Zlín – Mountfield HK 6:5 (3:2 po s.n.) | Salzburg – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:4 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 1:3 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:4 (kon.) | Slavia – Sparta 2:8 (kon.)
Jihlava – Kladno 5:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:11 (kon.)
AZ Havířov
3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
HC Olomouc
Pátek 24.09.2021, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 5. kola extraligy juniorů mezi AZ Heimstaden Havířov a HC Olomouc.

Havířovští ještě v předchozích čtyřech zápasech nezískali ani bod – doma podlehli Pardubicím a Hradci a prohráli i ve Varech a v Plzni – a o skóre jsou tak za Kladnem na posledním místě tabulky. Trápí je zejména střelecká neproduktivita, vstřelili totiž zatím jen dvě branky. Proti Olomouci to ale určitě budou chtít změnit.

Hanáci vydolovali ze tří domácích zápasů tři body. Porazili totiž Liberec a pak podlehli Boleslavi a Salcburku. V tabulce jim patří pozice přesně uprostřed, tedy 10. příčka. V Havířově by si určitě rádi udrželi od AZetu bodový odstup.

Oba týmy se spolu střetly v přípravě a oba duely vyhrál AZ – 3:1 doma 3:2 v Olomouci. To bylo ale více než před měsícem, na začátku přípravy, a od té doby už se týmy posunuly herně mnohem dál.

Kdo se bude radovat tentokrát uvidíme v pátek večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 18:00.

Ledová plocha v Gascontrol Aréně je připravena, oba týmy na ní právě nastupují, utkání za pár okamžiků začne.

00:01

00:39
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak to je bleskově otevřený brankový účet zápasu. ADAM ŠPAČEK z pravé strany přesnou střelou mezi ruku a tělo Matěje Kmece posílá domácí do vedení 1:0. Asistence: Kevin Horváth a Fabien Kočí.

01:28
    AZ je po vstřelní branky aktivnější, sleduejme souboje o puk v olomouckém pásmu.

02:21
    Hosté se nakonec ale dostali také na chvíli do útoku. Nyní AZ zahrál na icing.

03:50
    Hosté svírají havířovské u jejich branky, Kučera se tlačil do zakončení u pravé Zlatnického branky, domácí gólman ale odolal.

04:55
    Po krátkém náporu hostů otáčí hru havířovský Špaček, akci AZetu ale zastavuje přihrávka rukou. Buly ve středním pásmu.

05:45
    Rozherávku hostujícího beka Kočího nikdo z jeho spoluhráčů nevyužil. Na druhé straně útočná snaha domácího kapitána Byčkova také nebyla úspěšná. Nyní je hostům pískán ofsajd.

06:35
    Hledíkovu střelu od modré řeší Kmec holí.

06:55
    Na druhé straně se Handl dostal dvakrát do zakončení z blízka, ale nejprve minul branku a podruhé Zlatnického svou tečí nepřekonal.

07:24
    Rychlá akce a souhra AZetu, Kmec tentokrát na místě.

08:25
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Poledna – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

08:45
    Becherovu střelu z pravého kruhu Kmec vyráží.

09:05
    Hosté se osvobozují.

09:40
    Opět je puk až za havířovskou brankou.

10:16
    Rychlá souhra Bechera s Horváthem, zakončoval prvně jmenovaný, ale těsně mimo olomouckou branku.

10:25

10:40
    Ofsajd Hanáků.

11:14
    Zlatnický teď musel lapačkou řešit střelu Grocha od modré, navíc toho moc neviděl, ale svůj tým podržel.

12:05
    Bomba Přecechtěla z levého křídla zaduněla na mantinelu za havířovskou brankou.

13:10
    Mácha dostal puk do jízdy a střílel z poza obránce, ale puk po teči skončil mimo.

13:38
    AZ zkusil dlouhou rozehrávku, ale je z toho icing.

14:32
    Becher to zkusil individiálně, ale proti trojici olomouckých neuspěl.

15:04
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Becher – 2 min., podrážení).

16:08
    AZ se zatím úspěšně brání a nyní vyhazuje puk do olomouckého pásma.

16:33
    Zlatnický má puk, hra přerušena.

16:50
    Polednova střela mimo, chvíli poté Zlatnický rozštěpem zabránil dorážce. Parádní zákrok havířovského brankáře.

17:04

17:51
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kučera – 2 min., držení).

18:30
    Havířovský zámek vrcholí Kyselého střelou, kterou ale Kmec vyráží. Následně se hosté osvobozují.

19:35
    Po delší době jsou havířovští při přesilovce v šanci, ale Pastor proti Kmecovi neuspěl.

19:51

20:00

První třetina se ve velmi rchlém tempu odehrála za cca 25 minut. Oba týmy měly několik šancí, ale tu jedinou proměnil už v první minutě domácí Špaček a tak vede AZ 1:0.
    Druhá třetina začne v cca 18:43.

20:01

20:21
    Havířovští nahodili puk do útočného pásma, u puku byli rychleji, ale šance z toho nebyla žádná.

21:29
    Kmec teď na poslední chvíli holí odpálil puk před dojíždějícím Byčkovem.

21:37
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Poledna – 2 min., nedovolené bránění).

22:15
    Gólovka na straně AZetu! Horváth se dostal na hraně brankoviště k puku odraženému od zadního mantinelu, ale na břiše ležícího Kmece nepřekonal.

23:10
    Havířovští pokračují v přesilovce, Horváthova bomba ale nebyla přesná.

23:37

24:36
    Hraje se sice ve vysokém tempu, ale také s množstvím nepřesností na obou stranách.

25:38
    Hosté šli 3 na 2, Mácha vzal zakončení na sebe z pravého kruhu, Zlatnického nepropálil.

26:11
    Nyní Zaltnický vyrazil střelu do ochranné sítě, hra přerušena.

27:10
    Hanácí jsou nyní více na puku, ale do šancí se nedostávají.

27:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nyní zafungovalo otřepané nedáš-dostaneš. Havířovští nezužitkovali situaci 2 na 1 a hosté z protiakce vyrovnávají na 1:1. JAN KUČERA dostal také v přečíslení puk z levé strany a pod přesouvajícím se Zlatnickým ho dostal do branky. Asistence: Daniel Ministr a Aleš Poledna.

28:58
    Bárta si objel obránce a prudce střílel na bránu, Kmec vyráží.

29:44
    Buly před Kmecem.

30:04
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Zapletal – 2 min., podrážení).

30:38
    Rychlá útočná akce AZetu zakončena prudkou střelou, Kmec vyráží.

31:27
    Havířovský zámek svírá hosty kolem jejich brany, ale bez brankového efektu.

31:56
    Havířovští nakonec přesilovku využívají a vedou 2:1. ONDŘEJ BECHER dostal v situaci 2 na 1 přesnou přihrávku a střelou do horní části branky bezpečně překonal Kmece. Asistence: Kevin Horváth, Fabien Kočí.

32:04
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kremnický – 2 min., podrážení).

32:40
    Zlatnický má puk v lapačce, hra přerušena.

32:55
    AZ se na chvíli osvobozuje, ale Hanáci jsou rychle zpět v útočném pásmu.

33:30
    Handlova střela z levého kruhu jen těsně minula vzdálenější tyč.

34:05

34:52
    Hosté teď využili slabší chvilky domácí obrany a je srovnáno na 2:2. MAREK MATAŠOVSKÝ šikovně tečoval na hraně brankoviště nahozený puk z pravé strany. Asistence Stanislav Ruda.

35:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Panáček – 2 min., držení hole).

36:00
    Ofsajd AZetu.

36:30
    Becherova střela šla hodně nad branku.

36:52
    Kyselého pokus od modré čáry vyráží Kmec.

37:08
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení a jdou do vedení 3:2. ALEŠ POLEDNA svou střelou z levého kruhu mezi betony propálil Zlatnického. Asistence: Daniel Ministr.

37:42
    Havířovští se už už radovali ze vstřelené branky, ale rozhodčí jen upažil. Puk zřejmě trefil spojnici tyče a břevna.

37:46

38:21
    Opět nám zazvonila branková konstrukce olomoucké svatyně!

38:23
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Poledna – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Becher – 2 min., hrubost).

38:43
    Hrajeme 4 na 4, hosté kombinují v útočném pásmu.

39:15
    Kočího nahození Zlatnický s přehledem posílá do rohu.

39:38
    Boj o puk v rohu havířovského pásma.

40:00

Druhá třetina už byla brankově mnohem bohatší. Hosté nejprve dvakrát dotáhli vedení AZetu a pak se sami v oslabení dostali poprvé do vedení. K výhře tak mají po 40 minutách o něco blíže.
    Třetí třetina začnev cca 19:34.

40:01

40:10
    Pokračujeme 4 na 4, olomoučtí se nyní dopustili ofsajdu.

40:23
    Oba týmy v plném počtu.

42:10
    Pasáž plnou nepřesností na obou stranách ukončil hostující Groch, který vybojoval puk v útočném pásmu a předložil jej spoluhráčům do zakončení. Bez brankového efektu.

43:49
    Hosté nyní mají puk více na hokejkách, šance si ale nevytvářejí.

44:30
    Pastorovu střelu z pravého kruhu má Kmec v lapačce, hra po několika minutách přerušena.

44:49
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Lysoněk – 2 min., držení).

45:21
    AZ se osvobozuje.

45:50
    Pastor dobře napadal v oslabení, dostal se i ke střele, ale ta po teči končí nad.

46:27
    Opět je puk až za olomouckou brankou.

46:49

46:51

47:43
    Pokus o dlouhou rozehru hostům nyní nevyšel, je jim pískán icing.

47:55
    Kubíčkova bomba hned po buly zaduněla na Kmecově betonu.

48:42
    Olomoucký Tomajko zůstal po zásahu do obličeje ležet za havířovskou brankou. Hra přerušena.

48:42
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Makovec – 2+2 min, vysoká hůl).

49:41
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

49:53
    Hosté využívají už první polovinu trestu a vedou 4:2. Branku vstřelil z blízka JAN KUČERA. Asistence: James Josua Mácha.

50:35
    Pokračuje přesilovka Hanáků, tentkrát Zlatnický odolal.

50:49
    Přesilovka Olomouce končí. Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kučera.

51:18
    Hrajeme 4 na 4, Špaček vyvezl puk z obranného pásma, ale na útočné modré jej ztratil.