Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Columbus – Arizona 8:2 (kon.)
Buffalo – Montreal 5:1 (kon.) | Carolina – NY Islanders 6:3 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:3 (po pr.)
Detroit – Tampa 6:7 (po pr.) | Nashville – Seattle 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 6:2 (kon.)
Detroit Red Wings
6:7 (1:0, 3:3, 2:3 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 15.10.2021, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (04:57:29)

Andrej Vasilevskij (TBL) – 20 zákroků, 6 OG, úspěšnost 76,9%, odchytal 62:07

Šílenému zápasu je konec! Tampa v prodloužení dokonala velký obrat a slaví vítězství 7:6 po prodloužení. Red Wings mohou mrzet zbytečná vyloučení ze závěru třetí části, která vrátila Lightning zpátky do zápasu.

O tomto zápasu se bude v zámoří hodně mluvit. A zajímavé bude také sledovat, či Dylan Larkin nedostane ještě další trest za svůj prohřešek z druhé třetiny.

Střely na branku: 26 – 48.

62:43 Ondřej PALÁT - 6:7

62:43
    Tampa právě vstřelila branku!
    Obrat je definitivně dokonán! ONDŘEJ PALÁT si sjel před brankoviště na přihrávku Hedmana a pohodlně nasměroval kotouč do odkryté klece. Asistence: Victor Hedman a Brayden Point.

62:30
    Joseph se po pravém křídle protlačil do útočného pásma a vystřelil z kruhu těsně nad branku.

61:52
    Trojice hráčů Red Wings je již viditelně unavená, Tampa však nepolevuje a je usazená v útočném pásmu.

61:00
    Tampa od vhazování ještě nepůjčila svému soupeři kotouč a snaží si připravit výhodnou pozici pro rozhodnutí.

60:23
    Kučerovi si chtěl v útočném pásmu vyměnit kotouč s Pointem, Bertuzzi však obětavě tuhle kombinaci přerušil.

60:01

Strhující zápas po třech třetinách vítěze nenašel, i když Detroit byl k vítězství opravdu blízko. Tampa však v posledních sedmi minutách dokázala smazat tříbrankové manko a vynutila si prodloužení. Kdo se nakonec bude radovat?

Střely: 26 – 45.

60:00

59:26
    Detroit si v útočném pásmu vytvořil solidní tlak, který přinesl střelu Staala. Tu obětavě srazil do hlediště Cirelli.

58:50
    Šílené utkání se blíží ke konci třetí třetiny. Dočkáme se ještě rozhodnutí?
    57:41 Alex KILLORN - 6:6

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 14. Dylan Larkin (Fabbri, Zadina), 21. Bertuzzi (Leddy, Seider), 28. Bertuzzi (Erne, G. Lindström), 33. Bertuzzi (Fabbri, L. Raymond), 45. Bertuzzi (DeKeyser, Seider), 48. Naměstnikov (M. Rasmussen, Leddy) – 29. Palát (Hedman, Kučerov), 36. Stamkos (Kučerov, Sergačjov), 37. Stamkos (Sergačjov, Kučerov), 54. Colton (Černák), 57. Kučerov (Hedman, Stamkos), 58. Killorn (Hedman), 63. Palát (Hedman, B. Point)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – DeKeyser (A), Hronek, Leddy, Seider, M. Staal (A), G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Naměstnikov, M. Rasmussen, Erne – Givani Smith, Stephens, Gagner.
    Tampa Bay Lightning: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Hedman (A), Rutta, Černák, McDonagh, Sergačjov, Šustr – Palát, B. Point, Kučerov (A) – Killorn, Cirelli, Stamkos – Maroon, Colton, Perry – M. Joseph, Bellemare, Raddysh.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Pancich, Kelly

Diváci: 19 515