Třinec – Fribourg cz 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 0:2 (kon.) | Frölunda – Mladá Boleslav cz 4:3 (kon.)
Mnichov – SønderjyskE 6:2 (kon.) | Mannheim – Cardiff 7:2 (kon.) | HC Slovan – Leksands IF 2:4 (kon.)
Lausanne – Rauma 0:3 (kon.) | Zug – Rögle BK 1:2 (po pr.)
EV Zug
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Rögle BK
Čtvrtek 02.09.2021, 20:05 • Bossard Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Střely na bránu 32:30 (13:14, 9:7, 10:7 – 0:2)
    Vhazování 39:19
    Vyloučení 3:5
    Využití 1:1 (22:35:11)

Hokejisté z Ängelholmu sice v Zugu ztratili první bod ve skupině, i tak si však upevnili první místo a po polovině programu mají prakticky jistý postup do vyřazovací části. Kovářův Zug ovšem také není ze hry venku, o druhé místo si to zřejmě rozdá s Mnichovem.
    Rögle začalo výborně a úvodní tlak z řady šancí proměnilo ve vedoucí přesilovkový gól. Domácí vrátila do hry rovněž využitá přesilovka před první sirénou a ve zbytku zápasu se odehrával vyrovnaný souboj, který již další branku nepřinesl. Rozhodlo tak až prodloužení, v němž po necelé minutě rozhodl po pěkné Ekeståhlově akci Bengtsson.

60:55 Anton BENGTSSON - 1:2

60:55
    Rögle BK právě vstřelilo branku!
    Ekeståhl zmátl pohybem Landera a rozjel se vpřed po levém křídle. Na jeho přihrávku si najel před bránu ANTON BENGTSSON a po přehození na bekhend zvedl kotouč do sítě nad Genoniho rukavice.
    Asistence: Lucas Ekeståhl, Ludvig Larsson.

60:40
    Ludvig Larsson pohotově dorážel zblízka, Genoniho nepřekonal.

60:01

60:00

59:22
    Blíží se prodloužení, po nepotrestaném faulu na Fergusona, jemuž teče z nosu krev, je hra nakrátko přerušena.

58:12
    Suriho golfák letí těsně vedle.

55:54
    Individuální akci zakončil pěknou střelou nízko nad ledem z plné jízdy Yannick Zehnder. Brankář Rifalk si dal lapačku na beton a kryje.

55:35
    Genoni chytá pohotovou střelu z úhlu Adama Tambelliniho, jehož mimochodem v roce 2013 ve třetím kole draftovali New York Rangers.

54:11
    Landerova střela byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude v obrannném pásmu Rögle.

54:04

53:35
    Simion zkoušel usměrnit zády k bráně odražený kotouč z otočky, ale neuspěl a hokejisté Rögle se zase osvobozují.

52:42
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, hokejisté Zugu se znovu usazují v útočném pásmu.

52:04
    Vyloučení v týmu Rögle BK (Anton Bengtsson – 2 min., podrážení).

51:29
    Genoni si pokryl prostor u tyčky, kam se pokusil zpoza brány zasunout kotouč centr první řady Rögle Ferguson.

50:38
    Martschini vyzkoušel brankáře švédského celku švihem přes obránce.

50:12
    Rifalk měl potíže se Simionovým pokusem, který zkrotil nadvakrát.

49:30
    Až při hře v plném počtu zahrozil Róbert Lantoši po pravokřídelním průniku střelou na zadní tyč.

48:49
    Přesilovka Rögle je zatím bezzubá, kolotoč nevede ke střelbě.

47:20
    Vyloučení v týmu EV Zug (Carl Klingberg – 2 min., podrážení).

46:14
    Do zajištěných obran to mají obě mužstva těžké. Akce Zugu skončila v rohu kluziště, protiútok Rögle zase jen zblokovanou střelou obránce Jonssona.

44:05
    Zatím se ve třetí třetině nic podstatného neudálo. Domácí Cadonau s pukem na holi vyčkává za bránou na prostřídání spoluhráčů.

42:03
    Zakázané uvolnění Zugu.

41:15
    Senteler s Klingbergem doráželi po ledě z mezikruží, jejich pokusy zblokovali obránci.

40:01

Prostřední část hry přinesla spíše bojovný než pohledný hokej. Branku jsme neviděli, několik náznaků šancí gólmani obou mužstev dokázali pokrýt.

Střely na bránu 22:21 (13:14, 9:7).

40:00

39:57
    Těsně před sirénou nahazoval kotouč bekhendem hostující Jonsson, jeho spoluhráči před bránou promáchli.

39:30
    Až v úplném závěru přesilovky se domácí dostali do tlaku, teď jim však utíká přihrávka na modré a vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:34
    Vyloučení v týmu Rögle BK (Leon Bristedt – 2 min., vysoká hůl).

37:15
    O chvilku později objel bránu Rögle Jan Kovář a naservíroval kotouč k tyči Simionovi, který z bezprostřední blízkosti nedostal kotouč za Rifalka.

36:53
    Po buly před domácí bránou a zblokované střele ujel do protiútoku Dario Simion, kličkou se ale neprosadil.

35:00
    Dnešní utkání sleduje 2148 diváků.

33:20
    Cadonau dokázal v pádu za vlastní bránou posunout kotouč bekhendem do bezpečí.

32:37
    Střelu od modré čáry chytá Leonardo Genoni do lapačky, po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Zugu.

30:32
    Sledujeme vyrovnaný hokej, hra se přelévá ze strany na stranu v současnosti bez výraznějších šancí.

28:46

26:46
    Vyloučení v týmu EV Zug (Reto Suri – 2 min., hákování).

25:12
    Obránce Johannesson si nabruslil na kruh pro vhazování a vyprášil Genoniho výstroj.

24:43
    Vhazovalo se před Rifalkem, švédskému celku se nakonec podařilo vytlačit kotouč za obrannou modrou čáru.

24:24

22:24
    Vyloučení v týmu Rögle BK (Tony Sund – 2 min., podrážení).

21:50
    Přes minutu z přesilovky uplynulo, hokejisté Zugu se spíše naháněli útočným pásmem, čtveřice Rögle vyhazuje přes všechny čáry.

20:47
    Vyloučení v týmu Rögle BK (Ryan McKiernan – 2 min., sekání).

20:01

Rögle mělo většinu času výraznou převahu, kterou z řady šancí vyjádřilo jen jedním gólem. V přesilovce se pak v závěru třetiny dokázali prosadit domácí a do šaten se jde za nerozhodného stavu.
    Poměr střel byl po úvodní desetiminutovce 2:10, druhá polovina periody naopak vyzněla 11:4 pro Švýcary.

Střely na bránu 13:14.

20:00
    18:41 Carl KLINGBERG - 1:1

18:41
    Zug právě vstřelil branku!
    V přesilovce procpal kotouč z velkého závaru na brankovišti za Rifalkova záda CARL KLINGBERG.
    Asistence: Niklas Hansson, Lino Martschini.

18:18
    Vyloučení v týmu Rögle BK (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

18:08
    Domácí jsou po neadresné křížné přihrávce Marca Müllera z levého křídla nuceni opustit pásmo.

16:38
    Bengtssonovu tvrdou střelu kryje Genoni a vhazuje se v pásmu Zugu.

15:53
    Leuenberger byl v útočném pásmu příliš osamocen, hosté jeho průnik zastavují.

13:37
    Domácí si nepohlídali modrou čáru, Kelleher přejel do útočného pásma předčasně.

13:06
    Christian Djoos nahazoval od mantinelu na modré čáře pod břevno, Rifalk na kotouč neviděl, ale dokázal si utěsnit prostor.

11:12
    Na lavičce Zugu se během komerční přestávky horlivě dohaduje, jak na soupeře. Zatím toho Švýcaři mnoho nevymysleli.

9:21
    Ze závaru na brankovišti dorážel Edström, ale Genoni proti jeho šťouchání zalehává kotouč.

8:19
    Jan Kovář přejel půl hřiště s pukem na holi a pěkný slalom zakončil švihem do Rifalkovy lapačky.

6:34
    Převaha je jasně na holích Rögle, domácí brankář čelil rozklekem tvrdé střele jednoho z obránců od modré čáry.

5:13
    Rozhočí ještě prohlíželi video, zda přece jen kotouč nepřešel brankovou čáru, ale po vyjetí z boxu časoměřičů rozpažují.

5:13
    Na průnikovou přihrávku přes dvě čáry si najel do dalšího brejku Everberg, ani tentokrát však blafákem na Genoniho nevyzrál. Švýcarský brankář se roztáhl na čáře a ukryl puk pod betonem.

3:58
    Další nebezpečí pro svatyni Zugu. Tambellini bekhendovým blafákem pod Genoniho výstrojí minul z úhlu bránu.
    3:07 Lucas EKESTÅHL - 0:1

3:07
    Genoni ještě v oslabení odolal prvnímu závaru, ale kotouč nedostal do své moci. Z brankoviště ho chytře vracel zpět Larsson a z druhé vlny propálil vše, co mu stálo v cestě, LUCAS EKESTÅHL.
    Asistence: Ludvig Larsson, Mattias Sjögren.

1:41
    Vyloučení v týmu EV Zug (Dario Wüthrich – 2 min., podrážení).

0:51
    Domácí propadli ve středním pásmu a do samostatného nájezdu se vydal s volným kotoučem Dennis Everberg. Zakončení bekhendovým blafákem mu Leonardo Genoni skvěle vystihl.

0:25
    Zakázané uvolnění švédského celku se píská po Lantošiho vyhození.

00:01

Zug nastupuje v modrých dresech, Rögle bude hrát v bílo-zelené kombinaci.

EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Stadler, Hansson, Djoos, Cadonau, Gross, Schlumpf, Wüthrich – Zehnder, Senteler, Klingberg – Müller, Kovář, Simion – Bachofner, Leuenberger, Suri – Herzog, Lander, Martschini – Allenspach.

Rögle BK Ängelholm: Rifalk (Clang) – Jonsson, McKiernan, Ekeståhl, Sund, Lesund, Johannesson, Wallinder – Edström, Ferguson, Lantoši – Bristedt, Sjögren, Tambellini – Everberg, Bengtsson, Kelleher – Kasper, Larsson, Stål – Sjödin

Rozhodčí: Hebeisen, Štolc – Obwegeser, Fuchs.

Rögle Ängelholm
    Jihošvédský celek je naopak v soutěži nováčkem. Po dvou kolech se pyšní plným počtem bodů, po těsných výhrách 5:3 nad Zugem a 4:3 nad Mnichovem se vydává poprvé na led soupeře.
    Kanadské bodování vede Marco Kasper (2+2) před Adamem Tambellinim (2+1) a nejproduktivnějším obráncem je Lucas Ekeståhl (0+3). V mužstvu působí také slovenský útočník Róbert Lantoši.

EV Zug
    Švýcarský klub, za který hraje český centr Jan Kovář, nechyběl zatím jako jeden ze tří v žádném ročníku hokejové Ligy mistrů. Předloni prošel až do čtvrtfinále, letos si v základní skupině zatím připsal rekordní vítězství 10:0 na ledě dánského SønderjyskE a porážku 3:5 na ledě dnešního soupeře z Ängelholmu, kde Švýcaři ještě v polovině třetí třetiny vedli.
    Nejproduktivnějšími hráči jsou Reto Suri (3+1) a Lino Martschini (1+3), mezi obránci plní dvoubodovou normu Niklas Hansson (0+4).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 19. Klingberg (Hansson, Martschini) – 4. Ekeståhl (Larsson, Sjögren), 61. Bengtsson (Ekeståhl, Larsson)

Rögle BK: Rifalk (Clang) – Jonsson, McKiernan, Ekeståhl, Sund, Lesund, Johannesson, Wallinder – Edström, Ferguson, Lantoši – Bristedt, Sjögren, Tambellini – Everberg, Bengtsson, Kelleher – Kasper, Larsson, Stål – Sjödin

Rozhodčí: Hebeisen, Štolc – Obwegeser, Fuchs