Čtvrtek 02.09.2021, 18:00 • Prostějov • Tipsport UNI CUP

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Novotný – Kuchař, Fojtášek, Smolka, Janků, Síkora, Pírek, Dubovčí – Rimmel, Skopal, Žižlavský, Sup, Palička, Cach (C), Zmeškal, Kropáč, Vaňo, Pěcha, Formánek.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Šindelka – Szturc, Janiczek, Dvořák, Hranický, Ševěček, Gřesík – Kosina, Revaj, Hudec, Sysala (C), Bernát, Mikler, Moravčík, Zajíc, Pawliczek.

Rozhodčí: Pavel – Horák, Doležel.

Obě mužstva jsou už na ledové ploše i s rozhodčími, utkání za malý moment začne.

00:01

00:10
    Úvodní buly sice vyhráli hosté z Ostravy, jenže domácí je rychle od kotouče odstavili a usadili se v útočném pásmu.

00:57
    BO Ostrava se už také podívala do útočné třetiny, na gólmana však ještě vystřelit nezvládla.

01:40
    Jakub Hudec to zkoušel z levé strany kluziště, ale Lukáš Novotný si s jeho lehkou střelou lehce poradil.

02:06
    Pavel Skopal se dostal po vyhraném vhazování jako první ke kotouči. Zkusil vystřelit a Martin Šindelka na poslední chvíli zakročil svým levým betonem.

02:58
    Po pár nepřesnostech domácího týmu se kotouč doklouzal k hostujícímu brankáři, který radši puk přikryl lapačkou.

03:29
    Útočné snažení ostravského celku moc dobře nedopadlo. Odpískáno postavení mimo hru.

03:52
    Ostravští se teď poprvé na delší dobu usadili v pásmu a byl hned z toho docela dobrý střelecký pokus. Šimon Mikler to zkoušel z otočky, Novotný stihl včas uzavřít mezeru mezi svými betony.

04:38
    BO Ostravě přechody přes modrou zatím moc nejdou. Odpískán další ofsajd.

05:09
    Hosté jsou najednou střelecky aktivnější. Novotný musel řešit další nepříjemný pokus z pravé strany kluziště.

05:25
    Olomouc se teď nedokázala podle pravidel vysvobodit, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

06:39
    Ondřej Kosina vyslal svižný projektil z pravé strany hřiště, Novotný včas zakročil svou lapačkou.

07:28
    Dominik Dubovčí si vybruslil na vrchol pravého kruhu a zkusil překvapit Šindelku. Ten se nachytat nenechal.

08:31
    David Janiczek proklouzl kolem mantinelu a vystřelil. Střela však potřebovala trochu víc razance, aby mohla domácího brankáře nějak ohrozit.

09:56
    Teď nepřesná rozehrávka i na straně Ostravy. Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

10:15
    Tak to byl teď parádní pokus k otevření listiny střelců dnešního utkání. Ondřej Kosina dostal nabito mezi kruhy a vyslal tvrdou střelu. Lukáš Novotný dokázal ale ještě zakročit.

10:30
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Hosté využívají svůj důraz do branky a otevírají skóre utkání. DOMINIK PAWLICZEK dostal kotouč na hranici brankoviště a vystřelil. S prvním pokusem si ještě Lukáš Novotný poradil, na dorážku byl však už krátký. Asistence: Jakub Hudec a David Sysala.

12:09
    Inkasovaný gól paradoxně Olomouc nakopl a tlačí svého soka v útočném pásmu.

12:23
    Pokud by se hrálo na počet postaveních mimo hru, tak by hosté jednoznačně vedli.

12:51
    Olomouc se dopustila icingu, a tak se hra vrací před branku Novotného.

13:16
    Hru u mantilu o kotouč zvládli lépe ostravští hráči, kteří tak mohou kombinovat v útočné třetině.

13:41
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Vojtěch Ševěčěk – 2 min., krosček).

14:21
    Olomouc dokázal vyhrát vhazování a díky toho teď mohou rozjet svou přesilovkovou kombinaci.

15:14
    Teprve v tuto chvíli byla hra přerušena a unavení hráči BO Ostrava mohou jít vystřídat.

15:29
    Martin Šindelka si zatím vede v brankovišti skvěle. Ani pokus Skopala od modré nepustil za svá záda.

15:41

15:50
    Vaňo se pokoušel tečovat kotouč, když stál osamocen před Šindelkou, jeho pokus však ovoce nepřinesl.

16:52
    Další parádní šance Olomouce Pěcha přenechal kotouč Vaňovi, který z první vystřelil. Martin Šindelka jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

17:15
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Dominik Dubovčí – 2 min., podrážení).

18:20
    Domácí se snažili překvapit hostujícího brankáře v oslabení. Jenže pokus jednoho z útočníků nemířil ani mezi tři tyče.

19:15

20:00

V první třetině nejprve urgovali hru domácí hráči. Jenže jak se s jejich tempem ostravští hokejisté srovnali, tak to byli najednou oni, kteří na ledě kralovali. Jedinou branku úvodní částí vsítil za hosty Dominik Pavliczek, a tak svítí na světelné tabuli po první třetině stav 0:1.

20:01

20:16
    Stejně jako v první třetině se ujali jako první kotouče hosté, ale domácí jim kotouč zase rychle odebrali a hnali se na hostující branku.

20:46
    Posunutá branka hostů, přerušená hra, vhazování po pravici Šindelky.

21:17
    Olomouc teď pěkně kombinovala, ale střelecké pokusy chyběly. Hostující brankář je zatím bez práce.

21:35
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    Přeci jen nakonec dokázala Olomouc vyrovnat. MARTIN PĚCHA vystřelil z vrcholu kruhu a Martinu Šindelkovi zapadl kotouč za záda, když těsně kolem něj projel jeden z hostů. Hostující brankář tak střelu vůbec neviděl. Asistence: Libor Janků a Lukáš Zmeškal.

23:47
    Palackého univerzita během necelých dvou minut otáčí skóre zápasu. Dominik Kuchař vyslal střelu z mezikruží a puk se odrazil od brankáře na brusli MARTINA ŽIŽLAVSKÝHO, od ní se pak dostal za brankovou čáru. Asistence: Dominik Kuchař a Martin Pěcha.

24:49
    Tak tento start do druhé třetiny je pro domácí celek jako z říše snů. Během tří minut dokázala totiž Olomouc vsítit tři branky. O gól na 3:1 se z mezikruží postaral DUŠAN JAKUB VAŇO. Asistence: Lukáš Zmeškál a Mikuláš Rimmel.

27:30
    Hosté hrají jako opaření a kupí chybu za chybou, naštěstí pro ně se dokážou pokaždé vysvobodit a nepouští tak domácí za modrou čáru.

28:21
    Tak to je je pro ostravský celek docela nepříjemná sprcha. Dominik Kuchař dokázal zpoza branky přihrát kolem betonu Šindelky do před brankového prostoru, odkud se do prázdné klece DOMINIK CACH nemýlil. Asistence: Dominik Kuchař.

29:47
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Hosté snižují na rozdíl dvou branek! DOMINIK PAWLICZEK si našel volný kotouč a z levého kruhu překonává Lukáše Novotného do levého horního růžku domácí klece.

30:16
    Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Šindelkou.

30:44
    Hosté se dostali do pásma, ale pokus jednoho z beků končí po odrazu od Novotného v ochranné síti.

31:20
    Černý kus gumy jakoby nechtěl zůstat na ledové ploše, teď se kotouč objevil na střídačce Ostravy a vhazování se uskuteční ve středovém kruhu.

32:10
    Dominik Pawliczek je docela při chuti. Po přihrávce do jízdy vyslal tvrdou střelu z vrcholu kruhu a následně kotouč ještě dorážel. Druhý pokus už letěl ale mimo tři tyče.

33:37
    Lukáš Novotný má teď plné ruce práce. Ostravští se totiž nevzdávají a ostřelují jeho branku ze všech možných stran.

33:57
    Hráč Olomouce byl uklouzl a doklouzal až do branky hostů. Ta byla tak posunuta, a proto se bude vhazovat ve střední třetině.

34:31
    Teď nevyšel přechod přes modrou domácím, a tak se odpískalo postavení mimo hru.

34:57
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Libor Janků – 2 min., nedovolené bránění).

35:12
    Tak to byl parádní zákrok lapačkou Lukáše Novotného. Po střele od modré ležel na ledě a dorážející Michal Dvořák nastřelil pouze jeho lapačku.

35:51
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Ostrava využívá početní převahu, když v mezikruží potvrdil svou parádní hru na brankovišti MICHAL DVOŘÁK. Ten si nejprve Novotného položil a kolem jeho lapačky zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Bernát a Dominik Moravčík.

36:07
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! V prostějovské hale je vyrovnáno. DOMINIK PAWLICZEK obral jednoho z obránců domácích za brankou o kotouč a hned přihrával na volného Davida Sysalu. Ten však ještě kotouč jednou vrátil a díky němu tak jeho spoluhráč zkompletoval hattrick. Asistence: David Sysala.

36:57
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Jan Bernát – 2 min., držení hole).

38:09
    Dominik Dubovčí se snažil vybruslit a ujet tak obraně. To se mu ale moc nepodařilo, protože postrádal potřebnou rychlost.

38:52
    Tak dnes to vypadá, že tu máme zápas dvou desítek. Vedení vrátil Olomouci svou svižnou střelou od levé strany kluziště DUŠAN JAKUB VAŇO. Asistence: Martin Pěcha.

39:40
    Michal Dvořák to ještě zkoušel po přechodu přes modrou, ale jeho střela byla zblokována prvním hráčem.

40:00

Oproti první třetina, tak ta druhá byla více gólová. Celkem totiž zapadlo do sítě osm kousků, pět do sítě Ostravy a tři za záda Novotného. Stav utkání je tak po čtyřiceti minutách 5:4 pro Olomouc.

40:01

40:24
    I potřetí dokázali úvodní vhazování vyhrát ostravští hokejisté, ale zatím dokázali poslat kotouč pouze přes všechny čáry na icing.

40:26
    Tak to bylo rychlé a a domácí vedou zase od dvě branky. Hned po vyhraném vhazování MARTIN PĚCHA vystřelil a kotouč skončil v síti. Asistence: Dušan Jakub Vaňo.

41:03
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Daniel Szturc – 2 min., podrážení).

41:50
    Olomouci se zatím nedaří usadit v pásmu, a tak můžou ostravští hokejisté jít vystřídat.

42:06
    Za necelé dvě minuty to je však ale pro Palackého univerzitu ještě růžovější! DUŠAN JAKUB VAŇO svižnou střelou překonává Martina Šindelku a stejně jako jeho protivník s číslem deset i on zaznamenává hattrick. Asistence: Libor Janků a Martin Pěcha.

42:23
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Dominik Cach – 2 min., podrážení).

43:39
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Bernát.

44:23

44:57
    Domácí využívají další početní převahu a díky MIKULÁŠE RIMMELA vede Palackého univerzita 8:4. Asistence: Pavel Skopal a Michal Fojtášek.

46:40
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Marek Revaj – 2 min., hákování).

46:47
    Olomouc vyhrála vhazování a kombinuje v pásmu Ostravy.

46:56
    Mikuláš Rimmel si sjel z modré čáry a vyslal kotouč na ŠIndelku. Ten střelu viděl, a tak si s tímto pokusem poradil.

47:50
    Olomouc dokázala udržet puk v útočné třetině a hostující čtyřka už jenom stojí před brankářem.

48:40

49:10
    Marek Revaj se objevil osamocen před Novotným, jeho pokus ale nemířil mezi tři tyče a tak nastřelil pouze zadní mantinel.

49:46
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Ostravští studenti snižují na tříbrankový rozdíl. Dominik Pawliczek poslal křižnou přihrávku přes osu kluziště na volného JAKUBA HUDCE, který se do poloprázdné klece nemýlil. Asistence: Dominik Pawliczek a Daniel Szturc.

50:45
    Olomouc je opět na kotouči a svírá hráče ostravských vysokých škol v jejich obranném pásmu.

51:43
    Ostrava se teď jakoby nemůže dostat přes červenou čáru. Na ní totiž stojí připravení hráči Palacké univerzity a všechny možné průchody přes střední pásmo včas uzavřou.

52:24
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Máme sníženo pouze na dvoubrankové manko a hosté jsou už na dostřel! JAN BERNÁT vyslal střelu zápěstím, která o horní tyč zapadla do sítě. Asistence: Michal Dvořák.

52:33
    Devět vteřin a je to zase o tři branky. Svým čtvrtým gólem upravil na 9:6 DUŠAN JAKUB VAŇO. Asistence: Lukáš Zmeškál a Martin Pěcha.

54:51
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Jan Kropáč – 2 min., podrážení).

55:20
    Dominik Pawliczek zkoušel vystřelit, ale do rány mu vletěl jeden z domácích obránců, a tak puk na Novotného ani nedoletěl.

55:42
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Gólové žně pokračují! Hráči Ostravy nechtějí odjet s prohrou, a tak přehodil puk přes ležícího Novotného DANIEL SZTURC. Asistence: Jakub Hudec a David Sysala.

57:23
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Libor Janků – 2 min., podrážení).

57:38
    Tak zde to bude ještě velké drama, dá se očekávat, že hosté zanedlouho odvolají brankáře.

58:33
    Ostravští hráč obstřelují domácího gólmana, ale ten teď předvádí nejdůležitější zákroky zápasu.

58:42
    Oddechový čas pro hosty.

58:50
    Ostrava se usazuje v pásmu, velké drama začíná!

58:52
    Hosté hrají v šesti.

59:57
    Nic zásadnějšího se ale už nestane a Olomouc tak poráží Ostravu 9:7.

Tak to byly gólové hody! Celkem padlo šestnáct branek z toho devět do sítě Ostravy a sedm do klece Olomouce.