Sparta – K. Vary 8:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:1 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:0 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Pardubice – Olomouc 0:1 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Mountfield HK
Neděle 10.10.2021, 17:30Tipsport extraliga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Litvínovští v letošní sezóně dokázali za tři body zvítězit celkem třikrát, ale pokaždé se jim to povedlo na ledě soupeře. Doma uspěla Verva pouze v zápase s Libercem po samostatných nájezdech. Následující duely s Pardubicemi, Plzní a Kometou skončily pokaždé nezdarem. Poslední dva zápasy odehráli chemici na hřištích soupeře a vedli si výborně. Na sever Čech dovezli po vítězství v Českých Budějovicích a ve Vítkovicích cenných šest bodů. "Navázali jsme na výkon z Českých Budějovic. Věděli jsme, že domácí budou aktivní, hráli poprvé v sezoně doma. Pro nás bylo důležité, že jsme přečkali první třetinu. Sice jsme ji vyhráli a měli několik dalších šancí, ale soupeř měl zase řadu přečíslení, ze kterých hrozil. Ve třetí třetině jsme si utkání trošku zkomplikovali, ale posledních deset minut bylo z naší strany dobrých. Kluci to odmakali a odvážíme si důležité tři body," hodnotil utkání trenér A-týmu Vladimír Országh.

Hradečtí jsou v letošní sezóně suverénní. Aktuálně se nachází na čtvrté pozici extraligové tabulky se ztrátou dvou bodů na první místo. V posledních šesti duelech dokázali pětkrát zvítězit. V předchozích třech utkáních vytěžili z duelů s těžkými soupeři osm bodů. Nejprve porazili Mladou Boleslav, poté uspěli po nájezdech na Spartě a v posledním utkání srazili bez inkasované branky Kometu. "Měli jsme relativně dobrý vstup do utkání, ale první třetinu jsme si sami zkomplikovali dvěma vyloučeními. Kometa se dostala trochu na koně. V zápase jsme si pomohli přesilovou hrou, což bylo hodně důležité, protože to bylo 0:0 a my tak odskočili. Následovala pasáž, kdy nás Kometa tlačila a měla trochu navrch, my se nebyli schopni postarat o puk v útočném pásmu. Ve třetí třetině jsme odškočili na 2:0. Pak jsme to dobře odbránili a Kouky (Petr Koukal) přidal na 3:0. Jsem rád, že jsme těžkému soupeři sebrali tři body a budeme se soustředit na další utkání," uvedl trenér Hradce Ladislav Čihák po utkání s Kometou.
    Bude dnes Mountfield na severu Čech slavit?

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, D. Kolář, D. Zeman – P. Straka (A), Gerhát, Jarůšek – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – L. Stehlík, Latta, M. Havelka.

Mountfield HK: Š. Lukeš (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Cingel, Oksanen – Lev (A), Lalancette, Orsava – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Koukal, Šimek.

Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lederer, Rožánek.

Sudí se již vydali na ledovou plochu a připravují se k úvodnímu vhazování, které proběhne za necelých 6 minut.

V čele s Lukešem vstoupil na led hradecký tým.

Chemiky za doprovodu klubové hymny a fanoušků vyvedl z šatny Denis Godla.

00:01

00:25
    Hradec právě vstřelil branku!
    Zpoza brány dostal před branku přímo nabita RADEK SMOLEŇÁK, který pohotovou střelou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu. Asistence: Ahti Oksanen.
    00:25 Radek SMOLEŇÁK - 0:1

01:23
    Od modré čáry na druhé straně pálil jeden z litvínovských beků, ale Lukeš si střelecký pokus z dálky pohlídal.

01:50
    Verva se pokouší přejít přes střední pásmo, ale důsledná obrana lvů si všechny žlutočerné hráče bedlivě hlídá.

02:21
    Při přechodu do obranného pásmu hostů se Litvínov dopustil ofsajdu.

02:42
    Domácí manipulují s pukem ve vlastní třetině, Hradec dobře napadá rozehrávky chemiků.

02:54
    Střelu z vrcholu levého kruhu vyslal Oksanen, puk zamířil do ochranné sítě nad litvínovskou bránou.

02:54

03:27
    Tentokrát dělovka v podání Pavlíka, jenž nebyla přesná.

04:00
    Na druhé straně měl velkou příležitost Pospíšil, ale volný puk se mu nepodařilo uklidit do hradecké brany. Následně byl složen k zemi Viktor Hübl, sudí ale nevylučují a ve hře se pokračuje ve standartním počtu.

05:11
    Do samostatného úniku se vydal Lukáš Stehlík, ale Štěpán Lukeš si proti němu připravil dobrý zákrok.

06:10
    Jarůšek přenechal puk na modré čáře Gerhátovi, jehož střela od modré čáry zamířila do hloučky bránících hráčů před hradeckým brankářem.

07:10
    Zakázané uvolnění Litvínova.

07:33
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

08:00
    Nyní se hosté usadili v útočné třetině, prověřili Godlu lehkou střelou, po které následuje komerční přestávka.

08:30
    Denis Godla měl plné betony práce, od modré čáry to zkoušel Gaspar, byť si s pokusem litvínovský brankář poradil, opustil při zákroku zcela svou bránu, která zůstala na několik chvil zcela prázdná. Ke štěstí domácích se nikomu z hradeckých hráčů nepodařilo dostat puk do prázdné svatyně.

09:12
    Nyní další pokus chemiků, tentokrát Tomáš Pospíšil střelou z mezikruží.

09:27
    Smoleňák vyzval k souboji Františka Lukeše, když šel hájit Viktora Hübla. Následuje vyloučení.

09:27
    Dvě minuty za krosček způsobený Viktoru Hüblovi si vyslouží Ahti Oksanen (HKM).

10:00
    Verva se ideální příležitost ke srovnání stavu.

10:16
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A přesilovou hru chemici náležité proměňují. Irvingovu ránu od modré čáry nasměroval za hradeckého brankáře PETR STRAKA. Asistence: Aaron Irving, Andrej Kudrna.
    10:16 Petr STRAKA - 1:1

10:22
    Po vstřeleném gólu ještě kapitán lvů diskutoval s hlavním sudím, ale branka platí. Vhazuje se ve středním pásmu.

10:49
    Demel nahodil puk ze středního pásma až na hostujícího brankáře, který rozehrál a pokračuje se ve hře.

11:14
    Nyní úmyslný ofsajd na straně Mountfieldu.

11:29
    Nedomlel mele v rohu kluzišti Zdráhala, ale vše v souladu s pravidly.

11:51
    Pokus Hrbase schoval Lukeš do lapačky.

12:10
    Litvínov posílá puk do útočné třetiny pouze za cenu zakázaného uvolnění.

12:39
    Balinskis sice zavezl puk do třetiny hostů, ale ke střele domácí prostor nedostali.

13:01
    Zatím se spíše týmy přetahují o pásma, k vidění nebylo moc nebezpečných střel, které by měli na svědomí hráči Litvínova.

13:35
    Od modré čáry poslal dělovou ránu Kalina, ale litvínovský maskovaný muž schoval kotouč do lapačky. Následuje komerční přestávka.

13:45
    Viktor Hübl prověřil pozornost hostujícího brankáře střelou z pravého kruhu, kterou Štěpán Lukeš zlikvidoval.

14:40
    Litvínov vybojoval v útočné třetině puk. Balinskis si ale tak dlouho s kotoučem hrál, až o něj přišel.

15:43
    Zdá se, že Denis Godla není ve své formě. Již po několikáté zareagoval velmi nebezpečně a Litvínov mohl o vyrovnané skóre rázem přijít.

16:26
    Richard Jarůšek z nulového úhlu vystřelil, i když mu najížděl zcela volný Hrbas. Poté se do šance ještě pustil Lukáš Stehlík a se vzniklým závanem měl hostující gólman spoustu práce.

17:30
    Stříteský posílá puk až na zakázané uvolnění.

18:00
    Litvínovští se pokouší přejít střední pásmo.

18:10
    Nakonec Verva přeci jen do útočné třetiny nakoukla, ale musí se rychle vracet.

18:40
    Demel mířil po ose na Pospíšila, ale kotouč změnil cestu a k příjemci nedoletěl.

19:16
    Zakázané uvolnění Hradce.

19:41
    Hradečtí opět okupují pásmo Litvínova, ale ke střele už zřejmě prostor nedostanou.

V závěru se ještě porval Aaron Irving s Perretem, oba hráči budou patrně potrestáni na začátku druhého dějství.

20:00
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Aaron Irving – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jordann Perret – 5 min., bitka).

20:00

První třetinu otevřel nešťastný gól pro Litvínov, o který se postaral Radek Smoleňák v první minutě. Verva se pokoušela skóre srovnat, nakonec ji k tomu dopomohla přesilová hra, kterou bravurně využil Petr Straka. Utkání okořenila také rvačka, která vygradovala na konci prvního dějství, o kterou se zasloužil Aaron Irving a Perret. Oba hráči inkasovali od sudích pětiminutový trest. Ve hře se bude pokračovat 5 na 5. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.

20:01

20:18
    Kotouč opustil své obvyklé působiště a hra se přerušuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:19
    Hradečtí byli nejdříve přistiženi s vícero hráči na ledě, ale po poradě se sudími je verdikt odvolán.

20:31
    Balinskis poslal kotouč mimo hrací plochu a bude se tedy znovu vhazovat.

21:06
    Hradečtí se motají kolem litvínovské branky a domácím se nedaří osvobodit.

21:21
    Od modré čáry vypálil Lev, Godla puk vyrazil do ochranné sítě.

21:35
    Jergl předběhl Hrbase a z levého kruhu zkusil zakončit pod horní víko, Denis Godla jeho pokus zastavil.

22:10
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

22:35
    Pospíšil obral jednoho z hradeckých hráčů o kotouč přímo před Š. Lukešem, ke střele domácí prostor nedostali.

23:08
    Na druhé straně to ale vypadalo zajímavě. Denis Godla spěchal mezi kruhy pro kotouč, který chtěl nahrát na své spoluhráče, místo toho nabil přímo na čepel jednoho ze soupeře, který se hrnul sám na prázdnou klec. Všichni hráči, kteří byli poblíž se hrnuli do brány zabránit gólu.

24:01
    Stehlík s kotočem projel po levé straně, na kruhu nabil na druhou stranu, kde byl PATRIK ZDRÁHAL, který střelou až do kleku posílá Vervu do jednobrankového vedení. Asistence: Stehlík, Gerhát.
    24:01 Patrik ZDRÁHAL - 2:1

24:40
    Srovnal se pokoušel Pavlík, ale jeho pokus zastavil Dens Godla svou výstrojí.

25:26
    Chyba na straně litvínovské obrany, která si nechala za zády Kevina Klímu. V koncovce však proti litvínovskému brankáři neuspěl.

26:15
    Radek Smoleňák (HKM) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za krosček. Komerční přestávka.

26:15
    Ke hře se připojí také Irving s Perretem, kteří si odseděli pět minut za bitku.

26:23
    Mountfield se ihned osvobozuje a Verva musí bojovat o pásmo.

26:40
    Nakonec je zastavena ofsajdem.

27:10
    Litvínov má ještě minutu, aby využil i druhou přesilovou hru zápasu.

Verva právě vstřelila gól, ale Hradec si vzal trenérskou výzvu.

27:22
    Hradec v trenérské výzvě neuspěl. Po nabídce Aarona Irvinga poslal kotouč za záda Štěpána Lukeše GIORGIO ESTEPHAN. Asistence: Stříteský, Irving.
    27:22 Giorgio ESTEPHAN - 3:1

27:32
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Radek Smoleňák.

28:18
    Po delším tlaku se nakonec hostům podařilo osvobodit z litvínovského sevření.

28:36
    Od modré čáry poslal dělovku Marek Hrbas, ale trefil pouze hlouček bránících hráčů před sebou.

29:29
    Hradec Králové hraje v plném počtu.

30:00
    Chemici nadále okupují pásmo hostů.

30:09
    Po několika neúprosných vteřinách se lvům daří poslat puk do bezpečné vzdálenosti.

30:50
    Balinskis se rozjel s pukem od modré čáry, u kruhu nabil na Pospíšila, který v těžkém úhlu nedokázal proměnit.

31:03
    Odpověď přišla brzy, aneb nedáš, dostaneš. Do akce se pustili hosté a v koncovce uspěl JORDANN PERRET. Asistence: Michael Gaspar, Aleš Jergl.
    31:03 Jordann PERRET - 3:2

33:24
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Uvis Janis Balinskis – 2 min., nedovolené bránění).

Omlouvám se za neaktivitu, která vznikla z důvodu technických obtíží.

33:58
    Nakonec Hrbas posílá puk do bezpečné vzdálenosti.

34:39
    Hradec se ale rychle znovu zmocnil útočné třetiny a Verva má hodně práce.

35:07
    Oksanen trefil z pravého kruhu boční síť Godlovy brány.

35:26
    Poté, co do hry naskočil Balinskis, tak hru přerušuje ofsajd.

35:39
    Do útoku se po kratší odmlce pouští také Verva, ale Štěpán Lukeš si připisuje další úspěšný zákrok.

36:03
    Na puku se opět drží Mountfield, ale domácí dobře přečetli jeho úmysly a puk jej obírají.

36:48

37:05
    Po chybě před Godlou vypálil Oksanen, ale litvínovský brankář byl přesný jako švýcarské hodinky.

37:50
    Lev drží Demela spolu s kotoučem v rohu kluziště, kde o něj bojují.

38:16
    Nakonec byl sice v souboji úspěšnější Hradec, ale Verva hosty o puk ihned připravila a do samostatného úniku se hrnul Pospíšil.

38:54
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

40:00

Ve druhé třetině si Verva vytvořila dvoubrankový náskok zásluhou Zdráhala a Estephana. Odpovědět dokázal ve 32. minutě Perret. Do závěrečné dvacetiminutovky si Litvínov bere jednobrankový náskok. Podaří se domácím zlomit prokletí na domácí půdě a radovat se z tříbodového zisku? Třetí třetina začne v 19:25.

40:01

40:47
    Hradečtí lvi za vlastní brankou zakládají nový útok, který končí jejich ofsajdem.

41:07
    A poté je odpískáno zakázané uvolnění Litvínova.

41:21
    Od modré čáry to zkoušel Pavlík, ale jeho pokus letěl mimo ohrožení litvínovské klece.

41:37
    Estephan dostal příležitost ihned po vhazování, hostující brankář si připsal úspěšný zákrok.

42:15
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý a oba celky se pokouší najít recept na gólmany.

43:00
    Verva posílá puk do středního pásma, odkud jej hosté nahazují znovu do třetiny chemiků.

43:07
    Godla si připisuje úspěšný zákrok proti hradeckému hráči, který pálil z těsné blízkosti.

44:03
    Petr Kalina to zkusil ostrou střelou, kterou Denis Godla vyrazil před sebe. Ještě se nabízela šance pro dorážejícího hráče, ale ke štěstí litvínovského týmu se tak nestalo.

44:30
    Od středu modré čáry pálil Blain, ale trefil hlouček bránících hráčů před litvínovskou svatyní.

46:28

Nyní se podařilo hostům dostat puk za brankovou čáru, ale bude zkoumáno video.

Pravděpodobně se bude zkoumat pozice útočícího hráče v brankovišti nebo hra vysokou holí.

46:40
    Cingel poslal dělovou ránu z pravého kruhu, kterou před Godlovým brankoviště nasměroval do litvínovské brány RADEK SMOLEŇÁK. Asistence: Lukáš Cingel.
    46:40 Radek SMOLEŇÁK - 3:3

47:23
    Kudrna na druhý straně rozvlnil boční sít hostující klece.

48:12
    A Hradec Králové rázem otáčí vývoj zápasu. Po přesné střele JORDANNA PERRETA se Mountfield ujímá jednobrankového vedení. Asistence: Aleš Jergl, Kevin Klíma.
    48:12 Jordann PERRET - 3:4

50:14
    Verva má od inkasovaného gólu velké problémy. Těžko se dostává do útoční třetiny a enormně chybuje v obranném pásmu. Komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 2663 diváků.

50:50
    Chemici mají ještě téměř půlku třetiny na to, aby skóre znovu přetočili na svou stranu a ze zápasu si odnesli nějaké body.

51:29
    Demel to zkoušel od modré čáry, ale jeho střelu zlikvidoval Štěpán Lukeš.

51:56
    Dvě minuty připadly na Viktora Hübla (LIT), který se provinil vysokou holí.

52:06
    Po vhazování puk opustil ledovou plochu a bude se tak vhazovat znovu.

52:23
    Jerglův pokus z pravého kruhu neohrozil litvínovskou bránu.

52:47
    Litvínovští vyhazují puk do bezpečí.

53:17
    Další úspěšné vyhození chemiků.

53:29
    Hradec se ale ihned vrací zpět do palebných pozic.

53:58
    Domácí hrají v plném počtu.

54:05
    Komerční přestávka.

54:10
    Jarůšek se společně s Lattou vydal do útoku, ale přišel faul.

54:27
    Na trestnou lavici nejspíš zamíří Michael Latta (LIT), přitom se na první pohled zdálo, že trest dostane hradecký hráč za hru vysokou holí, která byla viditelně v obličejí Latty. Dvě minuty dostal Michael Latta (LIT).

54:40
    Hradečtí lvi se tak znovu motají v litvínovském pásmu. Do úniku se chtěl vysmeknout Hübl, jenže kotouč mu zůstal mezi bruslemi.

55:26
    Domácí se nakonec osvobozují, Havelka míří napadat a Verva se pokusí zabránit Hradci v průniku do třetiny.

56:08
    Po chybě byl Hradec donucen k opuštění útočného pásma.

56:29

56:43
    Lukeš poslal puk na kolegu Hübl, ten ale kotouč nestačil zpracovat a šance z jejich akce nevznikla.

57:12
    Godla se dívá na střídačku a Verva to zřejmě bude zkoušet se šesti bruslaři.

Verva v šesti bruslaři.

58:03
    Do konce třetiny zbývají dvě minuty.

58:21
    Zakázané uvolnění Vervy.

58:40
    Litvínovští se pokouší o zisk útočného pásma.

59:03
    Godla na střídačce.

59:17
    Domácí už nemají moc času.

59:35
    Zdá se, že chemici se už ke střele nedostanou.

Ve třetí třetině dokázali hosté srovnat a přidat ještě navyšující branku, která se stala pro chemiky smrtelnou. Ve 47. minutě srovnal Radek Smoleňák a o minutu později zaznamenal přesnou trefu Perret.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Stříteská Ströer. (20:04:47)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 11. P. Straka (Irving, Kudrna), 25. P. Zdráhal (L. Stehlík, Gerhát), 28. Estephan (Stříteský, Irving) – 1. Smoleňák (Oksanen), 32. Perret (Gaspar, Jergl), 47. Smoleňák (Cingel), 49. Perret (Jergl, Kevin Klíma)

Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lederer, Rožánek