Zlín – K. Vary 0:3 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:6 (0:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:1 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 3:2 (kon.) | Kladno – Třinec 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Rytíři Kladno
4:3 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 24.09.2021, 18:00 • ROCKNET Aréna, Chomutov • Tipsport extraliga • 7. kolo

To byl zápas! Třinec byl považován za favorita, tuto roli chtěl potvrdit, což se mu dařilo hlavě ve druhé třetině. V první třetině byla ale hra vyrovnaná. Skóre otevřel Tomáš Marcinko, následně srovnal na 1:1 Matěj Beran.
    Ve druhé periodě Třinec soupeři odskočil. O dva góly odskočili Oceláři díky Marko Daňo a Michal Kovařčík.Už to pro Kladno vypadalo docela bledě, jeho výkon ve střední části hry nebyl srovnatelný s tím, co předvedl Třinec.
    Ve třetí třetině ale Rytíři nastartovali comeback, který řídil Jaromír Jágr, který snížil na 2:3, na 3:3 srovnal v poslední minutě Marek Račuk.
    Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, proto následovaly samostatné nájezdy, ve kterých zvítězilo domácí Kladno zásluhou Jakub Strnad.
    Ode mě je to pro dnešní večer vše a děkuji za pozornost. (20:59:34)

Jakub STRNAD - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
    Autorem vítězné branky je JAKUB STRNAD.

5. série
    2:1
    Bow si pohlídal bližší tyč a nedal šanci kapitána hostů.

2:1
    Smolař dnešního zápasu Růžička se prosadil výborným bekhendovým blafákem.

2:0
    Strnad se prosazuje nad vyrážečku Mazance.

1. série
    1:0
    Bow si počkal, neudělal první pohyb a Nestrašil neměl proti jeho dobré pozici šanci.

1. série
    1:0
    Danny KRISTO proměňuje, prosadil se mezi betony Mazance.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení bylo dramatické, o vítězství mohlo rozhodnout spíše domácí Kladno. Rytíři hrozili velice nebezpečnými akcemi, ať už šlo o brejky nebo o kombinace. Mazanec ale v prodloužení brání svou klec velice zodpovědně a o tom, kdo si připíše dva body budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Marcinko se snažil rozhodnout o utkání, neúspěšně.

64:43
    Plekanec opět v možnosti prosadit se, Mazanec zasáhl lapačkou.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 15. M. Beran (Plekanec, Račuk), 51. Jágr (Plekanec, Kristo), 59. Račuk (Kristo, Dotchin), rozh. náj. J. Strnad – 4. Marcinko (Martin Růžička, P. Vrána), 24. Daňo (Dravecký), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík)