Buffalo – Vancouver 5:2 (kon.) | Montreal – San Jose 0:5 (kon.) | New Jersey – Seattle 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.) | Washington – Colorado 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.)
Detroit – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 6:5 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 6:5 (kon.)
Buffalo Sabres
5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Vancouver Canucks
Středa 20.10.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Z úterý na středu se odehraje velké množství zápasů a jedním z nich bude i duel Buffalo – Vancouver, který s námi můžete sledovat od 01:00 SEČ.
    Dějištěm utkání se stane KeyBank Center

Buffalo vstoupilo do sezony jak nejlépe mohlo, když má po dvou odehraných zápasech plný počet bodů. Sabres nejprve zaskočili vysokou výhrou Montreal a poté samostatných nájezdech šťastně přetlačili Arizonu, za kterou chytal debutant v NHL Karel Vejmelka.

Buffalo – Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
    Góly a asistence:
    7. Okposo (Bryson, C. Miller), 18. Girgensons (C. Miller, Eakin), 38. V. Olofsson (Bryson, J. Skinner), 40. Bjork (Girgensons, Hinostroza), 45. Tage Thompson (J. Skinner, V. Olofsson) – 30. Ch. Wideman (Armia, M. Perreault).

Buffalo – Arizona 2:1pn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
    22. Eakin (Caggiula, Dahlin), rozh. náj. Ruotsalainen – 14. Ladd (Dzingel, Johan Larsson).

To Vancouver odehrál své tři dosavadní zápasy venku a v prvních dvou si vyzkoušel samostatné nájezdy. V Edmontonu bral bod a za přestřelku ve Philadelphii získal dva body. Naposledy Canucks zavítali do Detroitu a poprvé v sezoně nezapsali ani bod, vítězným gólem je potopil Filip Zadina.

Edmonton – Vancouver 3:2pn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)
    17. Puljujärvi (Nurse, McDavid), 38. Hyman (Draisaitl, McDavid), rozh. náj. Turris – 53. Ekman-Larsson (Höglander, Garland), 58. Q. Hughes (Höglander, J. T. Miller).

Philadelphia – Vancouver 4:5pn (1:0, 1:4, 2:0 – 0:0)
    7. Farabee (R. Ellis, Provorov), 33. Atkinson (Farabee, Yandle), 58. Konecny (Couturier, Yandle), 59. C. Giroux (Couturier, R. Ellis) – 23. Podkolzin (T. Myers, Ekman-Larsson), 25. Elias Pettersson (J. T. Miller, Chiasson), 30. Chiasson (J. T. Miller, Q. Hughes), 38. J. T. Miller (Elias Pettersson, Garland), rozh. náj. Elias Pettersson.

Detroit – Vancouver 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
    12. Fabbri (M. Staal, G. Lindström), 27. Zadina (Seider, Hronek), 60. Gagner (Bertuzzi) – 25. Garland (Horvat, Pearson).

Vzájemná utkání ze sezony 2019/20

Vancouver – Buffalo 6:5pp
    Buffalo – Vancouver 3:6

Slovenská stopa

Jaroslav Halák (Vancouver)
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Ještě jednou vítejte u sledování on-line reportáže z utkání kanadsko-americké NHL mezi Buffalem a Vancouverem. Hlásím se v době, kdy do KeyBank Center vcházejí první návštěvníci, abych vám sdělil sestavy. Tady jsou.

Buffalo Sabres: C. Anderson (Tokarski) – Butcher, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk, Hägg – Hinostroza, Cozens, J. Skinner – V. Olofsson, Tage Thompson, R. Asplund – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A) – Caggiula, Ruotsalainen, Bjork.

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Poolman, Ekman-Larsson (A), T. Myers, B. Hunt, L. Schenn, Rathbone – Garland, Horvat (C), Pearson – Boeser, Elias Pettersson, Höglander – Podkolzin, J. T. Miller (A), Dowling – Highmore, Dickinson, Lammikko.

Rozhodčí: Luxmore, Nicholson – Apperson, Nansen.
    Rozbruslení je v plném proudu

V KeyBank Center začalo rozbruslení a na ledě máme i jednoho debutanta! Je jím třicetiletý čárový rozhodčí Caleb Apperson. Nám nezbývá než mu popřát, ať se mu první zápas v NHL vydaří.

Dalšími protagonisty jsou brankáři – Craig Anderson a Thatcher Demko. Tomu bude ze střídačky krýt záda bratislavský rodák Jaroslav Halák.

Aktéři zápasu oficiálně nastoupili na led. Hymnu Kanady a Spojených států amerických přednese herečka Jennifer Campbellová.

00:01

00:05
    Na buly zkřížili hole Arttu Ruotsalainen a J. T. Miller. Úspěšnější byl centr Vancouveru.

00:40
    První útočný výpad odvrácen a stejné to bylo i na druhé straně. V kombinaci pokračuje Vancouver.

01:35
    Sledujeme z obou stran opatrný úvod zápasu. Je jasné, že žádná ze stran nechce udělat chybu, která by ji stála první inkasovaný gól.

02:12
    Konečně, první střelecký pokus. Škoda pro Buffalo, že Jeff Skinner pálil z levé strany mimo.

02:49
    Na druhé straně pálil z pozice levého beka Brad Hunt a Craig ANderson má první zákrok.

03:11
    O chvíli později měl domácí gólman plné ruce práce. Musel totiž ucpat pravou tyč, kde se snažil zblízka zasunout puk Justin Downing. Z následné dorážky se neprosadil ani Vasilij Podkolzin.

04:18
    Au, Boeserovu ránu zápěstím schytal Craig Anderson do masky a rozhodčímu dal okamžitě najevo, že má přerušit hru. Vhazovat se bude po levici brankáře Sabres.

04:31
    Domácí hokejisté neuměli protečovat puk středním pásmem a je z toho zakázané uvolnění.

05:57
    Vancouver právě vstřelil branku!
    V KeyBank Center otevřeli skóre hosté! Pearson za brankou vybojoval puk a zpoza ní ho adresoval mezi kruhy. Garland ještě na přihrávku nedosáhl, ale za ním stojící BO HORVAT už ano a dočista vymetl pravý horní růžek branky. Její strážce Anderson máchl svou lapačkou naprázdno. Asistence: Tanner Pearson.
    05:57 Bo HORVAT - 0:1

07:01
    O vyrovnání usilující Rasmus Asplund neměl na slotu přesnou mušku.

08:23
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ve vedení hosté nevydrželi ani dvě a půl minuty. Ve středním pásmu sebral puk KYLE OKPOSO, postoupil s ním do útočné třetiny a střelou z kruhu pro vhazování mířenou na bližší tyč srovnal stav na 1:1. Asistence: Zemgus Girgensons a Rasmus Dahlin.
    08:23 Kyle OKPOSO - 1:1

09:12
    Anders Bjork při snaze o obrat střílel z vrcholu levého kruhu mimo vzdálenější tyčku.

10:27
    Další výpad Buffala tentokrát zakončoval Victor Olofsson, jeho pokus zablokoval obětavý Rathbone.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:02
    Ve vysokém tempu se hra přelévá z jedné strany na druhou, prim hrají obrany obou mužstev.

13:14
    Ta domácí teď zaspala a sám na Andersona se řítil Justin Dowling. Střílel kolem pravého betonu a bohužel pro Vancouver příliš přesně. Trefil totiž tyč!

14:41
    Po předchozím varování domácí přitlačili Canucks ke zdi. V předbrankovém prostoru měl svou příležitost Zemgus Girgensons a po něm i Cody Eakin, jenže Thatcher Demko oba s noblesou vynuloval.

14:55
    Zemgus Girgensons si protáhl střídání a na Demka ještě jednou vystřelil. Gólman Vancouver šel tentokrát do pokleku a dal prostor televizní reklamě.

15:50
    Thompsona teč se stala kořistí gólmana Canucks.

16:01
    Canucks si berou vedení zpět! Miller nabil na modrou čáru Schennovi a jeho ránu po ledu přizvedl tečující JUSTIN DOWLING pod horní tyč. Na tuhle nečekanou změnu směru neměl Craig Anderson sebemenší šanci zareagovat. Asistence: Luke Schenn a J. T. Miller.
    16:01 Justin DOWLING - 1:2

17:33
    Na vrcholu pravého kruhu si našel pozici Vinnie Hinostroza. Jeho příklep Thatcher Demko hravě zneškodnil a udržel Canucks ve vedení.

18:39
    S vidinou srovnání vypálil i Jacob Bryson. Ten to zkoušel bekhendem, ale ani pokus z bezprostřední blízkosti na Thatchera Demka neplatil.

19:02
    Ofsajd Canucks.

19:31
    V rohu kluziště se potkali Vinnie Hinostroza a Oliver Ekman-Larsson. Úspěšnější byl hráč Vancouveru, který přes své spoluhráče rozehrál dál do pole.

19:57
    Colin Miller za svou brankou uštědřil hit Pettersonovi a to je to poslední, co se v první třetině stane.

20:00

Střely na branku: 11:8.

Úvod byl opatrný, ale postupem času se střelci přeci jen odvázali. Skóre otevřel Bo Horvat, jenž po přihrávce zpoza branky vymetl pravou šibenici. Ve vedení hosté nevydrželi ani dvě a půl minuty. Kyle Okoposo postoupil s pukem do útočné třetiny a střelou na bližší tyč srovnal stav. Canucks mohl vrátit náskok Justin Dowling, ale v samostatném úniku trefil jenom tyč. Co se nepovedlo jemu, dokázal Justin Dowling, jenž Schennovu střelu přizvedl před brankářem pod horní tyč. Buffalo už znovu nesrovnalo a s Vancouverem tak prohrává po první třetině 1:2.
    Zápas má o něco lépe rozehraný Vancouver

20:01

20:01
    Zajímavostí uplynulé třetiny je, že se v ní netrestalo. Změní se to ve třetině právě zahájené?

20:34
    Oliver Ekman-Larsson dostal na levém konci modré čáry Poolmanovu přihrávku, kterou proměnil ve střelecký pokus. Craig Anderson zaujal správné postavení a v pokleku puk zastavil.

20:38
    Ihned po buly vypálil Brad Hunt, domácí gólman Anderson měl opět čistý výhled.

22:29
    Zakázané uvolnění Sabres vrací hru před Andersona.

22:35
    Tentokrát získali puk domácí a okamžitě poté ho vyvezli do neutrální zóny.

23:15
    Icing Canucks. Hra je ve druhé třetině kouskovaná.

24:10
    Vancouver dobře brání. Stěžovat si na to mohou Tage Thompson a Robert Hagg. Střelu prvního z nich zblokoval Tucker Poolman, dalšímu pokusu se postavil do cesty Conor Garland.

24:31
    Ofsajd Sabres.

25:56
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., hákování).

26:00
    Domácí se rychle osvobozují.

26:24
    A znova. Vancouver se stále nemůže usadit v pásmu.

27:18
    Brock Boeser míchal pukem na modré čáře zbytečně, soupeř mu ho zase odpálil pryč.

27:56
    Asi všichni se shodnou na tom, že první přesilovka Canucks byla otřesná. V těch dalších budou muset hokejisté Vancouveru zjednodušit hru.

28:46
    V plném počtu ohrozil Andersona z pozice levého beka Jason Dickinson.

29:28
    Puk se motal před brankovištěm Vancouveru a Thatcher Demko tam musel být ostražitý. Jeho pozornost prověřil střelou z otočky Rasmus Asplund.

29:45
    Buffalo zůstalo v útočném pásmu. Další zákrok Demkovi připravil bekhendovou střelou Tage Thompson.
    Netradiční pohled na hru

30:47
    Domácí přidávají na aktivitě. Na pravém konci modré čáry měl prostor pro zakončení Colin Miller, ale Thatcher Demko i tuto střelu zneškodnil.

31:04
    A znovu Thatcher Demko, jehož jméno je v poslední době často zmiňováno. Tentokrát hostující gólman zlikvidoval ránu, kterou na hraně slotu vyprodukoval Kyle Okposo. Buffalo je v laufu.

32:12
    Gólman Vancouveru nemá chvíli klid. Teď chvátal od jedné tyčky k druhé, aby vyrazil pokusy Zemguse Girgensonsa a Drakea Caggiuly.

32:39
    Vancouver se osmělil až prostřednictvím Nilse Hoglandera, který to na Andersona zkoušel při brejkové situaci zápěstím.

33:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2+2 min, vysoká hůl).

34:11
    Will Butcher a ani dvakrát Victor Olofsson neuspěli svými střelami proti Thatcheru Demkovi. Ten střeží vancouverskou bránu jako oko v hlavě.

35:25
    Poté, co jeho spoluhráči zasypali Demka střelami, to střelecky zkusil Kyle Okposo. Jeho rána z úhlu brankáře Canucks nepřekvapila.

35:40
    Další pokus Okposoa přizvedl Tyler Myers do ochranné sítě. Vancouver se stále brání statečně.

36:15
    Napodobit své kolegy chtěl Rasmus Dahlin, na rozdíl od nich ale neměl přesnou mušku.

37:29
    Čtyři minuty dlouhé oslabení Vancouver přečkal bez úhony. Tanner Pearson si na trestné lavici zhluboka oddechl.

37:37
    To, co se Buffalu nepovedlo ve čtyřminutové přesilovce, dokázalo v rovnovážném počtu! Cozens předal u modré čáry puk Okposoovi a jeho pokus citlivou tečí usměrnil za Demkova záda ZEMGUS GIRGENSONS. Lotyšský reprezentant tím srovnal na 2:2. Asistence: Kyle Okposo a Dylan Cozens.
    37:37 Zemgus GIRGENSONS - 2:2

38:17
    Tanner Pearson zápěstím na Andersona nevyzrál. Vancouver bude muset zkusit jiný způsob, jak se opětovně dostat do vedení.

39:03
    Třeba příklepem, tak jako to teď zkoušel Jack Rathbone. Jenže ani tento typ střely na Andersona neplatil a vyrovnaný stav se tedy nemění.

39:59
    Jiné to mohlo být po přečíslení tři na jednoho, ve kterém postupovali vpřed hokejisté Buffala! Jenže Vancouver zachránila siréna oznamující konec třetiny.

40:00

Střely na branku: 27:18 (11:8, 16:10).

Zatímco v první třetině se hrálo bez vyloučení, po přestávce už k vidění tresty byly. Klasickou přesilovku měl k dispozici Vancouver, čtyřminutovou pak Buffalo. Jak se ale ukázalo, početní výhody nejsou jejich silnou stránkou. A tak přišel opět gól při rovnovážném počtu. Na svědomí ho měl Zemgus Girgensons, který jemnou tečí srovnal na 2:2. Po dvou třetinách tak mají oba týmy k výhře stejně daleko.
    Po dvou třetinách platí nerozhodný stav

40:01

40:04
    Začínáme pukem v hledišti.

40:17
    A další přerušení. Caggiulovu střelu zleva přizvedl Justin Dowling do ochranné sítě.

40:59
    Na hostujícího brankáře dostal puk až Jeff Skinner, na druhé straně kluziště to pak na Andersona zkoušel Tanner Perason zápěstím.

41:01
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., hákování).

41:29
    Série přihrávek do zakončení nevedla.

41:48
    Na zadní tyči zůstal nehlídaný Brock Boeser, střílenou přihrávku ale netečoval správným směrem.

42:06
    Přesná mířidla měl až Oliver Ekman-Larsson, který od modré čáry střílel příklepem. Craig Anderson měl celou dobu otevřený výhled.

43:01
    Buffalo je kompletní.

43:33
    Buffalo nejprve dvakrát srovnalo a teď dokonce i otočilo skóre ve svůj prospěch! Millerovu tečovanou ránu Demko vykopl před sebe a na kolenou bekhendem dorážející JEFF SKINNER se nemýlil. Asistence: Colin Miller a Dylan Cozens.
    43:33 Jeff SKINNER - 3:2

43:56
    Lepší vstup do třetí třetiny si Sabres nemohli přát! Butcherovu první střelu zblokoval obránce a druhou vyrazil brankář, který pak nebyl v optimálním postavení. Toho využil TAGE THOMPSON, když na několik pokusů uklidil puk do sítě. Asistence: Will Butcher a Victor Olofsson.
    43:56 Tage THOMPSON - 4:2

44:38

45:43
    J. T. Miller tečoval ránu od modré čáry do protipohybu Andersona, ten přesto stačil zakročit.

46:54
    Stejně jako proti střele, kterou od střídaček vyslal Tyler Myers. Vancouver je ve třetí části bezradný.

47:53
    Teď se musel předvést i Thatcher Demko, zápěstím ho zaměstnal Arttu Ruotsalainen.

48:49
    Hra se zase přesunula do obranného pásma Buffala, kde se Craig Anderson musel vypořádat se střelami Eliase Petterssona Olivera Ekman-Larssona.

49:10
    Zakázané uvolnění Canucks.

49:18
    Krátce po vyhraném buly napřáhl ke střele Will Butcher, ale Demko jeho pokus pokryl.

50:50
    Hraje se ve vysokém tempu.

51:40
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., hákování).

51:49
    Buly vyhrál Vancouver. Matthew Highmore si při cestě z obranného pásma hodil puk kolem Olofssona, ale ten ho za svá záda nepustil.

53:12
    Domácí se pokusili roztočit obávaný kolotoč. Po sérii přihrávek pak měli příležitosti Tage Thompson a Jeff Skinner, ale Thatcher Demko dvougólový rozdíl udržel.

53:24
    Ani mantinelový příklep od Colina Millera Demko za svá záda nepustil a je jasné, že šance Canucks na návrat do hry o body teď stojí právě na něm.

53:40
    Vancouver je v plném počtu.

54:14
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., nedovolené bránění).

54:23
    Chvíli po buly přišla střela, kterou tečoval Brock Boeser do výstroje Andersena.

55:30
    Už už to vypadalo, že se Rasmus Asplund navzdory oslabení dostane do úniku. Nakonec se stihl vrátit obránce a střelce v zakončení rozhodit.

55:54
    Hosté se vrátili do útočného pásma a Nils Höglander mířil zleva na přední tyč. Craig Anderson se na ni celý natlačil a nenechal tam ani centimetr místa.

56:14
    I Buffalo své oslabení zvládlo.

57:05
    Gól do prázdné branky je pro Buffalo vítanou pojistkou. Přes celé kluziště se trefil RASMUS ASPLUND. Bez asistence.
    57:05 Rasmus ASPLUND - 5:2

58:35
    Ani přes krajně nepříznivý stav se Vancouver ještě nevzdal. Dowlingovu teč ale zničil Anderson a stejně to dopadlo i po střele Hunta.

59:03
    Dalšími zakončovateli byli Luke Schenn a Brock Boeser. První z nich vypálil z pozice pravého beka zápěstím, druhý střílel zblízka bekhendem. Craig Anderson si v obou případech vylepšil brankářské statistiky a už za necelou minutu bude se spoluhráči oslavovat výhru.

Buffalo slaví! Ani ve třetím zápase nenašlo přemožitele

Střely na branku: 43:33 (11:8, 16:10, 16:15).

Buffalo má třetí výhru, po obratu porazilo Vancouver a zůstává stoprocentní

Úvod byl opatrný, ale postupem času se střelci přeci jen odvázali. Skóre otevřel Bo Horvat, jenž po přihrávce zpoza branky vymetl pravou šibenici. Ve vedení hosté nevydrželi ani dvě a půl minuty. Kyle Okoposo postoupil s pukem do útočné třetiny a střelou na bližší tyč srovnal stav. Canucks mohl vrátit náskok Justin Dowling, ale v samostatném úniku trefil jenom tyč. Co se nepovedlo jemu, dokázal Justin Dowling, jenž Schennovu střelu přizvedl před brankářem pod horní tyč – 1:2.

Zatímco v první třetině se hrálo bez vyloučení, po přestávce už k vidění tresty byly. Klasickou přesilovku měl k dispozici Vancouver, čtyřminutovou pak Buffalo. Jak se ale ukázalo, početní výhody nejsou jejich silnou stránkou. A tak přišel opět gól při rovnovážném počtu. Na svědomí ho měl Zemgus Girgensons, který jemnou tečí srovnal na 2:2. Po dvou třetinách tak měly oba týmy k výhře stejně daleko.

Na začátku té třetí dali domácí dvě rychlé branky. Nejprve obrat dokonal Jeff Skinner a jen o 23 vteřin později navýšil náskok Tage Thompson. Canucks se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale Craig Anderson už byl neprůstřelný. Když pak necelé tři minuty před koncem trefil Rasmus Asplund při power-play prázdnou branku, bylo jasné, že Buffalo tenhle zápas vyhraje.

3. Tage Thompson (BUF) 0+1

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den. (03:48:57)

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 9. Okposo (Girgensons, Dahlin), 38. Girgensons (Okposo, Cozens), 44. J. Skinner (C. Miller, Cozens), 44. Tage Thompson (Butcher, V. Olofsson), 58. R. Asplund – 6. Horvat (Pearson), 17. Dowling (L. Schenn, J. T. Miller)

Rozhodčí: Luxmore, Nicholson – Apperson, Nansen

Diváci: 7 376