Jihlava – Dukla Praha 0:0 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
0:0 (0:0)
FK Dukla Praha
Pátek 06.08.2021, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 3. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá třetí Vysočina druhou Duklu Praha. Pražané vyhráli v prvním kole v sobotu 24. července nad Vyškovem 2:1, v sobotu 31. července pak zvítězila v Třinci 3:1. Po dvou kolech má tak na svém kontě při skóre 5:2 šest bodů.

Vysočina v prvním kole porazila v pátek 23. červcence Varnsdorf 2:1, v pátek 30. července si dovezla tři body za výhru 2:1 v Ústí nad Labem. Na svém kontě má tak při skóre 4:2 také šest bodů.

Dočká se opět v pátek výhry 2:1? To budeme vědět 6. srpna kolem 20. hodiny.

A jak si oba celky vedly v posledním kole? Jak již bylo zmíněno Dukla cestovala v sobotu 31. července do Třince. Do vedení poslal Pražany v 8. minutě Barac, po půl hodině hry srovnal Petráň. Poslední desetiminutovka druhého poločasu patřila hostím. V 81. minutě poslal Duklu podruhé do vedení Fábry, v nastaveném čase přidal pojistku Kim.

Dukla nastoupila v této sestavě:
    Rada (C) – Ruml, Piroch, Konan (35. S. Faleye), D. Souček, Kulhánek – Barac (87. Kozma), J. Peterka, David Kozel (64. Buchvaldek), Cienciala (64. Kim) – Fábry

Vysočina cestovala v pátek 30. července do Ústí nad Labem. Do vedení poslal hosty ve 13. minutě Shudeiwa. Minutu před koncem navýšil vedení Jihlavanů Araujo-Wilson. Ve druhé minutě nastavení zadělal na drama Miskovič, ale domácím se srovnat nepodařilo.

Vysočina nastoupila v této sestavě:
    Vejmola (C) – T. Svoboda, Pojezný, T. Vlček, Křišťál – Tureček, Shudeiwa (85. Fila) – Arroyo (64. Křivánek), Selnar (75. Franěk), Peřina (85. Štefánek) – Vedral (75. Araujo-Wilson)

A jak dopadlo poslední setkání obou týmů? V neděli 18. dubna 2021 přivítaůa Vysočina Duklu Praha. Hosté se dostali do vedení ve 33. minutě když se prosadil Buchvaldek. Vysočina i přes nadějné šance srovnat krok nedokázala, a tak si Pražané odvezli z Jihlavy tři body za výhru 1:0.

Gól: 33. Buchvaldek
    ČK: 90+2. Štefánek (JIH)
    ŽK: 44. Červ (JIH), 52. Štefánek (JIH) – 47. D. Souček (DUK), 61. Fábry (DUK)
    Rozhodčí: Szikszay – Leška, Volf

Lancman – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ (78. Chocholatý) – Ritter (46. Ševčík), Shudeiwa (46. Klobása), Arroyo (70. Tureček) – Vedral

Rada – Fišl, Piroch (C), Chlumecký – D. Souček (67. Krunert), J. Peterka, Doumbia (67. Barac), David Kozel (88. Hadaščok) – Buchvaldek (80. Kim), Fábry, Faleye (80. Šebrle)

„Soupeř vyhrál dvě utkání po sobě. Řekl bych, že se jedná o velmi kombinační mužstvo s řadou hráčů, kteří si prošli první ligou. Tým mají dobře složený, dobře vedený. Kombinačně velmi silný. Umí se prosadit, dávají spousty branek. V prvních dvou kolech vstřelili 5 branek. Čeká nás soupeř, který má svoji kvalitu," řekl pro web fcvysocina.cz trenér Jan Kameník.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, T. Svoboda – Tureček, Shudeiwa – Selnar, Zoubele (C), Peřina – Vedral.
    Náhradníci: Jágrik – Araujo-Wilson, Křivánek, Štefánek, Franěk, Chocholatý, Arroyo.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, Cienciala, David Kozel, S. Faleye, Buchvaldek – Fábry.
    Náhradníci: Šťovíček – Kovernikov, Doumbia, Kozma, Šebrle, Kim, Pázler.

Rozhodčí: Raplík – Poživil, Kotalík.

Čtyřicet minut do začátku duelu a na hrací ploše se rozcvičují hráči Vysočiny, za hosty prozatím brankáři.

Trenér hostí Bohuslav Pilný učinil oproti duelu v Třinci dvě změny. Místo Konana a Součka hrají Buchwaldek a Faleye. Trenér domácích Jan Kameník učinil oproti duelu v Ústí nad Labem jednu změnu, místo Arroya bude hrát Zoubele.

Dnešní duel bude nejspíše provázet i déšť neb od odpoledne místy prší a hustá přeháňka se spustila i 15 minut před začátkem duelu.

Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin. Zároveň máme i po dešti.

Obě základní jedenáctky a trojici rozhodčích již máme na hrací ploše, utkání tak za malý okamžik začne.

1

1
    Duel rozehráli hosté z Prahy, kteří nastupují v červeno oranžové kombinaci a domácí Vysočina ve žluto bílé sadě dresů.

1
    Akce domácích končí neb Lukaši Zoubelemu byl odpískán ofsajd.

4
    Jaroslav Peřina se dostal na hranici velkého vápna a pokusil se o střelu, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

4
    Od své brány bude rozehrávat Filip Rada.

5
    Tureček posílal z levé strany centr do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

6
    Vojtěch Křišťál posílal z pravé strany centr do vápna, ale Lukáš Zoubele se k míči nedostal.

8
    Přihrávka Shudeiwy nebyla přesná, k míči se tak dostali hosté.

9
    Přihrávka byla pro Buchvaldka příliš dlouhá, vhazovat u rohového praporku tak bude Vysočina.

11
    Hosté budou hrát o deseti, Jan Peterka nedovoleně zastavil unikajícho Filipa Vedrala, který by šel jinak sám na bránu a vidí červenou kartu.

12
    Jakub Selnar rozehrál standardní situaci, ale trefil jen před sebou stojící zeď.

14
    Lukáš Zoubele nedosáhl na útočné polovině na míč a místo toho zahrál rukou. Z hranice velkého vápna tak rozehraje míč Filip Rada.

15
    Jakub Selnar převzal ve vápně míč, ale dostal se již do zámezí, od své brány tak rozehraje FIlip Rada.

17
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází Daniel Kozma.

18
    Filip Vedral se ve vápně dostal k hlavičce, Filip Rada, ale míč za svá záda nepustil.

18
    Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, Lukáš Zoubele měl ve vápně k míči dál než obránce Dukly.

20
    Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Buchvaldek, ale jeho centr byl příliš dlouhý a nikdo na míč nedosáhl.

21
    Rohový kop Jakuba Selnara z levé strany, ale i tento míč byl pro spoluhráče dlouhý.

23
    Jaroslav Peřina dostal z levé strany přihrávku do vápna, ale svůj pokus mezi tři tyče nedostal.

24
    Centr Tomáše Svobody z levé strany posílá do bezpečí Jiří Kulhánek.

25
    Lukáš Zoubele posílal z levé strany míč do vápna, kde se do zakončení dral Miroslav Tureček, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

26
    Do útoku se také dostali hosté, Marek Fábry se sice snažil uvolnit, ale ke střele se nedostal.

28
    Filip Vedral si ve vápně zpracoval míč, ale chyběla mu podpora spoluhráčů.

29
    Z pravé strany přiletěl do vápna míč, ale Lukáš Zoubele měl zakončení již na dlouhou nohu.

30
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Lukáš Buchvaldek, ale jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.

32
    Fares Shudeiwa posílal z levé strany míč do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

34
    Vojtěch Křišťál posílá míč dobezpečí před nabíhajícím Lukášem Buchvaldkem.

35
    Tomáš Svoboda se dostal do zakončení, ale touhle slabou střelou nemohl Filipa Radu ohrozit.

37
    Lukáš Buchvaldek rozehrál z levé strany rohový kop, ale hosté se provinili proti pravidlům, míč tak od své brány rozehraje Luděk Vejmola.

39
    Lukáš Zoubele si špatně zpracoval míč a daroval jej soupeři.

41
    Filip Vedral se snažil dohnat balón, ale blíže k němu měl Filip Rada.

42
    Hosté zůstanou u míče neb se domácíi provinili na polovině hřiště faulem.

43
    Hosté si ale dlouho míč neužili, už sou u něj domácí, kteří budou vhazovat.

44
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Barac, do zakončení se nakonec dostal Lukáš Buchvaldek, ale jeho střela nabrala směr vesmír, ale nakonec musel zasahovat Luděk Vejmola, jemuž nakonec míč spadnul do náruče.

45
    První poločas bude o minutu delší.

45+1
    Do zakončení se mohl na hranici velkého vápna dostat Lukáš Buchvaldek, ale jeho střela byla zblokována.

45+1

První poločas je v Jihlavě minulostí, branku jsme prozatím neviděli, více ze hry měli domácí i díky tomu, že hosté od 11. minuty hrají o deseti, když přišli o vyloučeného Jana Peterku.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

Všichni aktéři jsou již na hrací ploše, druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Sunday Faleye se pokusil o střelu z pravé strany, ale jeho šel nad bránu.

47
    Domácí se dostali na útočnou polovinu, kde budou vhazovat.

48
    Vysočina se provinila útočným faulem, míč tak pošle do hry Filip Rada.

50
    Centr do vápna posílal z pravé strany Miroslav Tureček, ale obrana hostí byla pozorná.

50
    Lukáš Zoubele se dostal ve vápně k hlavičce, ale byl již v záklonu, takže jeho pokus neměl naději na úspěch.

51
    Marek Fábry musel být ošetřen, takže jsme tu chvíli nehráli.

52
    Jakub Selnar se dostal na hranici velkého vápna ke střele, ale jeho pokus šel nad bránu.

52
    Útočná akce Dukly končí neb Sunday Faleye se ocitl v ofsajdu.

53
    Lukáš Buchvaldek se snažil ve vápně oslovit svého spoluhráče, ale míč nasměroval spíše na Luďka Vejmolu.

54
    Jakub Selnar rozehrál rohový kop z pravé strany nakrátko na Farese Shudeiwu, ale více pak již spolu vymyslet nedokázali.

55
    Marek Fábry byl před velkým vápnem faulován a hosté budou mít zajímavou standardní situaci.

56
    K rozehrávce se postavil Lukáš Buchvaldek, ale nedokázal se trefit mezi tři tyče.

57
    Filip Vedral se snažil oslovit Tomáše Svobodu, ale pro něj byl míč příliš rychlý.

57
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Fábry, přichází Štěpán Šebrle.

58
    Luděk Vejmola měl k míči o něco blíže než Štěpán Šebrle, což bylo pro domácí velké štěstí.

60
    Jaroslavu Peřinovi bylo odpískáno zpracování rukou, čímž záložník Vysočiny nesouhlasí, ukazuje, že hrál ramenem.

62
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Vedral, přichází Justin Araujo-Wilson.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Luis Arroyo.

64
    Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, Vojtěch Křišťál se do zakončení nedostal.

65
    Lukáš Buchvaldek vystřelil z pravé stranu na bránu, ale mezi tři tyče jeho pokus nakonec nemířil.

66
    Tomáš Svoboda posílla do vápna centr z levé strany, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

67
    Sunday Faleye byl faulován Jakubem Selnarem a hosté zůstanou na útočné polovině u míče.

69
    V nefotbalové pozici se ve vlastním vápně ocitl Tomáš Vlček a bude muset být ošetřen.

70
    Tomáš Vlček se po ošetření vrací do hry.

71
    Luděk Vejmola dokázal zasáhnout míč dříve než Lukáš Buchvaldek.

71
    Vysočina se v útoku dlouho nezdržela neb jí byl odpískán ofsajd.

72
    Jakub Selnar byl na polovině hřiště faulován, domácí tak zůstanou u míče.

73
    Luisi Arroyovi míč utekl až za postranní čáru, od své brány tak rozehraje Filip Rada.

74
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Tomáš Franěk.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Radek Křivánek.

76
    Vysočina se sice dostane k vápnu soupeře, ale tam si již neví rady. Hosté pozorně brání.

77
    Justin Araujo-Wilson se provinil útočným faulem, obrana Dukly si tak bude moci odpočinout.

78
    Hosté se rozehrávkou dostali až na útočnou polovinu, kde navíc budou vhazovat.

79
    Hosté z pravé strany rozehráli rohový kop, ale hráči Dukly se do zakončení nedostali.

80
    Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, do zakončení se dostal Tomáš Vlček, ale jeho pokus zamířil nad bránu.

81
    Radek Křivánek byl sám na hranici vápna, ale míč poslal vysoko nad bránu.

81
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Sung-Bin Kim.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Kozel, přichází Mohamed Doumbia.

83
    Vojtěch Křišťál se dostal do vápna, snažil se z pravé strany vystřelit na vzdálenější tyč, ale netrefil bránu.

84
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Sebastian Chocholatý.

84
    Daniel Kozma se ve vápně do zakončení nedostal.

86
    Sebastian Chocholatý našel ve vápně Radka Křivánka, který ale hlavičkoval do náruče Filipa Rady.

88
    Z hranice velkého vápna vystřelil Jakub Selnar, ale jeho pokus neměl parametry, aby ohrozil Filipa Radu.

89
    Sunday Faleye využil chyby v rozehrávce Vysočiny a domácí měli porci štěstí, že se hráč hostí nedokázal trefit mezi tři tyče.

90
    Druhý poločas bude o tři minuty delší.

Dnešní utkání sleduje 635 diváků.

90+1
    Od své brány rozehraje Filip Rada.

90+2
    Justin Araujo-Wilson se mohl dostat do zakončení, ale nedobře si na hranici vápna zpracoval míč.

90+3
    Radek Křivánek se dostal do vápna a při snaze udělat kličku podklouzl a fauoval hráče hostí.

90+4

3. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Druhý poločas už po prostřídání byl takový opatrnější a moc šancí k vidění nebylo. Do velké šance se dostal Radek Křivánek, ale v zakončení selhal. A jelikož nám tedy branka nepadla, tak si oba celky do tabulky připsaly po bodu. (19:52:42)