Žižkov – Ústí n. L. 0:0 (kon.) | Líšeň – Brno 1:2 (kon.) | Varnsdorf – Vyškov 2:1 (kon.)
Táborsko – Dukla Praha 0:1 (kon.)
FC SILON Táborsko
0:1 (0:1)
FK Dukla Praha
Neděle 22.08.2021, 17:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém překvapení úvodu sezony FC MAS Táborsko vyzve adepta na postup FK Duklu Praha. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

FC MAS Táborsko
    Jihočeši po návratu do druhé nejvyšší soutěže zatím příjemně překvapují. Na úvod sice padli s Brnem, ale poté si zapsali do tabulky tři výhry. Aktuálně tak mají na kontě devět bodů. Už dvakrát se prosadil třiadvacetiletý útočník Jakub Matoušek. Jediným negativem Táborska je vypadnutí už ve 2. kole MOL Cupu, když prohrálo se Sedlčany 3:4 po penaltách.

Letošní zápasy:
    Vyškov – Táborsko 0:1
    Sedlčany – Táborsko 4:3 pen. (MOL Cup)
    Táborsko – Vlašim 2:1
    Příbram – Táborsko 0:2
    Táborsko – Brno 0:1

Pražané mají znovu jasnou ambici, vrátit se do nejvyšší soutěže. A za svým cílem vykročili slibně, letos ještě neprohráli. Na kontě mají deset bodů za tři výhry a remízu. Dvakrát se dokázali prosadit slovenský útočník Marek Fábry a jednatřicetiletý záložník Jan Peterka.

Dukla – Chrudim 4:1
    Kosmonosy – Dukla 1:3 (MOL Cup)
    Jihlava – Dukla 0:0
    Třinec – Dukla 1:3
    Dukla – Vyškov 2:1

Podle sázkových kanceláří nemá tento zápas jasného favorita, o čemž vypovídá i forma obou týmů. Dokáže Táborsko vítězit ve FNL počtvrté v řadě, nebo zůstane Dukla stále neporažena?

FC MAS Táborsko: Pecháček – Navrátil, Almeida, Holiš, Tusjak – Vozihnoj, Icha, Boula, P. Plachý – Jakub Matoušek, Provazník.
    Náhradníci: Slávik – Kubovský, Drozd, Mu. Tijani, Rafa, Brabec, Kopečný.

FK Dukla Praha: F. Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, Cienciala, David Kozel, S. Faleye – Buchvaldek, Fábry.
    Náhradníci: Štefan – Kozma, Šebrle, Kim, D. Souček, Pázler, Konan.

Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Dohnálek.

1

1
    Zápas rozehrálo Táborsko, ale u míče se dlouho nezdrželo.

2
    Pražané se snažili zaútočit po pravé straně, ale zastavil je útočný faul.

2
    Domácí si vypracovali zajímavou šanci hned na úvod! Jakub Matoušek pálil z penaltového puntíku, jenže o kousek přestřelil hostující branku.

5
    Dukla drží míč na kopačkách, nyní vhazuje z pravé strany.

5
    Další faul hostů, k balonu se tedy dostává Táborsko.

6
    Kombinaci Jihočechů po levé straně zastavil hvizd rozhodčího, útočný faul.

8
    Pražané rozehrávají přímý kop z levé strany. Vzdálenost k brance je ale velká, a tak hosté pokračují v kombinaci po zemi.

10
    Útočná akce Táborska končí rohovým kopem.

10
    A z něj přišlo i ohrožení Radovy branky, gólman Pražanů ale pokus kryje.

13
    Dukla znovu útočila neúspěšně. Odkopávat od branky bude pecháček.

14
    Táborsko vybojovalo rohový kop, ale z něj branku hostí neohrozilo.

15
    Akce Pražanů skončila ofsajdem.

17
    První rohový kop si zahraje také Dukla.

18
    Domácí se ubránili, ale u míče zůstávají Pražané.

21
    Hraje se dlouho bez šancí a střel. Více na míči je stále Dukla.

23
    Jihočeši kombinovali na levé straně, jejich akce nakonec končí faulem. Zajímavý přímý kop pro domácí.

24
    Táborsko se dostalo ke střele, ta však nemířila mezi tři tyče. Rada byl bez práce.

28
    Táborsko se snažilo zaútočit po pravé straně, přihrávka do pokutového území ale nebyla přesná.

30
    Dalekonosná střela Pražanů končí mimo branku. Pecháček zasahovat nemusel, stále tak čeká na svůj první zákrok.

32
    Nepřesná kombinace Jihočechů končí odkopem od hostující branky.

33
    Žlutou kartu dostává Sunday Faleye (FK Dukla Praha).

35
    Pražané rozehrávají přímý kop z pravé strany. Podaří se jim ohrozit Pecháčka?

36
    Jihočeši se ubránili a sami rozehrávají volný kop z vlastní poloviny.

37
    Táborsko z protiakce zahrozilo! Filip Rada si ale připisuje druhý zákrok v utkání.

40
    Akce Pražanů na druhé straně končí rohovým kopem.

41
    Táborsko se ubránilo a je u míče.

44
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pražané v závěru první půle otevírají skóre z brejku! DAVID KOZEL dostal průnikovou přihrávku a sám si poradil s Pecháčkem náramně, táborského gólmana dokázal po zemi obstřelit.

45

Táborsko zahrozilo už po dvou minutách, Jakub Matoušek ale z pozice penaltového puntíku branku přestřelil. Poté se hrálo dlouho bez větších šancí. Dukla sice byla více u míče, ale ke střelám se dostávali Jihočeši. První gól ale nakonec vsítili Pražané v závěru poločasu, David Kozel zužitkoval rychlý brejk.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

46

46
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Sunday Faleye, přichází Štěpán Šebrle.

48
    Dukla je u míče a snaží se přidat druhý gól, Táborsko se ale zatím brání úspěšně.

50
    Pražané se dostali ke střele zpoza šestnáctky, Pecháček ale zasahovat nemusel.

53
    Hosté jsou ve druhém poločasu na míči takřka po celou dobu. Další šanci si ale zatím nevytvořili.

55
    Táborsko se chvíli drželo u míče, ale teď už znovu kombinuje Dukla.

56
    Žlutou kartu dostává Roman Holiš (FC MAS Táborsko).

58
    Další akce Pražanů končí jen výkopem od Pecháčkovy branky.

60
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Adam Provazník, přichází Muhamed Tijani.
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Petr Plachý, přichází Rafa.

60
    Jihočeši vybojovali rohový kop.

61
    Z něj však žádné nebezpečí nepřišlo.

64
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází Daniel Souček.

65
    Dukla zatím kontroluje druhý poločas v naprostém poklidu. Držím míč většinu času. Teď se však hosté provinili útočným faulem.

66
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Kozel, přichází Daniel Kozma.

68
    Pražané si vytvořili možnost rohového kopu.

69
    Ani z třetího rohu hostů ale nepřišlo ohrožení Pecháčkovy branky.

69
    Vzápětí přišel i čtvrtý rok pro Duklu, Jihočeši se však znovu ubránili.

70
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Miloš Kopečný.

70
    Dukla mohla navýšit vedení! Marek Fábry se dostal v pokutovém území ke střele, brankář Šimon Pecháček ale dokázal míč lapit a drží šance Táborska na bodový zisk.

72
    Pražané rozehrávají volný kop z vlastní poloviny.

75
    Žlutou kartu dostává Jakub Barac (FK Dukla Praha).

75
    Táborsko se dostalo v posledních minutách na míč, postupným útokem se mu ale nedaří prokousat přes precizní obranu Dukly.

76
    Domácí pálili z velké dálky, Pražané ránu zablokovali. Následoval útočný faul Jihočechů.

78
    Žlutou kartu dostává Stephano Almeida (FC MAS Táborsko).

80
    Akce Táborska vypadala nadějně, ale končí jen odkopem od Radovy branky.

83
    Teď už je u míče znovu Dukla. A jelikož se pomalu blíží konec zápasu, nemají Pražané kam spěchat, protože stále vedou 1:0.

84
    Žlutou kartu dostává Lukáš Buchvaldek (FK Dukla Praha).

85
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Marek Icha, přichází Jakub Drozd.

86
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Sung-Bin Kim.

86
    Táborsko se ubránilo další akci Dukly a vyráží dopředu. Moc času už mu ale opravdu nezbývá.

88
    Jedna z ojedinělých šancí Jihočechů na srovnání, následuje rohový kop.

89
    Po centru z pravé strany ale zazněl hvizd sudího Vojkovského, útočný faul.

90+1
    Nastavovat se budou pouze tři minuty!

90+2
    Pecháček rozehrává od vlastní branky, Táborsko rychle míří dopředu.

90+2
    Žlutou kartu dostává Štěpán Šebrle (FK Dukla Praha).

90+3
    Táborsko se dopustilo útočného faulu a to je zřejmě konec jeho nadějí.

90+3

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:4. Fauly: 16:18.

Dukla zapisuje velmi cenné tři body do tabulky a posouvá se na čelo tabulky! Pražanům stačil k vítězství jediný gól. V závěru první půle rozhodl z úniku David Kozel. Táborsko ve druhém poločase nenašlo odpověď, ani si nevytvořilo žádnou zajímavou šanci. V tabulce se tak po 5. kole propadá na šestou pozici.