Michalovce – Nové Zámky 4:3 (kon.) | Liptovský Mikuláš – Poprad 2:4 (kon.) | Zvolen – Spišská N. Ves 5:2 (kon.)
Nitra – Košice 3:2 (kon.) | Prešov – Banská Bystrica 5:4 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 4:1 (kon.)
konec
HK Dukla Ingema Michalovce
4:3 (0:0, 1:3, 3:0)
HC Nové Zámky
sk Pátek 24.09.2021, 16:30 • Winter stadium Michalovce (Michalovce) • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Domáci si už záver postrážili a udržali výhru 4:3, keď zápas úplne otočili výborným úsekom v tretej tretine, v ktorom strelili tri góly a zaskočené Nové Zámky už nedokázali reagovať. Hostia tak určite budú sklamaní, pretože v tretej tretine stratili dvojgólové vedenie a z Michaloviec neodvezú ani bod. V tretej tretine najprv v presilovej hre znížil Regenda, o chvíľu neskôr vyrovnal Valtola a napokon víťazný gól strelil Macejko. Michalovce v tej chvíli zápas definitívne zlomili vo svoj prospech a tri body sú pre nich obzvlášť po tomto priebehu určite cennejšie. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok večera! (18:58:18)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:45
  Oddychový čas pre Nové Zámky.
   
  59:45
  Nové Zámky to už skúšali hrou bez brankára a vybojovali si útočné pásmo pár sekúnd pred koncom.
   
  58:09
  Zakázané uvoľnenie teraz Novým Zámkom výrazne komplikuje situáciu, pretože sa nachádzajú ďaleko od brány Kaarlehta.
   
  57:40
  Predsa len mohlo byť vyrovnané po prieniku Mišiaka, ktorý našiel na opačnej strane Jacksona a ten ešte hľadal v strede nakorčuľovaného Farleyho, ktorý však neskrotil puk, inak by zakončoval do prázdnej brány.
   
  57:00
  Veľmi rýchlo teraz ubiehajú minúty pre hostí, ktorí nedokážu založiť účinnú útočnú akciu a Michalovce sa približujú k trom bodom.
   
  54:14
  Dukla Michalovce dala gól!
  No tak to je fantastický obrat Michaloviec v priebehu pár minút, ktorý dovŕšil po veľkom dobývaní brány Nových Zámkov jednoduchou strelou od modrej čiary MIROSLAV MACEJKO a Engstrand mal mierne zakrytý výhľad, možno bol puk aj tečovaný a skončil až v sieti! Asistencia: Bokroš
   
  52:14
  Dukla Michalovce dala gól!
  A je vyrovnané, pretože Michalovce pokračovali v intenzívnej útočnej aktivite a Mráz nabil KALLEMU VALTOLOVI, ktorý strelou z prvej dokázal prekonať Engstranda po tretíkrát! Asistencia: Mráz, Pavlin
   
  51:37
  Menšia strkanica pred Engstrandom, ktorý skrotil vysoký puk po zblokovanom bekhendovom zakončení Fourniera a Michalovce získali útočné pásmo.
   
  49:50
  Ligas sa nikam neponáhľa a radšej počkal s pukom za bránou Engstranda, pretože Nové Zámky stále majú k bližšie víťazstvu aj v riadnom hracom čase.
   
  47:24
  Dukla Michalovce dala gól!
  Domácim pomáha presilová hra a je znížené na rozdiel jedného gólu, keď Valtola nahodil puk od modrej čiary a PAVOL REGENDA sa zorientoval najlepšie, pretože dokázal puk doraziť za chrbát Engstranda! Asistencie: Valtola, Žitný
   
  46:52
  Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Reini – 2 min., podrazenie).
   
  46:45
  Žitný zakončoval z dobrej pozície bekhendom, ale bol tiesnený, čo tiež pomohlo Engstrandovi, aby puk vyrazil.
   
  46:30
  Mudrák nenašiel prihrávkou Cameranesiho a puk prešiel až cez tri čiary, preto sa píska zakázané uvoľnenie Michaloviec.
   
  45:41
  Postavenie mimo hry zastavilo ďalší útok domácich, preto Nové Zámky zatiaľ v tretej tretine nemajú problém držať dvojgólové vedenie.
   
  44:51
  Engstrand radšej nič nechce nechať náhode a teraz puk prikryl, ale zatiaľ Michalovce nedokážu ničím prekvapiť v tretej tretine defenzívu hostí.
   
  43:13
  Kúskovanie pokračuje, ale Nové Zámky sa dostali z obranného pásma a dokonca získali buly pred Kaarlehtom, takže svoju úlohu splnili dokonale.
   
  42:37
  Ďalšie prerušenie hry, ale v tejto chvíli sa Michalovce aspoň dostávajú do útočného pásma, keďže sa bude vhadzovať po pravici Engstranda.

  Filip Kosnáč

  Branky a nahrávky: 30. Kukuča (Tibenský), 48. Regenda (Valtola, Žitný), 53. Valtola (Mráz, Pavlin), 55. Macejko (Bokroš) – 22. Šiška (Bull), 35. Kurbatov (Ferenyi), 40. Šiška (Števuliak, Varga)


  HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto(Vojvoda) – Macejko, Bokroš, Erkinjuntti, Suja, Keränen – Valtola, Pavlin, Regenda, Cameranesi, Fournier – Ťavoda, Mudrák, Mráz, Galamboš, Žitný – Stripai, Chalupa, Hajnik, Tibenský, Kukuča
  HC Nové Zámky: Engstrand(Lackovič) – Holenda, Hatala, Farley, Jackson, Mišiak – Bull, Ligas, Klempa, Šiška, Števuliak – Reini, Knižka, Hrabčák, Barto, Varga – Šeliga, Kurbatov, Ondrušek, Ferenyi, Tóth

  Rozhodčí: Mullner, Novák – Hercog, Jedlička