Žižkov – Ústí n. L. 0:0 (kon.) | Líšeň – Brno 1:2 (kon.) | Varnsdorf – Vyškov 2:1 (kon.)
Táborsko – Dukla Praha 0:1 (kon.)
FC SILON Táborsko
0:1 (0:1)
FK Dukla Praha
Neděle 22.08.2021, 17:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. (18:54:24)

Dnešní utkání sledovalo 990 diváků.

Dukla zapisuje velmi cenné tři body do tabulky a posouvá se na čelo tabulky! Pražanům stačil k vítězství jediný gól. V závěru první půle rozhodl z úniku David Kozel. Táborsko ve druhém poločase nenašlo odpověď, ani si nevytvořilo žádnou zajímavou šanci. V tabulce se tak po 5. kole propadá na šestou pozici.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:4. Fauly: 16:18.

90+3

90+3
    Táborsko se dopustilo útočného faulu a to je zřejmě konec jeho nadějí.

90+2
    Žlutou kartu dostává Štěpán Šebrle (FK Dukla Praha).

90+2
    Pecháček rozehrává od vlastní branky, Táborsko rychle míří dopředu.

90+1
    Nastavovat se budou pouze tři minuty!

89
    Po centru z pravé strany ale zazněl hvizd sudího Vojkovského, útočný faul.

88
    Jedna z ojedinělých šancí Jihočechů na srovnání, následuje rohový kop.

86
    Táborsko se ubránilo další akci Dukly a vyráží dopředu. Moc času už mu ale opravdu nezbývá.

86
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Sung-Bin Kim.

85
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Marek Icha, přichází Jakub Drozd.

84
    Žlutou kartu dostává Lukáš Buchvaldek (FK Dukla Praha).

83
    Teď už je u míče znovu Dukla. A jelikož se pomalu blíží konec zápasu, nemají Pražané kam spěchat, protože stále vedou 1:0.

80
    Akce Táborska vypadala nadějně, ale končí jen odkopem od Radovy branky.

78
    Žlutou kartu dostává Stephano Almeida (FC MAS Táborsko).

76
    Domácí pálili z velké dálky, Pražané ránu zablokovali. Následoval útočný faul Jihočechů.

75
    Táborsko se dostalo v posledních minutách na míč, postupným útokem se mu ale nedaří prokousat přes precizní obranu Dukly.

75
    Žlutou kartu dostává Jakub Barac (FK Dukla Praha).

72
    Pražané rozehrávají volný kop z vlastní poloviny.

70
    Dukla mohla navýšit vedení! Marek Fábry se dostal v pokutovém území ke střele, brankář Šimon Pecháček ale dokázal míč lapit a drží šance Táborska na bodový zisk.

70
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Miloš Kopečný.

69
    Vzápětí přišel i čtvrtý rok pro Duklu, Jihočeši se však znovu ubránili.

69
    Ani z třetího rohu hostů ale nepřišlo ohrožení Pecháčkovy branky.

68
    Pražané si vytvořili možnost rohového kopu.

66
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Kozel, přichází Daniel Kozma.

65
    Dukla zatím kontroluje druhý poločas v naprostém poklidu. Držím míč většinu času. Teď se však hosté provinili útočným faulem.

64
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází Daniel Souček.

61
    Z něj však žádné nebezpečí nepřišlo.

60
    Jihočeši vybojovali rohový kop.

60
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Adam Provazník, přichází Muhamed Tijani.
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Petr Plachý, přichází Rafa.

58
    Další akce Pražanů končí jen výkopem od Pecháčkovy branky.

56
    Žlutou kartu dostává Roman Holiš (FC MAS Táborsko).

55
    Táborsko se chvíli drželo u míče, ale teď už znovu kombinuje Dukla.

53
    Hosté jsou ve druhém poločasu na míči takřka po celou dobu. Další šanci si ale zatím nevytvořili.

50
    Pražané se dostali ke střele zpoza šestnáctky, Pecháček ale zasahovat nemusel.

48
    Dukla je u míče a snaží se přidat druhý gól, Táborsko se ale zatím brání úspěšně.

46
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Sunday Faleye, přichází Štěpán Šebrle.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

Táborsko zahrozilo už po dvou minutách, Jakub Matoušek ale z pozice penaltového puntíku branku přestřelil. Poté se hrálo dlouho bez větších šancí. Dukla sice byla více u míče, ale ke střelám se dostávali Jihočeši. První gól ale nakonec vsítili Pražané v závěru poločasu, David Kozel zužitkoval rychlý brejk.

45

44
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pražané v závěru první půle otevírají skóre z brejku! DAVID KOZEL dostal průnikovou přihrávku a sám si poradil s Pecháčkem náramně, táborského gólmana dokázal po zemi obstřelit.

41
    Táborsko se ubránilo a je u míče.

40
    Akce Pražanů na druhé straně končí rohovým kopem.

37
    Táborsko z protiakce zahrozilo! Filip Rada si ale připisuje druhý zákrok v utkání.

36
    Jihočeši se ubránili a sami rozehrávají volný kop z vlastní poloviny.

35
    Pražané rozehrávají přímý kop z pravé strany. Podaří se jim ohrozit Pecháčka?

33
    Žlutou kartu dostává Sunday Faleye (FK Dukla Praha).

32
    Nepřesná kombinace Jihočechů končí odkopem od hostující branky.

30
    Dalekonosná střela Pražanů končí mimo branku. Pecháček zasahovat nemusel, stále tak čeká na svůj první zákrok.

28
    Táborsko se snažilo zaútočit po pravé straně, přihrávka do pokutového území ale nebyla přesná.

24
    Táborsko se dostalo ke střele, ta však nemířila mezi tři tyče. Rada byl bez práce.

23
    Jihočeši kombinovali na levé straně, jejich akce nakonec končí faulem. Zajímavý přímý kop pro domácí.

21
    Hraje se dlouho bez šancí a střel. Více na míči je stále Dukla.

18
    Domácí se ubránili, ale u míče zůstávají Pražané.

17
    První rohový kop si zahraje také Dukla.

15
    Akce Pražanů skončila ofsajdem.

14
    Táborsko vybojovalo rohový kop, ale z něj branku hostí neohrozilo.

13
    Dukla znovu útočila neúspěšně. Odkopávat od branky bude pecháček.

10
    A z něj přišlo i ohrožení Radovy branky, gólman Pražanů ale pokus kryje.

10
    Útočná akce Táborska končí rohovým kopem.

8
    Pražané rozehrávají přímý kop z levé strany. Vzdálenost k brance je ale velká, a tak hosté pokračují v kombinaci po zemi.

6
    Kombinaci Jihočechů po levé straně zastavil hvizd rozhodčího, útočný faul.

5
    Další faul hostů, k balonu se tedy dostává Táborsko.

5
    Dukla drží míč na kopačkách, nyní vhazuje z pravé strany.

2
    Domácí si vypracovali zajímavou šanci hned na úvod! Jakub Matoušek pálil z penaltového puntíku, jenže o kousek přestřelil hostující branku.

2
    Pražané se snažili zaútočit po pravé straně, ale zastavil je útočný faul.

1
    Zápas rozehrálo Táborsko, ale u míče se dlouho nezdrželo.

1

FC MAS Táborsko: Pecháček – Navrátil, Almeida, Holiš, Tusjak – Vozihnoj, Icha, Boula, P. Plachý – Jakub Matoušek, Provazník.
    Náhradníci: Slávik – Kubovský, Drozd, Mu. Tijani, Rafa, Brabec, Kopečný.

FK Dukla Praha: F. Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, Cienciala, David Kozel, S. Faleye – Buchvaldek, Fábry.
    Náhradníci: Štefan – Kozma, Šebrle, Kim, D. Souček, Pázler, Konan.

Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Dohnálek.

Podle sázkových kanceláří nemá tento zápas jasného favorita, o čemž vypovídá i forma obou týmů. Dokáže Táborsko vítězit ve FNL počtvrté v řadě, nebo zůstane Dukla stále neporažena?

Pražané mají znovu jasnou ambici, vrátit se do nejvyšší soutěže. A za svým cílem vykročili slibně, letos ještě neprohráli. Na kontě mají deset bodů za tři výhry a remízu. Dvakrát se dokázali prosadit slovenský útočník Marek Fábry a jednatřicetiletý záložník Jan Peterka.

FC MAS Táborsko
    Jihočeši po návratu do druhé nejvyšší soutěže zatím příjemně překvapují. Na úvod sice padli s Brnem, ale poté si zapsali do tabulky tři výhry. Aktuálně tak mají na kontě devět bodů. Už dvakrát se prosadil třiadvacetiletý útočník Jakub Matoušek. Jediným negativem Táborska je vypadnutí už ve 2. kole MOL Cupu, když prohrálo se Sedlčany 3:4 po penaltách.

Vyškov – Táborsko 0:1
    Sedlčany – Táborsko 4:3 pen. (MOL Cup)
    Táborsko – Vlašim 2:1
    Příbram – Táborsko 0:2
    Táborsko – Brno 0:1

Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém překvapení úvodu sezony FC MAS Táborsko vyzve adepta na postup FK Duklu Praha. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.