JOJ ŠPORT Slovensko U18
4:3 (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
HK VITAR Martin
sk Čtvrtek 30.09.2021, 10:301. liga (SR) • 48. kolo

SR U18 predviedla veľmi dobrý výkon, za ktorý je aj odmenená dvoma bodmi, Martin zdolala 4:3 po predĺžení. (12:43:06)

60:37
    Slovensko U18 dalo gól!
    Mladíci veľmi rýchlo strieľajú víťazný gól a zaznamenávajú prvú výhru v sezóne! Všetko vybavil BORIS ŽABKA, ktorý sa puku zmocnil v strednom pásme, potiahol ho do útočného, vystrelil na zadný mantinel, puk sa mu odrazil na hokejku späť pred bránu, odkiaľ prekonal Glosára! Treba povedať, že Martinčania sa len prizerali, Žabka dostal veľmi veľa priestoru.

60:10
    Poliačkova zrazená strela smeroval vedľa ľavej žrde.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách je stav nerozhodný 3:3, o malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:43
    Tak ešte šance mladíkov v závere tretej tretiny, Glosár musel zasahovať betónom a zlikvidoval aj následnú dorážku!

58:43
    Nastrelenie Volka priniesol závar pred Jurčákom, domáci sa dokázali ubrániť.

57:50
    Kukumbergova strela tesne vedľa, ešte Stahoň zabojoval za bránkou, no odzbrojil ho Babka.

57:13
    Martinčania nevyhrali súboj o puk v útočnom pásme, mladíci majú puk na svojich hokejkách.

55:42
    Kukumberg bol s pukom za bránkou, poobzeral sa okolo seba a potom jeho prihrávka trestuhodne prešla cez dvoch brániacich hráčov Martina až k ĽUBOŠOVI STAHOŇOVI, ktorý spomedzi kruhov nekompromisne prestrelil Glosára.
    Asistencia: Roman Kukumberg

55:12
    Prihrávku pred bránu obetavo zastavil Gagnon, ktorý si ľahol na ľadovú plochu.

54:29
    Toma prihral Naušovi, ten nezakončoval, ešte prihrával, no jeho prihrávka adresáta nenašla.

53:17
    Burzík si to chystal na strelu príklepom, no potom puk netrafil.

52:33
    Zakončenie Martina, Jurčák sa však stihol presunúť k ľavej žrdi a jeho spoluhráči sa postaral o vyhodenie.

51:23
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Križan – 2 min., podrazenie).

49:50
    Rohaľ to skúsil individuálne, no úspešný nebol. Hra sa prelieva zo strany na stranu, je to bez väčších šancí.

48:53
    Charvátovo nastrelenie si Jurčák vychutnal a puk skryl v lapačke.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 14. Pobežal (Žabka, Stahoň), 16. Fedák (Maruna), 56. Stahoň (Kukumberg), 61. Žabka – 4. Volko (Poliaček), 24. Linet (Charvát, Volko), 31. Charvát (Dírer, Poliaček)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Jurčák – Tomas, Eperješi, Žabka, Chromiak, Čulík, Patzelt, Beluško, Pánik – Križan, Jobek, Kurila – Kukumberg, Pobežal, Stahoň – Melicher, Maruna, Fedák – Rohaľ, Žurek, Lašš
    HK VITAR Martin: Glosár – Pacalaj, Charvát, Gagnon, Lavička, Bartoš, Dvořák, Thomka, Burzík – Poliaček, Linet, Volko – Novák, Dírer, Vilchinskiy – Smidžár, Toma, Nauš – Ďurina, Babka, Cerda

Rozhodčí: Valachovič – Šefčík, Kollár