Magnitogorsk – Vladivostok 4:3 (po pr.) | Čerepovec – Čeljabinsk 1:2 (2:3 po s.n.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Viťaz – Kazaň 1:2 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pátek 10.09.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk • KHL

Střely na bránu 22:34 (8:12, 9:12, 3:8 – 2:2)
    Vhazování 25:26
    Hity 11:11
    Čas v útoku 10:03 – 9:57
    Vyloučení 4:5
    Využití 1:0 (20:59:11)

Hokejisté podolského Viťazu získali při domácí premiéře jen bod, když potřetí za sebou nezvládli prodloužení. Za bodový zisk ovšem musejí být vděční, většinu času měli herně navrch hosté a i když šance byly na obou stranách, Kazaň vedla od 13. až do 47. minuty, kdy v přesilovce vyrovnal Audette. Od vyrovnání se víceméně čekalo na prodloužení, které z první příležitosti rozhodl za Ak Bars obránce Chenkel po skvělé akci Kagarlického.
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

63:34 Kristian CHENKEL - 1:2

63:34
    Kazaň vstřelila branku!
    Mistrovské vedení puku ukázal v útočném pásmu Kagarlickij, který poslal dva domácí hokejisty na prázdniny a po jeho skvělé pobídce stačilo KRISTIANU CHENKELOVI nastavit hůl před odkrytou bránou.
    Asistence: Dmitrij Kagarlickij.

63:04
    Domácím nevyšel protiútok dvou na jednoho, ale už do zformované sestavy Kazaně mohli rozhodnout. Viktor Antipin tečoval střílený centr špičkou hole těsně nad.

61:56
    Útoky se přelily ze strany na stranu, zakončené nepřesnými střelami, až skončil kotouč na střídačce a vhazuje se ve středním pásmu.

60:46
    Hostující Dmitrij Voronkov střílel zblízka, o protihráčovu hůl vyletěl kotouč až přes plexisklo.

60:01

Přesilovkovým gólem Audettea si přece jen podmoskevští hokejisté zajistili bod, přestože za celou třetinu vyslali dohromady jen tři střely na bránu včetně té gólové. Od stavu 1:1 se hrálo prakticky z obou stran na jistotu.
    Viťaz čeká třetí prodloužení v řadě, obě předchozí prohrál. Také Kazaň minule padla, tak uvidíme, kdo získá první bonusový bod v sezóně.

Střely na bránu 20:32 (8:12, 9:12, 3:8), vhazování 22:26, čas v útoku 9:33 – 9:25, vyloučení 4:5, využití 1:0.

60:00

59:45
    Domácí s kotoučem na holi vyčkávají na sirénu, hosté neforčekují.

59:03
    Na led se dostala čtvrtá řada Viťazu a před nabuzeným Arkalovem musel zalehnout kotouč Bobkov.

58:00
    Hraje se urputný hokej plný nasazení, ale oba celky se zaměřují především na uhájení jistého bodu.

57:00
    Dnešní utkání sleduje maximální povolené množství 1000 diváků. Oba kotle se snaží ze všech sil vytvářet i za těchto okolností hokejovou atmosféru.

55:40
    Zakázané uvolnění Viťazu, vhazovat se bude před Ježovem.

54:58
    Do samostatného nájezdu ujel po zisku kotouče za červenou čarou Miks Indrašis, jenže ztratil rychlost a místo střely, která se nabízela, zbytečně přihrával bekhendem na obsazeného Aaltonena.

54:41
    Ak Bars nevyužívá krátký závar.

53:20
    Po dnes už několikátém dlouhém úseku plynulé hry se hráči mohou shromáždit u laviček po ofsajdu domácích.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 47. Audette (Ojamäki) – 13. P. Lindholm (Kovalenko, Žuravljov), 64. Chenkel (Kagarlickij)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov, Kloberdanec) – Kemiläinen, Voronkov, Vi. Antipin, Ljamin, Golovkov, D. Musin, Steklov – Ojamäki, M. Aaltonen, Indrašis – Leščenko, Jaremčuk, Audette – Ivaňuženkov, Nesterov, Vojevodin – S. Děmidov, V. Popov, Arkalov – Laričev.
    Ak Bars Kazaň: I. Bobkov (T. Biljalov, Peksa) – Kampfer, Judin, Žuravljov, Rukavišnikov, Adamčuk, Chenkel, Ljamkin – Burmistrov, M. Gluchov, Lukojanov – Kovalenko, Kagarlickij, A. Galimov – Paňukov, P. Lindholm, K. Petrov – Safonov, Voronkov, Dyňak – Mechovov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Gorděnko, Parikov