Zvolen – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Třinec 0:4 (kon.)
Sparta – Pardubice 2:5 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:4 (kon.) | Kolín – Jihlava 1:2 (kon.)
Kladno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Plzeň 1:3 (kon.) | Zlín – Nitra 1:2 (kon.)
Příbram – Klatovy 0:0 (zruš.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 3:3 (kon.) | Nová Paka – Jablonec n/N 1:3 (kon.)
Přerov – Havířov 5:2 (kon.) | Sokolov – Slavia 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 5:3 (kon.)
Vsetín – Prostějov 2:3 (kon.) | Znojmo – Třebíč 4:3 (kon.) | Bílina – Děčín 5:3 (kon.)
Cheb – Mostečtí Lvi 0:0 (zruš.) | HC Slovan – Skalica 2:1 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 1:4 (kon.)
Kopřivnice – Opava 3:0 (kon.) | Tábor – Velké Meziříčí B 11:1 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Chrudim 8:2 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 17.08.2021, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji příjemný úterní podvečer při sledování textového přenosu z přípravného utkání na novou sezonu mezi celky HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera. V olomoucké plecharéně padne úvodní buly v 17:00. Příjemnou zábavu!

HC OLOMOUC

Olomoučtí hokejisté dosud odehráli v rámci přípravných utkání tři zápasy. Nejprve prohráli na ledě Pardubic 1:3 a v následujícím týdnu podlehli Hradci Králové 0:6. Znatelně lepší výkon ale předvedla družina trenérů Motáka a Tomajka v domácím zápase proti Dynamu, ten totiž nabídl pěknou podívanou a výhru Pardubic 5:4 po nájezdech. Jak se Olomouci povede dnes proti Vítkovicím?

HC VÍTKOVICE RIDERA

Ostravané zatím odehráli o utkání navíc. Na úvod se také oni střetli s Pardubicemi a po nepříliš vydařeném výkonu duel prohráli poměrem 0:4. O dva dny později ale dokázali otočit nepříznivý duel se Šumperkem a následně Pardubicím oplatili předchozí porážku. Ten úplně poslední zápas odehrál tým trenéra Miloše Holaně se Zlínem. Po dobu celého utkání tahaly Vítkovice za delší konec provazu a nakonec zaslouženě vyhrály 3:2 po prodloužení.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – Machů, Plášil, Dudas, Galvinš, Koch, Kovář – Bukarts, Hruška (C), Svačina – Fridrich, Lednický, Krenželok – Kalus, Flick, Bondra – Bernovský, Chlán, Dej.

HC Olomouc: Špunar (Lukáš) – Rašner, Ondrušek (C), Valenta, Řezníček, Rutar, Švrček – Káňa, Nahodil, Kucsera – Burian, Knotek, Tomeček – Bambula, Handl, Mácha – Ostřížek, Klimek, Olesz.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – Machů, Plášil, Dudas, Galvinš, Koch, Kovář – Bukarts, Hruška (C), Svačina – Fridrich, Dej, Krenželok (A) – Kalus, Flick, Bondra – Bernovský, Chlán, Lednický.

Oba celky už vyjely na led. Olomouc dnes nastupuje v bílých dresech, Vítkovice budou hrát v dresech modrých.

00:01

00:26
    Nahodil obral o kotouč Bukartse a následně uvolnil Káňu. O pár sekund později přišla střela, kterou Daniel Dolejš vyrazil.

01:12
    Tomáš Valenta v útočné třetině ztratil kotouč. Dopředu si to mířil hostující Krenželok.

01:28
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovická druhá formace se usadila v útočném pásmu a nakonec se v polovině druhé minuty dočkala branky. Plášil přesně vybídl na pravém kruhu RASTISLAVA DEJE, jenž znovu potvrdil svou střeleckou fazonu z letošních přípravných zápasů. 0:1. Asistence: Karel Plášil a Tomáš Machů.

02:56
    Chvíli to domácí zkoušeli v útočném pásmu, ale střelecký pokus nevyprodukovali. Vítkovice posléze vyhodily na zakázané uvolnění.

03:06
    Valentova střela hned po buly nadělala Dolejšovi pořádné problémy. Vítkovický brankář kotouč stačil vytěsnit mimo tři tyče.

03:54
    Bukarts přihrál Hruškovi, jenž svému kolegovi vracel černou gumu před bránu. Jan Špunar ale natáhl hokejku a bez potíží zakročil.

04:39
    Na levém křídle se v ponechané výhodě rozjel David Ostřížek, jehož pokus jen těsně minul bránu.

04:54
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr Fridrich – 2 min., sekání).

05:29
    Olomouc si dlouho měnila puk okolo modré čáry. Klimek poslal touš na hůl Řezníčka, jehož rána byla sražena do ochranné sítě.

05:43
    Daniel Dolejš se velice rychle přesunul a úspěšně zasáhl proti střele Rostislava Olesze z pravého kruhu.

06:19
    Kucsera vypálil z vrcholu levého kruhu z první, avšak brankový prostor minul. Olomouc ale svou přesilovku rozhodně nehraje špatně.

06:54

07:24
    Do velmi nebezpečné pozice si najel Guntis Galvinš. Rána lotyšského obránce z kruhu ale mířila na střed. Špunar tedy větší komplikace neměl.

08:00
    Alex Rašner sympaticky vybojoval puk ve středním pásmu a poté vybídl na pravé straně Jana Knotka. Střední útočník domácích vypálil do připravené Dolejšovy lapačky.

08:25
    Plášilův přechod do třetiny soupeře nebyl úplně ideální. Je pískán vítkovický ofsajd.

09:23
    Flick našel na modré čáře Lukáše Kováře. Vytáhlý zadák vystřelil těsně vedle přední tyče, nicméně Špunar musel dávat pozor, aby si odražený kotouč nesrazil bruslí do sítě.

10:11
    Rychlá akce Jana Káni skončila nepřesným zakončením. Dolejš zasahovat nemusel.

10:56
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Adam Rutar – 2 min., hákování).

11:23
    Vilém Burian zachytil pokus o křížnou přihrávku v podání Jana Hrušky. Puk tedy poté zamířil až k Dolejšově brance.

11:56
    Hostující kapitán si najel na levý kruh, odkud také tvrdě vystřelil nápřahem. Špunarovu tyč o kousek minul.

12:33
    Marek Kalus byl jen kousek od vstřelení druhé branky. Střelu obránce Machů dorážel těsně před Špunarem, ale olomoucký brankář brilantně zakročil vyrážečkou.

12:56

13:39
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

14:06
    Hosté to teď v přesilovce sehráli opravdu dobře. Roberts Bukarts rychle posunul Plášilovi, jenž ale při pokusu vystřelit zlomil hokejku.

14:36
    Hruška šikovně vybízel zpoza brány Krenželoka, ale zkušenému útočníkovi s číslem 29 na zádech utekl kotouč.

15:12
    Dobrou defenzivní práci odvedl Rašner, jenž hostům vypíchl puk a následně jej vyhodil přes všechny čáry.

15:48
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Ihned po skončení oslabení se dostala Olomouc do úniku dva na jednoho. Lukáš Klimek pozastavil hru a poté s přehledem vybídl hůl JIŘÍHO ONDRUŠKA u zadní tyče. Na tohle Dolejš nemohl dosáhnout, neboť domácí to sehráli výborně. 1:1. Asistence: Lukáš Klimek.

16:34
    Ostravskému celku byla odpískána hra v brankovišti. Bude se vhazovat ve střední třetině.

17:16
    Těsně před rozjetým Svačinou stačil zasáhnout Valenta, který si tak své obranné úkoly splnil na jedničku.

17:51
    Petr Fridrich našel dnes velmi aktivního Tomáše Machů. Mladý obránce vystřelil zápěstím, ale Špunar stačil ramenem zasáhnout.

18:41
    Flick předvedl dvě velmi pohledné kličky, ale následně nenaservíroval Kovářovi přihrávku mezi kruhy úplně ideálně.

19:13
    Vítkovice jsou na konci první třetiny mírně aktivnější, ale Olomouc je teď do střeleckých pozic nepouští.

19:45
    Knotkova přihrávka na Tomečka mířila do ofsajdu. Patnáct sekund před sirénou se bude vhazovat ve střední třetině.

20:00

První třetina je za námi. Vítkovice se brzy dostaly do vedení zásluhou Rastislava Deje, ale Olomouc dokázala v 16. minutě odpovědět po využitém brejku dvojice Klimek – Ondrušek. Celkově sledujeme vyrovnaný hokej, ve kterém nemá ani jedna strana výrazněji navrch.

20:01

20:25
    Káňa v mezikruží promáchl. Vzápětí se snažil střílet i Rašner, ale bránu znatelně netrefil.

20:58
    Lukáš Nahodil se snažil za Dolejšovou bránou něco vymyslet. Přesnou přihrávku na střed útočného pásma ale nevyprodukoval.

21:40
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr Fridrich – 2 min., držení).

22:07
    Olesz chtěl posunout po mantinelu, ale tam se objevil Flick, který kotouč přes všechny čáry vyhodil.

22:36
    Úvodní minutu přesilovky zatím Olomouc moc dobře nehraje. Do střeleckých pozic se nedostává.

22:52
    Až teď musel Daniel Dolejš zasahovat. O pár sekund později se bude vhazovat před jeho svatyní.

23:02
    Vojtěch Tomeček nejprve vystřelil a o několik sekund později naservíroval Nahodilovi skvělou přihrávku před bránu. Druhý jmenovaný si touš přehodil na bekhend a vystřelil. Daniel Dolejš ale prokázal skvělý postřeh.

23:40

23:59
    Vítkovice mohou po delší době vystřídat. Lednický ještě stačil protečovat puk do pásma soupeře.

24:55
    Velmi dlouho se o kotouč bojovalo v rohu obranného pásma Vítkovic. Nakonec jej do střední třetiny vyvezl Patrik Koch.

25:36
    Lukáš Krenželok viděl najetého Dudase, který si to mířil před bránu, ale na poslední chvíli stačily zakročit hokejky olomouckých hráčů.

26:26
    Hostující Bondra nedostal ani centimetr prostoru od skvěle se vracejícího Valenty. Hosté tedy do přečíslení nezamířili.

26:54
    Záhy to zkoušel Kalus, avšak Špunar skvěle zasáhl špičkou levého betonu.

27:52
    Jan Knotek si obhodil Chlána a vyrazil vpřed po levém křídle. Nabídku spoluhráčů ale neměl, a tak pro Vítkovice žádné potíže nevznikly.

28:17
    Střelu Guntise Galvinše brankář Jan Špunar moc dobře viděl. Kotouč zachytil do lapačky.

28:55
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Kucsera – 2 min., vysoká hůl).

29:06
    Karel Plášil střílel hned po buly od modré čáry. Jeho pokus byl zablokován Tomášem Valentou. Následně Olomouc vyhodila po teči do ochranné sítě.

29:39
    Plášil tentokrát přihrál na levou stranu Robertsi Bukartsovi, jehož tvrdý pokus pořádně zaduněl o betony Jana Špunara.

30:17
    Jiří Ondrušek si poradil v těžké pozici. Kotouč následně opustil hrací plochu, takže nás čeká buly.

30:55
    Ani z této přesilovky Vítkovic gól nepadl. Ve 31. minutě tak stále platí nerozhodné skóre.

31:42
    Lednický přebruslil Dalibora Řezníčka, ale následně z rohu kluziště nepřihrál před Špunarovo brankoviště zrovna nejlépe. Právě bývalý zlínský zadák dobře zasáhl.

32:20
    Lukáš Kucsera našel zpoza brány Lukáše Nahodila, který se snažil vymést horní růžek. To se mu ale nepovedlo, vystřelil zhruba 10 centimetrů nad břevno.

32:56
    Po rychlé akci našel Jan Káňa pod sebou úplně volného Alexe Rašnera. Olomoucký obránce pohotově vystřelil, ale Dolejš předvedl skvělý zákrok.

33:37
    Po dvou velkých šancích Olomouce se hra uklidnila. Následně se bude vhazovat před Dolejšem.

34:07
    Hostující brankář se musel mít znovu na pozoru. David Ostřížek totiž nabídl černou gumu Janu Švrčkovi, který prokázal, že pořádně tvrdě vystřelit umí. Dolejš puk vyrazil levým betonem.

34:33
    Znovu předvedl Daniel Dolejš sérii skvělých zákroků. Pozor musel dávat především při teči Jana Knotka.

35:06
    Tlak domácích je ale u konce. Vítkovičtí už poslali na led čerstvé síly a teď drží puk ve své třetině.

36:10
    Nabídku Petra Chlána srazil mladý olomoucký brankář mimo tři tyče. Olomouc se následně hnala do kontru, ale branku nevstřelila.

36:46
    Galvinš nahodil z červené čáry směrem na bránu. Špunar raději kotouč podržel, neboť se před něj hnali další hráči Vítkovic.

37:05
    Olomouc se zaslouženě dostává do vedení, neboť ve druhé polovině druhé třetiny si tvoří hodně šancí. Rostislav Olesz přistrčil na střed DAVIDU OSTŘÍŽKOVI, který Daniela Dolejše prostřelil ranou k zadní tyči. 2:1. Asistence: Rostislav Olesz.

37:59
    Před bránou Ostravanů se nebezpečně pohyboval Jan Knotek, který ale nezastrčil puk do sítě.

38:03
    Viděli jsme skvělé gesto fair-play. Rozhodčí už chtěli olomouckého hráče vylučovat, ale jeden z vítkovických hokejistů se přiznal, že vysokou holí zasažen nebyl.

38:40
    Máme opět srovnáno! Vítkovice se zásluhou Roberta Flicka dostaly do útočné třetiny. Zámořský hokejista poté krásně našel před bránou zcela volného MARKA KALUSE, který se dokázal prosadit. 2:2. Asistence: Robert Flick.

39:39
    Vladimír Svačina se ještě na levém kruhu snažil vymotat až ke střele, ale olomoucká defenzíva byla důsledná.

40:00

Skončilo nám prostřední dějství, které znovu nabídlo po gólu na obou stranách. Branky ale padaly až v závěru, když nejprve skóroval David Ostřížek a o minutu později se trefil Marek Kalus.

Třetí třetina začne zhruba v 18:35.

40:01

40:13
    Jan Káňa se hnal do šance na levé straně, ale Dolejšovu klec o pár čísel netrefil.

40:56
    Jiřímu Ondruškovi se tak úplně nevydařila přihrávka z vlastního pásma. Kotouč doletěl přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

41:25
    Vítkovická druhá formace získala tlak v útočném pásmu, ale Rastislav Dej v obležení tří hráčů domácích nic kloudného nevymyslel.

42:25
    Podruhé v utkání jdou Vítkovice do vedení. Olomouc sice chvíli pobývala v útočném pásmu, ale rychlý kontr využili hosté na jedničku. Radovan Bondra přistrčil LUKÁŠI KOVÁŘOVI, který se nemýlil. 2:3. Asistence: Radovan Bondra.

43:28
    Olomouc zkoušela hned po inkasování něco vymyslet, ale přesnou střelu nevyprodukovala.

44:06
    Svačina přihrál Bukartsovi, který ale na levém kruhu neměl moc kvalitní nabídku spoluhráčů. Proto puk jen posunul ke Špunarovi.

44:50
    Lukáš Nahodil se šikovně otočil a poté nabídl touš na modrou čáru Valentovi. Ránu obránce Olomouce přizvedl Lukáš Kucsera jen do ochranné sítě.

45:11
    Daniel Dolejš musel opět odolávat tlaku. Vše ale bez potíží zvládl.

45:42
    Po Kucserově pobídce se před brankovištěm objevil Švrček, jenž ale od obránců Vítkovic moc prostoru nedostal.

46:22
    Domácí se drželi v útočném pásmu a na atmosféře na stadionu to bylo znát. Tvrdou ránu Ondruška vyrazil Dolejš před sebe, ale z dorážky se hokejisté v bílém neprosadili.

47:28
    David Ostřížek zrychlil krok a poté se snažil prosmýknout okolo dvou bránících hráčů. Vypadalo to, že byl i faulován, ale rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou.

48:12
    Vítkovice se sice opticky brání, ale všechna volná místa většinou dokáží velmi dobře pokrývat.

48:50
    Teď se už o puk bojuje v rohu kluziště u Špunarovy brány.

49:35
    Kotouč se opět dostal před Dolejše, který jej poměrně brzy lapil do připravené lapačky. Nicméně Lukáš Kucsera byl i v tomto střídání vidět.

50:16
    Velká šance pro Vítkovice! Jan Hruška oslovil v akci dva na jednoho Robertse Bukartse, který ale trefil jen vnější oblouk brány.

50:48
    Olomoučtí se provinili zakázaným uvolněním. Bude vhazovat před Janem Špunarem.

51:21
    Olomouc ale rozhodně nic nevzdává. Stále je před bránou svého dnešního soupeře pořádně zarputilá.

52:04
    Domácím bylo odpískáno druhé postavení mimo hru v řadě. Čeká nás tedy buly ve středním pásmu.

52:48
    Hokejisté v modrých dresech jen nahazují kotouče za bránu Olomouce. To jim ale samozřejmě v tuto chvíli stačí.

53:33
    Kotouč nebezpečně poskakoval na brankovišti Daniela Dolejše, ale vítkovická obrana i s velkým štěstím situaci uhasila.

54:04
    Puk tentokrát vyskočil na střídačku Vítkovic, takže zde máme další přerušení hry.

Dnešní utkání sleduje 1 121 diváků.

54:50
    Třetí formace Vítkovic získala pro ně cenné vteřiny v útočném pásmu. Špunar ale do zákroku nemusel.

55:24
    Vracející se Mácha dojel kotouč jako první, tudíž je pískáno zakázané uvolnění Vítkovic.

55:41
    Olomoucká třetí lajna mladíků se dnes na ledě moc často neobjevuje. Nyní ale zatlačila a získala na soupeři další icing.

55:51
    Vojtěch Lednický se už už tlačil do samostatného úniku, ale skvěle jej zastavil Jiří Ondrušek, který brilantní rybičkou puk odehrál k mantinelu.

56:51
    Se střelou Vojtěcha Tomečka z pravého kruhu neměl Dolejš větší problémy. Více než tři minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v olomouckém útočném pásmu.

57:21
    Petr Fridrich šikovně našel před bránou Rastislava Deje, který mohl přidat svou druhou branku v utkání. Jan Špunar jej ale pohotovou lapačkou vychytal.

58:02
    Guntiš Galvinš pomohl ofenzívě i pár desítek sekund před koncem třetí třetiny. Flickovu přihrávku si ale nezpracoval.

58:28
    Olomouc se už usadila v útočném pásmu snaží se něco vymyslet.

59:01
    Špunar už je na střídačce a domácí tedy zkoušejí hru bez brankáře.

59:23
    Pojistku pro hosty přidává PETR CHLÁN. Útočník čtvrté formace si to namířil sám na prázdnou bránu, přičemž dokázal ujet několika olomouckým hráčům. 2:4. Asistence: Vojtěch Lednický.

59:33
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Patrik Koch – 2 min., napadení).

Třetí třetinu zvládly lépe Vítkovice, které tak v dnešním přípravném utkání vítězí poměrem 4:2. Rozdílovou trefu měl na svědomí Lukáš Kovář a v úplném závěru ještě pečetil výhru hostů Petr Chlán gólem do prázdné brány. Olomouc sice měla tlak, ale další branky přidat nedokázala.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou! (19:06:23)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. Ondrušek (Klimek), 38. Ostřížek (Olesz) – 2. Dej (Plášil, Machů), 39. Kalus (Flick), 43. Kovář (Bondra), 60. Chlán (Lednický)

Diváci: 1 121