Šumperk – Benátky n/J 4:5 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 1:8 (kon.) | Vsetín – Ústí n/L 3:4 (1:3 po s.n.)
Poruba 2011 – Prostějov 1:5 (kon.) | Přerov – Sokolov 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Třebíč 4:2 (kon.)
Litoměřice – Slavia 4:3 (kon.) | Jihlava – Havířov 3:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 16.10.2021, 17:00 • RT TORAX aréna • Chance liga • 12. kolo

Dnešní utkání je u konce. TORAX v repríze loňského předkola play-off neuspěl, přestože měl slibný začátek. Hosté otevřeli skóre kapitánem Novákem, po necelé minutě hry zvyšoval Rudovský. Ve druhé části snižoval v oslabení Toman, ale hosté rychle odpověděli Rudovským a zvýšil náskok Jestřábů na tři góly. Po dvanácti vteřinách hry se trefil Kloz a do konce druhé třetiny předvedl pěkný gól Jáchym. To bylo pro tento zápas ale všechno. Ve třetí třetině se nad ledem zvedaly emoce, trestné lavice byli chvílemi plné. Na výsledek to ale už vliv nemělo.
    Z Ostravy je to pro dnešek tedy vše, mějte pěkný zbytek večera a já se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:39:03)

Střely na branku:
    1/3 – 13:11
    2/3 – 8:12
    3/3 – 11:8

Celkem – 32:31

59:45
    TORAX to ještě zkouší, dobrou střelu vyslal Slavík, ale Bláha byl přesně tam, kde měl být.

59:02
    Hosté mají puk pod kontrolou.

58:39
    Prostějovští kombinovali do pásma, puk je zblokován do ochranné sítě.

58:20
    Od kruhu to zkusil Husa, puk zamířil vedle, za brankou hostů opět mírně planou emoce.

56:38
    Jestřábi mají puk pod kontrolou, ale domácí jim nedávají příliš prostoru.

55:47
    Domácí Hotěk se dostal do úniku, ale nastřelil jen Bláhu.

55:10
    Oba týmy hrají v plném počtu.

54:41
    TORAX se drží před Bláhou, ale ne a ne dostat puk za jeho záda.

54:02
    Jestřábi vyhazují kotouč do bezpečí.

53:50
    Domácí se usadili v pásmu, Bláhovi ale nikdo nekryje výhled.

53:30
    Domácí Guman se může vrátit do hry.

53:10
    Současně jsou vyloučeni domácí Bitten na 2+2 minuty za hrubost a hostující Motloch na 2+2 minuty za hrubost. V témže čase je potrestán také hostující Jáchym na 2 minuty za hrubost. TORAX hraje přesilovku 4 na 3.

53:10
    Sudí konzultují tresty a oznamují své rozhodnutí trenérům.

53:10
    Za hostující střídačkou se strhla znovu mela, znovu se bude vylučovat.

52:43
    Teď byl domácí gólman v nevýhodě, chvíli nevěděl, kde je puk, ale hosté toho nevyužili.

52:19
    Od modré to zkusil Jáchym, ale Muštukovs puk vytěsnil.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 29. R. Toman – 14. Martin Novák (J. Kloz, Babka), 15. Rudovský (Jiránek, T. Jáchym), 30. Rudovský (Jiránek, T. Jáchym), 30. J. Kloz (Mrázek, Martin Novák), 35. T. Jáchym (Rudovský, Husák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – M. Houdek, Szathmáry, T. Voráček (A), Žovinec, Slavík, Husa, Urbanec – Hotěk, Vachovec (C), Korkiakoski – Guman, Bitten, Jenyš – Hrníčko, R. Toman, Gřeš – Brodek.
    LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Zajíc, Motloch, Husák, Klimíček, Babka, Vala – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek.

Rozhodčí: Skopal, Pilný – Gančarčík, Hranoš