Finsko – Švýcarsko 8:1 (kon.) | USA – Německo 10:0 (kon.) | Česko – Rusko 3:7 (kon.)
Slovensko – Švédsko 4:3 (kon.)
Slovensko
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Švédsko
Středa 04.08.2021, 19:00 • Easton Aréna, Piešťany • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

54:05
    Je to tak, švédská střídačka dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů. Trest odsedí Jansson.

43:54
    Mattias Hävelid (SWE) v rohu kluziště zahákoval Slafkovského, domácí se ujmou další přesilovky.

38:43
    Výbornou pasáž domácího celku ale zničehonic ukončuje Juraj Slafkovský (SVK), talentovaný zadák je na dvě minuty vykázán z hrací plochy za podrážení.

33:00
    Švédové mají šanci poprvé v zápase odskočit do dvoubrankového náskoku, Ondrej Molnár (SVK) si jede odpykat menší trest za nedovolené bránění.

26:51
    Dennis Good Bogg (SWE) si jde po krosčeku zchladit hlavu na trestnou, domácí mají další přesilovku.

22:10
    Na začátku třiadvacáté minuty je za faul loktem z kluziště na dvě minuty vykázán Boris Žabka (SVK).

18:06
    Slováci dostávají šanci kvalitní výkon přetavit ve vyrovnávací branku, Filip Bystedt (SWE) je vyloučen za podrážení.

04:33
    Švédsko má šanci navýšit svůj náskok, dvě minuty za vyhození pryže mimo hrací plochu dostává Šimon Nemec (SVK).

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 21. Štrbák (Nátny, Žlnka), 38. Štrbák (Čiernik, Nátny), 45. Nemec (Mešár), 46. Dvorský (Molnár) – 2. Hemström (Öhgren, Bystedt), 24. M. Hävelid (Bystedt), 48. Bystedt (M. Hävelid)

Slovensko: Eliaš (Jurčák) – Moško, Nemec, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Nahálka – Slafkovský, Repčík, Mešár – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Suchý, Šotek.
    Švédsko: H. Hävelid (Albihn) – Salomonsson, Good Bogg, M. Hävelid, Pettersson, Fransson, Odelius, Degnell, Almgren – Carlsson, Östlund, Lekkerimäki – Hemström, Bystedt, Öhgren – Rudslätt, Wagner, Born – Jansson, Palsson, Styf.

Rozhodčí: Novák, Hronský – Kacej, Jedlička.