Chabarovsk – Vladivostok 1:2 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 4:5 (po pr.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)
CSKA Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Petrohrad – Kunlun 7:0 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 2:5 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Dynamo Moskva
Čtvrtek 21.10.2021, 18:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u hokeje zase někdy na viděnou. (20:30:53)

Dynamo Moskva si po výhře polepšilo v tabulce Západní konference na třetí pozici. V příštím utkání se za tři dny doma střetne s Viťazem. Nižněkamsk bude hrát rovněž v neděli, a to na ledě Nižného Novgorodu.

Dnešní utkání sledovalo 1 552 diváků.

Také ve třetí třetině vsítilo Dynamo jednu branku a potvrdilo tak na ledě Nižněkamsku roli papírového favorita. Na konečných 3:0 zvyšoval v 50. minutě dvě vteřiny po konci přesilové hry Vladislav Jefremov, jenž našel přízemním pokusem z levého kruhu skulinku mezi betony Sudnicina. Neftěchimik nehrál špatně, recept ale na výborně chytajícího Bočarova nenašel.

59:47
    Ještě jedno přerušení hry. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:36
    Štěstí ještě v závěru zkusil Kirill Vorobjov. Jeho pokus z pravé strany byl tečován mimo hrací plochu.

59:06
    Začala poslední minuta utkání. Duel už se pouze dohrává.

58:41
    Ronald Knot se opřel do kotouče z vlastního obranného pásma. Nikým netečovaná rána skončila na zadním hrazení a pískáno je zakázané uvolnění.

58:23
    Rozhodčí musí v závěru řešit několik menších rozmíšek. Zatím se jim daří držet aktéry na uzdě. Podrážděný Rafael Bikmullin odjíždí na střídačku.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Za tohoto skóre s největší pravděpodobností i celého zápasu.

57:51
    Ivan Bočarov lapil do výstroje nahození od modré čáry. Aktivně si před brankovištěm počínal Marat Chajrullin, k dorážce se ale nedostal.

57:21
    Eric O'Dell mířil z pravého kruhu pro vhazování zápěstím do lapačky připraveného Sudnicina.

56:38
    Hraje se delší dobu bez přerušení. Bulat Šafigullin nezachytil na modré čáře zpětnou přihrávku a domácí se tak museli z pásma vystěhovat.

56:07
    Pavel Porjadin se před brankou natahoval na teč. Ivan Bočarov vyrážel k levému mantinelu.

55:19
    Na hře Neftěchimiku je znát nervozita. Nepřesnosti jsou nyní ostatně k vidění na obou stranách.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 14. Petunin (O'Dell, Klinkhammer), 26. S. Bojkov, 50. V. Jefremov (Andrej Sergejev)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Tuohimaa) – K. Vorobjov (A), Knot, M. Sidorov, Klok, Petriščev, Glazkov, Puzanov – Chajrullin (C), Čiviljov, Porjadin – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin (A) – Ansel Galimov, J. Popov, Vladislav Šutov.
    Dynamo Moskva: I. Bočarov (A. Jerjomenko) – A. Mironov (A), Vojnov, Andrej Sergejev, Volkov, A. Pedan, J. Zajcev, S. Bojkov – Raševskij, Šipačov (C), Galijev – Petunin, O'Dell (A), Klinkhammer – Igumnov, Fisenko, Trinějev – Muranov, V. Jefremov, V. Michajlov.

Rozhodčí: Kulakov, Ščenjov – Kučava, Lazarev