Japonsko – Česko 0:4 (kon.) | USA – Rusko 6:0 (kon.)
Japonsko
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Česko
Úterý 24.08.2021, 00:10 • Winsport Arena, Calgary • Mistrovství světa žen • Skupina B

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné úterní ráno. Na počtenou! (02:19:25)

Nejlepší hráčky utkání

Akade Hosojamadaová (JPN)
    Naomi Neubauerová (CZE)

Střely na bránu: 24 – 20

České hokejistky si s definitivní jistotou vybojovaly postup do čtvrtfinále MS. Přestože v první třetině bylo Japonsko pořádně nebezpečné, tak branku vstřelila pouze Dominika Lásková. Od druhé periody převzaly pevné otěže nad duelem české hráčky, které po zásluze navyšovaly své vedení. To se zastavilo na konečných 4:0. Další góly přidaly Naomi Neubauerová, Alena Mills a Kateřina Mrázová.

59:49
    Dominika Lásková dohrává utkání za českou bránou. Konečný stav utkání tedy dnes bude 4:0.

59:22
    Po teči těsně před japonskou bránou zvonila tyč! Pátý gól rozhodně daleko nebyl.

59:01
    Vyloučení v týmu Japonsko (Rui Ukitaová – 2 min., krosček).

58:49
    Střela zápěstím od modré čáry v podání českých reprezentantek přesná nebyla. Následně se o útok pokouší Japonsko.

58:20
    Hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:48
    Výtečná Klára Peslarová ukázala, že si nulu z dnešního utkání zaslouží! Hikaru Jamašitaová se na ni rozjela úplně sama, ale s blafákem neuspěla. Tohle byl vynikající zákrok české brankářky.

57:33
    Oba celky střídají. Závěrečná siréna se pomalu ale jistě blíží.

56:58
    Chika Otakiová si to namířila po levé straně kupředu, ale ve střelecké pozici si moc prostoru udělat nedokázala. Od jedné z obránkyň kotouč zamířil nad horní tyč a rovnou do ochranné sítě.

56:18
    Alena Mills vypálila z celkem jasného úhlu přímo do lapačky Nany Fujimotoové, která si připsala svůj třináctý zákrok v utkání.

55:39
    Ale i Klára Peslarová má celkem hodně práce. Teď musela vykopávat ránu Kojomaové z mezikruží.

55:11
    Český tým od druhé třetiny skvěle bruslí. Japonsko má obrovské problémy s vyvážením puků z vlastní třetiny.

54:19
    Po poslední komerční pauze dnešního utkání se pokračuje ve hře. Vypadá to, že oba týmy už budou chtít zápas jen dohrát.

53:54
    Nyní to málem Češky znovu skvěle vykombinovaly. Přihrávka letěla k zadní tyči, kde stála Mills, ale kapitánka národního týmu bránu minula těsně.

53:18
    Klára Hymlárová se drala kupředu, ale její snaha vyšla vniveč. Japonská obránkyně Suzukiová prokázala u mantinelu přehled.

52:24
    Mills se vrací na led. Hokejistky v bílých dresech tedy hrají v plném počtu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Lásková (Neubauerová, Křížová), 24. Neubauerová (Vanišová), 32. Mills (Přibylová), 42. Mrázová (Mlýnková)

Japonsko: N. Fujimotoová (Konišiová) – Koikeová, Hosojamadaová (A), Ao. Šigaová, A. Tokoová (A), Suzukiová, Kawašimaová, S. Jamašitaová – Jonejamaová, Osawaová (C), Ukitaová – Miuraová, H. Tokoová, Ak. Šigaová – Takaová, H. Jamašitaová, Kojomaová, S. Fujimotoová, Otakiová, Kuboová – Šišiučiová
    Česko: Peslarová (Zechovská) – Lásková, Čajanová, Pejšová, Kolowratová (A), Horálková, Tejralová, Seroiszková – Mrázová (A), Pejzlová, Mlýnková – Křížová, Vanišová, Neubauerová – Mills (C), Hymlárová, Přibylová – Serdar, Bukolská, Patková

Rozhodčí: Nearyová (CAN), Welterová (USA) – Mochová (RUS), Toddová (CAN)