HC Dynamo Pardubice
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Středa 13.10.2021, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 5. kolo

Dynamo v dohrávce pátého kola Tipsport extraligy porazilo Vítkovice 6:0! Konečný výsledek je pro hostující celek možná trochu krutý. Nedá se říci, že by ostravský tým podal v Pardubicích nejhorší výkon. Problémem Vítkovic ale bylo tvoření gólových šancí, v zápase jich měly pouze opravdu malé množství. To domácí tým byl velmi produktivní, využil téměř všechny šance, které mu byly nabídnuty a nastřílel celkem šest branek. Milan Klouček vychytal první čisté konto v sezoně.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:30:33)

59:30
    Utkání se již pouze dohrává za potlesku vestoje domácích fanoušků.

59:00
    Utkání v Pardubicích sleduje 7123 diváků.

57:26
    Vítkovice ale neskládají zbraně a snaží se alespoň o čestný zásah, zatím neúspěšně.
    56:14 Filip KOFFER - 6:0

56:14
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Začíná z toho být kanonáda. FILIP KOFFER navázal na proměněné trestné střílení a přidává svůj druhý dnešní gól!
    Asistence: Michal Hrádek, Jan Kolář.

55:30
    Jedna z největších šancí Vítkovic v zápase! Po přečíslení se dostal ke střele mezi kruhy osamocený Galvinš, ale nedokázal trefit přesně.

54:40
    Enteria arenou začínají obíhat mexické vlny.

53:43
    Mikuš už je zpět na ledě, hosté nevyužili ani tuto přesilovou hru.

52:30
    Vítkovice se držely v útočném pásmu a několikrát prověřily Kloučka. Domácí brankář ale stále drží čisté konto.

51:43
    Hosté mají šanci alespoň na nějakou branku, po vyloučení Mikuše si zahrají další přesilovku.
    51:17 Matěj BLÜMEL - 5:0

51:17
    Netrvalo to ani minutu a Pardubice přidávají pátý gól. MATĚJ BLÜMEL se dostal po přihrávce Pauloviče do samostatného úniku a prostřelil Stezku mezi betony.
    Asistence: Matej Paulovič
    49:24 Ondřej ROMAN - 4:0

49:24
    Nyní je to už o čtyři branky! Robert Říčka s Ondřejem Romanem se dostali do přečíslení 2 na 1, Říčka vystřelil přes obránce a ONDŘEJ ROMAN do prázdné brány dorazil.
    Asistence: Robert Říčka, David Cienciala

48:55
    Marosz je již na ledě, hosté se ubránili.

48:10
    Ani Dynamo si v přesilové hře zatím nevytvořilo žádnou šanci.

47:03
    Cienciala střílel od modré čáry a útočníci se ještě snažili dorazit puk do branky. Stezka si ale se situací poradil.

46:55
    Rostislav Marosz vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. Zkritizoval rozhodnutí rozhodčích, kteří nevyhodnotili zákrok na něj jako nedovolený. Dynamo si zahraje přesilovou hru.

45:45
    Gewiese střílel od modré čáry, ale Klouček měl znovu dobrý výhled a lapačkou vyrazil.

44:55
    Ani přesilová hra nepomohla Vítkovicím k vytvoření nějaké gólové šance.

44:05
    Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale vůbec nevystřelili. Dynamo se následně osvobodilo.

42:55
    Další přesilová hra pro Vítkovice. Hosté mají po faulu Anděla jedinečnou možnost na návrat do zápasu.

41:52
    Tomáš Machů střílel od modré čáry, Klouček vyrazil.

41:40
    Svačina se snažil najít před brankou Deje, ale nepřihrál přesně.

40:01

Druhá třetina nepřinesla tolik šancí jako ta první. V prvních deseti minutách Dynamo kontrolovalo hru a hodně drželo puk na svých hokejkách. Po polovině zápasu ale zlepšili hosté svoji hru a často se dostávali do tlaku v útočném pásmu. Šance ale nepřicházely. V přesilové hře v závěru druhé části fauloval Roman Polák pardubického Filipa Koffera, který z trestného střílení zvýšil na aktuálních 3:0. Chvíli poté opět hosté vytvořili závar v útočném pásmu, ale Pardubice tříbrankový náskok ubránily.
    Třetí třetina začne přibližně v 19:52.

40:00

39:15
    Vítkovice mohly ještě v této třetině snížit, vypracovaly si několik nadějných šancí, ale Klouček zatím udržel čisté konto.
    38:10 Filip KOFFER - 3:0

38:10
    Mladý pardubický útočník se sám ujal trestného střílení, které vybojoval a proměnil! FILIP KOFFER nevymýšlel žádný složitý blafák, prostřelil Stezku a připsal si první gól v extraligové kariéře!
    Bez asistence.

38:10
    Filip Koffer faulován ve vyložené šanci, pojede se trestné střílení!

38:04
    Plášil vystřelil tvrdou ránu od modré, ale Klouček ji viděl a chytil.

37:18
    Vítkovice si zahrají druhou přesilovou hru v zápase, Ondřej Roman vyloučen za hákování.

37:03
    Jan Hruška chytře vymýšlel střelu mezi Kloučkovy betony. Pardubický brankář se nachytat nenechal.

36:30
    Vladimír Svačina po pádu sám skončil v brance, muselo se přerušovat.

35:58
    Nakládal si vyjel od modré čáry až ke kruhu a vystřelil na Stezku. Vítkovický brankář domácímu kapitánovi skórovat nedovolil.

35:15
    Robertson střílel od modré čáry, ale zamířil mimo.

34:17
    Kalus střílel z levého kruhu a Klouček po zákroku přerušil hru.

33:20
    Vítkovice se na delší dobu dostaly do tlaku v útočném pásmu. Zatím se jim ale nedaří vypracovat stoprocentní šance.

32:04
    Poulíček dobře vystřelil přes obránce, Stezka jen vyrazil před sebe a jeho spoluhráči následně vyhodili na zakázané uvolnění.

31:45
    Marosz udělal Kolářovi kličku směrem k ose hřiště a vystřelil na Kloučka. Domácí brankář je ale zatím bezchybný.

31:20
    Plášil se dostal ke střele ve slušné pozici, puk byl ale odražený za Kloučkovu branku.

30:47
    Mikuš nahodil od modré čáry, Stezka dobře viděl a puk přikryl.

30:43
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

30:25
    Aleš Stezka musí po střele Poulíčka na úpravu výstroje ke své střídačce.

29:30
    Marosz nyní dělal problémy domácí defenzivě. Nejprve se snažil z levé strany prostřelit Kloučka, ale puk byl zblokovaný. Poté hledal jednoho ze svých spoluhráčů v mezikruží, ale i s tím si domácí poradili.

27:31
    Polák je zpět na ledě, Vítkovice se ubránily.

27:03
    Dynamo se konečně usadilo v útočném pásmu a kombinuje. Ke střele se ale zatím domácí hráči neodhodlali.

25:50
    Hosté se snažili zahrozit i v oslabení, ale Kloučka neohrozili.

25:31
    Mladá pardubická čtvrtá formace si dobrým pohybem vykoledovala faul. Na trestnou lavici zamířil Roman Polák.

25:05
    Marek Kalus najížděl do útočného pásma a z pravého kruhu vystřelil na Kloučka. Domácí brankář s jeho projektilem problém neměl.

24:20
    Blümel obkroužil branku, ale neměl komu přihrát a k ohrožení branky tak nedošlo.

23:20
    Musil vyjel s pukem z rohu mantinelu až mezi kruhy, puku se ujmul Kousal a vystřelil. Stezka raději přerušil.

22:41
    Košťálek se dostal po průniku do útočného pásma k zakončení, Stezka neměl s jeho střelou problémy.

21:24
    Říčka střílel od modré čáry, Stezka puk vyrazil mimo hřiště.

20:42
    Vítkovice rychle přesunuly hru do útočného pásma, Marosz nabil Robertsu Bukartsovi, jehož střelu bez přípravy Klouček chytil.

20:01

Po první třetině jsou rozhodně spokojenější domácí hráči. V úvodních minutách se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy se dostaly do slušných příležitostí. Góly ale stříleli pouze domácí. Nejprve poslal Dynamo do vedení jeho nejlepší střelec, Robert Říčka. Vítkovice poté měly několik šancí na vyrovnání, ale k tomu nedošlo a přišel trest. Druhý pardubický gól vstřelil po souhře celé lajny Robert Kousal. Do druhé třetiny, která začne přibližně v 18:50, se tak půjde za stavu 2:0

20:00

19:40
    Zdráhal našel mezi kruhy najetého Říčku, který ale tentokrát nemířil přesně.

18:15
    Vítkovice si vytvořily souvislý tlak v útočném pásmu, domácí hráči si ale dobře pokrývali prostor a Klouček tak neměl žádnou práci.

17:23
    Marosz je zpět na ledě, hosté se ubránili bez problémů.

16:30
    Dynamo dlouho operovalo v útočném pásmu. K žádné střele se ale nedostalo a hosté se osvobodili.

15:23
    Přesilovku si zahraje také Dynamo. Na trestnou lavici míří Rostislav Marosz.
    14:39 Robert KOUSAL - 2:0

14:39
    Nedáš, dostaneš. Známé hokejové pravidlo znovu zafungovalo. Marek Kalus neproměnil velkou šanci svého týmu a z následného protiútoku se prosazují po souhře celé lajny domácí. Camara rozjel útok a předal puk Musilovi. Ten přihrál přes celé pásmo ROBERTU KOUSALOVI, který střelou z první zvýšil na 2:0.
    Asistence: Adam Musil, Anthony Camara.

13:30
    Oba týmy teď kupí nepřesnosti a nedokáží se dostat do střeleckých pozic.

11:50
    Hosté na delší dobu obsadili útočné pásmo, ke střele se ale nedostali.

10:30
    Svačina našel v mezikruží Jana Hrušku, jeho střelu zlikvidoval Klouček.
    09:28 Robert ŘÍČKA - 1:0

09:28
    Chvíli po ubráněném oslabení se domácí ujímají vedení. Jan Košťálek krásnou křižnou přihrávkou v útočném pásmu našel ROBERTA ŘÍČKU a nejlepší pardubický střelec z otočky překonal Stezku.
    Asistence: Jan Košťálek, Dennis Robertson

09:14
    Dynamo se ubránilo, hraje se v plném počtu hráčů

08:20
    Vítkovice na dlouho zamkly domácí tým v útočném pásmu a obstřelovaly Kloučka. Největší šanci měl Bukarts, po jehož ráně Klouček přerušil.

07:14
    Vítkovice si zahrají první přesilovou hru. Robertson fauloval ve středním pásmu.

06:10
    Na druhé straně prověřil Stezku Cienciala, ale také s jeho ránou si hostující brankář poradil.

05:58
    Krenželok nyní střílel z pravé strany, jeho pokus ale skončil mimo branku.

04:55
    První velká šance utkání! Lukáš Anděl se dostal do samostatného úniku. Tváří v tvář Aleši Stezkovi ale neuspěl, vítkovický brankář vystihl jeho záměr.

04:00
    Svačina se snažil střílet z vrcholku kruhu, jeho střelu ale zblokoval Poulíček.

03:34
    Dynamo se poprvé dostalo do souvislejšího tlaku, který ale vyústil pouze v Romanovo nahození od modré čáry. Stezka neměl sebemenší problémy.

03:12
    Další přerušení, tentokrát se puk dostal mimo hřiště.

02:58
    Ani jeden z týmů se teď nemohl dostat do útočného pásma, postup Musila zastavil ofsajd.

01:48
    Matěj Blümel se dostal do nebezpečné pozice, když objel soupeřovi obránce a zakončil. Aleše Stezku ale nepřekonal.

00:10
    Hosté se ihned dostali do první příležitosti, když se Krenželok zjevil před Kloučkem. Domácí ale situaci zvládli.

00:01

Sestava HC Dynamo Pardubice:

Sestava HC Vítkovice Ridera:

Vítkovice odehrály prvních šest letošních extraligových zápasů v delších časových intervalech na ledě soupeřů. Proto zatím stihly odehrát pouze osm zápasů. V nich mají vyrovnanou bilanci, čtyři výhry (jedna z toho v prodloužení) a čtyři porážky. V tabulce jsou s jedenácti body na 13. místě.

V posledním zápase zvítězili svěřenci Miloše Holaně, bývalého trenéra Dynama, v Českých Budějovicích 2:1 v prodloužení. Vítkovický lodivod byl s bodovým ziskem z jihu Čech spokojený. „Ze začátku domácí tlačili a byli lepší. Ale prohrávali jsme jen o gól, což nám vyhovovalo, protože Motor měl tlak i šance. Pomohl nám vyrovnávací gól z přesilovky, po kterém nám trochu narostla křídla. Troufnu si říct, že po něm jsme byli lepší a pro druhý bod jsme si došli zaslouženě," ohodnotil zápas v Českých Budějovicích.

Dynamo vyhrálo dva z posledních třech zápasů, všechny odehrálo na domácím ledě. V posledním utkání v neděli ale nestačilo na Olomouc. Základní hrací doba skončila bez branek na obou stranách a rozhodnout tak muselo prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, v 64. minutě rozhodl o druhém olomouckém bodu Petr Kolouch.

Ve středu do Pardubic přijedou Vítkovice, které jsou momentálně na 13. místě extraligové tabulky. „Očekáváme určitě těžký zápas. Každé utkání je těžké a je jedno, jestli hrajeme proti týmu s více nebo méně body. Musíme se soustředit na svoji hru a určitě ze zápasu chceme brát tři body, nic jiného nebereme," konstatoval Jan Kolář.

Ve středu 13. října se v pardubické enteria areně střetne domácí Dynamo Pardubice s týmem Vítkovice Ridera. Favoritem zápasu bude určitě domácí tým, který je v tabulce na 4. místě. Vítkovice jsou až na 13. místě, ale dosud odehrály pouze 8 zápasů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Cimburek

Branky a nahrávky: 10. Říčka (Košťálek), 15. R. Kousal (A. Musil, Camara), 39. Koffer, 50. O. Roman (Říčka, Cienciala), 52. Blümel (Paulovič), 57. Koffer (Hrádek, J. Kolář)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – Nakládal (C), J. Mikuš, Košťálek, D. Robertson, Hrádek, J. Kolář, J. Zdráhal – A. Musil, R. Kousal, Camara – Cienciala, O. Roman, Říčka – Blümel, Poulíček, Paulovič – O. Rohlík, Anděl, Koffer.
    HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – R. Polák (C), Plášil, Gewiese, Galvinš, Machů, P. Koch, L. Kovář – Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok – Svačina, J. Hruška, Dej – M. Kalus, Flick, Fridrich – K. Afanasjev, Chlán, R. Bondra.

Rozhodčí: Hodek, Veselý – Axman, Kajínek