Třinec – HC Slovan 3:0 (kon.) | Rauma – Cardiff 5:2 (kon.) | Doněck – EC-KAC 3:4 (kon.)
Sparta – Bremerhaven 5:2 (kon.) | Rouen – Rungsted Seier Capital 5:1 (kon.) | Lausanne – Mannheim 2:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC SLOVAN Bratislava
Středa 06.10.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Hokejová Liga mistrů • Skupina F

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů napočtenou! (19:17:12)

Oceláři mohou slavit své první tři body v letošní Lize mistrů. Ve třetí třetině šli bleskurychle do vedení zásluhou Ondřeje Kovařčíka, který už po uplynutí necelé půlminuty zakončil úspěšnou akci celé první formace. V 50. minutě vymetl levý růžek ukázkovou střelou v přesilové hře Roman Szturc a bylo hotovo. Od této chvíle zápas ztratil tempo a hrálo se víceméně v dohrávacím módu.

58:55
    Utkání se bleskurychle blíží do svého závěru, zápas už jako by se dohrával a mnoho větších šancí k vidění není.

57:01
    Peterek zavezl kotouč do útočného pásma a následně jej poslal na útočnou modrou, odkud z první pálil Adámek. Gudlevskis zasahoval na poslední chvíli svými betony.

54:53
    Oceláři i nadále pokračují v kontrole zápasu. Je ale potřeba přiznat, že Slovan se malinko probral a snaží se probít do útočného pásma Ocelářů, ti ale zatím dobře brání střední pásmo.

54:11
    Kacetl přerušuje hru po střele Yogana. Komerční přestávka.

53:00
    Kundrátek střílel od modré, jeho pokus byl zablokován v oblasti mezi kruhy.

51:29
    Oceláři hrají ve velké pohodě, většinu času tráví s kotoučem na své holi a kontrolují hru. Hosté působí opařeně.
    49:47 SZTURC - 3:0

49:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovou hru a vedou už o tři branky! ROMAN SZTURC na levém kruhu zamíchal s kotoučem a poté jej poslal do levého horního růžku branky Gudlevskise. Asistence: Marian Adámek a Rostislav Martynek.

49:22
    Oceláři již jsou naskládáni ve svém pásmu a začínají s přesilovkovou kombinací.

48:57
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Kundrik – 2 min., podrážení).

47:48

47:03
    Kromě úvodních dvaceti vteřin hosté příliš mnoho času ve své útočné třetině nestrávili. Oceláři zatím v poklidu brání.

46:27
    Oceláři se osvobozují zásluhou Zahradníčka, jenž posílá kotouč až ke Gudlevskisovi.

46:14
    Slovan vyhrál vhazování a začíná kombinovat.

45:43
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramik – 2 min., podrážení).

45:06
    Třinecká rozehrávka nebyla přesná, píská se icing. Vhazovat se bude po pravici Kacetla.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 24. Kofroň (Jaroměřský), 41. O.Kovařčík (M. Kovařčík, Roman), 50. Szturc (Adámek, Martynek)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, J. Michálek, Zahradníček, Matyáš – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Roman – Dravecký, Matěj, M. Daňo – D. Kofroň, Szturc, Christov – Ramik, Peterek, Martynek.
    HC SLOVAN Bratislava: Gudlevskis (Beke) – Golian, MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Štajnoch, Beňo – Takáč, Harris, Fominykh – Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen – Sukeľ, Zigo, Urbánek – Lukošík, Preisinger, Kundrik.

Rozhodčí: Šír, Kika – Svoboda, Hynek