Finsko – Švýcarsko 8:1 (kon.) | USA – Německo 10:0 (kon.) | Česko – Rusko 3:7 (kon.)
Slovensko – Švédsko 4:3 (kon.)
USA
10:0 (2:0, 3:0, 5:0)
Německo
Středa 04.08.2021, 15:30 • Piešťany, Slovensko • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Přeji příjemný zbytek večera. (17:37:20)

USA zakončí turnaj na třetím místě, Němci skončí čtvrtí s nula body na kontě.

Američané vyslali na Noacka celkem 33 střel, naopak Němci na Marksem zvládli vypálit jen 18 pokusů.

Nejlepším hráčem německého celku byl vyhlášen Roman Kechter, v dresu USA pak autor hattricku Cameron Lund.

Třetí třetina nabídla ještě jednoznačnější průběh než předchozí dvě dějství. USA vsítili Němcům dalších pět branek.

59:26
    Němci zakončují zápas před Marksem, ale do zakončení se nedostali.

59:00
    Běží poslední minuta zápasu.
    58:35 Vinny BORGESI - 10:0

58:35
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Pověstná desítka padla a pro Němce to je opravdu tragický turnaj. VINNY BORGESI se rovněž zapisuje na seznam úspěšných amerických střelců. Asistence: Ryan Healey, Cam Lund.

58:16
    Ještě pokus amerických hráčů v blízkosti branky, nicméně Noack další puk za svá záda nepustil.

57:01
    Tempo je už uvolněné, Američané hrají s lehkostí a dohrávají zbytek duelu.

56:27
    Němci ukořistili puk ve vlastním pásmu a projíždí přes území nikoho až do třetiny Američanů.
    55:31 Jimmy CLARK - 9:0

55:31
    Další tlak do branky už Noack nevydržel a i přes všechnu snahu skrz něj JIMMY CLARK procedil kotouč. Asistence: Quinn Finley a Jake Livanavage.

54:54
    Tohle bylo blízko devátému gólu USA. S pomocí spoluhráčů ale Noack ubránil prostor v brankovišti.

54:31
    Němci hrají v plném počtu.

54:04
    Steenari pálí ze spodu pravého kruhu, Noack však pokus vychytal.

52:31
    Vyloučení v týmu Německo (Luca Hauf – 2 min., hákování).
    52:21 Jake LIVANAVAGE - 8:0

52:21
    Němci už jsou zcela odevzdaní. Krátce po vhazování je tu somý gól Američanů, podruhé v duelu skóroval JAKE LIVANAVAGE. Asistence: Casey Laylin a Quinn Finley.
    52:03 Gavin HAYES - 7:0

52:03
    Hbitost Američanů způsobila neřehlednou situaci před německou svatyní a puk za brankovou čárou dostal GAVIN HAYES. Asistence: Vinny Borgesi a Zam Plante.

51:56
    V plném počtu jsou Američané opět nebezpeční.

51:13
    Další vyhození mimo pásmo USA a pětiminutové vyloučení přečkali bez inkasování.

50:53
    Střela od modré sice k Marksovi prošla, ten ji však vyrazil svým betonem.

50:21
    Tažení Německa zastavil ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.

49:58
    USA úspěšně vyhazují kotouč ze svého pásma a osvobozují se.

49:09
    Vyloučení v týmu USA (Merril Steenari – 2 min., sekání). Američané budou hrát ve třech.

48:45
    Němcům se nedaří dostat přes střední pásmo a udržet se před Marksem.

47:25
    Němcům se však přesilová hra vůbec nedaří, Američané jsou aktivní a napadají.

46:27
    Němci musí zahájit nový útok zpoza své brány, ale mají ještě čtyři a půl minuty početní výhody.

46:04
    Vyloučení v týmu USA (Jackson Dorrington – 5 min. + osobní trest do konce utkání, podrážení).

46:04
    Jackson Dorrington míří do kabin, to bude trest do konce zápasu.

46:04
    Ale pozor, tohle je škraloup nad dnešním zápasem. Krening zůstal ležet na zemi po zásahu hokejkou do hlavy a na ledě se strhla menší bitka. Bude se vylučovat.

45:42
    Američané se opět usazují před německou svatyní a posílají si přihrávky jakoby hráli přesilovku.

44:47
    Tempo je klidnější, je vidět, že Němci přijali svůj osud, na druhé straně Američané se nikam neženou s pohodlným náskokem.

43:18
    Němci se ale ujali poměrně rychle kotouče a snaží se otočit hru.

42:45
    Američané zakládají útok od své branky.
    41:58 Cam LUND - 6:0

41:58
    A aktivita USA je podpořena šestou brankou v utkání. Noack inkasuje již počtvrté z hokejky CAMERONA LUNDA. Asistence: Vinny Borgesi.

40:59
    Znovu jsou aktivnější Američané, kteří se usazují před německou svatyní.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:05.

Ve druhé třetině byla hra ve znamení Američanů, kteří od začátku šlapali na plyn. Nejprve se prosadil Jake Lavanavage, poté využil přesilovou hru druhou trefou Cameron Lund a nedlouho poté zkompletoval hattrick.

40:00

39:15
    Němci zakončují třetinu s pukem na hokejkách během své přesilovky, ještě mohou skórovat před sirénou.

38:29
    Vyloučení v týmu USA (Cole Knuble – 2 min., držení hole).

37:29
    Němci posílají kotouč na zakázané uvolnění a následuje buly před Noackem, který je v brance i po pěti inkasovaných gólech.

37:00
    USA se vrátily ke svému tlaku na branku a Noack se musí mít na pozoru.

35:27
    Američané jsou již kompletní.

34:16
    Tvrdé boje probíhají o kotouč u levého mantinelu ve třetině Američanů, Livanavage ležel na zemi, ale hra pokračuje dál.

33:40
    Američané se osvobozují ze svého pásma a Němci musí založit nový útok.

33:27
    Vyloučení v týmu USA (Pavel Bocharov – 2 min., nedovolené bránění).

32:55
    Američané kombinují v útočném pásmu, nicméně ubrali z tempa po pátém gólu.

32:25
    Po strkanici před německou svatyní bude následovat vhazování u Noacka.

30:00
    Nicméně slova se znovu ujímají Američané.

29:48
    Přes střední pásmo se snaží dostat Němci, ale přes americkou obranu to budou mít těžké.

29:07
    Vyloučení v týmu USA (Quinn Finley – 2 min., podrážení).
    28:10 Cameron LUND - 5:0

28:10
    Začíná to být americká exhibice, hattrick už má zkompletovaný CAMERON LUND a USA vedou 5:0. Asistence: Mikey DeAngelo a Brennan Ali.
    26:58 Cam LUND - 4:0

26:58
    Tak to byla rychlovka. Američané neměli problém rychle rozebrat německou čtveřici. Křizná přihrávka doputovala na hokejku CAMERONA LUNDA, který poslal puk do odkryté klece. Asistence: Gavin Hayes, Ryan Abraham.

26:46
    Vyloučení v týmu Německo (Mason Sturm – 2 min., sekání).

25:22
    Střelou se představil Healey, který pálil z levého kruhu pro vhazování.

25:15
    Znovu jsou to Američané, kdo útočí. Němci nedokáží najít recept na svého dnešního soupeře a začíná to vypadat, že ze Slovenska odjedou bez výhry.

24:30
    Rychlým výpadem vyrazili dopředu Američané, ale v přečíslení nepřekonali Noacka.
    23:09 Jake LIVANAVAGE - 3:0

23:09
    Tak tohle byla krásná souhra od amerických mladíků. Plante našel křižnou přihrávkou volného JAKEA LIVANAVAGEHO, který trefil prostor u odkryté levé tyčky. Asistence: Zam Plante a Ryan Abraham.

22:47
    Laylin pálí z mezikruží, ale jeho střela nenašla cíl.

22:11
    Američané opět dělá starosti Nockovi v brance, ten je ale maximálně pozorný.

21:40
    nahrávku od modré čáry zastavil Pischoff a puk se odráží až před amerického brankáře.

20:19
    Američané zahajují zostra druhé dějství a je vidět, že si na Hlinka Gretzky Cupu chtějí zachránit reputaci.

20:01

Hráči se už rozbruslují a druhá třetina brzy odstartuje.

Další třetina začne přibližně v 16:17.

Vedení se ujali hned ve 4. minutě Američané po trefě Camerona Lunda. Pouze jedno vyloučení bylo k vidění v úvodní části, které si na konto připočítaly USA. němci toho sice nevyužili, ale následně se herně zvedli a byli aktivnějším celkem. Místo vlastní branky ale inkasovali podruhé, když se prosadil Zam Plante.

Víc už však nestihli a do kabin se jde za stavu 2:0 pro USA.

20:00

19:40
    Zaútočit se snaží ještě Američané, kteří tvoří v pásmu Německa.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:37
    Lutz ohrozil Markse z vrcholu levého kruhu, americký brankář je ale připraven.
    17:59 Zam PLANTE - 2:0

17:59
    Tohle je nepříjemné pro Němce, kteří byli nyní aktivnější na hrací ploše. Američané prokličkovali soupeřovou obranou a bezchybnou střelou z pravého kruhu se prosadil ZAM PLANTE. Asistence: Ryan Abraham.

17:32
    Nechybělo mnoho a Američané mohli jet dva na jednoho. Dlouhou rozehrávku však v útočné třetině nezachytili.

16:57
    Po další střele Německa následuje buly před svatyní Spojených států.

16:43
    Jakoby Němci chytili druhý dech a jsou momentálně aktivnější na ledové ploše v Piešťanech.

16:13
    A ještě Hafenrichter ohrozil amerického brankáře střelou zápěstím zkraje levého kruhu.

15:41
    Nyní znovu Elias měl velkou šanci, když dorážel z předbrankového prostoru, Marks však pozorný.

14:50
    Rollinger zavezl kotouč do amerického pásma, ale jeho nahrávka nenašla spoluhráče na centru.

14:23
    USA hrají v plném počtu.

13:49
    DeAngelo ujel sám na gólmana ve vlastním oslabení, proti jeho pokusu však Noack vytáhl beton.

12:23
    Vyloučení v týmu USA (Ryan Healey – 2 min., hákování).

12:22
    První větší šance Německa, Elias se prosmýkl do pravého kruhu, odkud pálil.

11:32
    Znovu jsou na puku Spojené státy a kombinují ve středním pásmu.

11:05
    naopak nyní tvoří Němci před Marksem, ale zatím se k zakončení nepropracovali.

10:21
    Američané rozehrávají zpoza své branky a snaží se najít cestu přes střední pásmo.

09:34
    Noack raději drží puk ve svém náručí, následuje buly před jeho brankou.

08:44
    Až nyní se ujali Němci kotouče a pokusí se ho zavézt před Markse.

08:10
    USA se stále drží před německou svatyní, naši západní sousedé už by potřebovali vystřídat.

Ali si hledá střeleckou pozici, krouží přes celé útočné pásmo.

07:02
    Nicméně kupředu jedou opět mladíci ze zámoří a ohrožují Noacka.

06:37
    O kotouč se bojuje v levém rohu v pásmu USA, Německo má šanci se udržet v pásmu soupeře.

06:14
    Rinzel zavezl puk z vlastní třetiny až k Noackovi, jeho pokus však úspěšným zakončením neskončil.

05:19
    USA nezachytily rozehrávku na modré čáře a musí mimo útočnou třetinu.

04:51
    Krening zachytil puk na modré čáře a Německo se drží v pásmu Američanů.

04:14
    Dopředu se znovu valí Američané, zatím mají více ze hry.
    03:33 Cam LUND - 1:0

03:33
    Nyní už však Američané vytěžili vedoucí branku ze svého tlaku. CAMERON LUND objel branku a našel malý prostor u levé tyčky německého brankáře. Asistence: Jimmy Clark.

03:14
    Střela od modré čáry na Noacka neměla dostatečnou sílu a nikdo z Američanů pokus nedokázala dorazit.

02:43
    USA opět zahajují útočnou akci od své svatyně.

02:04
    Zatím nejsou k vidění střelecké pokusy, které by ohrozily branku. bojuje se zejména o přechod středního pásma o následné udržení v útočném pásmu.

01:28
    Po výpadu Němců do útočné třetiny se hra obrací a na pozoru se musí mít opět Noack.

00:54
    Je tu zakázané uvolnění Německa a vhazovat se bude před Noackem.

00:20
    Jako první se před branku soupeře dostali Němci, nicméně větší šanci si nevybojovali.

00:01

Vše už je připraveno k úvodnímu buly.

Před startem utkání ještě uslyšíme německou a americkou hymnu.

Vítám vás u sledování předposledního zápasu skupiny B v rámci Hlinka Gretzky Cupu, proti sobě nastoupí výběr USA a Německa.

USA: Marks (McNicholas) – Livanavage, Brzustewicz, Borgesi, Healey, Dorrington, Bocharov, Laylin, Rinzel – DeAngelo, Aegerter, Knuble – Plante, Abraham, Hayes – Clark, Ali, Lund – Devlin, Steenari, Finley.

Německo: Noack (Wolf) – Sinn, Hafenrichter, Kauhanen, Bettahar, Hübner, Grunewald, Grasmik, Sturm – Lutz, Kechter, Elias – Pischoff, Hauf, Krening – Oswald, Ullmann, Rollinger – Anton, Hördler, Gaidel.

Rozhodčí: Baluška, Konc st. – Synek, Konc ml..

Utkání Spojených států amerických pro Německu se odehraje v rámci skupiny B. Pro obě mužstva se jedná o poslední zápas ve skupině, nicméně ani jeden z týmů už nemá ani teoretickou naději na postup do semifinále. Němci i Američané sva dosavadní duely na turnaji prohráli, naposledy včera podlehli naši západní sousedé Slovensku vysoko 2:12 a USA prohrály 3:5 se Švédskem. Kdo tedy nakonec zachrání alespoň svou čest na Hlinka Gretzky Cupu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 4. Lund (Clark), 18. Plante (Abraham), 24. Livanavage (Plante, Abraham), 27. Lund (Hayes, Abraham), 29. Lund (DeAngelo, Ali), 42. Lund (Borgesi), 53. Hayes (Borgesi, Plante), 53. Livanavage (Laylin, Finley), 56. Clark (Finley, Livanavage), 59. Borgesi (Healey, Lund)

Rozhodčí: Baluška, Konc st. – Synek, Konc ml.