Čerepovec – Petrohrad 2:3 (kon.) | Jaroslavl – Riga 3:2 (kon.) | Kazaň – Jokerit 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Kunlun 5:1 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 3:6 (kon.) | Soči – Chabarovsk 4:0 (kon.)
Spartak Moskva – Vladivostok 4:1 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 02.09.2021, 18:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:21:01)

Trestné minuty: 4:12

Utkání je u konce a z výhry se raduje SKA Petrohrad! Hostům se totiž v poslední třetině povedl obrat ve skóre, když jim k tomu velkou měrou pomohl gól ve vlastním oslabení. Ve 46. minutě v něm padl vyrovnávací gól, po přesné střele Fredrika Händemarka a tento okamžik vlil petrohradským nové síly do žil. Nápor hostů pokračovat a byl korunován v 55. minutě po dorážce Lindena Veye. Petrohrad tak vyhrál 3:2 a povedeně vstoupil do nové sezóny KHL.

59:56
    Tak ještě jedno vyloučení, tentokrát na straně Severstalu. Dvě minuty za hákování obdržel Daniil Vovčenko.

59:28
    Šostak je na střídačce, je tu power-play Severstalu.

59:14
    Jenže je tu obrovská chyba, zakázané uvolnění a vše se tak stěhuje právě před branku Čerepovce.

59:00
    Domácí se pomaličku chystají k závěrečné power-play, Šostak už kouká po trenérech, aby rychle vystartoval.

58:08
    Střela domácího Timašova přes obránce byla sražena, domácí se ale i nadále drží v útočném pásmu.

57:28
    Kuzmenko hledal Marčenka, jenže mu poslal příhru na dlouhou hůl a i hosté skončili mimo střelecké pozice.

56:39
    Z levého kruhu střílel Mojsejev, prudký švih však postrádal přesnost a skončil v rohu.

55:48
    Severstal tak má plné ruce práce, aby se pokusil alespoň srovnat a vybojovat prodloužení.
    54:40 Linden VEY - 2:3

54:40
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hostům se povedl obrat ve skóre. Dostali se do rychlého útoku, Burdasov se svým bekhendem sice ještě neuspěl, když Šostak dokázal vyrazit betonem, jenže to bylo pouze na hůl LINDENA VEYE a ten zblízka zametl puk za brankovou čáru – 2:3. Asistence: Anton Burdasov.

54:10
    Za domácí zaútočil Liška, jeho mise ovšem skončila u levého mantinelu se slabým nahozením na branku.

53:26
    Tlak se pozvolna dostává na hole hostujících hokejistů, Šostak se má ve svém brankovišti co otáčet.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Rooba (Rykov, Stenqvist), 31. Stenqvist (Rykov, Kolmykov) – 2. K. Marčenko (Händemark), 46. Händemark (Chusnutdinov, Kirsanov), 55. Vey (Burdasov)

Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – Press (A), Chochlov, Stenqvist, Rykov, M. Tichonov, Timašov, Makejev, Rogov – J. Morozov (C), Rasskazov, Liška – Geraskin (A), Guslistov, Rooba – Dumbadze, Kodola, Vovčenko – Mojsejev, A. Alexejev, Kolmykov.
    SKA Petrohrad: Samonov (Askarov) – Ožiganov (A), Fantenberg, Falkovskij, Tokranov, Pylenkov, Dyblenko, Kirsanov – Burdasov (A), Vey, Timkin (C) – Chusnutdinov, Kemppainen, Kuzmenko – Bardakov, Händemark, K. Marčenko – Moisejev, Kameněv, Čibrikov – Mičkov.

Rozhodčí: Gofman, Judakov – Ponamarenko, Černyšjov

Diváci: 2 726