Chelsea FC
1:1 (1:0)
Villarreal CF
Středa 11.08.2021, 21:00 • Windsor Park, Belfast • UEFA Super Cup

S konstatováním, že vítězem Superpoháru UEFA se stala Chelsea, se s Vámi loučím a těším se zase na počtenou! (00:07:55)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:15.
    Fotbalisté Chelsea s trofejí za Superpohár.

Fotbalisté Chelsea již mají v rukách pohár pro vítěze! Do nové sezóny tak vstupují stejně, jako ukončili tu minulou. Ziskem trofeje!

Už začalo slavnostní vyhlášení. Pro pamětní medaile si jdou nejprve rozhodčí. Pak budou oceněni hráči poraženého týmu a nakonec přijdou na řadu vítězové!

Samotné utkání začala lépe Chelsea, která z úvodního náporu vytěžila vedoucí gól ve 27. minutě, kdy Wernerův přízemní centr pohodlně zužitkoval Hakím Zíjáš. Villarreal se pak ale postupně dostal do hry a v 73. minutě potrestal přílišnou pasivitu Blues Gerard Moreno. Zápas pak nerozhodlo ani prodloužení, v němž měli velké šance hráči Chelsea Pulisic a Mount. A o penaltách jsme toho již níže napsali dost. V nich byl šťastnější vítěz Ligy mistrů.

Chelsea udolala Villarreal až na penalty a podruhé v historii tak získává Superpohár UEFA! Manažerovi Blues vyšel tah se střídáním brankářů, když poslal na rozstřel Kepu Arrizabalagu. Ten pokryl pokusy Mandího a Albiola a zajistil tak pro Chelsea trofej! Kaie Havertze, který nedal v první sérii, tak nemusí jeho nezdar tolik mrzet.

Raúl ALBIOL

7. série
    6:5
    Kepa Arrizabalaga kryje nepříliš dobře kopnutou penaltu Raúla Albiola! Tah se střídáním brankářů tedy Thomasovi Tuchelovi vyšel. Chelsea vítězí!
    Antonio RÜDIGER

7. série
    6:5
    Už se dostává na neobvyklé střelce. Asenjo zkusil ustát penaltu Rüdigera. Ten ji ale napálil prudce po jeho pravé ruce.
    Juan FOYTH

6. série
    5:5
    Juan Foyth si počkal na skok Kepy a poslal míč na druhou stranu.