Chelsea – Manchester City 0:1 (kon.) | Manchester Utd. – Aston Villa 0:1 (kon.) | Everton – Norwich 2:0 (kon.)
Leeds – West Ham 1:2 (kon.) | Leicester – Burnley 2:2 (kon.) | Watford – Newcastle 1:1 (kon.)
Brentford – Liverpool 3:3 (kon.)
Chelsea FC
0:1 (0:0)
Manchester City
Sobota 25.09.2021, 13:30 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 6. kolo

Dobojováno! V repríze finále Ligy mistrů Manchester City vítězí na Stamford Bridge nad Chelsea 1:0 brankou Gabriela Jesuse z 53. minuty a bodově se dotahují na svého dnešního soupeře, jenž utrpěl první prohru v této sezóně.

Manchester City byl výrazně aktivnějším a po změně stran i nebezpečnějším týmem, pro Chelsea je výsledné skóre ještě milosrdné, neboť Citizens po vedoucí brance promarnili další čtyři výborné příležitosti na zvýšení náskoku, ten ale nakonec dokázali uhájit. (15:26:19)

90+6

90+5
    Rúben Dias je potrestán žlutou kartou za zákrok na Romela Lukaka.

90+5
    Chelsea zahrávala ještě jednu standardní situaci, míč se však odrazil k Edersonovi.

90+4
    Na Lukakův centr si naskakoval César Azpilicueta, k míči se však nedostal přes Joaa Cancela a domácí se marně dožadovali odpískání údajné penalty.

90+3
    Pomalu už se blíží konec třetí nastavené minuty, Chelsea se stále nedaří dostat se na dostřel.

90+2
    Ve hře už se bude moci brzy pokračovat, rozhodčí Oliver odpískal Havertzův faul a Ederson se tak ujme odkopu.

90+1
    Nastavovat by se měly čtyři minuty, zřejmě však ještě chvíli bude probíhat ošetření Edersona a Havertze.

90
    Na dlouhý nákop Rüdigera si nabíhal Havertz, dříve u míče ale byl brankář Ederson, navíc došlo k nepříjemné srážce obou aktérů tohoto souboje.

88
    K Azpilicuetově centru se Lukaku nedostal přes důrazně bránícího Rúbena Diase.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Raheem Sterling.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Fernandinho.

85
    Chelsea by ráda potrestala soupeřovy neproměněné šance, Wernerova střela je ale zablokována a hosté už přenesli hru do středu hřiště.

84
    Antonio Rüdiger nestíhal v souboji s Kylem Walkerem, tak soupeře stáhl k zemi a dostává žlutou kartu.

83
    Pátá velká šance hostů ve druhém poločase! Jack Grealish se dostal mezi domácí stopery, nepřekonal však brankáře Mendyho!

81
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Rijád Mahríz.

79
    Na De Bruyneho výborný centr si naběhl Aymeric Laporte a v pádu zakončoval jen těsně vedle hostující branky!

79
    Kai Havertz přiběhl pozdě do souboje s Walkerem, jemuž přišlápl nohu a píská se proti Chelsea.

78
    Další žlutou kartu v rychlém sledu dostává Andreas Christensen.

Tomáš Kohlmann

Branky: 53. Jesus (Cancelo)

Karty:   77. M. Alonso (CHE), 78. Christensen (CHE), 84. Rüdiger (CHE) – 65. Laporte (MAC), 90+5. Rúben Dias (MAC)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:10.
    Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – R. James (29. Silva), Kanté (60. Havertz), Jorginho (76. Loftus-Cheek), Kovačić, M. Alonso – R. Lukaku, Werner.
    Náhradníci: Arrizabalaga – T. Chalobah, Havertz, Hudson-Odoi, Chilwell, Saúl, Loftus-Cheek, Silva, Zíjáš.

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias (C), Laporte, Cancelo – De Bruyne (81. Mahríz), Rodri, Foden (87. Fernandinho) – B. Silva, Jesus, Grealish (87. Sterling).
    Náhradníci: Steffen – N. Aké, Fernandinho, Palmer, Mahríz, F. Torres, Sterling, Stones, R. Lavia.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett

Diváci: 40 036