Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 2:4 (kon.) | Pardubice – Slavia 2:4 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:2 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 4:1 (kon.)
Salzburg – Havířov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 3:1 (kon.) | Liberec – Sparta 3:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HC Slavia Praha
Sobota 02.10.2021, 13:00 • enteria arena • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

Slavie nakonec ve třetí třetině dokázala otočit zápas v Pardubicích a připisuje si první plnohodnotnou výhru v sezóně.
    Do vedení šlo v první třetině zásluhou Kaplana Dynamo a na rozdíl dvou branek poté zvýšil Nedelka. Poté už se prosazovala pouze Slavia. Kadlce v brance Pardubic postupně překonali Labuzík, Němeček a Strnad, který následně pečetil výhru Slavie i trefou do prázdné branky. (15:06:37)

59:58
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nakonec se trenéři Dynama rozhodli odvolat brankáře a to Slavia trestá. O první tříbodové výhře šešívaných v sezóně rozhoduje trefou do prázdné brány LUKÁŠ STRNAD. Asistence: Adam Klatt.

59:30
    Slavia vyhrazuje. Dynamo se stále neodhodlalo ke hře bez brankáře.

59:00
    Probíha poslední minuta třetí třetiny.

57:12
    Momentálně se však Dynamu nedaří usadit v útočném pásmu a Slavii se daří držet hru daleko od svého brankáře.

55:45
    Dynamo stupňuje svůj tlak a snaží se střílet ze všech pozic.

55:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

53:04
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Nemeček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Herčík – 2 min., hrubost).

53:04
    Dynamo je stále usazené v útočném pásmu. Všechny šance Východočechů ale likviduje dnes skvěle chytající Pittr.

51:42
    Další důležitý zákrok Pittra! Robin Kaplan zakončoval po pěkné kombinaci Dynama z pravé strany, brankář Slavie se stihl včas přesunout a lapit střelu.

51:18
    Hned po buly se dostal do zakončení Pavlík. Pittr jeho nepovedenou střelu přikryl lapačkou.

51:09
    Zakázané uvolnění Slavie.

50:22
    Hra je teď plná nepřesností a ani jednomu týmu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

48:22
    Adam Nedelka napřáhl na modré čáře a málem trefil spoluhráče Pavola Štetku do hlavy. Slovenský útočník Dynama stihl na poslední chvíli uhnout.

47:50
    Slavie otáčí vývoj zápasu! Ačkoli to vypadalo, že to bude Dynamo, kdo půjde do vedení, je to právě naopak. LUKÁŠ STRNAD dostal křížnou přihrávku na levý kruh a zamířil přesně do levé šibenice. Asistence: Jakub Hofmann, Jiří Stejskal.

45:10
    Další velká šance Dynama! Kale Costa dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a jeho střelu zastavila až lapačka Pittra.

44:00
    Lichtagovu střelu z pravé strany ukryl Pittr ve výstroji. Dynamo je ve třetí třetině daleko aktivnější než Slavie.

42:45
    Další důležitý zákrok Pittera, který vytáhl střelu Costy i následnou dorážku Hebka.

Filip Matoušek

Branky a nahrávky: 10. Kaplan (Chabada, Herčík), 27. Nedelka (Costa) – 33. Labuzík, 40. Němeček (Hofmann, Matuška), 48. Strnad (Hofmann, Stejskal), 60. Strnad (Klatt)

HC Dynamo Pardubice: Kadlc (Borovička) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Chabada, Koudelka – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Pavlík, Costa, Herčík, Paleček, Novotný, Kaplan
    HC Slavia Praha: Pittr (Volevecký) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Klatt, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Kuracina, Borodenko, Hofmann, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Jokl

Rozhodčí: Mejzlík – Rampír, Štěrba