Riders Univerzita Pardubice – BO Ostrava 3:6 (kon.) | Black Dogs Budweis – HC MUNI 1:2 (kon.) | North wings Ústí – UK Kings Prague 7:6 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
BO Ostrava Vítkovice Steel
Pondělí 18.10.2021, 18:00 • Pardubice - Enteria arena • Univerzitní liga ledního hokeje • 4. kolo

Riders se ve třetí třetině snažili o vyrovnání, ke kterému se nakonec nedostali. Ovčaři udělal několik dobrých zákroků a hlavně dobře pracovala celá sestava Steel. Ovšem během třetiny došlo k několika sporným situacím, které dle rozhodčích proběhly bez faulu. Hráči a fanoušci Riders však byli vždy jiného názoru a ve třetí třetině jsme mohli vidět i emoce. Kupříkladu Maťátko se tak naštval, že hodil svou rukavici na led a odjel vztekle na střídačku. (20:15:00)

58:47 Viliam BÉREŠ - 3:6

58:47
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Po skrumáži před brankou Ovčařiho se hostům podařilo dostat hru na druhou stranu a VILIAM BÉREŠ dává puk do opuštěné klece. Bez asistence.

58:35
    Riders už to zkouší bez svého brankáře.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:23
    Ovčaři nyní vyrazil puk a vůbec následně nevěděl, kde se nachází. Nakonec se zkoncentroval ve své brance a proti další střele předvedl důležitý zákrok.

57:48
    Ve středním pásmu spadl po souboji další hráč Riders a rozhořčení fanoušků je nyní až vulgární.
    57:21 Marek KOVALSKI - 3:5

57:21
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Hosté nakonec rozhodují utkání svou přesilovou trefou, kdy se prosadil MAREK KOVALSKI. Asistence: David Sysala.

56:53
    Steel mají tak v závěrečných minutách šanci rozhodnout zápas, ale Riders srdnatě brání.

56:09
    Rozhodčí takové chování nepřehlédli a Maťátko dostává 2+2 minuty.

55:59
    Emoce na ledě jiskří! Maťátko se pokoušel ujet na branku, ale u modré čáry byl zastaven. Následně sebral svou rukavici a rozhořčeně ji hodil na led a odjel vztekle na střídačku.

55:19
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Strnad – 2 min., příliš mnoho hráčů).

54:14
    Riders postupně otevírají svou obranu a snaží se o vyrovnání. Steel se naopak zkouší prosadit v rychlých protiútocích do otevřenější obrany.

52:39
    A nyní nebyli daleko skutečně od vyrovnání! Ovčaři si počkal na střelu z pravé strany a bezpečně zachytil puk!

52:05
    Riders stále živí naději na nějaký bodový zisk, ovšem čas se neúprosně blíží ke svému závěru.

51:31
    Béreš se už skoro dostal do šance, ale neprošel přes posledního bránícího hráče!

49:19
    Riders mají nyní dobrou pasáž hry a tentokrát už musel zasahovat Ovčaři.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 2. Bureš (Bezděk, Muška), 6. Hejný (Maťátko, Obr), 22. Stolín (Muška, Bezděk) – 10. Bernát (Adamczyk, Gřesík), 11. Sysala (Kovalski, Gřesík), 23. Adamczyk (Béreš), 24. Kovařík (Janiczek), 58. Kovalski (Sysala), 59. Béreš

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka (Vaněk) – Vacek (C), Obr, Muška, Tomin, Bezděk, Voltner, Lenoch, Šrámek, Kmoníček, Bureš, Stolín, Hejný, Strnad, Teuber, Hrdlička, Králíček, Maťátko, Skála, Jiruška, Jindra.
    BO Ostrava Vítkovice Steel: Ovčaři – Janiczek, Gřesík, Baca, Szturc, Ficek, Moravčík, Sysala (C), Adamczyk, Béreš, Fejko, Kovařík, Bernát, Pawliczek, Kovalski (A).

Rozhodčí: L. Veinfurter – J. Řezníček, P. Hofman