Žižkov – Dukla Praha 1:1 (kon.) | Ústí n. L. – Brno 1:6 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:6 (1:3)
FC Zbrojovka Brno
Pátek 24.09.2021, 18:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 9. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion:
    Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
    souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
    kapacita: 4 000 diváků;
    rozměry: 105 x 68 m.

:
    Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí tým FC Zbrojovka Brno.

Letošní bilance obou týmů v soutěži:

FK Ústí nad Labem:
    8 zápasů: 2 výhry, 4 remízy, 2 prohry; skóre 9:8; 10 bodů; 10. místo.

FC Zbrojovka Brno:
    8 zápasů: 6 výher, 1 remíza, 1 prohra; skóre 14:7; 19 bodů; 1. místo.

Nejlepší střelci obou týmů v aktuálním ročníku:

Ladislav Krobot – 3 branky;
    Marvis Amadin Ogiomade (Nigérie) – 2 branky.

Jakub Řezníček – 6 gólů;
    Jakub Přichystal, Adam Fousek – oba 2 góly.

Porovnání brankářů v probíhající sezóně:

Jan Plachý – 3 čistá konta z 8 zápasů, 8 inkasovaných gólů, 1 žlutá karta.

Martin Berkovec – 3 čistá konta ze 7 zápasů, 5 inkasovaných branek, bez karet;
    Jiří Floder – bez čistého konta z 1 zápasu, 2 inkasované branky, bez karet.

Žluté karty:

Vojtěch Brak, Jiří Miskovič – oba 4 žluté karty;
    Michal Bílek – 3 žluté karty.

Adrián Čermák (Slovensko), Jakub Řezníček – oba 3 žluté karty;
    Jan Štěrba, Jan Hladík, Jakub Přichystal, Lukáš Endl – všichni 2 žluté karty.

Červené karty:

Bez červených karet.

Přípravné letní zápasy obou mužstev:

Brná nad Labem – Ústí nad Labem 0:5 (0:1)
    Liberec – Ústí nad Labem 3:1 (2:1)
    Zbuzany – Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
    Mladá Boleslav – Ústí nad Labem 4:0 (1:0)
    Ústí nad Labem – Viktoria Plzeň "B" 1:0 (1:0)
    FSV Zwickau – Ústí nad Labem 1:1 (1:1)

FK Pardubice – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
    SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)
    FC Vysočina Jihlava – FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:2)
    FC Fastav Zlín – FC Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FC Zbrojovka Brno.

Vzájemná ligová utkání obou mužstev v sezóně 2019/2020:
    :

4. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 9. 8. 2019
    FC Zbrojovka Brno – FK Ústí nad Labem
    2:2 (1:1)
    Branky: 6. Růsek, 81. Magera – 4. Drame, 87. Strada z penalty.
    ŽK: 29. Eismann, 67. Magera, 70. Kotula – 36. Drame, 39. Matějka, 74. Písačka.

1:2 (0:1)
    Branky: 63. L. Matějka – 14. Přichystal, 56. Hladík.
    ŽK: 45+1. M. Valenta, 83. D. Richter – 22. A. Fousek, 75. Eismann, 82. M. Vintr, 90+1. Machálek (trenér).
    Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka – Hanousek.
    Delegát: M. Svoboda.
    Technický delegát: Kořínek.
    Diváci: 105 (vstup dovolen pouze permanentkářům) + 10 příznivců Brna za plotem.
    Střely na branku: 4:7 (3:4).
    Střely mimo branku: 5:6 (1:1).
    Rohové kopy: 6:8 (5:4).
    Ofsajdy: 0:2 (0:0).
    Fauly: 11:17 (5:11).
    Držení míče: 48 % : 52 % (47 % : 53 %).

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Alexandr, Brak, M. Bílek, Chodora – Miskovič, Jiránek – Prošek (C), Čičovský, Ogiomade – Gonzalez. Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.
    Náhradníci: D. Němec – Hudec, Krobot, Cantin, Písačka, Emmer, Angelozzi.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš, Hlavica, Jakub Šural, Hrabina – Texl – M. Ševčík, A. Fousek – Hladík, Přichystal – Jakub Řezníček (C). Trenéři: Richard Dostálek, Jozef Dojčan.
    Náhradníci: Floder – Jan Moravec, Lacík, Štepanovský, Kryštůfek, M. Sedlák.

Rozhodčí: Berka – Flimmel, M. Novák; delegát: Lhoták; technický delegát: Bajer.

Domácí volí pro dnešní utkání rozestavení 4-2-3-1, hosté sází na 4-1-2-2-1.

Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
    Ondřej Berka.
    Asistenti: Milan Flimmel, Michal Novák.

Delegát svazu: Luděk Lhoták.
    Technický delegát: Josef Bajer.

Arma nastupuje v modrobílé barvě dresů, Brno se představí v dresech červenobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.

1

1
    O úvodní výkop se zasloužil Jonáš Jiránek.

2
    Během úvodních minut se oba týmy dopustily útočných faulů.

4
    Michal Ševčík se odhodlal k první střele utkání, zakončení pravého záložníka skončilo nad bránou.

6
    Ofsajd Zbrojovky (na ofsajdy 0:1).

6
    V ofsajdovém postavení se octli také domácí (na ofsajdy 1:1).

7
    Brno právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou z protiútoku do brzkého vedení! JAKUB PŘICHYSTAL prošel obranou domácích jako nůž máslem a v koncovce obešel i ležícího ústeckého brankáře, kterému nedal šanci.

9
    Arma se snaží odpovědět, zatím pouze kombinuje na polovině soupeře.

10
    Jiří Miskovič z dálky nemířil přesně.

11
    Jan Plachý lapil skokem míč před napadajícím Jakubem Řezníčkem.

12
    Vojtěch Brak (UNL) byl za faul u postranní čáry potrestán žlutou kartou.

13
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí odpovídají po šesti minutách zásluhou cizinců! José Lorenzo Gonzalez uviděl z levé strany u opačné tyče osamoceného nigérijského ofenzivního záložníka, když AMADIN MARVIS OGIOMADE neměl potíže prosadit se do odkryté brány.

14
    Jiří Miskovič faulován ve středovém kruhu.

17
    Po dvou brankách se hra uklidnila, brankáři jsou nyní bez práce.

19
    Jan Hladík si v souboji s Danielem Chodorou na středu hřiště pomohl nedovoleným způsobem, což Ondřeji Berkovi neuniklo.

20
    Brno se řítilo do přečíslení tři na dva, pískán je ale ofsajd (na ofsajdy 1:2).

22
    Hraje se opět výhradně na středu hřiště, na stadionu jsou slyšet i pokřiky fanoušků hostů, kterých dorazilo na sever Čech přibližně dvě desítky.

25
    Z úhlu pokoušel střelecké štěstí Matěj Hrabina, Jan Plachý připraven.

27
    Jiří Texl (BNO) zabránil za cenu žluté karty a faulu na Jonáše Jiránka přečíslení Army.

29
    Brno mohlo být zpět ve vedení! Jan Hladík předložil Jakubu Přichystalovi téměř stoprocentní brankovou příležitost, když druhý jmenovaný měl před odkrytou bránou balón na dlouhou nohu.

31
    Diváci uvidí také první rohový kop, z levé strany bude standardní situaci od praporku zahrávat Adam Alexandr.

32
    Centr Michala Ševčíka na Jakuba Přichystala nebyl přesný.

34
    David Jarolím sahá k prvnímu střídání již v první půli. Jiřího Miskoviče nahradí Bohumil Hudec.

35
    Druhý ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 2:2).

36
    Nezodpovědné bránění znamená pro Armu druhá inkasovaná branka! Jan Hladík takřka z nulového úhlu směřoval k pravé tyči, odkud zahlédl v předbrankovém prostoru nikým nepokrytého MICHALA ŠEVČÍKA. Jan Plachý byl následně proti zakončení bez šance.

39
    Vojtěch Brak přihrál vlastnímu brankáři, který se proti napadajícím protihráčům zmohl pouze na odkop do autu.

40
    Roh si vyzkouší také Brno, když dělovku Adama Fouska zblokoval mimo hřiště Vojtěch Brak.

41
    Michal Ševčík si rohový kop z pravé strany zopakuje.

42
    Zbrojovka odskakuje na rozdíl dvou gólů! Při ponechané výhodě po faulu domácích vyslal Michal Ševčík z přečíslení do brejku JANA HLADÍKA, který nalezl recept na Jana Plachého.

42
    Kartonek žluté barvy si vysloužil Michal Bílek (UNL).

44
    Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 3:2).

45
    Jonáš Jiránek (UNL) za obranný faul obdržel žlutou kartu.

45+1
    První poločas skončil s nastavením pouhých pěti sekund.

Poločasové statistiky:
    :

Branky: 13. Ogiomade – 7. Přichystal, 36. M. Ševčík, 42. Hladík.
    ŽK: 12. Brak, 42. M. Bílek, 45. Jiránek – 27. Texl.
    Střely na bránu: 1:3.
    Střely mimo bránu: 1:1.
    Rohové kopy: 1:2.
    Ofsajdy: 3:2.
    Fauly: 10:8.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01 hod.

Nestranným divákům se musela úvodní půle líbit, když k vidění byly celkem čtyři branky. Skóre otevřel v sedmé minutě Jakub Přichystal, o vyrovnání se zasloužil po šesti minutách Amadin Marvis Ogiomade. Ve 36. minutě vrátil vedení Zbrojovce Michal Ševčík, když o šest minut později pojistil vedení Brna Jan Hladík.

Nabídne i druhý poločas čtyři branky, vyrovnání či dokonce obrat?

46

46
    V ústecké kabině musel zavát zřejmě velký vítr, David Jarolím střídá další dva hráče. Místo Jonáše Jiránka zaujme Ladislav Krobot, na pozici Daniela Chodory přichází Matyáš Písačka.

47
    Ladislav Krobot (UNL) po svém necelém dvouminutovém pobytu na hřišti již stihl za faul na Jiřího Texla obdržet žlutou kartu.

48
    Třetí ofsajd Zbrojovky (na ofsajdy 3:3).

49
    Jakub Přichystal v samostatném úniku nepochopitelně za hranicí velkého vápna s míčem upadl. Dobíhající Michal Bílek se nedovoleného zákroku nedopustil, pokutový kop nařízen nebude.

51
    Kombinace Václava Proška, Ladislava Krobota a Michala Bílka ohrožení hostující brány nepřinesla.

53
    Zbrojovka pojišťuje opět své vedení! Jakub Řezníček zleva vybídl ke skórování JAKUBA PŘICHYSTALA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

54
    Žlutou kartou zřejmě za komentování výroku rozhodčího obdržel David Jarolím (UNL).

57
    Hosté kontrolují hru a drží míč na útočné polovině.

59
    Michal Bílek z dálky přestřelil.

59
    Čtvrtá změna v sestavě domácích. Z hrací plochy odstupuje José Lorenzo Gonzalez, opačným směrem putuje Jakub Emmer.

61
    Toto zavání debaklem! Do listiny střelců se nyní po přízemní přesné ráně zapisuje JAKUB ŘEZNÍČEK, jenž využil přihrávky od dnes již dvougólového Jakuba Přichystala.

63
    Jiří Texl z pravé strany vystřelil vedle.

65
    Tento zápas se bude zřejmě již jen dohrávat, na vlastní polovině faulován Jakub Šural.

67
    Michal Ševčík si na domácího brankáře svou jedovkou nepřišel.

68
    Poprvé budou střídat také hosté. Za Jiřího Texla přichází Jan Moravec, příležitost místo Adama Fouska dostane Peter Štepanovský.

69
    Ladislav Krobot faulován před vlastní střídačkou Jakubem Šuralem.

70
    Ofsajd hostů (na ofsajdy 3:4).

71
    Centr Ladislava Krobota z pravé strany jen těsně minul vzdálenější tyč!

71
    Pátá čerstvá síla pro Armu. Za potlesku odstupuje autor dosavadní jediné branky domácích Amadin Marvis Ogiomade, kterého se pokusí napodobit Matthew Cantin.

75
    Jakub Řezníček se chytá za hlavu. Kapitán Zbrojovky z dobré střelecké pozice Jana Plachého nezaměstnal a poslal míč směrem na Teplice, odkud do Brna přišel.

78
    Tři střídání během jednoho přerušení zařídil realizační tým Brna. Jakuba Řezníčka nahradí Martin Sedlák, za Jana Hladíka přichází Baranabáš Lacík a místo Jakuba Přichystala nastupuje Lukáš Kryštůfek.

Dnešní utkání sleduje 846 diváků.

81
    Fotbalisté Ústí nad Labem se snaží alespoň o snížení, hosté ale pozorně brání.

84
    Stále se hraje více na útočné polovině Army. Je to dáno ale spíše tím, že se Brno již nikam nežene.

86
    Jakub Emmer faulován v blízkosti středové čáry.

87
    Ústecká obrana dnes nemá svůj den! Do černého se z velkého vápna trefuje také střídající MARTIN SEDLÁK, který střelou o pravou tyč navyšuje vedení Zbrojovky.

90
    Hlavní sudí Ondřej Berka nastaví ve druhém poločase dvě minuty.

90+2
    Michal Ševčík útočným faulem zastavil Bohumila Hudce.

90+2
    Konec zápasu v čase 91:56 min. Ondřej Berka nenechal ani doběhnout celé dvě minuty nastavení, které avizoval.

Pozápasové statistiky:
    :

Branky: 13. Ogiomade – 7. a 53. Přichystal, 36. M. Ševčík, 42. Hladík, 61. Jakub Řezníček, 87. M. Sedlák.
    Střely na bránu: 1:6 (1:3).
    Střely mimo bránu: 3:3 (1:1).
    Rohové kopy: 1:2 (1:2).
    Ofsajdy: 3:4 (3:2).
    Fauly: 15:15 (10:8).

Výsledek dnešního střetnutí hovoří za vše. Brno potvrdilo roli lídra soutěžní tabulky a ze zápasu 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR vzešlo vítězně. Fotbalisté Ústí nad Labem nedokázali potvrdit domácí vítězství proti Varnsdorfu z minulého týdne a body se tak budou muset pokusit přivézt z půdy Vyškova. Zbrojovka bude minimálně do neděle obývat čelo tabulky s náskokem čtyř bodů.

Z fotbalu v Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:54:14)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 13. Ogiomade – 7. Přichystal, 36. M. Ševčík, 42. Hladík, 53. Přichystal, 61. Jakub Řezníček, 87. M. Sedlák

Karty:   12. Brak (UNL), 42. M. Bílek (UNL), 45. Jiránek (UNL), 47. Krobot (UNL), 54. Jarolím (trenér) (UNL) – 27. Texl (BNO)

Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 15:15.
    FK VIAGEM Ústí nad Labem: J. Plachý – Alexandr, Brak, M. Bílek, Chodora (46. Písačka) – Miskovič (34. Hudec), Jiránek (46. Krobot) – Prošek (C), Čičovský, Ogiomade (71. Cantin) – Gonzalez (59. Emmer). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš, Hlavica, Jakub Šural, Hrabina – Texl (68. Jan Moravec) – M. Ševčík, A. Fousek (68. Štepanovský) – Hladík (78. Lacík), Přichystal (78. Kryštůfek) – Jakub Řezníček (C) (78. M. Sedlák). Trenéři: Richard Dostálek, Jozef Dojčan.

Rozhodčí: Berka – Flimmel, M. Novák; delegát: Lhoták; technický delegát: Bajer