Třinec – Fribourg cz 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 0:2 (kon.) | Frölunda – Mladá Boleslav cz 4:3 (kon.)
Mnichov – SønderjyskE 6:2 (kon.) | Mannheim – Cardiff 7:2 (kon.) | HC Slovan – Leksands IF 2:4 (kon.)
Lausanne – Rauma 0:3 (kon.) | Zug – Rögle BK 1:2 (po pr.)
Frölunda HC
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 02.09.2021, 18:05 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg (SWE) • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:05.

Hezký večer všem fanynkám a fanouškům Champions Hockey League! Mladou Boleslav čeká souboj s těžkým soupeřem ze Švédska Frölundou Indians. Jak si Středočeši poradí s tímto obtížným úkolem poradí? Sledujte s námi podrobný online přenos, zápas začne v 18:05.

Frölunda Indians
    Domácí budou dnes jasným favoritem. Frölunda si dělá ambice i na celkové vítězství v CHL, vždyť ze 6 uběhlých ročníků, ovládla hned 4! Dvakrát navíc porazila ve finále české týmy, před čtyřmi lety Spartu a loni Hradec Králové. V prvním utkání tým ze západu Švédska právě porazil Boleslav 4:1, pak ale zaváhal s Curychem, kde prohrál 2:4. I tak ale Frölunda zůstává na druhém, postupovém místě ze skupiny B.

Bruslaři potřebují dnes proti silnému soupeři zabrat, v předchozích dvou zápasech CHL si připsali jediný bod. Nejdříve padli 1:4 s Indians, pak doma těsně nestačili na IFK Helsinky 1:2 po prodloužení. Za dvě utkání je tedy nepříjemné skóre 2:6, za což může především špatná produktivita v útoku, to nastínil Martin Ševc po utkání s IFK: " Troufnu si říct, že jsme v tom zápase byli lepší, ale naše produktivita je bohužel zatím žalostná. Na tom musíme ještě pracovat," uvedl mladoboleslavský obránce pro klubový web.

Česká a slovenská stopa
    Za Frölundu hraje český centr nebo pravé křídlo Michael Špaček.

Frölunda Indians: Tomkins (Rubin) – Edvinsson, Folin, Norlinder, Elliott, Ekbom, Johansson, Grönlund – Henriksson, J. Lundqvist, Friberg – Nilsson, Špaček, Muršak – Rosseli-Olsen, Carlsson, Lasch – Nässén, Niederbach, Lasu – Sundström.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Schwarz) – Moravec, Ševc (C), Pýcha, Pláněk (A), Bernad, Šidlík, Fillman – Flynn, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský (A) – Lunter, Zbořil, Závora.

Rozhodčí: Bjälkander, Sjökvist – Malmqvist, Lundgren.

Oba týmy jsou nastoupené na stadionu Indians, před samotným zahájením uslyšíme národní hymny. Domácí mají červené dresy, Středočeši bílé.

00:01

00:24
    Domácí vyhráli úvodní vhazování, hosté se dostali ze sevření pouhým vyhozením puku přes všechny čáry.

01:01
    První minuta žádnou příležitost nepřinesla, Boleslav zkouší chytře forčekovat.

01:36
    Bernardův pokus od modré branku neohrozil, jeho střelu usměrnil obránce Indians mimo hřiště.

02:24
    Domácí hokejisté si nerozuměli, a tak jsou u puku hosté, kteří s ním mohou něco vymyslet.

03:01
    Ne, stále čekáme na šanci, oba týmy zatím dobře brání.

03:27
    Pláněk získal pro svůj tým útočné pásmo, Claireaux ještě předtím hledal chytrou zadovkou Dufka.

04:04
    Elliott zkusil překvapit Růžičku z velkého úhlu, ten si v klidu poradil, pak ještě vyrazil další šanci svým betonem.

04:45
    Bernard nahodil kotouč na branku, tam byl připraven Tomkins.

05:10
    Frölunda se výborně pohybuje v útočném pásmu, hostující obrana ale zatím zvládá ji ubránit.

06:02
    Skvělý zákrok teď předvedl Růžička! Lasu se uvolnil zpoza branky a chtěl zasunout kotouč k tyčce, čemuž český golman zamezil. Odolal i dorážení Sundströma.

06:24
    Kousalova pohotová střela přes obránce mířila doprostřed, Tomkins ji chytá.

07:04
    Růžička opět v akci! Tentokrát vyjel proti Joelu Lundqistovi a vyrazil puk z téměř ideální pozice.

07:55
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ševc – 2 min., nedovolené bránění).

08:08
    Lasch přenesl kotouč na Nilssona, který pálí velkou šanci! Přízemní ránu kryje brankář Mladé Boleslavi.

08:55
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Špaček – 2 min., hákování).

09:55

10:30
    Dufkova střela zápěstím Tomkinse nenachytala, jeho lapačka byla dokonale připravena.

10:48
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    ONDŘEJ NAJMAN otevírá skóre dnešního utkání, chytře si vybruslil před brankoviště a poslal puk do sítě, a to vedle pravého betonu Tomkinse. Asistence: Valentin Claireaux a Martin Ševc.
    10:48 Ondřej NAJMAN - 0:1

11:18
    Stránský chtěl najít volného Zbořila, ten ale dostal puk na brusle, a tak nemohl domácím nadělat potíže.

12:37
    Hra je zatím pozastavena kvůli komerční přestávce.

13:40
    Domácí začali chybovat v rozehrávce, čehož využívají hosté, Tomkins ale je stále připravený.

14:42
    Mladá Boleslav zatím předvádí výborný výkon, hosté jsou i často pod tlakem.

15:16
    A pod tlakem ještě Indiáni budou, protože se bude vhazovat před domácím brankářem.

15:48
    Folinův pokus od modré jen těsně minul pravou tyč Růžičky.

16:14
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pýcha – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ševc – 2+2 min, naražení zezadu).

16:45
    Bruslaři zatím odolávají tlaku domácích, ale stále je puk v obranném pásmu.

17:15
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JACOB NILSSON, jemuž naservíroval puk před odkrytou klec Ryan Lasch. Asistence: Ryan Lasch a Michael Špaček.
    17:15 Jacob NILSSON - 1:1

18:05
    Indians stále běží dlouhá přesilovka, kterou způsobilo vyloučení Martina Ševce na 2+2 minuty za naražení zezadu.

18:33
    A právě přesilová hra švédskému týmu skončila, i domácí nehráli podle pravidel.

18:33
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Carlsson – 2 min., podrážení).

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny, kterou oba týmy dohrají zřejmě 4 na 4.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla dvě branky. Nejprve šli do vedení hokejisté z Česka, když se prosadil Ondřej Najman. Pak v přesilovce odpověděl Jacob Nilsson. Další třetina začne přibližně v 19:01.

Střely na branku po první třetině
    Frölunda Indians 9 – 11 BK Mladá Boleslav

20:01

20:33

20:45
    Kotouč se odrazil k úplně volnému Ryanu Laschovi, jeho tvrdá rána ale vůbec netrefila zařízení.

21:32
    Stránský hledal před brankou nehlídaného Bičevskise, jenže přihrávka nebyla přesná...

22:11
    Tomkins raději přidržel kotouč v lapačce, a je tu první náznak šarvátky. Jan Stránský se nakonec porval s Filipem Johanssonem.

22:11
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Stránský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Johansson – 2 min., hrubost).

22:16
    Najman a Kousal chtěli překvapit Tomkinse, ten byl v dobré pozici a kotouč uchránil.

22:52
    Pláněk dokázal udržet Sundströma, ten se marně pak dobýval za kotoučem, který měl v držení Růžička.

23:12
    Opět Růžička v akci! Hosté před ním kombinovali, on si povyjel a chytil kotouč z velké šance.

23:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Zbořil – 2 min., hákování).

23:59
    Znovu hostující brankář chytá gólovku! Lundqvist nebezpečně střílel z výborné pozice, Růžička vyrazil puk do ochranné sítě.

24:24
    Domácí přidávají na tempu, hostům se už pletou nohy...

24:44
    Autorem branky je JAN MURŠAK, kterého na pravém kruhu našel Patrik Carlsson, Růžička neměl šanci. Asistence: Patrik Carlsson a Stefan Elliott.
    24:44 MURŠAK - 2:1

25:06
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Dufek – 2 min., držení).

26:06
    Bernad dostává kotouč mimo nebezpečí, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

27:06
    Tlak Indians byl drtivý, zakončení Joela Lundqvista kryje opět Růžička, díky kterému Středočeši přežili přesilovku.

27:09
    Trenér Boleslavi Pavel Patera během komerční přestávky nabádá své svěřence, aby hráli čistěji a nenechali se vylučovat.

27:56
    Držení Grönlunda rozhodčím zcela uniklo, metr arbitrů dnes není vůbec čitelný...

28:16
    Autorem branky je PAVEL KOUSAL, který překonal Tomkinse ranou k pravé tyči, ten měl navíc ještě zakrytý výhled. Asistence: Ondřej Najman a Petr Šidlík.
    28:16 KOUSAL - 2:2

29:30
    Elliott byl zcela volný v prostoru mezikruží, naštěstí pro hosty netrefil branku.

30:20
    Claireaux našel blízko branky Kotalu, jenže ten vypálil pouze doprostřed zařízení.

31:45
    Bruslaři jsou zatím více než vyrovnaným soupeřem pro Frölundu, tempo je vysoké z obou stran.

32:59
    Pýcha nahodil kotouč za Tomkinse, jeho spoluhráči tak mohli v klidu vystřídat.

33:12
    Nahození 39letého veterána Lundqvista si pohlídal Růžička.

33:19
    Laschova střela mířila na branku, ale potíže hostům nenadělala.

33:48
    Frölunda vyčkává na své šance a drží Boleslav pod tlakem, rychlost švédských hokejistů je opravdu vysoká.

34:15
    Moravec prošel do útočného pásma, kde v přečíslení našel Kousala, jeho ránu vyrazil Tomkins do ochranné sítě.

34:29
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pláněk – 2 min., podrážení).

34:38
    Rychlá kombinace domácích vyústila v pokus Nilssona, který bez problému chytil Růžička.

35:30
    Švédští hokejisté zvládají velmi rychlé a přesné přihrávky, technická úroveň hráčů je velká.

36:01
    Švédové čekají na střelu z první, Růžička drží vyrovnaný stav svými perfektními zákroky a čtením hry.

36:19
    Johansson tentokrát vypálil, Růžička si uschoval hrací předmět do své výstroje.

36:29

37:53
    Kousal vyzkoušel pozornost Tomkinse, ten si přihrál volný puk vyrážečkou.

38:52
    Zbořil je bez hole, Indians toho chtějí využít. Fribergův pokus kryje Růžička, švédský hokejista ještě píchal hokejkou do českého brankáře. Tato tvrdá hra ale potrestána nebude.

39:01
    Ševc tvrdě narazil Lasche u mantinelu a pak jej svalil na zem, ani jeho rozhodčí nevyloučili.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:58.

Je za námi druhá perioda, po které je stav stále vyrovnaný, a to 2:2. Domácí využili přesilovku díky Janu Muršakovi, za hosty se pak trefil Pavel Kousal.

Střely na branku po druhé třetině
    Frölunda Indians 29 – BK Mladá Boleslav 14

40:01

40:13
    Flynn se dostal do zajímavé šance, Folin ale jeho pokus srazil mimo nebezpečí.

40:58
    Tomkinsova lapačka chytá Kotalův pokus do levého horního růžku.

41:30
    Nilsson úplně "zadrbal" příležitost 3 na 2, hosté tak mohou být v klidu.

42:01
    Boleslavští zatím vyhazují puky po mantinelu, Indians drží vysoké tempo.

42:06
    Folinova utěšená rána našla Růžičku, ten chvilku nevěděl, kde má puk, a tak mu pomohl Ševc, jenž mu hrací předmět přihrál.

42:54
    Krásný gól vstřelil po individiuální akci a ukázkové kličce MICHAEL ŠPAČEK. Asistence: Jan Muršak.
    42:54 ŠPAČEK - 3:2

44:45
    Branka trochu Mladou Boleslaví otřásla, ale určitě ještě neskládá zbraně a bude se snažit vyrovnat.

48:31
    Krásnou přihrávku dostal před branku JAKUB KOTALA, který zvedl puk po víko a nedal Tomkinsovi žádnou šanci a vyrovnal. Asistence: Jan Dufek.
    48:31 Jakub KOTALA - 3:3

50:15
    Ekbomův pokus kryje připravený Růžička, jeho lapačka byla dobře připravená.

50:32
    Oscar Flynn udělal hezkou kličku a uvolnil Zbořila, který z levé strany prověřil Tomkinse! To byla krásná akce Mladoboleslavských!

51:15
    Friberg udržel kotouč v útočném pásmu, boleslavští mají plné ruce práce s bráněním domácích.

52:30
    Mladá Boleslav se snaží o odpověď, hosté zaměstnávají Tomkinse častými pokusy.

53:30
    Závora jel společně se Ševcem na branku Indians, ale mladý útočník nedokázal přihrát kapitánovi Boleslavi.

54:30
    Boleslav stále drží vyrovnaný stav, zápas může jít i do prodloužení, které se hraje klasicky pět minut 3 na 3.

55:30
    Domácí hokejisté se snaží ještě o gól, hosté je zvládají zatím bránit.

56:07
    Sundströmův pokus kryje připravený Růžička.

56:46
    Tlak Frölundy narůstá, vydrží Středočechům ještě síly?

57:05
    Zatím to vypadá, že ano, ale Indians jsou opravdu rychlí a nebezpeční.

57:20
    Opět v akci pravý beton Růžičky, tentokrát jej vysunul proti technické střele Rosseli-Olsena!

58:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Bernad – 2 min., podrážení).

58:00
    Růžička teď předvedl zákrok zápasu! Lundqvist jel společně s Fribergem ve dvou na českého brankáře, Fribergovu vysokou ránu chytil do lapačky právě golman z Mladé Boleslavi!

58:51
    Začátek přesilovky není ze strany Indians vůbec dobrý, Boleslav se dostala i do útočného pásma.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:28
    Autorem branky je MICHAEL ŠPAČEK, od jehož hole se puk protečoval za záda Růžičky. Asistence: Jacob Nilsson a Mattias Norlinder.
    59:28 ŠPAČEK - 4:3

59:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ševc – 5 min., napadání rozhodčích + osobní trest do konce utkání, napadání rozhodčích). Trest odpyká Pýcha.

Pozápasové statistiky
    Střely na branku: 48 – 23, Přesilové hry: 8 – 2, Trestné minuty: 6 – 55, Vyhraná vhazování: 36 – 25.

Je za námi utkání CHL, které dopadlo nakonec lépe pro domácího favorita ze Švédska. Boleslav držela tempo celý zápas, 32 vteřin před koncem se ale prosadil Michael Špaček a bylo hotovo. Zápas také ovlivnil nejasný metr rozhodčích, v závěru je za to slovně napadl kapitán Mladé Boleslavi Martin Ševc. Bruslaři bojovali velmi dobře, více štěstí ale měla dnes Frölunda. (20:38:45)

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 18. Nilsson (Lasch, Špaček), 25. Muršak (Carlsson, Elliott), 43. Špaček (Muršak), 60. Špaček (Nilsson, Norlinder) – 11. Najman (Claireaux, Ševc), 29. Kousal (Najman, Šidlík), 49. Kotala (Dufek)

Frölunda HC: Tomkins (Rubin) – Edvinsson, Folin, Norlinder, Elliott, Ekbom, Johansson, Grönlund – Henriksson, J. Lundqvist, Friberg – Nilsson, Špaček, Muršak – Rosseli-Olsen, Carlsson, Lasch – Nässén, Niederbach, Lasu – Sundström.

Rozhodčí: Bjälkander, Sjökvist – Malmqvist, Lundgren