Česko – Finsko 3:0 (kon.) | Rusko – Švédsko 4:1 (kon.)
konec
Česko
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Finsko
Čtvrtek 26.08.2021, 16:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U20)
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou. (18:05:31)
   
  Střely na branku: 27 – 22
   
  Je dobojováno. Ve třetí třetině ještě český tým vsítil dva góly a nastartoval tak turnaj pěti na výbornou. Češi Finům nepovolili ani jednu branku a pomohli tak Nicku Malíkovi k čistému kontu. V utkání byli lepším týmem, Fini tahali za kratší konec a snažili se se zápasem něco udělat, ale nepovedlo se jim to.
   
  Konec zápasu.
  59:58 Pavel NOVÁK - 3:0
   
  59:58
  Česko právě vstřelilo branku!
  Teď už to vyšlo, u modré čáry vybojoval u hrazení kotouč PAVEL NOVÁK a poté ho nasměroval do zcela prázdné finské klece – 3:0. Pečetí tak výhru českého týmu. Bez asistence.
   
  59:43
  Ze středního pásma poslali Češi kotouč na branku Finů, ale o kousek ji minuli.
   
  59:21
  Povedená střela Joony Korhonena, jenž švihl do puku na hraně levého kruhu, ale připraven byl Nick Malík, jenž ukryl puk na svých betonech a přerušil hru.
   
  58:34
  Fini nadále operují před Malíkem a snaží se o kontaktní branku. Češi soupeře urputně brání a zatím jim nic takového nedovolují.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:55
  A nyní ji chtěl trefit Sebastián Malát, ale měl to z těžkého úhlu a ještě se soupeřem před ním.
   
  57:31
  Finská klec je prázdná!
   
  57:08
  Lukáš Stehlík na levém kruhu vyslal nebezpečnou střelu, kterou Markkanen pokryl. Hra je přerušena a oddechový čas si bere lavička finského týmu.
   
  56:18
  Češi drží dlouho útočné pásmo a nepouštějí soupeře ven. Hostům tak začíná velmi rychle ubíhat čas.
   
  54:57
  Češi tak mají blíže k první výhře na domácím turnaji. Finsko musí dohánět pět minut před koncem třetí třetiny dvougólové manko.
  53:17 Jakub KONEČNÝ - 2:0
   
  53:17
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tak nyní se to už českému týmu povedlo a navyšuje své vedení. JAKUB KONEČNÝ u pravého kruhu vyslal táhlou střelu směrem na Markkanena, jenž na ni nedosáhl a puk končí podruhé v jeho síti – 2:0. Asistence: Lukáš Stehlík.
   
  51:32
  Od vlastní branky šli Finové do útočné akce, ale Stanislav Vrhel jim vypíchl puk a rodila se šance pro Čechy. Nakonec ale vše skončilo bez nebezpečné akce.
   
  50:46
  U zadního mantinelu v pásmu českého týmu vznikl souboj o kotouč. Jeden z hráčů ho přilepil k noži a nepustí. Nakonec ho vyškrábali Finové a hned jdou útočit.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 21. Svozil (Urban), 54. Konečný (Stehlík), 60. Novák


  Česko: Malík (Málek) – Krutil (A), Svozil, Šedivý, Jiříček (A), Hrádek, D. Moravec, Pinkas – Novák, Koláček, Myšák (C) – Urban, Ivan, Malát – Pajer, Vrhel, Kos – Stehlík, Gut, Konečný – Chlubna
  Finsko: Markkanen (Koskenvuo) – Häkkilä, Sedoff (C), Aho, Malinen, Paaso, Pärssinen, Vilén, Ervasti – Mäenpää (A), Kapanen, Jämsen – Korhonen, Määtä (A), Seppäla – Marjala, Myllymaa, Kemell – Säkkinen, Koskela, Niemi – Nyman

  Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Lhotský, Svoboda