Liberec – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Slovácko – Zlín 3:0 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:1 (0:1)
FK Mladá Boleslav
Sobota 18.09.2021, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 8. kolo

A je to tak. Slovan Liberec se dočkal a připisuje si první vítězství v letošní sezóně! Vítězství se ale nerodilo lehce a dlouho to na bodový zisk nevypadalo. V první půli otevřel skóre hostující Douděra. Liberec stupňoval ve druhém poločase svůj tlak až přišla 80. minuta, faul Jiřího Skaláka na Jana Mikulu, penalta a navíc červená karta pro mladoboleslavského hráče. Júsuf Hilál vyrovnal z penalty a o pět minut později připravil míč Ľubomíru Tuptovi, který krásnou ranou rozhodl o vítězství Liberce nad Mladou Boleslaví 2:1. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (17:57:48)

90+3

90+3
    Ještě rohový kop pro Liberec. Tohle už domácí Slovan asi udrží.

90+2
    Ľubomír Tupta se hnal z úhlu do vápna a stříleným centrem ještě prověřil brankáře.

90+2
    Hosté se ale na útočné polovině dlouho neudrželi.

90+1
    Mario Purzitidis zboural Dominika Maška. Rozhodčí Hocek píská.

90
    David Douděra napřáhl ke střele z velké dálky. Rána to byla slušná, letěla však pouze doprostřed brány na připraveného Knoblocha.

90
    Hostujícímu záložníkovi utekl míč do autu. Oddych pro libereckou obranu.

89
    Júsuf Hilál se snažil udržet míč u rohového praporku. Nakonec ale fauloval.
    87. Ľubomír TUPTA - 2:1

87
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí Liberec využívá přesilovku a fanoušci jsou ve varu! Abdalláh Júsuf Hilál přiťukl míč za vápnem ĽUBOMÍRU TUPTOVI a slovenský útočník propálil vše, co mu stálo v cestě a míč se zastavil až v síti! Pár minut stačí k úplně jiné atmosféře na stadionu! To je to kouzlo fotbalu!

85
    Loket v obličeji Gebre Selassieho znamená útočný faul.

85
    Hostujícího Smrže fauloval na půlící čáře Tupta.

84
    Frýdek si nerozuměl s Nečasem. Hrát bude Boleslav.

83
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Ondřej Zahustel.

83
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Daniel Fila.
    82. Abdalláh Júsuf Hilál - 1:1

82
    ABDALLÁH JÚSUF HILÁL poslal brankáře na opačnou stranu a máme tu úplně nový vývoj utkání! Nutno dodat, že Liberec si vyrovnání za aktivitu v posledních minutách hry zasloužil.

81
    Tak jedinou změnou na této situaci je, že Jiří Skalák (FK Mladá Boleslav) neviděl druhou žlutou kartu, ale rovnou kartu červenou!

Tomáš Honzejk

Branky: 82. Júsuf Hilál (pen.), 87. Tupta (Júsuf Hilál) – 29. D. Douděra (Jurásek)

Karty:   45+1. Tiéhi (LIB), 49. Nečas (LIB) – 45. Hlavatý (MBL), 56. Skalák (MBL)   81. Skalák (MBL)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:21.
    FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi (77. Purzitidis), Havelka (77. Tupta) – Jan Matoušek (59. Ch. Frýdek), Faško (59. Júsuf Hilál), Mészáros (41. Nečas) – Rondić.
    Náhradníci: Vliegen – Purzitidis, Fukala, Ch. Frýdek, Nečas, Tupta, Júsuf Hilál.

FK Mladá Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Ladra (62. L. Mašek), Matějovský (C) (74. D. Mašek) – Skalák, Hlavatý (62. Smrž), Ewerton (83. Zahustel) – Milan Škoda (83. Fila).
    Náhradníci: Šerák – Zahustel, D. Mašek, Dancák, Fila, L. Mašek, Smrž.

Rozhodčí: Hocek – Hrabovský, Leška; VAR: Štěrba, AVAR: Vlček