Slavia – Litoměřice 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Martin 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 6:0 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:4 (po pr.)
Tábor – Steel Wings Linz 3:0 (kon.) | Plzeň – Šumperk 1:3 (kon.) | Havířov – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
Motor ČB – Sparta 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 2:1 (kon.) | Kobra – Příbram 3:8 (kon.)
Vrchlabí – Kolín 4:3 (kon.) | Znojmo – Kometa Brno 4:6 (kon.) | Prostějov – Vsetín 3:3 (kon.)
Sokolov – K. Vary 3:7 (kon.) | Jihlava – Kladno 3:4 (1:3 po s.n.) | Nový Jičín – Kopřivnice 2:3 (kon.)
Kadaň – Klatovy 4:3 (po pr.) | Příbram – Kobra 0:0 (19:00)
Mountfield HK
6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
HC Olomouc
Úterý 10.08.2021, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy

Také hradečtí fanoušci si dnes duel užili, a tak se s vámi mohu rozloučit při pohledu na ně, jak dopřávají východočeským hokejistům děkovačku. Na shledanou u dalších hokejových přenosů! (19:21:42)

Druhý přípravný mač Hradce i Olomouce je minulostí a už podle výsledku je patrné, kdo dnes dění na ledě režíroval. Hradec nastoupil v první třetině třemi góly a i když Olomoučtí v dalších třetinách hru lehce vyrovnávali hru, byli to pořád domácí, kdo určoval tempo. Lvi nakonec svůj náskok ještě zdvojnásobili a z prvního domácího utkání berou tenisovou výhru 6:0. Za pozornost také stojí to, že ze čtyřech přesilových her dokázali v branku přetavit hned tři.

59:58
    Štěpán Lukeš ještě vyjel za bránu zastavit letící puk, v zápase už se ale nic dalšího zajímavého nestane!

59:36
    Graeme McCormack nastřelil od modré puk křížem, Jan Lukáš ho dokázal vytěsnit ven svou výstrojí.

59:11
    Teď pomohl svému gólmanovi Petr Kalina, jenž zablokoval svou holí letící puk na hraně brankoviště.

58:52
    Na pokus Jiřího Ondruška Lukeš dobře viděl a než puk doplachtil od modré lajny k bráně, měl už nastavenou lapačku.

58:33
    Hradecký brankář ale rozhodně volno ještě nemá, musel si dávat na odražený puk od zadního mantinelu a přikrýt ho lapající rukavicí.

58:05
    A domácí tým už je na ledě v plném počtu, teď už se hraje zejména o čisté konto Štěpána Lukeše.

57:24
    Radek Pilař skvěle zapracoval u mantinelu a obral soupeře o puk, Olomouci přesilová hra moc nevychází.

56:34
    Východočeši vybojovali puk a v klidu ho vyvezli pryč, oba celky využily prostoru ke střídání.

56:02
    Jeremie Blain zabránil olomouckému útoku a střele, použil přitom však nedovoleného prostředku – za sekání si odpyká dvě minuty a Olomouc má přesilovku.

54:57
    Lukáš Cingel zprava dorážel nahození od modré a místo v bráně bylo, puk ale z hole hradeckého forvarda zamířil mimo.

54:49
    Ledaři ještě uklízejí zřejmě krev z ledu, pokračovat se tak bude nyní po krátké technické pauzičce.

54:41
    Lukáš Cingel zavezl přes celé hřiště puk do útoku, jeho akce ale skončila v rohu pásma, kde se srazil s Janem Švrčkem, který ihned odešel do kabiny.

53:55
    Richard Nedomlel napálil kotouč ještě zpoza červené čáry, a protože netrefil bránu nýbrž zadní hrazení, je to icing Lvů.

53:09
    Ahti Oksanen hledal zleva místo mezi bližší tyčí a tělem, Jan Lukáš se přesunul včas.

52:20
    Poslední komerční přestávka je tu a současně s ní je na stadionu ohlášeno, že dnešní mač sleduje v Hradci Králové přímo na stadionu 890 diváku.

50:18
    Hradec právě vstřelil branku!
    Východočeši završují kanára a vypadá to, že výhru už si dnes opravdu vzít nenechají! Jakub Lev poslal od zadního hrazení puk před bránu, odkud jej dobrou prací s hokejkou usměrnil do sítě JORDANN PERRET – 6:0! Asistence: Jakub Lev.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 4. Štohanzl (Lamper), 18. Lev (Jergl, Blain), 18. Lamper (McCormack), 21. Perret (Orsava), 49. Jergl (F. Pavlík, Kevin Klíma), 51. Perret (Lev)

Mountfield HK: Lukeš (Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Gaspar – Jergl, Cingel, Kevin Klíma – Orsava, Lev (C), Perret – Kelly Klíma, Lalancette, Oksanen – Lamper, Štohanzl, Pilař.
    HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – Švrček, Rašner, Ondrušek, Groch, Černý, Valenta, Mareš – Navrátil, Nahodil (C), Olesz – Kucsera, Strapáč, Ministr – Kunc, Kolouch, Bambula – Mácha, Kučera, Tomajko.

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Bohuněk, Rampír