Přepeře – Teplice B 3:3 (kon.) | Ústí n/O – Bohemians B 1:0 (kon.) | Velvary – Liberec B 2:0 (kon.)
Živanice – Zbuzany 0:1 (kon.)
TJ Sokol Živanice
0:1 (0:0)
FK Zbuzany 1953
Sobota 31.07.2021, 17:00Česká fotbalová liga (B) • 1. kolo

Ode mne je to již vše. Přeji pěkný večer. (18:56:45)

Zápas úvodního kola ČFL mezi týmy TJ Sokol Živanice a FK Zbuzany 1953 je za námi. Z vítězství a zisku tří bodů se nakonec radují hosté, když za ně rozhodl v 67. minutě svou trefou Petr Hampl. Zápas byl poměrně vyrovnaný, aktivita hostů v první polovině druhého poločasu jim ale přinesla rozhodující náskok.

90+5

90+5
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Novák, přichází Blažek.
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Hampl, přichází Azi.

90+4
    Protečovaný dlouhý nákop domácího gólmana skončil až u jeho protějška na druhé straně hřiště, který jej v klidu sebral do svých rukavic.

90+2
    Frydrych musel svým vyběhnutím překazit další protiútok soupeře a to se mu podařilo.

90+1
    Nyní se hraje už nastavení. Zbuzany si svůj jednogólový náskok nejspíše už zvládnou pohlídat.

90
    Mohlo být definitivně rozhodnuto. Hosté šli do přečíslení, to ovšem hned nezakončili. Stalo se tak až po chvíli a přihrávce na levou stranu vápna, když gólman nebyl v ideálním postavení. Střela ovšem přeletěla nejen dva obránce na brankové čáře, ale i břevno.

89
    Blíží se nám konec základního hracího času a Zbuzany se zatím v klidu drží ve vedení.

87
    Žlutou kartu dostává Gašpar (TJ Sokol Živanice).

86
    Jeden z hostů nyní byl po zákroku soupeře nějakou dobu na trávníku a pochopitelně úplně se svým vstáváním úplně nespěchal.

85
    Nyní musel už hostující gólman zasahovat, se střelou soupeře z úhlu z pravé strany pokutového území si celkem bez problémů poradil.

84
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Kopecký, přichází Gašpar.

84
    Další útok Zbuzan už byl fotbalovější a vypadal celkem nadějně, ke střele ale z důvodu až předržování balonu ale nakonec nedošlo.

82
    Dlouhý nákop skončil až u domácího brankáře, který se snaží co nejrychleji rozehrát opět na své spoluhráče.

81
    Zbuzany zase naopak ušetřily několik desítek sekund na polovině soupeře a čas se tak pomalu začíná domácím krátit.

79
    Brankář Soukup však minimálně od vstřeleného gólu svého týmu nemusel snad ani jednou zasahovat, domácí tak musejí ještě výrazně přidat, aby se jim podařilo vyrovnat.

78
    Živanice již výrazně více drží míč, soupeř se nejspíš více zatáhl a bude se snažit pečlivě bránit svůj náskok.

76
    Fotbalisté Zbuzan v posledních minutách celkem hodně faulují, nejčastěji to bývá z taktických důvodů, aby se soupeř nedostal do nějakého nebezpečného protiútoku.

75
    Živanicím se zatím vůbec nedaří se dostat na dostřel brány soupeře. S takovou to na body z dnešního zápasu úplně nevypadá.

74
    Žlutou kartu dostává Eliáš (FK Zbuzany 1953).

73
    Teď už Živanice míč ukořistily a navíc byl jeden z jejich hráčů faulován u postranní čáry. Budou tak míč více času se správně rozmístit.

72
    Naopak Zbuzany budou rády, když budou co nejdéle držet míč na polovině soupeře a to se jim v posledních minutách celkem daří.

71
    Fotbalistům Živanic se po inkasované brance zatím nedaří úplně dostat do útoku.

69
    Naopak fotbalisté Zbuzan jsou gólem určitě povzbuzeni a znovu útočí. Rohový kop se jim ale v rohu hřiště vybojovat nepodařilo.

68
    Uvidíme, zda se domácímu týmu podaří na trefu soupeře zareagovat. Zatím to dnes totiž není zápas, který by nabízel mnoho šancí.
    67. HAMPL - 0:1

67
    Zbuzany právě vstřelily branku!
    Hostující tým takovou nenápadnou střelou otevírá skóre! K přízemnímu zakončení na pravé straně pokutového území se dostal PETR HAMPL, který nám tak otevřel střeleckou listinu Zbuzan v této sezóně.

66
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Václavek, přichází Petrus.

64
    Živanice nyní alespoň získaly další možnost v podobě rohového kopu, znovu ale nebezpečný pro bránu soupeře nebyl.

63
    Míč se nyní dívá ze strany na strany hřiště. Ani jednomu z týmů se ale své akce nedaří dotáhnout do zakončení na bránu.

62
    Na druhé straně zase nevyšla přihrávka vzduchem a i brankář domácího týmu Frydrych tak bude odkopávat.

61
    Nakonec tak došlo pouze k odkopu od brány hostujícího týmu a na gól tak i nadále čekáme.

60
    Domácí fotbalisté se vydali do rychlého a poměrně i nebezpečného protiútoku. Míč ale napoprvé před bránu neprošel a pád jednoho z domácích o chvíli později rozhodčí jako faulový neviděl.

58
    Nyní přišel rohový kop hostujících fotbalistů. Nízký centr na bližší tyč ale nebezpečné parametry ani zdaleka neměl.

57
    A znovu Zbuzany, jejichž aktivita ve druhém poločase se zvyšuje. Snaha o technickou střelu z levé strany pokutového území ovšem ovoce nepřinesla a míč minul bránu.

56
    Nyní se do útoku dostali i hosté. Centr po vhazování na úrovni pokutového území byl ale příliš dlouhý a k ničemu tak nevedl.

55
    V úvodní desetiminutovce tak jsou o něco lepší fotbalisté Živanic, míč se do brány ani vlastně pořádně k brankáři soupeře minimálně prozatím nedostal.

54
    Míč ovšem přes zeď bránících hráčů Zbuzan nepřeletěl a k ohrožení brány soupeře tak vůbec nedošlo.

53
    Domácí fotbalisté budou zahrávat standardní situaci z pozice těsně za hranicí pokutového území.

51
    Fotbalisté Zbuzan teď opět drželi míč, nedrží se jim ale dostat přes polovinu hřiště.

50
    Na druhé straně se snažili hráči Zbuzan. Do pokutového území se ale ani přes snahu probojovat nedokázali.

49
    Ani v tomto případě to však k ničemu nebezpečnému nevedlo. Přes bližší tyč to ani v jednom případě dobře nešlo.

48
    Ten první byl na bližší tyči odhlavičkován bránícím hráčem, čeká nás tak ještě minimálně jeden roh.

47
    O chvíli později už si ovšem domácí fotbalisté dokázali vypracovat příležitost v podobě rohového kopu.

46
    Rozehrávky druhého poločasu se ujali fotbalisté Živanic, jejich akce po pravém křídle ovšem neskončila ničím jiným než útočným faulem.

46

První půle zápasu je za námi. Viděli jsme poměrně hodně vyrovnanou podívanou, když oba týmy byly v průběhu poločasu několikrát aktivnější a několikrát pasivnější. Možná i z toho důvodu, že se jedná o úvodní utkání sezóny, jsme ovšem mnoha střel ani šancí svědky nebyly.

45+2

45+1
    Zatím to tak nevypadá. hostující brankář si chystá míč na odkop od své brány.

45
    První poločas se nám blíží ke konce. Podaří se jednomu z týmů ještě před přestávkou otevřít skóre.

43
    Agyeman se nedaleko pokutového území soupeře domáhal faulu, rozhodčí ale zůstal v klidu a nedovolený zákrok soupeře neodpískal.

42
    Zbuzany se pokusily rychle vyrazit do protiútoku a překvapit tak soupeře, to se jim ovšem úplně nepovedlo.

41
    Konečně také nějaká nebezpečnější střela. Přišla ze strany Živanic, brankář Soukup se ale proti tomuto pokusu z hranice pokutového území k pravé tyči ze svého pohledu dokázal natáhnout a vyrazit ji mimo.

40
    A navíc je to spíše boj. Sice nevidíme zas tak moc faulů, nyní ale jeden celkem tvrdý střet přišel.

38
    V posledních chvílích jsou opět trochu aktivnější hráči Živanic. Tato mírná převaha se však v průběhu poločasu celkem pravidelně střídá a nemůžeme říct, že by jeden celek měl výrazně navrch.

37
    A i nadále vidíme stejný obrázek hry. Snaha z obou stran, fotbalovost ale minimálně nyní chybí a s tím tak i šance a vzrušení.

35
    Rohový kop Živanic opět nepřinesl nic jiného než vyboxování míče brankářem Soukupem , který to zas tak složité neměl.

34
    Stále však i přes to všechno čekáme na velkou šanci či vlastně jakýkoli zákrok brankáře. Když už se jeden z týmů k nějaké střele dostane, tak je buď zablokována nebo nepřesná.

33
    O chvíli později už střelecký pokus přišel, byl ovšem hodně nepřesný a hostující gólman tak bude odkopávat od své brány.

32
    Zdá se, že jsem to opět trochu znovu zakřikl, ale jen částečně. Nyní už se fotbalisté Živanic nacházeli s míčem ve vápně, ke střele svou snahu ovšem nedovedli a míč se tak ocitl znovu blíže středovému kruhu.

31
    Naopak ofenziva Živanic po nedávném rohovém kopu opět moc nehrozí a nedaří se jí přiblížit bráně soupeře.

30
    Až nyní se o to pokusily Zbuzany, jejich akce skončila střelou z pravé strany vápna. Ta byla ale opět soupeřem zblokována.

29
    V posledních minutách se však hra opravdu motá opravdu v prostřední třetině hřiště a ani jednomu z týmů se nyní nedaří založit nějakou kloudnou akci.

27
    Po krátkém občerstvení fotbalistů obou týmů se opět může pokračovat v průběhu prvního poločasu.

26
    U postranní čáry přišel nedovolený zákrok skluzem, Lukáš Kopecký (ZIV) byl v souboji až příliš pozdě a vidí za své počínání žlutou kartu.

25
    Nyní je to spíše boj na polovině hřiště...

24
    Aktivita Živanic se v posledních minutách trochu zvýšila. Stále však na obou stranách čekáme na nějaké vzrušení a brankovou příležitost.

23
    Domácí se nyní dokázali dostat již do útoku a navíc vybojovali rohový kop. Centr od rohového praporku nebezpečí pro bránu Zbuzan nepřinesl.

21
    Po útočném nedovoleném zákroku Zbuzan na hranici pokutového území bude rozehrávat domácí brankář.

20
    Nyní domácí fotbalisté ukořistili míč a mohli rychle pelášit dopředu. To se jim ale moc nepovedlo, protože míč několik metrů za polovinou opět ztratili.

19
    Jeden z hostů mohl střílet z celkem slušné pozice za vápnem, čekal ale až moc dlouho, až ho soupeř zablokoval.

18
    Jinak ale mají v posledních minutách Živanice se dostal dál než na polovinu hřiště. Už delší dobu jsme od nich neviděli nějaký výpad.

17
    Aktivnější jsou ale opravdu Zbuzany, které teď vysoko napadají soupeře. Ten tak musí urychlovat svou rozehrávku, k žádným chybám to ale dosud nevedlo.

16
    Hraje se poměrně rychlý fotbal, žádnou velkou šanci jsme ale zatím úplně neviděli.

15
    Fotbalisté Zbuzan zahrávali hned dva rohové kopy po sobě, ani jeden z centrů ovšem nebyl pro bránu soupeře moc nebezpečný.

14
    Na domácí bránu letěla střela zpoza vápna. Myslel jsem, že to byl čistý průstřel, někdo z domácích obránců ale míč evidentně nad břevno tečoval.

13
    Na druhé straně to vypadalo trochu podobně, ale zase tím stylem, že přihrávka po křídle byla až příliš dlouhá a míč tak skončil v zámezí.

11
    Tentokrát letěl za domácí obranu míč myšlený jako přihrávka dopředu vzduchem. Nebylo to ovšem úplně přesné, balon tak sebral brankář.

10
    Tentokrát už to ovšem směr brána letělo. Po dlouhém nákopu brankáře se ke střele dostal hostující útočník, bránu soupeře ovšem přestřelil.

9
    Zatím bych řekl, že jsou o něco aktivnější Zbuzany, je to ale hodně vyrovnané. Právě jejich střela zpoza vápna byla ale rychle zblokována bránícím hráčem.

8
    Až teď jsme jeden viděli. Domácí fotbalista pálil na bránu z levé části pokutového území, míč ovšem netrefil ideálně a ten skončil poměrně hodně mimo.

7
    Protiakce Živanic pak nedošla ani k tomu, aby se s míčem dostali vůbec na dostřel bráně. Na první střelecký pokus tak i nadále čekáme.

6
    Do domácího pokutového území letěl z pravé strany přízemní míč, obrana si s ním bez problémů dokázala poradit a odkopnout jej do bezpečí.

5
    Na druhé straně odkopává od brány Frydrych, oba brankáři jsou v úvodu celkem hodně v akci, žádný složitý zákrok ale zatím řešit nemuseli.

5
    A znovu Soukup, tentokrát musel vyboxovávat centrovaný míč z levého křídla.

4
    První práce i pro gólmana Zbuzan, který musel odkopnout míč od své brány do zámezí, protože byl pod tlakem útočníků soupeře.

3
    Domácí tým se v úvodu několikrát pokusili přejít rychle do útoku, obrana soupeře je ale vždy rychle dokázala zastavit.

2
    Domácí gólman znovu u míče, tentokrát to pro něj však bylo naprosto rutinní, když pomáhal svým spoluhráčům s rozehrávkou.

1
    Hosté si vybojovali první rohový kop hned v první minutě, centrovaný míč ale přistál jen v rukavicích brankáře.

1

TJ Sokol Živanice: Frydrych – Buriánek, Formáček, Kakrda, Kopecký, Langr (C), Pánek D., Polák, Spěvák, Václavek
    Náhradníci: Gašpar, Pánek F., Petrus, Ráliš, Štěpánek, Vaníček

FK Zbuzany 1953: Soukup – Agyeman, Eichler, Hampl, Houha, Nováček, Novák, Pouček, Schneider, Studnička, Zákostelský (C)
    Náhradníci: Azilinon, Barciaga, Blažek, Borkovec, Eliáš, Musa, Rotbauer.

V loňské nedokončené sezoně byl mezi oběma týmy tříbodový rozdíl po osmi odehraných zápasech. Domácí Živanice jich měly na kontě dvanáct, hostující Zbuzany pak patnáct. Živanice odehrály tři přípravné zápasy, z nichž jeden vyhrály. Stalo se to poměrem 3:1 proti Čáslavi. Zbuzany jich odehrály stejný počet. Dokázaly sice překvapivě remizovat 2:2 s Ústím nad Labem, poté však dostaly šestigólovou nálož od Vlašimi. Kdo se bude radovat z bodů v prvním zápase ročníku?

Česká fotbalová liga má na programu zápasy úvodního kola, my se společně zaměříme na souboj mezi týmy TJ Sokol Živanice a FK Zbuzany 1953.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.