Ústí n/O – Vyškov 0:2 (kon.) | Slavičín – Karviná 1:5 (kon.) | Velvary – Chomutov 3:1 (kon.)
Sedlčany – Č. Budějovice 0:6 (kon.) | Sokolov – Bohemians 1905 0:6 (kon.) | Benešov – Teplice 0:1 (kon.)
Hostouň – Pardubice 0:1 (po pr.) | Hlučín – Ostrava 0:1 (po pr.) | Uničov – Olomouc 2:4 (kon.)
Kroměříž – Brno 2:2 (4:5 po pen.) | Val. Meziříčí – Prostějov 0:3 (kon.) | Vltavín – Ústí n. L. 0:0 (odl.)
Domažlice – Vlašim 1:7 (kon.) | Povltavská – Varnsdorf 0:5 (kon.) | Liberec – Zbuzany 1:2 (kon.)
FC Hlučín
0:1 (0:0)
FC Baník Ostrava
Středa 25.08.2021, 17:00 • Městský fotbalový stadion • MOL Cup • 2. kolo

Ohlasy po utkání:

Lubomír Adler, trenér FC Hlučín:
    „Byl to zápas se vším všudy. Porážka nás mrzí, kluci ale zaslouží za výkon velký obdiv a poděkování. Baník jsme chtěli potrápit, což se nám podařilo. Dostali jsme zápas do prodloužení a více než sto minut to drželi na 0:0. Je škoda, že jsme to nedotáhli aspoň do těch penalt. I my jsme nějaký gól dát mohli. Kluci to ale odmakali parádně, zvládli to i takticky. Bylo by naivní, kdybychom si to s Baníkem chtěli rozdat na férovku, to by dopadlo špatně.“

Ondřej Smetana, trenér FC Baník Ostrava:
    „Zápas jsme výsledkově zvládli, ale představovali jsme si to jinak. Chtěli jsme to odpracovat jednodušeji, vyhrát s lepším výkonem v normální hrací době a ušetřit síly na sobotu na ligu, což se ale bohužel nepodařilo. Po slušném úvodu jsme dali domácím až příliš prostoru, nebyli jsme tak důslední, nedostupovali jsme je. Soupeř se chytil a mohl nás i potrestat ze dvou šancí. Ve druhém poločase jsme to mohli ukončit, ale nedali penaltu a vypili si to až do dna. Pozitivní je pouze postup. (21:41:23)

Skončilo utkání 2. kola MOL Cupu, ve kterém FC Baník Ostrava po velkém boji nakonec vybojovali postup do dalšího kola. Domácí FC Hlučín statečně bojoval, nicméně tlaku soupeře neodolali a podlehli 0:1 po prodloužení. Jeden z klíčových momentů nastal v 83 minutě, kdy domácí Wala dostal červenou kartu a poslal svůj tým do oslabení. Ve stejné minutě navíc Kuzmanovič neproměnil penaltu a rozhodl tak velkou mírou o to, že se bude hrát prodloužení. V tom byli hráči Baníku aktivnější a o branku se zasloužili v 108 minutě, když se nejlépe ve vápně zorientoval Smékal. Baník tak postupuje do 3. kola, naopak Hlučín v poháru končí, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí.

120+1

120+1
    Střela Holzera nebyla tak razantní, jak by si představoval. Budinský si se střelou poradil.

120+1
    Poslední nákop do šestnáctky v podání domácího týmu.

120
    Fleišman byl ve vápně v dobré pozici, přes obránce se ale ke střele nedostal.

120
    Baník má v poslední minutě k dispozici rohový kop.

119
    Holzer poslal centr do vápna, Lehnert hlavičkuje v tísni vysoko nad.

118
    Hlučín se nadechuje k poslednímu náporu, Jánoš musel zatáhnout za záchrannou brzdu a vidí od rozhodčího žlutou kartu.