Troyes – Nice 1:0 (kon.) | Bordeaux – Nantes 1:1 (kon.) | Brest – Remeš 1:1 (kon.)
Méty – Rennes 0:3 (kon.) | Štrasburk – Saint-Étienne 5:1 (kon.) | Montpellier – Lens 1:0 (kon.)
Marseille – Lorient 4:1 (kon.)
RC Štrasburk
5:1 (2:1)
AS Saint-Étienne
Neděle 17.10.2021, 15:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 10. kolo

Fotbalisté Štrasburku porazili v 10. kole francouzské Ligue 1 jednoznačně 5:1 Saint-Étienne a polepšili si v tabulce na osmou pozici, zatímco hosté jsou nadále poslední.

Zápas se rozjížděl hodně pozvolna. První šance byla k vidění až ve 26. minutě a hned z ní byla trefa. Guilbert odcentroval od pravého rohového praporku a Maxime Le Marchand hlavičkoval před hranicí malého vápna do levého dolního růžku branky. O dvanáct minut později přidali domácí další gól. Caciho přihrávku z levé strany si před dotírajícím Ajorquem srazil skluzem do vlastní sítě Zaydou Youssouf. Stejný hráč vyfasoval v závěru dějství za svůj zbytečný skluz na Ajorqueho červenou kartu, přesto se hostům podařilo v nastaveném čase snížit. Rozběhnutého Nordina fauloval uvnitř šestnáctky Le Marchand a následný pokutový kop proměnil střelou k levé tyči Vahbí Chazrí.

Hosté se po změně stran snažili i v deseti držet krok, postupně jim ale viditelně ubývaly síly. Smrtící zásah zasadil Saint-Étienne dvacet minut před koncem Kévin Gameiro, jenž uklízel pod břevno Sissokovu přihrávku z pravé strany. Jen o čtyři minuty později předložil Sissoko z podobné pozice balon na střed vápna také Ludovicovi Ajorquemu a ten zasouval míč podél vyběhnuvšího Bajiče. Pět minut před koncem ještě zafungovala spolupráce střídajících hráčů. Kandil vysunul po pravé straně Dialla, jenž se ve vápně zbavil kličkou protihráče a zakončil akci střelou k levé tyči. (17:09:38)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:10.

90+1

90
    Po standardce se před brankou ASSE utvořil menší závar. Hosté z něj nakonec vyšli bez újmy na skóre.

89
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Mouhamadou Diarra.

88
    Lucas Douath fauloval na levé straně před hranicí šestnáctky Anthonyho Caciho. Standardka pro Štrasburk. Je to takový dost zkrácený roh.

87
    Štrasburk drží balon na polovině soupeře. Na hostech je patrný nedostatek sil. Uvidíme, kolik se hlavní arbitr rozhodne nastavit.
    85. Habib DIALLO - 5:1

85
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají po kombinaci nově příchozích hráčů pátý zásah! Nordine Kandil vysunul na pravé straně HABIBA DIALLA. Ten si potáhl míč do šestnáctky, kde se kličkou zbavil protihráče, a střelou k levé tyči pokořil i Stefana Bajiče.

84
    Na pravé straně rozběhnutý El Hadji Dieye byl zezadu nedovoleně zastaven Anthonym Cacim. Ten si hezky zblízka prohlédl žlutou kartu.

83
    Saint-Étienne musí zakládat postupnou kombinaci od vlastní branky.

81
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Nordine Kandil.

81
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Habib Diallo.

80
    Stefan Bajič se snažil vysunout rozehrávkou čerstvého El Hadjiho Dieyeho, ten se ale uvedl ofsajdovým postavením.

79
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Timothée Kolodziejczak, přichází El Hadji Dieye.

77
    Střídající Sanjin Prcić se opřel do dělovky levačkou zpoza pokutového území. Jeho projektil vyrážel Stefan Bajič konečky prstů vedle pravé tyče na rohový kop.

75
    Hosté rozehráli akci nepřesným centrem, který skončil v zámezí. Útočit tak může Štrasburk.

74
    Anthony Caci fauloval na pravém křídle Lucase Douatha. Standardní situace pro Saint-Étienne, které už by se zřejmě ale nejraději vidělo v šatně, ne-li doma.
    73. Ludovic AJORQUE - 4:1

Filip Lefenda

Branky: 26. Le Marchand (Guilbert), 38. Youssouf (vla.), 69. Gameiro (Sissoko), 73. Ajorque (Sissoko), 85. Diallo (Kandil) – 45+5. Chazrí (pen.)

Karty:   19. Guilbert (SSG), 45+3. Le Marchand (SSG), 84. Caci (SSG) – 11. Moukoudi (SET), 88. Douath (SET)   44. Youssouf (SET)

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Le Marchand, Caci – Sissoko (89. Diarra), Liénard (C) (67. Bellegarde), Aholou (67. Prcić) – Ajorque (81. Diallo), Gameiro (81. Kandil).
    Náhradníci: Kawašima – A. Ahmed, Bellegarde, Diallo, Diarra, Kandil, Prcić, Waris.

AS Saint-Étienne: Green (41. Bajič) – Kolodziejczak (79. Dieye), Moukoudi, Nade – M. Camara, Nordin (46. Douath), Youssouf, Neyou – Boudebouz (64. Hamouma), Chazrí (64. Aouchiche), Bouanga.
    Náhradníci: Bajič – Aouchiche, Nokoue, Douath, Hamouma, Krasso, Moueffek, Sow, Dieye.

Rozhodčí: Lesage – Zitouni, Ocak