Ufa – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (kon.)
Kunlun – Jokerit 5:6 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 09.09.2021, 18:30 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Neftěchimik Nižněkamsk a HC Sibir Novosibirsk.

HC Sibir Novosibirsk v tomto ročníku odehrál tři zápasy. Úvodní dva prohrál, a pak vyhrál. Nestačil na Čeljabinsk 2:3 v prodloužení a na Dynamo Moskvu 0:4. V zatím posledním zápase tým porazil Novgorod 3:0. V tabulce Východní konference je Sibir na sedmé pozici.

Neftěchimik Nižněkamsk zatím odehrál dva zápasy, duel méně něž jeho soupeř, ale oba vyhrál. Neftěchimik porazil Kunlun 5:1 a finský Jokerit 4:2. Nižněkamsk má skóre 9:3 po dvou zápasech a je na čtvrté pozici Východní divize.

Tento mač se bude hrát v Neftěchimik Areně v Nižněkamsku.

Československá stopa v zápase
    Lukáš Klok (Nižněkamsk)
    Ronald Knot (Nižněkamsk)
    Libor Hudáček (Novosibirsk)

Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ozolin) – Berezin, Knot, Klok, Sidorov, Glazkov, K. Vorobjov, Puzanov – Sexton, L. Hudáček, Šafigullin – Porjadin, Čiviljov, Chajrullin – Popov, Chafizov, Bikmullin – J. Popov, A. Galimov, Jakupov – Šutov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jefremov, D. Bodrov, T. Murphy, Ilja Morozov, Jermakov, Achijarov, K. Alexejev – Česalin, Golubev, Litovčenko – N. Shore, Wedin, Kručinin – Pjanov, Šarov, O. Li – V. Komarov, Setdikov, A. Jakovlev – Ovčinnikov..

Zápas brzy začne.

00:01

00:01
    Zápas začal, domácí hrají ve tmavém, hosté oblékli světlé dresy.

00:36
    Vjačeslav Litovčenko byl před brankou volný, ale přihrávka se k němu nedostala.

01:05
    Sibir rozehrává od své branky, Anton Wedin se dostal do šance, ale jeho ránu kryje brankář Frans Tuohimaa.

01:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, následně se píská hostující icing.

02:13
    Domácí se nyní dostali před branku soupeře, Alexej Puzanov čekal na modré čáře. Puk se k němu nedostal.

03:10
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se stabilněji nedostal do zakončení.

03:47
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po vedenou ránou od modré čáry dostal puk přes hradbu těl až do branky DENIS BODROV. Asistence: Vjačeslav Litovčenko a Ilja Morozov.
    03:47 Denis BODROV - 0:1

05:07
    Komerční přestávka.

05:23
    Lukáš Klok bojoval o kotouč ve svém pásmu, zvládl to, a tak založil zajímavou útočnou akci, Jegor Popov minul.

06:07
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Setdikov – 2 min., podrážení).

06:07
    Přesilovku si zahraje domácí celek.

06:20
    Rafael Bikmullin to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

06:57
    Nižněkamsk se probojoval do útočného pásma, kde kombinuje. Vladislav Šutov čekal na přihrávku, ale puk nedostal.

07:58
    Jeden z domácích hráčů pálil z bezprostřední blízkosti, jeho rána končí vedle.

08:11
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

09:48
    Rafael Bikmullin se propracoval do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky.

10:13
    Pavel Porjadin kombinoval se spoluhráči, ale ani on výrazněji neohrozil.

11:10
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno, krásnou ránou od modré čáry se prosazuje pod horní tyč MAXIM BEREZIN. Asistenci si připisuje aktivně hrající Knot. Asistence: Ronald Knot a Ansel Galimov.
    11:10 Maxim BEREZIN - 1:1

12:47
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat do zakončení.

13:04

13:04
    Vhazovat se bude před brankou domácích. Ti vyhráli souboj o puk, a tak se hra přenáší.

13:18
    Denis Bodrov vybojoval puk, dostal se ke střele, ale obrana si poradila.

13:53
    Krásná individuální akce a hosté jdou do vedení. Ukázkový blafák proměnil DENIS GOLUBEV. Asistence: Ilja Morozov.
    13:53 Denis GOLUBEV - 1:2

15:30
    Domácí celek se nyní dostal do útočného pásma, ale k zakončení se nedostal.

15:54
    Nikita Setdikov to zkoušel středem hrací plochy, ale obrana si dokázala poradit.

16:20
    Bez výraznějších šancí se hra přelévá ze strany na stranu.

16:40
    Viktor Komarov se dostal do zakončení, ale obrana jeho pokus dokázala zblokovat.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hosté se sice dostali do útočného pásma, ale o puk přišli.

18:46
    Harri Säteri kryje puk po bleskové akci domácích středem. Pavel Porjadin se dostal do zakončení, ale trefil jen střed branky.

19:35
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Lukáš Klok – 2 min., podrážení).

19:40
    Přesilovku hrají hosté.

20:00

Tři branky jsme viděli v první třetině. Po této části hry vedou hostující hokejisté o gól 2:1.

20:01

20:43
    Anton Wedin se dostal v přesilovce do zakončení, jeho rána končí vedle branky. Následně pálil znovu a nechal vyniknout brankáře.

21:39
    Přesilovku se proměnit nepodařilo, a tak se nyní hraje pět na pět. Buly před brankou domácích.

21:48
    Ronald Knot rozehrává od své branky, rozhodl se pro přihrávku na spoluhráče, následné sólo končí vedle branky.

22:27
    Domácí Danila Popov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat k zakončení.

23:00
    Nyní se hraje ve středním pásmu, domácí se pokouší hrát aktivně.

24:00
    Fanoušci ženou domácí hráče vpřed, ale nyní se v útočném pásmu prosadir nedokázali.

24:24
    Sibir se zmocnil puku a rychle otočil směr hry. Nikita Setdikov předvedl pěknou samostatnou akci, obkroužil branku, ale zakončit nedokáza.

26:04
    Prakticky čtyři minuty se nyní nepřerušovala hra, sledujeme plynulou pasáž třetiny.

26:24
    K vidění je nyní naprosté minimum šancí.

26:43
    Hra je přerušena až nyní, komerční přestávka.

27:00
    Hosté sice vybojovali buly v útočném pásmu, ale do šance se dostat nedokázali.

27:10
    Alexej Jakovlev se dobře zorientoval před brankou a pokoušel se dorážet, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.

27:44
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Vjačeslav Litovčenko – 2 min., podrážení).

28:25
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil před brankou soupeře. Pavel Porjadin ale nedokázal vypálit přesně.

28:48
    Následně hosté vyhodili, a tak domácí musí znovu rozehrávat od své brany.

29:06
    Neftěchimik se usadil v útočném pásmu. Ronald Knot kombinoval se spoluhráči, následná rána byla zblokovaná.

29:53
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.

30:03
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ronald Knot – 2 min., podrážení).

31:00
    Hosté se usadili před brankou, kde kombinují.

32:40
    Oleg Li to zkoušel individuálně, ale do zakončení se před obranu nedostlal. Jeho opětovný pokus končí vedle.

33:47
    Domácí brankář přerušuje hru, komerční přestávka.

34:00
    Hosté vybojovali v útočném pásmu puk, ale do zakončení se tým už nedostal. Domácí rychle otočili směr hry.

34:17
    Domácí celek vyrovnává stav zápasu, hodně prostoru od obrany dostal KIRILL VOROBJOV. S první střelou si brankář poradil, na dorážku byl už krátký. Asistence: Ivan Glazkov a Danila Popov.
    34:17 Kirill VOROBJOV - 2:2

37:00
    Pavel Porjadin se probojoval do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči, zatím ale čeká na nějakou šanci.

37:24
    Rychle přidává domácí celek druhou branku a dostává se do vedení, po rychlé akci se přesnou ránou do horní části branky z horního mezikruží prosazuje LUKÁŠ KLOK. Asistence: Pavel Porjadin a Marat Chajrullin.
    37:24 Lukáš KLOK - 3:2

38:04
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Sibiru.

38:24
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

38:40
    Ilja Morozov mohl zakončovat, ale rozhodl se pro kombinaci.

38:48
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Vorobjov – 2 min., krosček).

38:52
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., vysoká hůl).

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině a sledujeme hru čtyři na čtyři.

39:18
    Michail Sidorov zakončoval rychlou domácí akci, kterou zastavil dobrým zákrokem brankář.

40:00

Domácí hokejisté dokázali díky aktivně hře ve druhé třetině nejprve vyrovnat, a pak se trefil Ronald Knot, který poslal Nižněkamsk do vedení.

40:01

40:35
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, puk kryje Frans Tuohimaa. Vhazovat se bude před jeho brankou.

41:02
    Nyní se už hraje pět na pět.

41:50
    Domácí hokejisté se propracovali do útočného pásma po rychlé kombinaci, ale nedokázali vypálit na branku.

42:13
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, následně se do brejku dostal Danila Popov. Jeho blafák ale nebyl přesný. Obrana v čele s brankářem si poradila.

43:16
    Nižněkamsk se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se hrát důrazně. Hostující obrana má plné ruce práce.

43:47
    Jegor Popov byl faulovaný, přesilovka pro domácí.

43:59
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., hákování).

44:36
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Kirill Vorobjov hledal spoluhráče rychlou přihrávkou, ale puk zblokovala obrana.

45:00
    Sibir vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí zakládat akci od své vlastní branky.

45:14
    Přesilovku domácí celek neproměnil.

45:16
    Sudí po rychle střele ukázali, že puk byl v brance. Denis Golubev se radoval z gólu, ale video prokázalo, že střela skončila na tyči. Domácí celek stále vede.
    45:16 Hosté trefili tyč.

46:53
    Libor Hudáček vedl zajímavou domácí akci, ale jeho pokus o střelu byl zblokovaný obránci.

47:47
    Vladislav Šutov se z mezikruží dostal do zakončení, jeho rána ale končí vedle branky.

48:04
    Domácí hokejisté se vrací k aktivní hře, dostali se do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

48:27
    Sibir rozehrál špatně, píská se zakázané uvolnění.

49:47
    Nick Shore vedl zajímavou akci hostů, dostal se až před branku, ale poskakující puk zpracovat nedokázal.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek drží těsné jednobrankové vedení.

51:14
    Nikita Setdikov si vybruslil do volného prostoru u modré čáry, ale spoluhráči k němu kotouč nedokázali dostat.

51:40
    Denis Bodrov rozehrává od své branky, počkal na dostřídání spoluhráčů, a pak také on zamířil na střídačku.

52:06
    Skoro čtyři minuty se nyní nepřerušovala hra, sledujeme plynulejší pasáž zápasu.

52:32
    Vladislav Šutov naboural do branky hostujícího celku, kam byl poněkud natlačený. Hra je přerušená až teď a píská se komerční přestávka.

52:40
    Jeden z domácích hráčů pálil od modré čáry, jeho projektil končí vedle. Gólman zasahovat nemusel.

53:30
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, hosté rozehrávají od své branky a pokouší se něco vymyslet.

53:50
    Alexej Jakovlev zakončoval z otočky z bezprostřední blízkosti, ale jeho rána končí vedle branky. Velkou šanci hosté neproměnili.

54:03
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu.

54:30
    25:23, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Mírně aktivnější v tomto ohledu jsou domácí.

55:01
    Domácí brankář musel za svou branku, odkud rozehrál. Následně ale Vladislav Šutov rychlou akci nedokázal proměnit. Následovala šarvátka.

56:19
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, rána od modré čáry nebyla přesná.

56:35
    Vladislav Šutov otočil směr hry a dostal se před branku soupeře. Vypálit nedokázal.

57:15
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:22
    Harri Säteri míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

58:52
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale nezakončili. Směr hry se rychle otáčí.

59:00
    Poslední minuta.

59:19
    Alexandr Šarov měl obrovskou příležitost, ale domácí brankář předvedl skvělý zákrok.

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

59:19
    Buly v útočném pásmu Sibiru, hosté znovu v šesti.

59:26
    Další zakázané uvolnění Nižněkamsku.

59:47
    Hostující rána byla zblokovaná.

59:58
    Je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky dostal MARAT CHAJRULLIN. Asistence: Lukáš Klok a Timur Chafizov.
    59:58 Marat CHAJRULLIN - 4:2

Nižněkamsk vyhrává tento zápas zaslouženě, byl aktivnějším týmem. Svou výhru domácí pojistili brankou do prázdné branky. České fanoušky může těšit fakt, že Lukáš Klok získal dva kanadské body.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Berezin (Knot, A. Galimov), 35. K. Vorobjov (Glazkov, Popov), 38. Klok (Porjadin, Chajrullin), 60. Chajrullin (Klok, Chafizov) – 4. D. Bodrov (Litovčenko, Ilja Morozov), 14. Golubev (Ilja Morozov)

Rozhodčí: Gamalej, Olenin – Sivov, Šišlo