Rennes – Lens 1:1 (kon.) | Bordeaux – Clermont Foot 0:2 (kon.) | Nice – Remeš 0:0 (kon.)
Saint-Étienne – Lorient 1:1 (kon.) | Štrasburk – Angers 0:2 (kon.) | Méty – Lille 3:3 (kon.)
Montpellier – Marseille 2:3 (kon.)
FC Méty
3:3 (2:1)
Lille OSC
Neděle 08.08.2021, 17:00 • Stade Saint-Symphorien, Mety • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Dnešní souboj jasně ukázal, že není nikdy nic ztraceno. Méty měly zápas skvěle rozehraný, když po druhém gólu Centonzeho v 52. minutě vedly již o dvě branky. Pak ale přišla naprosto zbytečná červená karta Kouyatého a ta definitivně zvrátila dosavadní průběhu zápasu. Hostů najednou byl plný trávník, domácí se dostali pod obrovský tlak a v poslední půl hodině zápasu již pouze bránili svůj náskok. Již to vypadalo, že těsné vedení vydrží až do konce, ale poté to na sebe vzal Burak Yılmaz, který po skvělé individuální akci dokázal vyrovnat na konečných 3:3. (18:57:33)

90+7
    90+7. Burak YILMAZ - 3:3

90+7
    Lille právě vstřelilo branku!
    Hosté to dokázali! BURAK YILMAZ již po poslední nastavené minutě vyrovnává, když se po rychlém brejku proháčkoval do vápna a tam zakončil. Míč se pak odrazem o nohu gólmana Mét dostal do branky.

90+5
    Nastavuje se šest minut, takže obhájcům titulu už moc času alespoň na vyrovnání nezbývá.

90+4
    Jamarl Anthony Joseph (Méty) vydržel na trávníku, po svém příchodu v 71. minutě, něco málo přes 20 minut... to asi nebyla vydařená premiéra v dresu Mét.

90+3
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Jamarl Anthony Joseph, přichází Georges Mikautadze.
    90+2. Isaac Lihadji (Lille) měl na noze vyrovnání, ale gólman Mét předvedl další skvělý zákrok.

90+2
    Alexandr Úkíddžá (Méty) drží Méty ve vedení, nyní předvedl další parádní zákrok po střele Isaaca Lihadjiho (Lille) zpoza vápna!

90+1
    Rohový kop pro Lille, hosté rozehrají z levé strany.

89
    Alexandr Úkíddžá (Méty) si došel pro míč a v poklidu rozehrává na pravou stranu... tam domácí o míč přicházejí a musí se opět bránit.

87
    Jonathan Bamba (Lille) upadl ve vápně Mét, ale bylo to vlastní nešikovností, kdy se mu připletl míč pod nohy a následoval pád.

86
    Jonathan Ikoné (Lille) zkusil rychlou střelu z hranice vápna, Alexandr Úkíddžá (Méty) chytá.

85
    Isaac Lihadji (Lille) si šel pro faul na levém křídle, ale sudí nechává hrát dál.

84
    Žlutou kartu dostává Burak Yılmaz (Lille OSC).
    83. Renato Sanches (Lille) mohl vyrovnat, kdyby gólman Mét reflexivně jeho střelu nevytěsnil.

83
    Mohlo být vyrovnáno, Alexandr Úkíddžá (Méty) totiž se štěstím vyrazil střelu Renata Sanchese!
    81. Jonathan IKONÉ - 3:2

81
    Renato Sanches (Lille) vybojoval míč u půlící čáry, poslal ho na levou stranu Lihadjimu, který potáhl akci k vápnu Mét. Z levé strany pak poslal parádní přízemní pas do vápna na zcela volného JONATHANA IKONÉHO a ten si již věděl rady.

Martin Dvořák

Branky: 32. Centonze (Delaine), 42. Udol (Niane), 52. Centonze – 24. Botman (Yazıcı), 81. Ikoné (Lihadji), 90+7. B. Yılmaz (Lihadji)

Karty:   56. Bronn (MTZ) – 79. Ikoné (LIL), 84. B. Yılmaz (LIL)   56. Kouyaté (MTZ)

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Delaine, Udol – Maïga, N'Doram, Sarr – Niane (71. Joseph, 90+3. Mikautadze), Sabaly (58. Fofana), Kouyaté.
    Náhradníci: Caillard – Joseph, Bassi, L. Gueye, Alakouch, Mikautadze, Fofana, Vagner, B. Traoré.

Lille OSC: Jardim – Çelik, J. Fonte, Botman, Reinildo (77. Lihadji) – Yazıcı (61. Ikoné), Sanches, André, Bamba – David (61. Weah), B. Yılmaz.
    Náhradníci: Jakubech – Ikoné, Lihadji, Pied, Weah, Niasse, D. Bradarić, Onana, Ascone.

Rozhodčí: Wattellier – Berchebru, Pasqualotti

Diváci: 15 551