Šumperk – Benátky n/J 4:5 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 1:8 (kon.) | Vsetín – Ústí n/L 3:4 (1:3 po s.n.)
Poruba 2011 – Prostějov 1:5 (kon.) | Přerov – Sokolov 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Třebíč 4:2 (kon.)
Litoměřice – Slavia 4:3 (kon.) | Jihlava – Havířov 3:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
HC Baník Sokolov
Sobota 16.10.2021, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 12. kolo

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje z přerovské MEO Arény! Chance liga dnes bude pokračovat zápasy 12. kola, v němž domácí HC ZUBR Přerov bude měřit síly s klubem HC Baník Sokolov. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

7. 12. 2019 | Přerov – Sokolov | 3:1

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Černý, Krenželok, Kubeš, Hrabal, Hamrlík, Krisl – Doležal, Pšurný, Süss – Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, M. Novák – Jan Svoboda, Indrák, Sebera.

HC Baník Sokolov: Cichoň (Beran) – Klejna, J. Novák, Pohl, Rulík, Tomek, Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, Rohan, Sloboda – Kuťák, Kverka, Šmerha – Vracovský, Novotný, Prošek.

Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Hanzlík, Komínek.

Utkání za malou chvíli začne. Domácí Přerov obléká modré dresy, hosté ze Sokolova dnes hrají v bílém.

00:01

00:10
    Puk po buly zamířil do pásma Přerova.

00:40
    Zubři se hned na začátku ocitli v dobré šanci, když se před Cichoněm objevil nehlídaný Matěj Svoboda! Na bližší tyči však sokolovského gólmana nepřekonal!

01:33
    Domácí Přerov postavil lajny na úvod zápasu trochu netradičně, prvnímu útoku se dostává prostor na ledě až v momentě, kdy by do hry naskakovala čtvrtá formace.

02:05
    Sokolov se postaral o první ofsajd zápasu.

02:48
    Radek Prošek se po šťastném odrazu dostal k puku před Petráskem, jeho štěstí si ale nevybrala stabilitu, když v momentě, kdy mohl zakončovat, upadl. Z dobré pozice tak pro hosty nevyplynulo nic.

03:24
    Minimálně půl minuty trvající přetlačovanou za Petráskem ukončil až hvizd sudích.

03:42
    A hostující celek si po prvním ofsajdu dnešního večera připisuje také první zakázané uvolnění. Buly se odehraje před Cichoněm.

03:53
    Na ofsajdy hrajeme 1:1. Hrabalovi přejel modrou čáru Kratochvil.

04:15
    Mladíček s košíkem Sloboda zavezl kotouč do útoku, po střele jednoho z jeho spoluhráčů vyrazil Petrásek puk mimo hrací plochu. Buly v pásmu domácích.

04:29
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Šmerha – 2 min., sekání).

04:40
    Přerov hraje první přesilovku v zápase. Ty má v letošní sezoně doslova tragické, když pracuje s velmi chabou bilancí osmiprocentního využití.

04:53
    Tomi vyvezl puk z pásma Sokolova.

05:04
    A Přerovu se do něj nedaří vrátit.

05:26
    Doležal puk zavezl, tratil a Jeřábek jej vyhodil zpátky k Petráskovi. Nic moc nenasvědčuje tomu, že by si Zubři měli nyní přesilovkovou bilanci vylepšit.

06:12
    Před Cichoněm se utvořil menší závar, puk se však všem hráčům motal pod bruslemi, proto se Kratochvilovi ani Kubešovi nepovedlo vyprodukovat nebezpečnější zakončení.

06:29
    Sokolov v plném počtu.

07:00
    Navrátilec z trestné Šmerha teď chytře zkoušel nachytat Petráska na bližší tyči, Přerovu se ale nakonec podařilo nebezpečí odvrátit.

07:36
    Černý čeká za vlastní brankou na pohyb spoluhráčů.

08:33
    Tomáš Doležal založil pěknou akci šikovným pohybem ve středu pásma a vyzkoušel Cichoňovu pozornost florbalovým zakončením. První útok Zubrů pokračuje v ofenzivě.

08:53
    Přerovské snahy nyní marní ofsajd.

09:22
    Nad Cichoněm vyletěl puk do ochranné sítě, hrát se bude před jeho brankou.

10:11
    Od pravého mantinelu střílel zápěstím Jan Svoboda, Cichoň jeho pokus schoval do výstroje.

10:41
    Hostující Novák se po domácí chybě dostal k puku za modrou čarou, včas byl ale domácí defenzivou odzbrojen a vytlačen zpátky do neutrální zóny.

11:51
    Kratochvil předal dobrou přihrávkou puk do jízdy Hermanovi, který se najednou ocital v úrovni za posledním obráncem! Zpětnou přihrávku na Kratochvila si nemohl dovolit, tak vyzkoušel zakončení na vzdálenější tyč, které Cichoň zlikvidoval betonem!

13:16
    Přerovské ofenzivní snahy nyní brzdí ofsajd.

13:34
    Hostující forvard Ondřej Jurčík zkusil zápěstím ohrozit Petráska, ten měl ovšem na jeho střelu dobrý výhled.

14:08
    U mantinelu v rohu sokolovského pásma se bojovalo o puk, zvítězili hosté.

14:33
    U rozehrávky však znovu stojí domácí za vlastní brankou.

15:00
    Patnáct minut hry za námi, zatím tedy sledujeme pro oko fanouška, dovolím si říct, nudný hokej, ve kterém se toho moc neděje.

15:52
    Dvořák se zapisuje do střeleckých statistik, ne však jako úspěšný zakončovatel, jelikož jeho rána mířila doprostřed a Cichoňovi za žádnou cenu nemohla způsobit problémy.

16:20
    Zubři se ocitli ve větší šanci, ta ale končí jako Sokolovem úspěšně ubráněná. Süss při rychlém útoku první lajny hledal bekhendem nebezpečně postavené kolegy před brankou, ti se ale s přispěním Cichoňovy hole na puk nedostali.

17:33
    Další ze série soubojů o kotouč u mantinelu se nyní odehrává v přerovskému pásmu.

18:27
    Dvořák si nepohlídal modrou čáru, ofsajd Zubrů.

19:00
    Poslední minuta první třetiny je v plném proudu. Puk v pásmu Přerova na hostujících hokejkách.

20:00

První dějství toho v MEO Aréně vskutku mnoho nenabídlo. Kromě ojedinělých šancí, jako měl hned na startu Jakub Svoboda, v polovině třetiny Herman, nebo Šikův letmý pokus, který otřel Petráskovu tyč, k vidění nebylo nic. Většina slibných pozic nedostála zakončení, a když už střely přišly, nesnesly obvykle dostatečně přísné parametry na to, aby skončily v síti. 0:0 je více než výmluvný výsledek, druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:01

20:08
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (František Klejna – 2 min., podrážení).

20:34
    Zubři se sami vyhnali z útočného pásma a postavení v něm musejí dobývat nanovo.

21:08
    Minuta z trestu Klejny je minulostí, Zubři jsou na puku před Cichoněm.

21:28
    Krisl skvěle zabránil dalšímu uniklému kotouči a rychle jej předal Pšurnému. Ten našel Doležala, který však puk nezpracoval.

22:08

22:20
    Klejna mohl při návratu z trestné otevírat skóre! Spolu se Šmerhou, který mu adresoval koncovou přihrávku, ujížděl na Hrabala a zakončil prudkou střelou z prvního doteku. Petrásek se ale skvěle roztáhl a v jasném gólu mu zabránil!

23:41
    Domácí kapitán Krisl velmi obratnými pohyby setřásl soupeře na zádech při útočení, nakonec si ale nerozuměl se spoluhráčem, kterému chtěl puk předat a záhy se tak musel obracet zpátky k defenzivní činnosti.

24:20
    Vhazovat se bude po pravé ruce Cichoně.

24:36
    Sloboda zkusil v souboji s Krenželokem vystřelit a Petráska nepříjemnou ranou ozkoušel. Další dobrý zákrok domácího gólmana.

26:07
    Baník právě vstřelil branku!
    Hluchou pasáž hry ukončuje Baník prvním gólem večera! Ten se do útočného pásma dostal po přihrávce, která jeho útočníkům paradoxně ujela, Kuťák ale puk v domácí obraně vybojoval zpátky a špatné postavení domácích následně potrestal JAROMÍR KVERKA, který dostal přihrávku zpoza branky od Šmerhy a zblízka prostřelil Petráska! Asistence: T. Šmerha, F. Kuťák.
    26:07 Jaromír KVERKA - 0:1

27:37
    Z neslaného a nemastného hokeje první třetiny se konečně vylízal jeden celek, který nyní diktuje tempo hry. Jsou jím Sokolovští, kteří obléhají značně vykolejené domácí mužstvo.

28:35
    Šik střílel přes Hrabala z pravého kruhu, zaúřadovala Petráskova lapačka.

29:10
    Kverka přihrával na Šmerhu, který si hledal prostor před brankou, do pasu ale vložil hůl domácí obránce, a puk tak skončil v ochranné síti.

29:28
    Doležal se ocitl v gólovce, když byl zcela nehlídaný před Cichoněm, který se navíc nenacházel úplně v pozici, ve které by pokryl celou bránu! Jeho zpracování mu ale trvalo příliš dlouho a nakonec kotouč poslal pouze do lapačky hostujícího brankáře.

30:19
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubry zmařená Doležalova šance však dlouho mrzet nemusí! Süss skvěle vybojoval puk na modré čáře, natlačil se před branku a zadovkou jej posunul na Pšurného, od něhož puk putoval ještě mezi kruhy. Tam se posléze objevil ROBERT ČERNÝ, který nechytatelnou střelou pod břevno srovnává skóre zápasu! Asistence: R. Pšurný, J. Süss.
    30:19 Robert ČERNÝ - 1:1

31:17
    Do zajímavé příležitosti se po pádu hostujícího beka dostal Jakub Svoboda, z ostrého úhlu už ale neměl mnoho cest, kterými by poslal puk za Cichoňova záda.

32:23
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matyáš Hamrlík – 2 min., vysoká hůl).

32:36
    Jan Novák poslal od modré puk pouze do Petráskovy lapačky. Přerovský gólman neváhal s rozehrávkou a Krenželok tak mohl puk rychle odpálit na opačnou stranu kluziště.

33:36
    Aktivním forčekingem dělá Sokolovu problémy s rozehrávkou Dvořák.

33:47
    Puk vyletěl mimo hrací plochu, šance na obsazení útočného pásma se nyní pro Sokolov skrývá za vyhraným vhazováním před Petráskem.

33:56
    Na buly ovšem uspěli Zubři, puk je u Cichoně.

34:23
    MEO hraje v plném počtu. Zatím jsme viděli z pohledu útočících stran tři špatné přesilovky, okem obránce šlo naopak o dobře odvedenou práci. Tentokráte si druhou zmíněnou roli vyzkoušeli Zubři.

35:32
    Za vlastní brankou čeká na lepší pohyb spoluhráčů Jeřábek.

36:20
    V rohu domácího pásma inkasoval tvrdý avšak čistý hit Vojtěch Tomi, hra byla přerušena, ale hostující forvard zvládne opustit led jistě po svých. Věřme, že bude brzy v pořádku.

36:43
    Bekhendem zkoušel nachytat Petráska v ostrém úhlu Šik, domácí brankář si ale bližší tyč pohlídal.

37:47
    Zubři se dostali do rychlého přečíslení, ve kterém na prudkou střelu Doležala Cichoň nezareagoval přesně! Puk se od něj pouze odrazil a mohl být rád, že z druhé strany jedoucí Süss nebyl dostatečně blízko k dorážce!

38:19
    Zakázané uvolnění Přerova.

38:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Matěj Sebera.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny se rozeběhla.

39:26
    Sokolov ale přesilovku opět nezačal dobře. Zubři vyhazují.

40:00

Druhou třetinu sice začali hosté vyloučením Klejny, ten ale po návratu z trestné mohl otevírat skóre, když jej v přečíslení našel Šmerha a pálil z první. Petrásek se však parádně přesunul a zabránil jistému gólu. Ve 27. minutě už se ale skóre otevíralo, když domácí chyby přesnou souhrou potrestal sokolovský druhý útok. Jaromír Kverka dostal přihrávku do nepokrytého prostoru a přesně zakončil. Doležal měl v polovině dějství na hokejce srovnání, to však za něj po chvíli obstaral Robert Černý, když z mezikruží střílel krásně pod břevno. Druhá třetina začne přibližně v 18:38.

40:01

40:23
    Sokolov se krátce po startu třetiny nastěhoval do pásma Přerova, v pokračování přesilovky mu ale zabránila hra vysokou holí.

41:01
    Sokolov byl opět vykázán z útočného pásma, tentokráte pro postavení jeho hráče v brankovišti. Přerov je mezitím v plném počtu.

41:47
    Buly se odehraje po Petráskově levici poté, co lapil puk ze vzduchu a přerušil hru.

42:24
    Ofsajd Přerova.

42:54
    Zubři hrají v signalizované početní výhodě.

43:10
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Šmerha – 2 min., hákování).

43:26
    Herman přihrával před branku Kratochvilovi, toho ale v zakončení zablokoval sokolovský bek.

44:04
    Přesilovka Přerova až dosud nevypadala špatně, když je mohl ve vlastním oslabení ohrozit Rohan. Přihrávku v brejku z druhé strany měl však na dlouhou hůl.

45:09
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., podrážení).

45:10
    Sokolov je v plném počtu a přesilová hra začíná zase jemu.

45:39
    Černý vyhodil po mantinelu, Baník se musí dostat zpátky do útočného pásma.

46:01
    Máme tu první využitou přesilovku, Sokolov se vrací zpátky do vedení! V přesilovkovém rozestavení střílel z levého kruhu po Šikově přihrávce JAN POHL, jehož střela proplula až za Petráskova záda! Asistence: O. Šik.
    46:01 Jan POHL - 1:2

47:06
    Hrabal ladně pronikl do útočného pásma, puk ale záhy ztratil.

47:24
    Ani druhý gól hostů nezůstává dlouho bez odezvy! Ti měli před několika chvílemi k dispozici přečíslení tři na dva, nakonec se ale z brejku radují domácí! MATOUŠ KRATOCHVIL si nabruslil s pukem na střed kluziště, moc toho nevymýšlel a prudkou ranou zápěstím srovnal! Asistence: J. Hrabal.
    47:24 Matouš KRATOCHVIL - 2:2

49:07
    Od modré čáry vyslal na opačné straně střelu přes několik hráčů Jeřábek, Petrásek si na ni ale udělal dostatečný výhled.

49:48
    Ve spleti hokejek si v mezikruží vybojoval puk Kuťák, jeho zakončení však mířilo jen doprostřed klece, kde byl Petrásek připravený.

50:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Daniel Krenželok – 2 min., nedovolené bránění).

50:58
    Baník poprvé v zápase drží stabilní postavení v přesilové hře.

51:32
    Domácí čtverka v tom Petráska nechala vykoupat. Ten si připsal hned čtyři těžké zákroky, nakonec se ale Zubrům podařilo zmocnit se puku a vyhodit jej k Cichoňovi.

51:53
    Ofsajd hostů.

52:20
    Kratochvil zachytil nohama křižnou přihrávku hostů, domácí oslabení končí.

52:34
    Sebera se dostal najednou na puk mezi dvěma sokolovskými beky a tváří v tvář Cichoňovi vystřelil! Hostujícího brankáře ovšem nepřekonal a pokračujeme tak nadále v remízovém stavu.

54:12
    Domácí obránce Hamrlík čeká s pukem za Petráskem.

55:17
    Pasáž nahoru dolů přetíná letmé zakončení Jakuba Svobody, na kterého prohodil kotouč Kubeš. Buly před Cichoněm.

55:24
    Domácí se poprvé v zápase dostávají do vedení! Zubři uspěly na buly a na Cichoně rychle vypálil Krenželok! Tomu puk vyskočil na záda, spadl za něj do brankoviště a hosté nedokázali uhlídat MATĚJE SVOBODU, který byl na místě první a doklepl puk do prázdné branky! Nedůraz na vlastním brankovišti může stát Sokolov necelých pět minut před koncem body! Asistence: D. Krenželok, M. Kratochvil.
    55:24 Matěj SVOBODA - 3:2

56:49
    Druhý útok Sokolova se snaží probojovat do útočného pásma.

57:09
    Hru přerušuje hvizd sudích, puk se otřel o ochrannou síť za Petráskem.

58:00
    Baník se snaží usadit v útočné třetině, do konce hry zbývají dvě minuty v momentě, kdy se bude vhazovat před Petráskem. Cichoň už pokukuje po hostující střídačce.

58:06
    Hosté vyhráli buly, puk mají na svých holích a hrají bez brankáře.

58:43
    Z velké skrumáže před Petráskem vyplaval puk do rohu kluziště. Ještě před tím vyvezl puk Jakub Svoboda a mohl atakovat prázdnou branku, hostující bek jej ale uhlídal.

58:56
    Buly ve středním pásmu kvůli postavení hráče Baníku v brankovišti. Cichoň se vrací mezi tři tyče.

59:13
    Sokolov opět bez brankáře v šesti v poli.

59:31
    O vítězi dnešního zápasu je prakticky rozhodnuto! Domácí vybojovali puk v přetlačované v rohu vlastního pásma a DANIEL KRENŽELOK zkusil přes celé hřiště odkrytou klec trefit! To se mu povedlo, a tak si v premiéře za Zubry připisuje první branku! Asistence: J. Süss.
    59:31 Daniel KRENŽELOK - 4:2

Oba celky si na začátku třetiny vyzkoušely přesilovku, nicméně Přerov se z výhody opět neradoval, zatímco Sokolov později slavil, když z levého kruhu překonal Petráska Jan Pohl. Sokolovský gól však opět nezůstal dlouho bez odezvy, když si v protiútoku ze středního pásma nabruslil na hranici levého kruhu Matouš Kratochvil a přesnou střelou srovnal. V 56. minutě přišel rozhodující moment utkání. Dvořák uspěl na buly, Krenželok pálil a Matěj Svoboda doklepával puk, který Cichoňovi propadl za záda. V poslední minutě se navíc v premiéře trefou přes celé hřiště do prázdné branky prezentoval Daniel Krenželok a zpečetil výhru domácích. Já se tímto z MEO Arény loučím a u dalšího zápasu se budu těšit na počtenou! (19:17:37)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 31. R. Černý (Pšurný, Süss), 48. M. Kratochvil (Hrabal), 56. Matěj Svoboda (D. Krenželok, M. Kratochvil), 60. D. Krenželok (Süss) – 27. Kverka (Šmerha, Kuťák), 47. J. Pohl (Šik)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – R. Černý, D. Krenželok, Kubeš, Hrabal, Hamrlík, Krisl – T. Doležal, Pšurný, Süss – M. Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Sebera.
    HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, Tomek, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan, M. Sloboda – Kuťák, Kverka, Šmerha – Vracovský, D. Novotný, Prošek.

Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Hanzlík, Komínek