Kazachstán – Finsko 0:2 (kon.) | Portugalsko – Lucembursko 5:0 (kon.) | Srbsko – Ázerbájdžán 3:1 (kon.)
Kosovo – Gruzie 1:2 (kon.) | Švédsko – Řecko 2:0 (kon.) | Bulharsko – Sev. Irsko 2:1 (kon.)
Litva – Švýcarsko 0:4 (kon.) | Ukrajina – Bosna 1:1 (kon.) | Dánsko – Rakousko 1:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Skotsko 0:1 (kon.) | Izrael – Moldavsko 2:1 (kon.) | Albánie – Polsko 0:1 (kon.)
Anglie – Maďarsko 1:1 (kon.) | San Marino – Andorra 0:3 (kon.)
San Marino
0:3 (0:1)
Andorra
Úterý 12.10.2021, 20:45 • San Marino Stadium (Serravalle) • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina I

Historická výhra Andorry! San Marino porazila 3:0

Souboj evropských trpaslíků začala lépe Andorra. Ta udeřila hned ze své první šance v 10. minutě, kdy Fernandezovu pumelici vyrazil Benedettini do strany, odkud mu nechytatelným volejem na zadní tyč vrátil balon Marc Pujol. Hosté měli i další šance. Třeba když pěknou přihrávku do uličky převzal Ricard Fernandez a Elia Benedettini musel proti němu rychle vystartovat z branky. Nebo na konci poločasu, kdy Marc Pujol poslal svůj half-volej jen kousek od šibenice. To San Marino za celých pětačtyřicet minut vyslalo jedinou střelu a po přestávce muselo setsakra zabrat.

Jenže to bylo přesně naopak. Už několik minut po návratu z kabin zahrával Pujol roh, z něj prudce přihrál na hranici vápna, kde se do skákavého míče opřel Sergi Moreno a střelou kolem chumlu hráčů ho nechal doletět do levé části branky. Další dvě šance domácí přečkali. Nejprve mířil hlavou mimo Albert Alavedra a po něm vyprášil gólmanovy rukavice Marc Pujol. Na historický úspěch dosáhli Andořané teprve minutu před koncem řádné hrací doby, kdy Ricard Fernandez doběhl vyražený míč a zvýšil na konečných 3:0.

Doteď byly nejlepším výsledkem Andorry dva domácí zápasy: s Běloruskem z listopadu 1996 a právě se San Marinem z dubna 2000 – oba skončily 2:0. Naopak nejvyšší porážku uštědřil Andoře český tým, stalo se tak v červnu 2005 v Liberci, kde náš nároďák zvítězil 8:1, což je mimochodem zase jeho historická výhra. (22:52:10)

Držení míče: 40% : 60%.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 1:3.
    Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:12.
    Fotbalisté Andorry přepisují historii

90+2

90+1
    Halil Umut Meler nastavil 2 minuty.

90
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Pujol, přichází Xavier Vieira.

90
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ricard Fernandez, přichází Marc Rebés.

90
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Moisés San Nicolás, přichází Eric De Pablos.
    89. Ricard FERNANDEZ - 0:3

89
    Andorra právě vstřelila branku!
    Andorra je blízko historické výhře! Pujolovu utěšenou ránu zpoza vápna vyrazil Benedettini před sebe, balon doběhl RICARD FERNANDEZ a levačkou zvýšil na 3:0.

87
    Ceccaroliho rána sražená na roh. Centr z něj hosté odvrátili a pak odkopli míč dál od vlastní branky.

85
    Pujolova standardka přišla až po střídání. A pro útočící Andorru dobře nedopadla. Rychlý brejk však hosté zastavili a při komfortním náskoku si některé nedokonalosti můžou dovolit.

84
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Cristian Martínez, přichází Jordi Rubio.

84
    Žlutou kartu dostává Andrea Grandoni (San Marino).

Teď už je vše jinak a za stažení Aláeze nemohl Andrea Grandoni očekávat nic jiného.

82
    Moisés San Nicolás dal vzpomenout na hokej, když útočícímu Ceccarolimu uštědřil takříkajíc bodyček. Čistá hra tělem se samozřejmě netrestá, i když tady to bylo na hraně. Sudí každopádně nechal hru plynout dál.

80
    Domácím je vytýkána nízká produktivita. Změnit se to rozhodl Alessandro Golinucci, ale střela zpoza vápna mu vůbec nesedla. Zakončující fotbalista vyvrtal drn a jím vyslaný míč se stěží dokutálel za koncovou čáru.