Mladá Boleslav – Frölunda cz 1:4 (kon.) | Rauma – Lausanne 2:3 (po pr.) | Rögle BK – Zug 5:3 (kon.)
Zürich – IFK Helsinky 0:3 (kon.) | Cardiff – Mannheim 0:5 (kon.) | SønderjyskE – Mnichov 1:5 (kon.)
Lukko Rauma
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
HC Lausanne
Čtvrtek 26.08.2021, 18:00 • Kivikylän Areena, Rauma • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Česká & slovenská stopa

Pavol Skalický (RAU) – 0+2, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 18:32

Jiří Sekáč (LAU) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:42 (20:31:50)

Kdo se postavil do brankoviště?

Samuel Jukuri (RAU) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %

Tobias Stephan (LAU) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %

Dnešní utkání sledovalo 1 481 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 20 – 30; Vhazování: 31 – 22; Přesilová hra: 0/3 – 0/4; Trestné minuty: 10 – 8

Ještě v 52. minutě vše nasvědčovalo tomu, že Lukko míří za výhrou v úvodním duelu skupiny C. Chyba lávky. Švýcaři v posledních pěti minutách dokázali srovnat krok, vyrovnávací trefu vsítili pouhé tři vteřiny před koncem třetí periody. V prodloužení pak rozhodl o druhém bodu pro Lausanne Jason Fuchs.

63:26 Jason FUCHS - 2:3

63:26
    Lausanne právě vstřelilo branku! Hotovo! Pokus Fricka od modré čáry vyrazil Jukuri betonem před sebe, dorážkou pak uspěl nikým nehlídaný JASON FUCHS. Lausanne tak nakonec vítězí v Raumě 3:2 v prodloužení! Asistence: Lukas Frick, Christoph Bertschy.

62:35
    Kotouč v ochranné síti za Jukuriho zády. Máme za sebou polovinu nastaveného času.

61:59
    Přečíslení Lausanne dva na jednoho vyřešil Jukuri svou vyrážečkou. Hra pokračuje...

60:52
    Další šance pro domácí hokejisty. A Stephan se blýskl svou lapačkou proti střeleckému pokusu Korkky.

60:26
    Finové uspěli na vhazování, ke střele se už dostal Saarijärvi.

60:01

Střely na bránu: 19 – 26

60:00
    59:57 FRICK - 2:2

59:57
    Lausanne právě vstřelilo branku! Neuvěřitelné! Pouhé tři vteřiny před koncem třetí periody udeřil střelou od modré čáry LUKAS FRICK, jenž se trefil k pravé tyči. 2:2! Asistence: Damien Riat, Cory Emmerton.

59:42
    Posledních 20 vteřin! Kotouč je v obranném pásmu Lausanne.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 33. Kainulainen (Mattila, Skalický), 52. Repo (Abt, Skalický) – 56. Emmerton (Riat, Genazzi), 60. Frick (Riat, Emmerton), 64. Fuchs (Frick, Bertschy)

Lukko Rauma: Jukuri (Helomaa) – Piipponen, Saarijärvi, Abt, Grégoire, Kukkonen, Laitinen, Pietilä, Korkka – Skalický, Mattila, Repo – Hakulinen, Kainulainen, Petman – Pooley, Ilomäki, Nyman – Suni, Päivärinta, Ylitalo
    HC Lausanne: Stephan (Uberti) – Barberio, Glauser, Frick, Heldner, Genazzi, Marti, Krueger – Sekáč, Varone, Bertschy – Emmerton, Fuchs, Riat – Almond, Jooris, Jäger – Krakauskas, Maillard, Fritsche – Arnold

Rozhodčí: Suominen, Vikman – Nittyla, Koskela

Diváci: 1 481