Cagliari – Sampdoria 3:1 (kon.) | Empoli – Atalanta BC 1:4 (kon.) | Janov – Sassuolo 2:2 (kon.)
Udinese – Bologna 1:1 (kon.) | Neapol – Turín 1:0 (kon.) | Juventus – AS Řím 1:0 (kon.)
SSC Neapol
1:0 (0:0)
Turín FC
Neděle 17.10.2021, 18:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Italská Serie A • 8. kolo

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:06:58)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:20.

Domácí se dlouho trápili, dokázali sice po necelé čtvrt hodině druhé půle skórovat, ale gól byl nakonec odvolán. Poté trefili tyč a jejich frustrace gradovala, ale devět minut před koncem základní hrací doby po chybě hostů se k hlavičce v pokutovém území dostal Osimhen a zajistil svému mužstvu důležité tři body. Turín může litovat promarněných velkých možností za bezbrankového stavu, po inkasované brance se už k ničemu vážnějšímu nedostal.

Vanja Milinković-Savić obdržel po závěrečném hvizdu žlutou kartu za nemístné poznámky.

90+7

90+7
    Tečovaný balón skončil za postranní lajnou a hosté měli kopat roh, ovšem hlavní arbitr ukončil zápas. Trochu přísné.

90+6
    Pro Neapol to už vypadá hodně nadějně, soupeř bude vhazovat na své polovině a do konce nastavení zbývá půl minuty.

90+4
    Victor Osimhen přišel u rohového praporku o míč, ale ušetřil nějaký čas. Ten naopak hostům už nezbývá moc.

90+3
    Ospina chytá míč do náruče a v klidu vyčkává s rozehrávkou.

90+2
    Josip Brekalo posílal přihrávku po zemi před domácí svatyni, tu ovšem žádný z jeho spoluhráčů nezpracoval.

90+1
    Nastavovat se bude ještě dlouhých šest minut.

89
    Andrea Belotti se snažil vyměnit si přihrávku se svým spoluhráčem, ovšem zpětného pasu se nedočkal, balón doputoval pouze do zámezí. Z této možnosti šlo vytěžit jistě víc.

89
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Juan Jesus.

89
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Benjamin Kone, přichází Magnus Warming.

87
    Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku, Neapol už bude spíše zdržovat.

85
    Žlutou kartu dostává André Anguissa (SSC Neapol), který fauloval Singa.

83
    Hosté mohou zkusit odpovědět, po faulu budou zahrávat přímý kop.
    81. Victor OSIMHEN - 1:0

Petr Frömel

Branky: 81. Osimhen (Elmas)

Karty:   79. Koulibaly (NEA), 85. Anguissa (NEA) – 37. Ricardo Rodríguez (TUI), 55. Linetty (TUI), 75. Pobega (TUI)

Neproměněná penalta: 27. L. Insigne (NEA), brankář V. Milinković-Savić zneškodnil

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Rui – Ruiz, Anguissa – Politano (59. Lozano, 89. Juan Jesus), P. Zieliński (71. D. Mertens), L. Insigne (C) (71. Elmas) – Osimhen.
    Náhradníci: Meret, Marfella – Juan Jesus, Ghoulam, Zanoli, Demme, Elmas, Lobotka, Lozano, D. Mertens, Petagna.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Linetty (67. Pobega), Bremer, Ricardo Rodríguez (66. Buongiorno) – Singo, Djidji, Mandragora (C) (8. Kone, 89. Warming), Aina – Lukić, Brekalo – A. Sanabria (67. Belotti).
    Náhradníci: Beriša – Izzo, Zima, Ansaldi, Vojvoda, Buongiorno, Pobega, Baselli, Kone, Zaza, Belotti, Warming.

Rozhodčí: J. Sacchi – E. Prenna, A. Zingarelli