Švédsko – Finsko 4:3 (kon.) | Rusko – Slovensko 7:2 (kon.)
konec
Švédsko
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Finsko
Sobota 07.08.2021, 17:00 • FOSFA Aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • O 3. místo
Partner:
   
  Tohle je od nás z Hlinka Gretzky Cupu 2021 vše, těšíme se zase za rok. (19:23:08)
   
  Švédští hráči se fotí s pohárem za třetí místo a slaví. A mají co, bronz totiž obhajovali z roku 2019.
   
  Švédská radost může propuknout! Ale že to byl zápas. Tři korunky ještě pět minut před koncem prohrávaly o gól a asi by nikdo netipl, že by mohly duel ovládnout ještě v základní hrací době. Švédská osmnáctka dnes nebyla lepším celkem, Finové měli ze hry daleko více, jenže selhali v produktivitě.

  Nejlepší hráč utkání (Švédsko): Gustaf Albihn
  Nejlepší hráč utkání (Finsko): Jere Lassila
   
  Konec zápasu.
   
  59:40
  Finové to zkouší bez brankáře!
   
  59:32
  Oddechový čas pro Finy.
  59:32 Fabian WAGNER - 4:3
   
  59:32
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Nedáš, dostaneš! Finové nedokázali využít velkého závaru před švédskou svatyní, a tak se mohli pokusit zaútočit Švédi. Ti byli o poznání přesnější, a to díky přesnému zásahu Fabiana WAGNERA. Asistence: Rasmus Rudslätt, Elias Salomonsson.
   
  58:52
  Finové mají v závěru třetí třetiny navrch. Švédi se spíše brání a vyhazují puky do středního pásma.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  56:31
  Jonathan Lekkerimäki udělal oblouk kolem útočné třetiny, načež vyzval ke střele Mattiase Hävelida. Jeho projektilu chybělo málo, Kokko to neměl jednoduché.
   
  55:14
  Hraje se nahoru, dolů. Oba celky by nerady, aby zápas musel jít do prodloužení či nájezdů. Tam už je to víceméně loterie.
   
  54:13
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  A drama je na světě! Podruhé v zápase se zapsal mezi střelce Tim ALMGREN, který hned po buly napálil kotouč pod břevno. Bez asistence.
   
  54:06
  Vyloučení v týmu Finsko (Kasper Halttunen – 2 min., podrážení).
   
  52:34
  Jak jsem chválil Kemella, tak tentokrát to trochu přehnal. Z téhle situace neměl šanci vybruslit, což se potvrdilo. Zbytečná ztráta.
   
  51:26
  Rasmus Vuorinen si u finské střídačky počkal na Linuse Hemströma, kterého zastavil nádherným kanadským bodyčekem. Švéd odchází z ledu na střídačku v předklonu.
   
  50:26
  Isac Born protečoval kotouč do útočného pásma, kam ale poté směřoval osamocen.

  Michal Hladký

  Branky a nahrávky: 16. Almgren (Öhgren), 38. Bystedt (M. Hävelid, Öhgren), 55. Almgren, 60. Wagner (Rudslätt, Salomonsson) – 5. Heinonen (Nyman), 24. Männistö (Raiman, Kulonummi), 40. Kemell (Lassila, Kulonummi)


  Švédsko: Albihn (H. Hävelid) – Good Bogg, Salomonsson (A), Pettersson, M. Hävelid (A), Odelius, Fransson, Degnell – Carlsson, Östlund (C), Lekkerimäki – Öhgren, Bystedt, Hemström – Almgren, Wagner, Rudslätt – Jansson, Born, Styf.
  Finsko: Kokko (Lukkarinen) – Heinonen, Grönlund, Kulonummi (A), Laakso, Salin, Vuorinen, Vesala – Kemell (A), Lassila (C), Kaskimäki – Vuorio, Rönni, Nyman – Lundell, Bau, Halttunen – Männistö, Raiman, Hokkanen – Järventie.

  Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Rampir, Rožánek
  www.ibrshop.com