114
    Žlutou kartu dostává Carlos Soler (Španělsko).

113
    Domácí tento přímý kop rozehráli na krátko. Následně však po nepřesné přihrávce jednoho z nich ukořistili míč hosté.

112
    Španělé budou zahrávat přímý kop zhruba z dvaadvaceti metrů od branky soupeře, avšak z poměrně velkého úhlu.

111
    Mir vyslal na branku střelu z hranice vápna, se kterou však Ira neměl větší potíže.

110
    Gil se nedokázal prokličkovat s míčem podél levé postranní čáry až do vápna a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

109
    Simón je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat v utkání.

Martin Penker

Branky: 30. Olmo (Miranda), 90+3. Mir, 98. Oyarzabal (pen.), 117. Mir (Olmo), 120+1. Mir (Oyarzabal) – 10. Bailly (Gradel), 90+1. Gradel (Kouassi)

Karty:   70. Olmo (ESP), 78. García (ESP), 114. Soler (ESP) – 73. Dabila (CIV)

Španělsko: Simón – Mingueza (10. J. Vallejo), García, P. Torres, Miranda (106. Cucurella) – Merino (C) (90+2. Mir), Zubimendi (106. Moncayola), Pedri (102. Soler) – Asensio (68. B. Gil), Oyarzabal, Olmo.
    Náhradníci: Fernández – Cucurella, J. Vallejo, Mir, Soler, Moncayola, B. Gil.

Pobřeží slonoviny: Ira – Singo, Bailly, Dabila, Diallo – Timite (62. A. Diallo), Kouassi (114. Koffi), Kessié, Gradel (C) – Kouamé (90. Keïta), Dao.
    Náhradníci: Nagoli, Tie – Gnaka, A. Diallo, Keïta, Ouattara, Koffi.

Rozhodčí: Valenzuela – Moreno, Torrealba (vš. Venezuela)