Benátky n/J – Havířov 1:3 (kon.) | Jihlava – Třebíč 4:5 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Slavia 5:0 (kon.)
Kolín – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Šumperk – Prostějov 3:4 (1:2 po s.n.) | Kadaň – Sokolov 3:4 (kon.)
Poruba 2011 – Litoměřice 2:3 (kon.) | Přerov – Vrchlabí 3:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 06.10.2021, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje z přerovské MEO Arény! Chance liga dnes bude pokračovat zápasy 8. kola, v němž domácí HC ZUBR Přerov bude měřit síly s klubem HC Stadion Vrchlabí. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Na návrat do první ligy čekal „Krakonošův“ tým deset let a i díky navázání spolupráce s extraligovými Pardubicemi si vedl nad očekávání. V základní části skončil o tři body za Zubry na čtvrtém místě a kousal i v sérii se Vsetínem, kterou opustil po šesti zápasech. Klíčové tváře modrobílého týmu v podobě beka Tomáše Linharta (1+2), či střelců Martina Heřmana (1+2) s Patrikem Urbanem (2+3) zůstaly, a proto lze očekávat, že Stadion nebude do počtu ani letos. Z hráčů nepokračuje snajpr Tomáš Nouza, který se na sklonku kariéry vrátil domů do Písku, zatím jej ale zdatně zastupují Pavel Mrňa s Ondřejem Matýsem (oba 3+3) a nově příchozí Tomáš Kaut (4+3).

V sobotním sedmém kole připadlo na svěřence Kočary, Grofa a Sklenáře volno, které jim díky rozsáhlé marodce jistě přišlo vhod. Přerovští hokejisté se ale po týdnu vrací zpátky do chodu ligového kolotoče. Zubry sužuje střídavá marodka, letos se tak zatím ještě neměli možnost předvést v plné síle. Že se okleštěné mužstvo místy hledá, je patrné i z výsledků, kdy domácí výhru vždy střídá venkovní prohra. V posledních dvou zápasech Přerov prodlužoval, když srovnal jak zápas se Vsetínem (4:3sn), tak také divokou přestřelku v Porubě (5:6p). Za nejzásadnější opory Přerova platí Josef Hrabal (0+2), Roman Pšurný (1+4), nebo Tomáš Doležal (2+5).

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
    Chance liga 2020/2021:
    5. 10. 2020 | Přerov – Vrchlabí | 0:5 (kontumováno, 2:3sn)
    6. 1. 2021 | Vrchlabí – Přerov | 5:2

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Postava) – Černý, Hrabal, Kubeš, Hamrlík, Krisl, Seemann – Doležal, Pšurný, Süss – Jan Svoboda, Kratochvil, Jakub Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, Novák – Herman, Král, Šoustal – Fencl.

HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek (Soukup) – Linhart, Jelínek, Kajínek, Oliva, Voženílek, Nedbal, Kynčl – Matýs, Kaut, Heřman – Pochobradský, Chrtek, Zeman – Chalupa, Urban, Mrňa – Kaplan, Herčík, Costa.

Rozhodčí: Horák, Vrba – Vašíček, Blažek.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše a hra brzy začne. Zubři oblékají modré dresy, hosté z Vrchlabí hrají ve světlé, tedy bílé variantě.

00:01

00:05
    Úvodní buly jde za domácími hokejisty.

00:25
    A první lajna ihned soupeře atakuje. Vrchlabí ale střelecké pokusy Doležala zblokovalo.

01:03
    Jakub Svoboda si hezky sjel na hranu kruhu pro přihrávku z rohu a ze zákrytu vyslal střelu do Štěpánkova betonu.

01:38
    Zubři začali velmi aktivně, druhý útok teď tropil hostům problémy hezky zblízka. Nejvíce byl vidět Matouš Kratochvil.

02:25
    Linhart drží puk za vlastní brankou a čeká na prostřídání spoluhráčů.

03:24
    Vrchlabí se zatím vůbec k ničemu nedostalo, zatímco Přerov hraje v tempu, jakoby měl odlehčené brusle.

04:17
    Hráči v bílém se nyní poprvé snaží hrát v útočné třetině, Kauta ale za Klimešem domácí obrana zvládla odzbrojit.

05:18
    Jan Svoboda byl dvakrát atakován s kotoučem v útočném pásmu na hraně pravidel, sudí ale nechávají hru plynout.

05:33
    Až nyní přichází přerušení kvůli přerovskému ofsajdu.

06:11
    Hrabal prostrčil puk za vlastní modrou, kde ho ale rychle sebrali hráči čtvrtého vrchlabského útoku. Jejich chybná rozehrávka však opět vrací puk na přerovské hole.

07:27
    Celek zpod vrcholů Krkonoš, zdá se, zjistil jak hru Přerova tlumit a těžiště hry se přesunulo do středního pásma. Klimeš si mezitím připisuje zákrok proti Kynčlově střele od modré. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

08:03
    Zubři se po chybě hostů na obranné modré čáře dostali do přečíslení, které vyřešil Matěj Novák zakončením! K jeho smůle ale statistiky střelců dnes nerozepsal, jelikož pálil přímo doprostřed místa, kde stál Štěpánek.

08:27
    Jedovatou střelu vyslal z levého kruhu Tomáš Šoustal a hostující brankář ani nevěděl, jak se mu povedlo zakročit!

09:28
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., podrážení).

09:34
    Přerov uspěl na buly ve vlastní třetině a ihned puk vyhodil na opačnou stranu kluziště.

10:23
    Domácí zatím hru v oslabení kontrolují s pukem na svých holích.

11:01
    Vrchlabí už se konečně zformovalo do přesilovkového postavení, vzápětí je ale hra přerušena pro postavení jednoho z jeho hráčů v Klimešově brankovišti.

11:20
    A nepovedená přesilovka Vrchalbí končí dříve, než uplynul dvouminutový trest Doležala. V přerovském brejku si Štěpánek ve svém brankovišti počínal tak, že posunul branku, což sudí vyhodnotili jako zdržování hry. Trest za něj odpyká Daniel Herčík.

Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Oliver Štěpánek – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

12:17
    Pochobradský lehce odstavil vychýleného útočníka Zubrů a vyvezl puk ven z pásma. Domácí už mezitím začali se zkrácenou přesilovkou.

12:56
    Puk letěl po buly před Štěpánkem sice na stranu Zubrů, v souboji o něj ale přišli a musejí tak dobývat útočné pásmo nanovo.

13:20

14:05
    Jakub Svoboda si skvěle nabruslil před brankoviště, kde měl dobrou pozici, puk se ale po jeho zakončení ztratil v chumlu hráčů. Hra je přerušena.

14:27
    Hrabal zkoušel vyslat svoij pověstnou dělovku od modré nadvakrát, vždy ji ale schytal vysunutý hráč soupeře.

15:24
    Matouš Kratochvil nabral rychlost podél levého mantinelu, odkud vyslal střelu příklepem. Štěpánek zasáhl pravým betonem.

15:45
    Vrchlabí se ocitlo v první velké šanci, když do krátkého úniku ujel Australan Kale Costa! Ve forhendovém zakončení ale na Klimeše nevyzrál!

15:51
    Hlavní sudí dává najevo, že dnes posouvání branky nebude tolerovat. Po pár minutách hry se trest za zdržování přesouvá na stranu domácích.

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Klimeš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Jan Svoboda.

16:51
    Tato Vrchlabská přesilovka už vypadá mnohem lépe. Přestože Mrňa mohl dorážet z předbrankového prostoru, se ale skóre nemění. Zubři vyhazují ke Štěpánkovi.

17:46
    Matýs si našel pozici na pravém kruhu, odkud mířil na šibenici, Klimeš ale na střelu zareagoval vyrážečkou a puk končí v ochranné síti.

17:51
    Zubři hrají v plném počtu.

18:04
    Jan Svoboda utíkal vrchlabské obraně a i s obráncem nalepeným na zádech zkusil zakončit mezi betony brankáře Štěpánka! Ten vyšel z duelu lépe.

18:04
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Svoboda – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Jan Oliva – 2 min., hrubost).

18:32
    Podruhé v zápase můžeme sledovat hru čtyř proti čtyřem, tentokráte ale bude toto rozložení trvat celé dvě minuty.

19:00
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubrům se letos na domácí půdě v závěrech třetin daří a přesně 60 vteřin před úvodní sirénou otevírají skóre! Matouš Kratochvil stál na začátku útočné akce, kterou Zubři postupně rozložily vrchlabskou koncentraci a puk se poté dostal do rohu kluziště, odkud jej Hrabal adresoval před branku volnému JAKUBU SVOBODOVI. Ten zakončil pod horní tyč a stává se prvním střelcem dnešního zápasu! Asistence: J. Hrabal, M. Kratochvil.
    19:00 Jakub SVOBODA - 1:0

20:00

V úvodním dějství měli navrch Zubři. Ti na soupeře vlétli od prvních vteřin a vypracovali si několik slibných momentů, kterými se mohli dostat do vedení. Po čase se Vrchlabí otřepalo z pasivity a samo mohlo v úniku Australana Costy otevírat skóre, toho se ale nakonec dočkal Přerov. Přesně minutu před koncem rozjel Kratochvil obléhání, které rozložilo vrchlabskou obranu. Na konci stál poté Hrabal, který z rohu našel volného JAKUBA SVOBODU a ten tak při návratu ze zranění zapsal první branku v letošní sezoně. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:55
    Vrchlabí bylo blízko srovnání! V přečíslení prohodil puk přes Kubeše na Matýse Heřman, vrchlabský forvard s číslem 81 ale netrefil branku!

21:37
    S pukem na hokejkách kombinují v útočném pásmu Zubři.

21:43
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matyáš Hamrlík – 2 min., nedovolené bránění).

21:53
    Přerov na úvod třetího oslabení vyhazuje puk ven z obranného pásma.

22:28
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Hosté se vrátili po přerovském vyhození do útočné třetiny a nedaleko levého kruhu si o přihrávku řekl TOMÁŠ KAUT. Ten pálil po pasu Linharta z prvního doteku a puk se zastavil až v Klimešově síti! Asistence: T. Linhart.
    22:28 Tomáš KAUT - 1:1

23:00
    Buly po levici Klimeše.

24:19
    Přerovští měli problémy s rozehrávkou, hosté ale jejich chyb nedokázali využít k založení útoku.

24:59
    Zubři hrají v signalizované početní výhodě, Klimeš odjel na střídačku a na straně hostů se bude vylučovat.

25:12
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (David Chalupa – 2 min., hákování).

25:16
    Hosté uspěli na buly a dostali puk za modrou čáru.

25:29
    Domácí jsou ale velice rychle zpátky v útočném postavení.

26:23
    Jakub Svoboda mohl přidat druhou branku večera, když vyslal tvrdou a přesnou střelu do skulinky mezi Štěpánkem a brankovou konstrukcí, hostující brankář ji ale na poslední chvíli ucpal!

26:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., nesportovní chování).

27:12
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jim tak více než minutu dlouhá přesilovka. V té poslední dokázali díky Kautově střele srovnat.

28:02
    Pšurný s Novákem získávají čas pro Zubry a kryjí si kotouč v útočné třetině.

28:19
    Mrňa vyslal tvrdou ránu příklepem, Klimeš na ni ale dobře viděl a kotouč schoval ve výstroji.

28:30

28:49
    Buly před Klimešem.

29:16
    Hosté se nyní vřítili do útočného pásma, kde si skvěle povyjel Klimeš, aby pokryl střelu Costy! Vrchlabí mělo následně v chaosu prostor na dorážky, domácí obrana ale puk odklidila do bezpečí.

30:09
    Zubři se vracejí zpátky do vedení v polovině zápasu! Roman Pšurný si při najíždění do útoku skvěle pokryl puk, natáhl na sebe obránce a zadovkou jej předal Doležalovi, kterému uvolnil prostor. Jeho střelu vyrazil Štěpánek pouze zpátky do hry, kde byl volný ROBERT ČERNÝ a mohl tak trefit odkrytou branku! Asistence: T. Doležal, R. Pšurný.
    30:09 Robert ČERNÝ - 2:1

30:18
    Za hostující brankou zůstal ležet klíčový bek Vrchlabí Tomáš Linhart, který po chvíli strávené v bolestech na ledě zamířil do kabin. Doufejme, že zkušený harcovník bude brzy v pořádku.

31:11
    Máme tu další velmi přísné vyloučení za technický prohřešek v podobě nesportovního chování. Tentokráte si jej na straně hostů odsedí Pavel Mrňa. No, nutno konstatovat, že metr sudích začíná pomalu připomínat notoricky známou epizodu seriálu Okresní přebor.

32:11
    Minuta z přerovské přesilovky je minulostí, domácí v ní zatím mnoho nepředvedli.

32:43
    Matěj Svoboda napravoval chybu průnikem po levé křídle, kde se ale při pádu do zakončení nedostal. Hra je přerušená pro posunutou branku Olivera Štěpánka a situaci musí nyní vyřešit ledaři.

33:11
    Vrchlabí hraje v plném počtu.

33:44
    Pšurný zkusil v protiútoku překvapit střelou zpoza obránce, Štěpánek si však přízemní pokus pohlídal.

33:57
    Robert Černý se v kuriózní situaci ocitl na vrchlabské střídačce, což se jejím hráčům pochopitelně nelíbilo a strhla se tam rázem velká mela mezi oběma týmy. Sudí nyní prošetřují situaci s kapitány a vrátka od trestné jsou otevřená na obou stranách.

33:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tadeáš Král.
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Marek Voženílek – 2 min., hrubost).

34:03
    Vrchlabí hraje přeislovku 5 na 4.

35:02
    Patrik Urban byl sám zády ke Klimešovi, volného prostoru však nedokázal využít ke srovnání!

35:35
    Klimeš se nyní zhostil vyhození puku až ke Štěpánkovi. Přesilová hra hostů se chýlí ke konci.

35:57
    MEO hraje v plném počtu.

36:08
    Matěj Svoboda v rychlém brejku mohl navýšit domácí vedení, prudkou střelu ale vyslal pouze do spojnice, zatímco část stadionu už slavila třetí branku Přerova! Předčasně.

36:35
    Kale Costa si hezkým obloučkem nabruslil ke střele zápěstím, Klimešovu klec ale minul.

36:49
    Vhazuje se v útočném pásmu Přerova.

37:08
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Pochobradský – 2 min., podrážení).

37:30
    Štěpánek vyrazil střelu Jakuba Svobody, Zubři zůstávají na kotouči.

38:28
    Jakub Svoboda je dnes střelecky aktivní a o jeden zákrok opět vylepšil statistiky Olivera Štěpánka. Vhazování před vrchlabskou bránou.

38:56
    Hosté vyhazují a zvládnou tak ubránit i toto oslabení.

39:08
    Pochobradský je zpátky na ledě, druhé dějství se nám chýlí ke konci.

40:00

Nedlouho po startu druhé třetiny se museli domácí bránit v oslabení. A neuspěli. Na kruhu si o přihrávku řekl Tomáš Kaut a střelou z prvního doteku srovnal. Remízové skóre však vydrželo pouze do poloviny zápasu, když si Pšurný skvěle pokryl puk a Doležal po zadovce střílel. Štěpánek jeho střelu vyrazil do míst, kde byl volný Robert Černý a ten Zubrům vrátil vedení. V třetině bohaté na vyloučení mohli skóre měnit ještě Urban nebo Matěj Svoboda, do šaten se ale opět zamíří za jednobrankové výhody Přerova. Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:19
    Prakticky dvacet vteřin dlouhý souboj o kotouč zvládl lépe Robert Černý, domácí jsou na puku.

41:41
    Sledujeme bojovnou fázi hokeje, kdy na sebe oba celky zblízka dotírají.

42:24
    Zakázané uvolnění Přerova.

43:01
    Costa se po neshodě domácí obrany dostal do nájezdu na Klimeše, ten si jej ale skvěle pohlídal a zabránil mu ve srovnání skóre!

43:51
    A teď bylo Vrchlabí ještě blíže srovnání! Domácí nepřesnosti vedly k tomu, že se do dobré střelecké pozice dostal Matýs! Ten Klimeše prostřelil, ale puk nějakým způsobem doklouzal pouze na tyč! Jeden statečný fanoušek v sektoru hostů se tak zatím podruhé zaradovat nemohl.

44:51
    Stadion je ve třetí třetině zatím aktivnější a těžiště hry leží spíše v pásmu Přerova. Teď se však kvůli icingu hra přesune před Štěpánka.

44:56
    Dvořák byl na Štěpánka až příliš dotěrný, hra je proto vykázána do středního pásma.

45:27
    Tak teď jsme viděli zákrok večera, ne-li celého kola! Pravděpodobně Pavel Mrňa se nyní po přesné přihrávce dostal do stoprocentní šance, když měl před sebou odkrytou klec a navíc ležícího Klimeše. Ten ale jeho střelu vykopl betonem a sklidil mohutné ovace domácího publika!

46:55
    Icing Přerova.

47:26
    Kratochvil ve slibně vyhlížejícím přečíslení hledal hokejky Nováka se Šoustalem, couvající vrchlabský obránce ale jeho přihrávku včas zalehl.

48:58
    Zatím nadále sledujeme nejbojovnější třetinu z celého utkání. Vrchlabí zařídilo vyšší rychlostní stupeň a snaží se vyrovnat, Zubři ale rovněž nepolevují, a proto v MEO Aréně sledujeme spíše více osobních soubojů a nahození než nebezpečných střel.

50:15
    Puk se dostal do sítě Klimešovy branky, avšak z opačné strany, než by si hosté přáli. Po přerušení bude hra pokračovat vhazováním v pásmu domácích.

51:40
    Na Seemannovu střelu měl Štěpánek dobrý výhled a bez problémů ji schoval do lapačky.

52:02
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvil – 2 min., nedovolené bránění).

52:13
    Zubři uspěli na buly a odpálili puk ke Štěpánkovi.

52:39
    Cenné vteřiny nyní u mantinelu v útočném pásmu pošetřil Dvořák.

53:00
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jelínek – 2 min., držení).

53:51
    Chrtek se v útoku snažil, seč mu síly stačily, do zakončení jej ale domácí obrana nepustila.

54:02
    Zubři hrají v plném počtu a začíná jim zkrácená početní výhoda.

55:00
    Domácí celek výhodu nevyužívá a v plném počtu už hraje i Vrchlabí, které má na zkorigování výsledku zápasu rovných 5 minut.

55:05
    Icing Hanáků.

55:25
    Štěpánek se teď dopustil velké hrubky, kterou však Zubři trestuhodně nevyužívají! Třetí přerovský útok měl na chvíli k dispozici úplně volnou branku, situaci však zbytečně překombinoval!

56:14
    Herčík pálil z dobré pozice golfákem, Klimešovu branku ale netrefil.

57:04
    Hosté útočí a Štěpánek už očima hledá pohledy trenérů pro případnou hru v šesti mužích v poli.

57:56
    Po přetlačované v rohu kluziště domácí vyhazují pouze do středního pásma. Čas Vrchlabí se krátí.

58:23
    Zubři zahazují další kotouč, Štěpánek je stále v bráně.

59:02
    Zubři dělají důležitý krok za tříbodovým vítězstvím! Štěpánek dlouho čekal na pokyn trenérů a nakonec musel ještě řešit domácí přečíslení Doležala s JANEM SÜSSEM. Ten chtěl přihrát spoluhráči, puk se mu ale zamotal pod nohama a už to vypadalo, že z nadějné akce nic nebude. Při Süssovi však stála štěstěna, která nakonec zapříčinila, že puk zaplul mezi Štěpánkovy betony a za brankovou čáru. Šťastnější gól snad tento přerovský útočník v kariéře ještě nedal. Asistence: T. Doležal.
    59:02 Jan SÜSS - 3:1

Tři body zůstávají v Přerově! Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté a drali se za srovnáním. Skvělý Lukáš Klimeš však pokryl jak únik Costy, tak i stoprocentní příležitost soupeře, kterého vleže vychytal betonem při zakončování do odkryté branky. Hosté se snažili srovnat, zatímco Zubři už ke konci šetřili čas, do vyložených šancí se ale Vrchlabí nedostalo a naopak se minutu před koncem zrodilo přečíslení Doležala s Janem Süssem. Ten se dočkal pravděpodobně nejšťastnějšího gólu v kariéře, když puk po sérii kuriózních momentů zaplul až mezi Štěpánkovy betony. Já se s Vámi z Přerova pro dnešek loučím a u dalšího přenosu se budu těšit! Na počtenou! (20:26:44)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 19. Jakub Svoboda (Hrabal, M. Kratochvil), 31. R. Černý (T. Doležal, Pšurný), 60. Süss (T. Doležal) – 23. T. Kaut (Linhart)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Postava) – R. Černý, Hrabal, Kubeš, Hamrlík, Krisl, Seemann – T. Doležal, Pšurný, Süss – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Herman, Tadeáš Král, T. Šoustal – Fencl.
    HC Stadion Vrchlabí: O. Štěpánek (J. Soukup) – Linhart, T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, J. Kynčl – Matýs, T. Kaut, Heřman – Pochobradský, Chrtek, T. Zeman – D. Chalupa, P. Urban, Mrňa – Kaplan, Herčík, Costa.

Rozhodčí: Horák, Vrba – Vašíček, Blažek