Švédsko – Finsko 4:3 (kon.) | Rusko – Slovensko 7:2 (kon.)
konec
Švédsko
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Finsko
Sobota 07.08.2021, 17:00 • FOSFA Aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • O 3. místo
Partner:
   
  59:40
  Finové to zkouší bez brankáře!
  59:32 Fabian WAGNER - 4:3
   
  59:32
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Nedáš, dostaneš! Finové nedokázali využít velkého závaru před švédskou svatyní, a tak se mohli pokusit zaútočit Švédi. Ti byli o poznání přesnější, a to díky přesnému zásahu Fabiana WAGNERA. Asistence: Rasmus Rudslätt, Elias Salomonsson.
   
  54:13
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  A drama je na světě! Podruhé v zápase se zapsal mezi střelce Tim ALMGREN, který hned po buly napálil kotouč pod břevno. Bez asistence.
   
  54:06
  Vyloučení v týmu Finsko (Kasper Halttunen – 2 min., podrážení).
   
  39:10
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Studená sprcha pro švédské hokejisty. Ti okamžitě po vyrovnání inkasují, a to poté, co Jere Lassila našel nádhernou diagonální přihrávkou Joakima KEMELLA, jehož následná rána zapadla k pravá tyči. Asistence: Jere Lassila, Kasper Kulonummi.
   
  38:51
  Vyloučení v týmu Švédsko (Jonathan Lekkerimäki – 2 min., hákování).
  37:37 Filip BYSTEDT - 2:2
   
  37:37
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Jak je to jednoduché. Kokko vystoupil proti střele Mattiase Hävelida, která se ovšem odrazila od zadního mantinelu tak, že FILIPU BYSTEDTOVI stačilo jen doklepnout kotouč do prázdné brány. Asistence: Mattias Hävelid, Liam Öhgren.
   
  37:33
  Vyloučení v týmu Finsko (Topi Rönni – 2 min., krosček).
   
  34:48
  Joakim Kemell napálil z levého kruhu břevno! Finové jsou jasně lepší, s takovou je jen otázkou času, kdy přidají další přesnou trefu.
   
  32:04
  Finové příliš v přesilovkách nemyslí na obranu, což se potvrdilo včera proti Slovensku, kdy v této herní situaci hned třikrát inkasovali. Teď k tomu nebylo daleko, rychlý švédský brejk si ovšem Kokko pohlídal.
   
  31:54
  Vyloučení v týmu Švédsko (Elias Pettersson – 2 min., hákování).
   
  27:48
  Vyloučení v týmu Švédsko (Elias Pettersson – 2 min., hákování).
  23:15 Tommi MÄNNISTÖ - 1:2
   
  23:15
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tommi MÄNNISTÖ to trefil na milimetry přesně. Z ostrého úhlu propálil švédského gólmana a poslal svůj tým do jednobrankového vedení. Asistence: Lauri Raiman, Kasper Kulonummi.
   
  21:21
  Aleksanteri Kaskimäki to vymyslel krásně. Z bekhendu poslal do stoprocentní šance svého spoluhráče, ten ovšem nabídku ke skórování nevyužil.
   
  18:01
  Vyloučení v týmu Finsko (Juuso Vesala – 2 min., vysoká hůl).
  15:52 Tim ALMGREN - 1:1
   
  15:52
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Tim ALMGREN to udělal krásně. Rychlý brejk se rozhodl zakončit střelou z pravého kruhu, která směřovala přesně nad levé rameno finského gólmana. Ten neměl šanci. Asistence: Liam Öhgren.
   
  15:02
  Gólovka i na druhé straně. Jeden z Finů ujel všem soupeřům a hnal se sám na Albihna, nicméně tváří v tvář brankáři soupeře neuspěl. Pokusil se o kličku do forhendu, puk mu však ujel z hole.
   
  14:16
  Teď měl čárový rozhodčí štěstí. Situace na modré čáře se jevila jako ofsajdová, a tak kdyby Linus Hemström využil svou obrovskou šanci, finská lavička by asi dost hlasitě protestovala.
   
  12:42
  Vyloučení v týmu Finsko (Topi Rönni – 2 min., držení).
   
  11:09
  Hezká kombinace na malém prostoru. Jere Lassila si všiml lépe postaveného Aleksanteriho Kaskimäkiho, jemuž kotouč přenechal. Ten neváhal a z pravého kruhu prudce pálil, jenže nepřesně
  0:1
   
  04:54
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Finové svůj tlak přetavili v úvodní branku! Jani Nyman si všiml osamoceného Otty Heinonena, jenž z levého kruhu propálil švédského brankáře Albihna. Asistence: Jani Nyman.

  Michal Hladký

  Branky a nahrávky: 16. Almgren (Öhgren), 38. Bystedt (M. Hävelid, Öhgren), 55. Almgren, 60. Wagner (Rudslätt, Salomonsson) – 5. Heinonen (Nyman), 24. Männistö (Raiman, Kulonummi), 40. Kemell (Lassila, Kulonummi)


  Švédsko: Albihn (H. Hävelid) – Good Bogg, Salomonsson (A), Pettersson, M. Hävelid (A), Odelius, Fransson, Degnell – Carlsson, Östlund (C), Lekkerimäki – Öhgren, Bystedt, Hemström – Almgren, Wagner, Rudslätt – Jansson, Born, Styf.
  Finsko: Kokko (Lukkarinen) – Heinonen, Grönlund, Kulonummi (A), Laakso, Salin, Vuorinen, Vesala – Kemell (A), Lassila (C), Kaskimäki – Vuorio, Rönni, Nyman – Lundell, Bau, Halttunen – Männistö, Raiman, Hokkanen – Järventie.

  Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Rampir, Rožánek
  www.ibrshop.com