SHC Maloměřice – Hranice 30:19 (kon.) | Dukla – Zubří 24:25 (kon.) | Kopřivnice – Karviná 23:27 (kon.)
Lovosice – Frýdek-M. 35:28 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
23:27 (7:12)
HCB Karviná
Sobota 04.09.2021, 18:00Chance Extraliga mužů • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný sobotní podvečer. Vítám vás u sledování úvodního kola nového ročníku STRABAG RAIL extraligy. Hned začátek soutěže nám nabídne derby mezi KH ISMM Kopřivnicí a HCB Karviná.

KM ISMM Kopřivnice

Kopřivnice jde do nového ročníku s cílem obhájit šestou pozici z minulé sezony a postupně do týmu zabudovat své odchovance. Kádr Kopřivnice doznal několik změn. V týmu nejsou už zahraniční hráči: brankář Ignaci Admella, spojky Hector Magdiel a Victor Donoso. Pravděpodobně největší ztrátou bude odchod Patrika Fulneka, který přestoupil právě do Karviné. Odchody hráčů vyvážily také příchody nových tváří. Branku Kopřivnice bude hájit egyptský reprezentant Mohamed Ibrahim, do pole přišli chorvatská střední spojka Domagoj Grizelj, pravá spojka Lazar Adamovic ze Španělska a z Hranic Zdeněk Čadra.

HCB Karviná

Karviná v minulém ročníku skončila na druhém místě, když podlehla ve v dramatickém finále plzeňskému Talentu 2:3 na zápasy. Karviná bude mít v nové sezoně nejvyšší cíle – získat titul a Český pohár. V letní přestávce také u mužstva Karviné došlo ke změnám. Tým Baníku opustili Jan Plaček, Juri Gromyko, Miroslav Nedoma a Jakub Flajsar. Samozřejmě, že vedení pracovalo také na posilách. Ze zahraničí se vrací do Karviné Jan Sobol, který karvinský dres oblékne znovu po 14 letech. Z domácí soutěže přestupují k vícemistrovi Denis Harabiš z Dukly a Patrik Fulnek z Kopřivnice.

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Ježek, D. Zima, Jan Gřes, Čadra, Petřík, Polcar, Hardt, Grizelj, Adamovic, Doležel, Brito Benítez, Bukovský, Hanus, Musálek.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Urbański, Noworyta, V. Patzel, S. Mlotek, Fulnek, Jan Užek, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Nantl, Sobol, Růža, Franc.

Rozhodčí: Špunar Jiří, Šlezingr David.

Hráči obou mužstev jsou připraveni u svých střídaček, zápas za chvíli začne.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Jako první povedou útok hráči Karviné. (0:0)
    1
    Jan Užek dostal míč na hranici brankoviště a propálil domácího brankáře. (0:1)

2
    Karviná zatím dobře brání a nepouští Kopřivnici ke střele. (0:1)
    2
    Jan Užek zaznamenal druhou branku z protiútoku. (0:2)

3
    Jeden z hostujících hráčů je potrestán žlutou kartou. (0:2)

3
    Marek Fulnek fauloval a je z toho sedmička. (0:2)
    4
    Grizelj v pohodě proměnil sedmimetrový hod k levé tyči. (1:2)

5
    Doležel viděl první žlutou kartu domácího celku. (1:2)

5
    Radek Doležel dostává po žluté kartě dvouminutový trest. (1:2)

5
    Domácí brankář Žingor nyní lapil dva pokusy z levého křídla. (1:2)

6
    Oba dva brankáři podrželi svůj celek, nejprve Marjanovič chytil střelu doprostřed branky a následně vracející se Žingor vypíchnul na poslední chvíli míč před brankovou čárou. (1:2)

7
    Karvinský hráč byl potrestán žlutou kartou. (1:2)

9
    Michal Brůna si vzal první oddychový čas Karviné. (1:2)

9
    Kopřivnice prostor před brankářem Žingorem uzavřela a Karviná se nemůže prosadit. (1:2)
    10
    Tak přece jen branku vstřelil Patzel. (1:3)
    10
    Jan Užek potvrdil, že v dnešním zápase se mu zatím daří a už dal svůj třetí gól. (1:4)
    11
    Bukovsky dává branku a snižuje na 2:4. (2:4)

11
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík). (2:4)
    11
    Vojtěch Patzel se prosazuje ze sedmičky. (2:5)

12
    Rozhodčí už avizují pasivitu, nakonec míč Kopřivnickým berou za útočný faul. (2:5)
    12
    Jan Užek měl na brankovišti hodně prostoru a dobře toho využil. (2:6)

13
    Domácí lodivod si bere oddechový čas. (2:6)

14
    Jan Sobol po žluté kartě nyní putuje na střídačku si odpykat dvě minuty. (2:6)
    14
    Adamovič přesilovku využívá a střílí branku z levé strany. (3:6)

15
    Jana Užeka nyní vychytal Žingor, domácí brankář reflexivně zasáhl proti střele levou rukou. (3:6)
    16
    Musálek snižuje na rozdíl dvou branek. (4:6)

17
    Karviná nyní svůj útok neproměnila, Kopřivnice může stahnout na jednu branku. (4:6)

17
    Marjanovič to ale nepřipustil a dobře zasáhl v karvinské brance. (4:6)

17
    Karviná zase bude hrát o jednoho muže méně. Patzel je vyloučen na dvě minuty. (4:6)

18
    Solák vystřelil z devítky přes zeď, od které se míč odrazil doprava, následná střela šla vedle. (4:6)
    19
    Lazar Adamovič snižuje na rozdíl jedné branky. Nyní jsou na tahu karvinští házenkáři. (5:6)

19
    Jak Žingor, tak Marjanovič nyní podrželi své mužstva. Stav se nemění. (5:6)
    20
    Dominik Solák měl kousek prostoru mezi obránci a šel s míčem na brankoviště, odkud prostřelil Žingora. (5:7)

20
    Hardt je vyloučen na dvě minuty za faul na Soláka. (5:7)
    21
    Nejdříve vychytal Žingor Soláka, ale na dorážku Skalického už neměl. (5:8)
    23
    Jan Sobol zužitkoval kontr z pravé strany – 5:9. (5:9)

23
    Musálek vyloučen na dvě minuty za faul na Sobola. (5:9)

23
    Přesilovka Karviné skončila. Patrik Fulnek si nyní odpyká dvě minuty. (5:9)

24
    Jan Užeh byl faulovaný na brankovišti a je z toho sedmička. (5:9)
    24
    Vojtěch Patzel úspěšně proměnil sedmičku střelou o zem a balon poté šel k levé tyči. (5:10)

25
    Nyní podržel své mužstvo domácí brankář, který chytil střelu karvinského hráče. (5:10)

26
    Kopřivnice se také neprosadila ze svého útoku, to mohla změnit Karviná, ale ani její hráč nevyzrál na brankáře. (5:10)

27
    Patzel vpádu stačil vystřelil, brankář Kopřivnice balon chytil, následný brejk domácího celku nevyšel. (5:10)

27
    Domácí kouč Jiří Tabara si vzal oddechový čas. (5:10)

28
    Karviná si vytvořila v prvním poločase pětibrankový náskok a nikam nepospíchá. (5:10)
    28
    Z rozvážného útoku se prosadil Jan Užek. (5:11)
    29
    Marek Bukovský v předposlední minutě dává branku. (6:11)

29
    Patzel při signalizaci rozhodčích vystřelil nad branku. (6:11)
    30
    Ondřej Skalický šel z protiútoku z levé strany na brankáře Kopřivnice, kterého přehodil z brankoviště. (6:12)

30
    Nyní je ošetřovaný jeden z domácích hráčů po pádu na palubovku. (6:12)
    30
    Radek Doležel dvě sekundy před koncem prvního poločasu se prosadil polovysokou střelou. (7:12)

30
    První poločas skončil. (7:12)

Po prvním poločase vede Karviná v Kopřivnici 12:7. V první poločase moc branek nepadlo, Baník si vytvořil čtyřbrankový náskok ve 13 minutě, který hráči Kopřivnice stáhli až na rozdíl jedné branky. Jenže poté Karviná si dokázala znovu jít do trháku, tentokráte pětibrankového, ten vydržel až do konce první půle.

31
    Začal druhý poločas. (7:12)

31
    Domácímu celku nevyšla souhra na pravé křídlo, o balon tak Kopřivnice přišla. (7:12)
    32
    To Baník byl přesnější a z křídla se prosadil Skalický. (7:13)

33
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Zdeněk Čadra). (7:13)
    33
    Jan Sobol dává 14. branku Karviné. (7:14)

33
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Pavel Musálek). (7:14)
    34
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Hanus). (8:14)
    35
    Dominik Solák dává branku z prostoru před brankovištěm. (8:15)

36
    Karviná zatím v pohodě drží svůj náskok a vypadá to, že vstoupí do soutěže vítězstvím. (8:15)

36
    Obrana Karviné i s brankářem Marjanovičem nyní zabránila brance. (8:15)
    37
    Matěj Nantl v krátkém sledu dává branku Karviné. (8:16)
    37
    Jan Sobol potvrzuje kvalitní výkon brankou. (8:17)

38
    Patrik Fulnek je vyloučen podruhé v utkání a bude si muset dávat velký pozor, aby nebyl vyloučen. (8:17)
    38
    Grizelj proměňuje sedmičku s velkým přehledem. (9:17)
    39
    Jan Užek z brankoviště se většinou nemýlí – 9:18. (9:18)

39
    Marjanovič nyní projevil své brankářské schopnosti, když vychytal domácího hráče. (9:18)

40
    A znovu Marjanovič v akci, brankář Baníku si připisuje další výborný zákrok. (9:18)
    40
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (David Růža). (9:19)
    41
    Brito dává branku v dresu Kopřivnice. (10:19)
    42
    Jan Hanus z kopřivnického útoku dává svoji druhou branku v zápase. (11:19)
    43
    A znovu Jan Hanus z brejku dává branku Kopřivnice, hosté i tak mají velice slušný náskok. (12:19)

44
    Hra je přerušena, jelikož na zemi leží Urbanski. (12:19)

44
    Baník v útoku ztratil míč a dopředu mohou jít domácí hráči. (12:19)
    44
    Brito Benítez byl ve velice těžké pozici, ale dokázal vysunutého brankáře Karviné překonat. (13:19)
    45
    Na druhé straně se prosadil Urbanski. (13:20)
    46
    Nyní se s brankami roztrhl pytel, z rychlé akce měl přesnou ruku Bukovský. (14:20)
    46
    Dominik Solák z pozice pivota se zapsal mezi střelce přesnou střelou. (14:21)
    47
    Marjanovič dlouhým míčem našel Matěje Nantla a ten prostřelil Žingora. (14:22)
    48
    Grizelj už potřetí překonal ze sedmičky brankáře Baníku. (15:22)
    48
    Mlotek vytěžil s karvinského útoku branku. (15:23)

49
    Široký dostává od rozhodčích dvouminutový trest a Kopřivnice bude zahrávat sedmičku. (15:23)
    49
    Grizelj je dnes v sedmičkách stoprocentní, i když teď to nebylo tak jednoduché jako v předchozí exekuci. (16:23)

49
    Nyní se strhla strkanice mezi hráči Kopřivnice a Karviné na polovině domácího celku, kterou musel jít z branky urovnat Žingor. (16:23)
    50
    Marek Žingor střelou přes celé hřiště dává branku Kopřivnice. Karviná hrála bez brankáře. (17:23)
    51
    Nicolas Noworyta si dnešním zápase taky dal branku. (17:24)

51
    Máme před sebou necelou poslední desetiminutovku. Dokáže ještě Kopřivnice udělat ze zápasu drama, nebo si Baník s přehledem odveze vítězství? (17:24)
    53
    Zatím to vypadá, že Karviná nebude mít sebemenší problém v dnešním zápase zvítězit. (17:25)
    53
    Čadra koriguje stav na 18:25. (18:25)
    54
    Zdeněk Čadra opět dává branku, Karviná už není tak důsledná v zadních řadách. (19:25)

55
    Nyní je na míči Baník, který kombinuje přes pravé křídlo, nyní se hostující hráči dopustili technické chyby. (19:25)
    56
    Jan Hanus po rychlé kombinaci překonal Marjanoviče. (20:25)

57
    Hostující celek si bere tři minuty před koncem oddechový čas. (20:25)
    57
    Trenér Brůna udělil svému týmu pokyny, jak by si představoval souhru, jeho svěřenci to splnili na jedničku, po pěkné kombinaci se prosadil Růža. (20:26)
    58
    Jan Hanus se prosadil z křídla, i když se musel probít přes dvojici hráčů Karviné. (21:26)
    59
    Filip Hardt měl na brankovišti hodně prostoru a střelou o zem dal branku. (22:26)
    60
    Máme tady poslední minutu zápasu, Urbanski dává pravděpodobně poslední branku Karviné. (22:27)
    60
    Na druhé straně je posledním střelce zápasu Grizelj. (23:27)

Konec zápasu. (23:27)

Karviná po zásluze vítězí na palubovce Kopřivnice 27:23. Náskok si Baník vypracoval už v prvním poločase, který udržoval i ve druhém dějství a nedal Kopřivnici žádný prostor se vrátit zpět do zápasu. Jedinou možnost domácí promarnili v prvním poločase, když se dotáhli na rozdíl jedné branky, ale poté už nedokázali vícemistra potrápit.

KH ISMM Kopřivnice – HCB Karviná 23:27 (7:12)
    Nejvíce branek: Hanus 5, Grizelj 5/4, Bukovský 3 – Jan Užek 6, V. Patzel 3/2, Solák 3. Rozhodčí: Špunar Jiří, Šlezingr David. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 6:6. (19:57:16)