Sparta – K. Vary 2:3 (0:1 po s.n.) | Třebíč – Kometa Brno 3:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 0:4 (2:1 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Jihlava 3:10 (kon.) | Sokolov – Kadaň 3:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 1:3 (kon.)
Jastrzębie – Prostějov 1:2 (kon.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 2:4 (kon.) | Poruba – Kopřivnice 5:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Vítkovice Ridera
0:4 (0:3, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 03.08.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Konečně je to tady!! Vítkovičtí hokejisté se po dlouhé době znovu představí svým fanouškům na ledě domácí Ostravar arény. V přípravném utkání změří síly a trénovanost s týmem Pardubic. Toto utkání se odehrává v rámci pardubického turnaje s názvem Letní hokejové hry.

Domácí trénují na ledě teprve od minulého týdne, v obměněném kádru budou trenéři zkoušet složení jednotlivých obranných dvojic a útočných trojic. Vítkovičtí by letos chtěli sázet na vynikající obranu, proto se i v tomto zápase budou soustředit především na ni a vypilovat to, co běžný trénink nedokáže odhalit.

Pardubický tým také prošel změnami, podle hokejových expertů to týmu ale velice prospělo. Tréninkové jednotky polykali hráči zodpovědně, v posledních dnech se zaměřili hlavně na bruslení. V zápase se budou soustředit především na složení jednotlivých útoků, dalším taktickým úkonům dají ještě prostor v zápasech následujících.

Oba týmy těší, že po delší době budou moci hrát znovu před diváky, a jejich fanoušci mají radost z téhož. Na vymýšlení taktiky proti soupeři bude dost času později, trenéři obou týmů se chtějí soustředit hlavně na své hráče a co nejlepší sladění jednotlivých pětek.

Vítkovice nechají odpočívat jen své největší opory, do zápasu, který není na úvod letní přípravy právě z nejlehčích, ale přesto chtějí nastoupit v plném nasazení. To samé se dá očekávat ze strany Dynama. Nechme se překvapit, jak první přípravné utkání dopadne. Buďte toho s námi.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – Galvinš, Gewiese, Koch, Kovář, Dudas, Stehlík – Bukarts, Hruška (C), Lehtonen, Bernovský, Marosz (A), Svačina (A), Bondra, Flick, Kalus, Lednický, Chlán, Fridrich

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Soukup) – Mikuš, Košťálek, Vála, Nakládal (C), Zdráhal, Hrádek – Hecl, D. Cienciala, Blümel, Říčka, Poulíček (A), Rohlík, Koffer, Matýs, Anděl, Lichtag, Pochobradský, Costa

Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Hlavatý, Gebauer.

00:01

Úvodní vhazování vyhrávají Pardubice.

00:28
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubičtí se rychle přesunuli před domácí branku, Heclovu střelu Dolejš vykryl, ale o chvíli později nestačil na střelu DAVIDA CIENCIALY – 0:1. Bez asistence.

01:10
    Domácí kombinují u Kloučka, ale ani Svačina, ani Bernovský nebyli přesní.

01:39
    Vítkovičtí se vracejí pro puk za svou branku a znovu útočí.

02:03
    Stehlík si vyjel až před pardubickou klec, ale Klouček vytěsnil puk vyrážečkou.

02:38
    Dynamu nevyšel protiútok, Fridrich se ujal kotouče a mění směr hry.

03:08
    Znovu Fridrich v akci, zatáhl puk do pásma, ale nikdo z vítkovických nebyl nablízku.

03:36
    Hraje se ve středním pásmu.

03:45
    Hostující Hecl si nabruslil před Dolejše, ale skulinku v brance nenašel.

04:03
    Vhazuje se u domácí klece.

04:25
    Bernovský s Maroszem bojují v pásmu o prostor.

04:37
    Klouček si připsal tři dobré zákroky, vítkovičtí ale mířili spíše ze střední vzdálenosti.

05:06
    Bondra ukazuje své umění práce s holí, ale do šance jej soupeři nakonec nepustili.

05:31
    Domácí Lednický si nevšiml zdvižené pravice čárového sudího a dál kroužil pásmem, hra je přerušena.

05:50
    Vítkovice kombinovaly na zakázané uvolnění.

06:19
    Pochobradský se ocitl v těsné blízkosti branky, ale Dolejš mu kotouč vypíchl.

07:07
    Tentokrát nevyšla kombinace hostům, bude se vhazovat u Kloučka.

07:19
    Bernovský se Svačinou byli blízko vyrovnání, ale Klouček byl přesně tam, kde měl být. Následuje komerční přestávka.

07:27
    Hosté se zprudka rozjeli do pásma, ale jejich snaha nebyla odměněna.

07:52
    Další rychlý protiútok hostů, ale Dolejšova lapačka byla rychlejší.

08:18
    Hosté v pásmu, Nakládal zprudka vystřelil, ale zazvonila jen tyč!!

08:45
    Fridrich se ve středním pásmu puku nedočkal, nastřelený puk zpracoval hostující Costa.

09:28
    Dolejš má plné ruce práce, ale zatím nedovoluje další změnu skóre.

09:56
    Hosté si zahrají přesilovku, za sekání bude pykat Hruška.

10:15
    Domácí gólman má puk pod kontrolou, vhazuje se po jeho levici.

10:43
    Gewiese získal kotouč a vyhazuje ho až za Kloučkovu klec.

11:22
    Bondra bojuje ve středním pásmu u mantinelu o kotouč.

11:43
    Od modré pálil Mikuš, ale jen do bránícího hráče, který ihned vyhazuje kotouč.

11:56

12:35
    Menší závar u Dolejšovy klece, domácí gólman jej ustál. Následuje komerční přestávka.

13:46
    Hraje se od branky k brance.

14:10
    Hosté vybojovali u své branky kotouč, Říčka našel zcela volného ONDŘEJE ROHLÍKA, který se vydal do sóla a nedal Dolejšovi šanci – 0:2. Asistence: Robert Říčka, Juraj Mikuš.

14:40
    Za držení bude potrestán hostující Cienciala, domácí mají k dispozici přesilovku.

15:43
    Přesilovka není pro vítkovické to pravé ořechové, čelí nájezdům hostujících hráčů a jen pohotovost Dolejše je uchránila před dalšími góly.

16:02
    Lehkou střelu po ledě schovává Klouček pod lapačkou, bude se vhazovat po jeho pravici.

16:32
    Vítkovičtí musejí vycouvat z pásma.

16:40

16:41
    Hosté se rozjeli do pásma, MAREK HECL se dostal až k brance a zvyšuje na rozdíl tří branek – 0:3. Bez asistence.

17:12
    Domácí na skok u hostující klece, ale Klouček má dobrý výhled.

17:45
    Bukarts před brankou nahrával Hruškovi, ten ale kotouč nezachytil.

18:09
    Ofsajd odpískán hostujícímu Dynamu.

18:35
    Gewiese vystřelil od modré, ale bránící hokejky puk ke Kloučkovi vůbec nepustily.

19:11
    Boxerská vložka domácího Flicka s hostujícím Válou posílá oba hráče na trestnou lavici.

19:11
    Domácí Flick a hostující Vála vyfasovali pět minut za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

19:40
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

19:58
    Klouček je ve střehu, domácí se prosazují ztěžka.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Domácí Vítkovice prohrávají po první třetině o tři branky. Klouček zatím nemusel lovit puk ze sítě ani jednou. Dynamo se zdá být na ledě živější, rychlejší. Uvidíme, zda jim to bude stejně ladit také v následující části.

20:01

20:16
    Domácí začali zhurta, ale za brankou Pardubic přišli o kotouč.

20:23
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

20:38
    Hecl se u domácí branky bravurně vyhnul třem hráčům, ale zakončil nad Dolejšovu klec.

21:16
    Kalus dostal přihrávku k modré, ale nikdo nebyl u hostující branky připraven.

21:27
    Další boxerské vsuvka v podání domácího Kaluse a hostujícího Poulíčka.

21:27
    Po pěti minutách za hrubost vyfasovali domácí Kalus a hostující Poulíček, za kterého trest odpyká Lichtag, protože pardubický útočník bude potřebovat ošetření. Hraje se v pěti na obou stranách.

22:14
    Vítkovičtí se snaží útočit a rozhodit svého soupeře, Klouček má ale výhled.

22:31
    Domácí trestná lavice se pomalu ale jistě plní, za zásah do oblasti hlavy nebo krku je potrestán Hruška. Hosté hrají přesilovku 5 na 4.

23:32
    Cienciala pálil z boku, ale Dolejš byl připraven.

23:36
    Kotouč končí v hledišti.

24:00
    Lednický vystihl hostující přihrávku a ujížděl ke Kloučkovi, nikdo mu ale nejel na pomoc, a tak přihrávka napravo končí na holi pardubického hráče.

24:36

25:00
    Dynamo rozehrává od své branky.

25:38
    V přerušení se na led vracejí potrestaní Flick a Vála.

25:50
    Pochobradský jen nahodil puk do rohu, aktivně se jej ale ujal Costa, který nezamířil přesně.

25:55
    Domácí fanoušci se mohli dočkat první branky, ale Kloučkova náruč se zavřela včas.

26:05
    Matýsova nahrávka před branku Dolejše nezmátla.

27:04
    Hosté rychle zaútočili, ale Heclovu střelu Dolejš zpacifikoval.

27:31
    V přerušení hře se na střídačky vracejí Lichtag a Kalus.

28:00
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale hosté brání svou branku na jedničku.

28:31
    Flick se dostal do pásma, ale neprošel s pukem mezi dvěma hráči soupeře.

29:09
    Urostlý Vála poslal puk od modré do rohu, o chvíli později se k němu puk znovu dostal, jeho ránu znovu od modré ale Dolejš zachytil.

29:40
    Domácí bojují o puk v rohu u branky Dynama.

31:04
    Vítkovičtí se drží u Kloučkovy klece, ale nedaří se jim najít prostor, kudy projde kotouč.

31:41
    Svačina nahrál nepřesně na Marosze, moment překvapení se vytratil.

32:25
    Matýs nahrával zpoza branky, na spoluhráče, ten ale odpálil kotouč mimo.

32:57
    Flick za brankou vybojoval kotouč, před Kloučkem bylo ale přehuštěno.

33:02
    Vítkovice si zahrají přesilovku, za držení bude pykat Zdráhal.

33:44
    Hosté na výletě u domácí branky, ale neohrozili ji.

34:06
    Pardubičtí vyhazují puk a rychle střídají.

34:09
    Dynamo ve dvou napadá domácí rozehrávku.

35:02

35:25
    Vítkovičtí se usadili v pásmu a rozjeli přihrávkový kolotoč.

36:03
    Hosté v pásmu, Košťálek si sjel pro přihrávku do kruhu, odkud dělovkou vyprášil Dolejšovy betony.

36:09
    Další přesilovka pro domácí, nedovoleným bráněním se provinil Anděl.

36:25
    Puk ve středním pásmu, hosté se přesunují za ním.

36:50
    Gewiese musí spěchat pro kotouč za svou branku.

37:27
    Lehtonen si vybruslil do lepší pozice, ale ani napodruhé Kloučka nepřekonal.

38:00
    Poulíček zavezl kotouč až ke kruhům, kde si počkal na spoluhráče.

38:09

38:37
    Betony domácího gólmana odolaly střele Vály.

39:10
    Pardubičtí se drží v pásmu, i když nemají puk zcela pod kontrolou.

39:37
    Domácí na skok v pásmu, hosté ale hned přesunují hru.

39:59
    Poslední střela druhé třetiny patří hostujícímu Zdráhalovi, Dolejš s ní neměl problémy.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:03.

Ve druhé třetině branka nepadla, vítkovičtí zlepšili hru i pohyb, ale na pozorného Kloučka a dobře hrající Dynamo to stále nestačí. Pro diváky tak byla oživením další boxerská vložka zkraje této třetiny.

40:01

40:15
    Hosté se hned po vhazování vrhají k domácí brance.

42:05
    Zakázané uvolnění je odpískáno domácímu celku.

42:38
    Košťálek vyslal na Dolejšovu klec slibnou střelu, ale trefil jen brusle bránícího hráče.

43:35
    Hosté mají puk pod kontrolou, ale nedaří se jim přejít přes střední pásmo.

44:23
    Poulíček to zkoušel zleva, ale nastřelil jen Dolejše.

44:45
    Vítkovice posílají puk do bezpečí a střídají.

45:02
    Hosté byli do pásma příliš natěšeni, je jim odpískán ofsajd.

45:40
    Bondra s Maroszem před hostující brankou, ale Klouček je v pohotovosti.

45:59
    Zbrklá nahrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

46:47
    Za vysokou hůl odjíždí za katr hostující Lichtag.

47:02
    Hostující Blümel se vydal na výlet k Dolejšově brance, chybělo mu lepší zakončení.

47:19
    Hostující střídačka je potrestaná za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Říčka. Vítkovice mají k dispozici přesilovku 5 na 3 a fanoušci se dožadují gólu.

47:19
    Oddechový čas pro domácí.

47:41
    Po dělovce od modré zazvonila tyč hostující klece.

48:05
    Dynamo se osvobozuje vyhozením do středního pásma.

48:36
    Flickův pokus se odráží od Kloučkova ramene.

48:47
    Do hry naskakuje Lichtag. Domácí mají přesilovku 5 na 4.

48:48
    Hosté rychle posunují puk do bezpečí a střídají.

49:07
    Další vyhození hostující čtveřice.

49:49

50:13
    Za podrážení putuje mezi trestoměřiče domácí Koch.

50:44
    Vítkovičtí vyhazují až za Kloučka a mají čas vystřídat.

51:03
    Dynamo musí znovu ke své brance pro puk.

51:21
    Hosté využívají přesilovku, nahrávku Poulíčka beze zbytku zužitkoval kapitán JAKUB NAKLÁDAL – 0:4. Asistence: Patrik Poulíček.

51:39
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Pardubic.

51:52
    Kotouč se nebezpečně točil u domácí klece, ale Dolejš jej lovit ze sítě pro tuto chvíli nemusí.

52:00
    Další přesilovka pro domácí, za sekání odjíždí za katr Vála.

52:29
    Hosté se dostávali do přečíslení dva na jednoho, ale na poslední chvíli se stačil vrátit další vítkovický hráč a hra byla vytěsněna do rohu.

53:10
    Flick se napřáhl z mezikruží, ale nastřelil jen Kloučka.

53:17
    Oba týmy střídají, bude se vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

54:00
    Pardubice v plném počtu.

54:38
    Hosté se rychle protáhli do pásma a bojují v rohu o puk.

55:07
    Dynamo dobře kombinovalo u domácí branky, ale Dolejš byl připraven.

55:25
    Dnešní utkání sleduje 878 diváků.

55:32
    Lehtonen zavezl puk do pásma, nahrál jen do středu, ale Klouček nakonec zasahovat nemusel.

56:37
    Hosté se dostávali rychlými přihrávkami do pásma, ale na modré narazili na odpor.

57:36
    Východočeši krouží kolem domácí klece, ale Dolejš je v pohotovosti.

58:08
    Zakázané uvolnění Pardubic.

58:40
    Domácí se drží u Kloučka, ten ale příliš práce nemá.

58:53
    Rychlý protiútok hostů, ale Říčka nebyl přesný.

59:24
    Pardubičtí v ofsajdu.

59:41
    Rohlík to myslel dobře, ale Dolejš jeho úmysl přečetl.

Konec třetí třetiny.

Po dohodě obou týmů nyní následuje pětiminutové prodloužení, po kterém budou následovat také samostatné nájezdy.

60:01

60:24
    Říčka si nabruslil od své branky až k Dolejšovi, ale zakončit se mu nepodařilo podle představ.

60:59
    Vítkovický Lehtonen krouží s pukem pásmem, ale spoluhráči se mu příliš nenabízejí.

61:34
    Do vítkovické klece doslova vletěl Hecl, ale Dolejš si poradil.

62:04
    Bondra má puk pod kontrolou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

62:29
    Poulíček vypálil z kruhu, puk se od gólmana odrazil k Andělovi před brankou, ale ani ten skóre ve prospěch svého týmu nezvyšuje.

62:57
    Vhazování u Kloučka vyhráli hosté.

63:08
    Říčka to zkoušel z kruhu, ale Dolejš si roh branky pohlídal.

64:01
    Vítkovická kombinace v pásmu končí na holi Nakládala.

64:17
    Na opačném konci vyprášil Dolejšovy betony Rohlík.

64:55
    Poslední střela patří vítkovickým, ale končí na zadním mantinelu.

Před nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první pojedou pardubičtí, k puku se staví Hecl, který svou kličkou překonal Dolejše – 0:1.

1. série
    0:0
    Za domácí jede jako první Lehtonen, počkal si na pohyb gólmana, ale puk mezi betony cestu nenašel – 0:1.

2. série
    0:0
    Hostující Říčka se rozjel rychle, jeho střela se odrazila od lapačky Dolejše až za branku – 0:1.

2. série
    1:0
    Domácí Bukarts se rozjel na Kloučkovu klec a bez větší námahy skóruje – 1:1.

3. série
    1:0
    Za Dynamo se k puku staví Košťálek, ten těsně před brankou zasekl, ale na Dolejše nedokázal vyzrát – 1:1.

3. série
    1:0
    Vítkovický Marosz nejprve naznačil střelu a poté vystřelil, mezi Kloučkovými betony se ale škvírka nenašla 1:1.

4. série
    1:0
    Hostující Koffer zkusil prudkou střelu na lapačku, ale Dolejš byl rychlejší 1:1.

4. série
    2:0
    Vítkovičtí vysílají do akce Bondru, ten vůbec neváhal a nedal Kloučkovi šanci – 2:1.

5. série
    2:0
    Dynamo zkusí snížit Ciencialou, ten se rozjel zeširoka, ale střela mezi betony neprošla – 2:1.

5. série
    2:0
    Za Vítkovice se k puku staví Chlán, ten se snažil rozhodit Kloučka kvedláním, ale nepodařilo se – 2:1.

Je to za námi. První přípravné utkání Vítkovic i Dynama zná svého vítěze. Hosté si vypracovali tříbrankový náskok už v první třetině, byli na ledě rychlejší, svěžejší a zcela zaslouženě dnes vyhráli. Fanoušci se dočkali také dvou bitek, které dnešní utkání zpestřily. V dohodnutém prodloužení se ani jeden z týmů neradoval, v následných samostatných nájezdech ale zvítězili Vítkovice, a tak domácí fanoušci nemuseli odcházet zcela zklamaní.
    Z Ostravy je pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:00:26)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 1. Cienciala, 15. Rohlík (Říčka, Mikuš), 17. Hecl, 52. Nakládal (Poulíček)