Česko – USA 4:6 (kon.) | Švýcarsko – Německo 2:3 (1:2 po s.n.) | Rusko – Švédsko 7:5 (kon.)
Slovensko – Finsko 6:2 (kon.)
konec
Rusko
7:5 (1:2, 3:2, 3:1)
Švédsko
Pátek 06.08.2021, 19:00 • FOSFA ARÉNA, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále
Partner:
  59:15 Ruslan GAZIZOV - 7:5
   
  59:15
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A je zřejmě hotovo! K puku se ve středním pásmu dostal RUSLAN GAZIZOV, který měl před nehlídanou prázdnou brankou snadnou práci. Bez asistence.
  54:36 Filip BYSTEDT - 6:5
   
  54:36
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Nádhera! Právě padla jedna z nejhezčích branek večera. Souhra do prázdné od trojice FILIP BYSTEDT – Mattias Hävelid – Linus Hemström zaplula za záda brankáře Ivanova a Švédsko je opět na dostřel! Asistence: Hemström a M. Hävelid.
  45:09 Ivan DĚMIDOV - 6:4
   
  45:09
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A ruští fanoušci znovu jásají! Rychlá souhra dvojice Semjon Sinjatkin a IVAN DĚMIDOV končí v síti Hävelidovy branky. Švédové se tak rychle dostávají do nepříjemné situace, budou muset dohánět dvougólové manko. Asistence: Sinjatkin a Trikozov.
  44:40 Ilja ROGOVSKIJ - 5:4
   
  44:40
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rudá mašina jde poprvé do vedení! ILJA ROGOVSKIJ se chopil kotouče za brankou Hävelida a po otočce zblízka doráží. Asistence: But.
  37:16 Daniil GRIGORJEV - 4:4
   
  37:16
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A je vyrovnáno! Alexandr Perevalov napálil puk směrem k svatyni Švédska, kde se v následné skrumáži nejlépe zorientoval DANIIL GRIGORJEV! Využitá přesilovka a začínáme opět od nuly. Asistence: Ruslan Gazizov a Alexandr Perevalov.
  25:35 Matvej MIČKOV - 3:4
   
  25:35
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A pokračujeme! Nyní se prosazuje hvězdička Ruska MATVEJ MIČKOV. Ten svůj samostatný únik bez větších obtížích přetavuje v gól. Asistence: Alexandr Perevalov.
  23:17 Liam ÖHGREN - 2:4
   
  23:17
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Stává se nám z toho velká přestřelka. Švédsko vede opět o dvě branky díky LIAMU ÖHGRENOVI, jenž proměňuje přesilovku. Asistence: Linus Hemström.
  21:37 Jonathan LEKKERIMÄKI - 2:3
   
  21:37
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Tre Kronor si však bere vedení téměř ihned zpět! Postaral se o to JONATHAN LEKKERMÄKI, jenž kompletuje hattrick. Asistence: Östlund a M. Hävelid.
  21:27 Alexandr PEREVALOV - 2:2
   
  21:27
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nyní už se ovšem Rusko prosazuje a máme vyrovnáno! Grigorjev napálil a následně se z dorážky prosazuje ALEXANDR PEREVALOV. Asistence: Grigorjev a Gazizov.
  14:18 Daniil LARKIN - 1:2
   
  14:18
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A snížení je na světě! Sinjatkin se rozjel individuálně na švédskou svatyni proti trojici obránců. Ti ho sice o puk připravili, následně ale švédský Jonsson hrubě chyboval při rozehrávce a ke kotouči se dostal DANIIL LARKIN, jenž svou příležitostí nepohrdl! Bez Asistence.
  11:55 Jonathan LEKKERIMÄKI - 0:2
   
  11:55
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Tre Kronor však hru otočili a rychle odskakují do dvoubrankového vedení! JONATHAN LEKKERIMÄKI dostal přihrávku na modrou, načež si nabruslil do výhodnější pozice a nekompromisně zavěsil svou druhou branku. Ivanov se jen ohlédl. Bez asistence.
  08:40 Jonathan LEKKERIMÄKI - 0:1
   
  08:40
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Zpoza branky poslal rychlý pas Fabian Wagner a z předbrankového prostoru se následně prosazuje JONATHAN LEKKERIMÄKI, který otevřel skóre dnešního zápasu. Švédsko tak po zásluze vede. Asistence: Fabian Wagner.

  Martin Pacák

  Branky a nahrávky: 15. Larkin, 22. Perevalov (Grigorjev, Gazizov), 26. Mičkov (Perevalov), 38. Grigorjev (Gazizov, Perevalov), 45. Rogovskij (But), 46. Děmidov (Sinjatkin, Trikozov), 60. Gazizov – 9. Lekkerimäki (Wagner), 12. Lekkerimäki, 22. Lekkerimäki (Östlund, M. Hävelid), 24. Öhgren (Hemström), 55. Bystedt (Hemström, M. Hävelid)


  Rusko: S. Ivanov (Murašov) – Maljavin, Kudrjacev, Sapunov, Duda, Remezovskij, Guljajev, Baraboša – Davydov, Perevalov, Kvočko – Mičkov (A), Mirošničenko (C), Grigorjev – Gazizov (A), Trikozov, Děmidov – Sinjatkin, Larkin, Rogovskij – But.
  Švédsko: H. Hävelid (Albihn) – Good Bogg, Salomonsson (A), M. Hävelid (A), Pettersson, Odelius, Fransson, Degnell – Carlsson, Östlund (C), Lekkerimäki – Öhgren, Bystedt, Hemström – Born, Wagner, Rudslätt – Jansson, Palsson, Jonsson – Almgren.

  Rozhodčí: Pešina, Pražák – Klouček, Špůr