Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Columbus – Arizona 8:2 (kon.)
Buffalo – Montreal 5:1 (kon.) | Carolina – NY Islanders 6:3 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:3 (po pr.)
Detroit – Tampa 6:7 (po pr.) | Nashville – Seattle 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 6:2 (kon.)
Buffalo Sabres
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Montreal Canadiens
Pátek 15.10.2021, 01:15 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

43:25
    Faul hostů ve středním pásmu, za zákrok na Okposa dostal dvouminutový trest za podrážení Ben Chiarot.

39:29
    Ještě se vylučuje na straně Buffala, dvě minuty za držení hole dostal Robert Hägg.

35:54
    Problém pro hosty, neboť při obranné práci se hákování dopustil Ben Chiarot a už i on je na trestné lavici.

34:41
    Domácí tým má další přesilovku, neboť Montreal nezvládl střídání a za příliš mnoho hráčů na ledě dostal dvouminutový trest. Ten odsedí Josh Anderson.

30:24
    Domácí tým si zahraje přesilovku, dvouminutový trest za hákování totiž dostal Jonathan Drouin.

24:21
    Domácí jdou do tří! V útočném pásmu se podrážení dopustil Cody Eakin a dostal dvě minuty za podrážení!

22:47
    Přesilovka pro hosty, unikajícího Perreaulta totiž zastavil Henri Jokiharju a ten za to dostal dvě minuty za držení.

18:07
    Navíc je tu vyloučení na straně Montrealu, dvě minuty za hákování dostal Chris Wideman.

08:27
    Vylučuje se i na straně Buffala, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Rasmus Dahlin.

05:24
    Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za sokou hůl dostává hostující Cědric Paquette.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Okposo (Bryson, C. Miller), 18. Girgensons (C. Miller, Eakin), 38. V. Olofsson (Bryson, J. Skinner), 40. Bjork (Girgensons, Hinostroza), 45. Tage Thompson (J. Skinner, V. Olofsson) – 30. Ch. Wideman (Armia, M. Perreault)

Buffalo Sabres: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, Pysyk, Hägg, C. Miller, Bryson – Hinostroza, Mittelstadt, J. Skinner – V. Olofsson, Tage Thompson, R. Asplund – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A) – Caggiula, Cozens, Bjork.
    Montreal Canadiens: Montembeault (J. Allen) – Petry, Kulak, D. Savard, Chiarot (A), Ch. Wideman, A. Romanov – Caufield, Suzuki, Toffoli (A) – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – B. Gallagher (A), Evans, Armia – Lehkonen, C. Paquette, M. Perreault.

Rozhodčí: O'Rourke, L'Ecuyer – Berg, O'Quinn

Diváci: 8 467