Buffalo – Vancouver 5:2 (kon.) | Montreal – San Jose 0:5 (kon.) | New Jersey – Seattle 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.) | Washington – Colorado 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.)
Detroit – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 6:5 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 6:5 (kon.)
Buffalo Sabres
5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Vancouver Canucks
Středa 20.10.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den. (03:48:57)

Buffalo má třetí výhru, po obratu porazilo Vancouver a zůstává stoprocentní

Úvod byl opatrný, ale postupem času se střelci přeci jen odvázali. Skóre otevřel Bo Horvat, jenž po přihrávce zpoza branky vymetl pravou šibenici. Ve vedení hosté nevydrželi ani dvě a půl minuty. Kyle Okoposo postoupil s pukem do útočné třetiny a střelou na bližší tyč srovnal stav. Canucks mohl vrátit náskok Justin Dowling, ale v samostatném úniku trefil jenom tyč. Co se nepovedlo jemu, dokázal Justin Dowling, jenž Schennovu střelu přizvedl před brankářem pod horní tyč – 1:2.

Zatímco v první třetině se hrálo bez vyloučení, po přestávce už k vidění tresty byly. Klasickou přesilovku měl k dispozici Vancouver, čtyřminutovou pak Buffalo. Jak se ale ukázalo, početní výhody nejsou jejich silnou stránkou. A tak přišel opět gól při rovnovážném počtu. Na svědomí ho měl Zemgus Girgensons, který jemnou tečí srovnal na 2:2. Po dvou třetinách tak měly oba týmy k výhře stejně daleko.

Na začátku té třetí dali domácí dvě rychlé branky. Nejprve obrat dokonal Jeff Skinner a jen o 23 vteřin později navýšil náskok Tage Thompson. Canucks se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale Craig Anderson už byl neprůstřelný. Když pak necelé tři minuty před koncem trefil Rasmus Asplund při power-play prázdnou branku, bylo jasné, že Buffalo tenhle zápas vyhraje.

Střely na branku: 43:33 (11:8, 16:10, 16:15).
    Buffalo slaví! Ani ve třetím zápase nenašlo přemožitele

59:03
    Dalšími zakončovateli byli Luke Schenn a Brock Boeser. První z nich vypálil z pozice pravého beka zápěstím, druhý střílel zblízka bekhendem. Craig Anderson si v obou případech vylepšil brankářské statistiky a už za necelou minutu bude se spoluhráči oslavovat výhru.

58:35
    Ani přes krajně nepříznivý stav se Vancouver ještě nevzdal. Dowlingovu teč ale zničil Anderson a stejně to dopadlo i po střele Hunta.
    57:05 Rasmus ASPLUND - 5:2

57:05
    Sabres právě vstřelili branku!
    Gól do prázdné branky je pro Buffalo vítanou pojistkou. Přes celé kluziště se trefil RASMUS ASPLUND. Bez asistence.

56:14
    I Buffalo své oslabení zvládlo.

55:54
    Hosté se vrátili do útočného pásma a Nils Höglander mířil zleva na přední tyč. Craig Anderson se na ni celý natlačil a nenechal tam ani centimetr místa.

55:30
    Už už to vypadalo, že se Rasmus Asplund navzdory oslabení dostane do úniku. Nakonec se stihl vrátit obránce a střelce v zakončení rozhodit.

54:23
    Chvíli po buly přišla střela, kterou tečoval Brock Boeser do výstroje Andersena.

54:14
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., nedovolené bránění).

53:40
    Vancouver je v plném počtu.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 9. Okposo (Girgensons, Dahlin), 38. Girgensons (Okposo, Cozens), 44. J. Skinner (C. Miller, Cozens), 44. Tage Thompson (Butcher, V. Olofsson), 58. R. Asplund – 6. Horvat (Pearson), 17. Dowling (L. Schenn, J. T. Miller)

Buffalo Sabres: C. Anderson (Tokarski) – Butcher, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk, Hägg – Hinostroza, Cozens, J. Skinner – V. Olofsson, Tage Thompson, R. Asplund – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A) – Caggiula, Ruotsalainen, Bjork.
    Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Poolman, Ekman-Larsson (A), T. Myers, B. Hunt, L. Schenn, Rathbone – Garland, Horvat (C), Pearson – Boeser, Elias Pettersson, Höglander – Podkolzin, J. T. Miller (A), Dowling – Highmore, Dickinson, Lammikko.

Rozhodčí: Luxmore, Nicholson – Apperson, Nansen

Diváci: 7 376