FC Písek
2:1 (0:1)
SK Slavia Praha B
Pátek 22.10.2021, 17:00Česká fotbalová liga (A) • 13. kolo

Utkání je u konce. Šťastnější jsou nakonec hráči od řeky Otavy. Zápas se však pro Písek nevyvíjel vůbec dobře a od jedenácté minuty byli sešívaní ve vedení. Zlom nastal až v závěru, kdy nejprve v 80. minutě vyrovnal Koreš a v 85. minutě Voráček svou trefou rozhodl o vítězství Písku 2:1. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezký páteční večer. (18:57:08)

90+3

90+3
    Jednu z posledních možností Slavie zastavil ofsajd.

90+2
    Voráček se snažil odkopnout míč do bezpečí, Bárta si však pomohl faulem.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
    Písečtí získali po rohovém kopu další cenné vteřiny.

88
    Blíží se závěr zápasu, hosté se těžko dostávají k balónu, Jihočeši zkušeně získávají čas...
    85. VORÁČEK - 2:1

85
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí fotbalisté otáčejí vývoj utkání. Po křížné přihrávce se balón dostal k MARTINU VORÁČKOVI, který z levé strany poslal balón přesně k vzdálenější tyči – 2:1.

83
    Dnešní utkání sleduje 636 diváků.

82
    Štěpán Koreš dostává napomenutí v podobě žluté karty.

82
    Domácí vycítili šanci a plný bodový zisk. V těchto chvílích jsou písečtí fotbalisté jasně lepší.
    80. KOREŠ - 1:1

80
    Domácí se přeci jen dočkávají vyrovnání. ŠTĚPÁN KOREŠ usměrnil balón přesně k levé tyči a svou trefou rozjásal domácí publikum – 1:1.

79
    Šubert dobíhal přihrávku, ale u balónu byl o krok dříve domácí gólman.

78
    Šubert inkasoval přihrávku do postavení mimo hru.

77
    Kinský nemusel zasahovat po rohovém kopu Písku.

75
    Kinský zastavil další útočnou akci soupeře. Hostující gólman drží naděje Slavie na bodový zisk.

73
    Změna v domácím týmu. Miroslava Maříka na hřišti nahradil Adam Petr.

73
    Toula nedokázal zpracovat přihrávku na paty. Ze slibně vypadající šance tak nebylo nic.

71
    Podobná situace jako před minutou, akorát na druhé straně a faulující hráč byl Karel Kulík. Také tento zákrok byl oceněn žlutou kartou.

70
    Jakub Kopáček nedovoleně zastavil unikajícího Bělouška a dostává žlutou kartu.

68
    Mařík dostal do nohy křeč. Po krátkém ošetření se opět zapojil do hry.

65
    Ze standardní situace vyplynulo pouze nepřesné zakončení hlavou Pražanů.

64
    Martin Voráček tvrdě atakoval soupeře a dostává žlutou kartu.

63
    Patrik Schramhauser vidí žlutou kartu.

62
    Hosté poprvé střídají. Ze hry odešel Jakub Zeronik, opačným směrem zamířil Martin Šubert.

60
    Hráči obou týmů nadále předvádí vysoké tempo hry, šancí je rovněž dostatek. Je skoro až těžko uvěřitelné, že je skóre pouze 0:1.

58
    Centrovaný balón dolétl přímo do rukavic Kinského.

55
    Horský si v malém vápně počínal velice aktivně. Dvojice píseckých obránců však nakonec znemožnila soupeři skórovat.

54
    Alexandr Bárta je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.

53
    Závar před bránou Slavie. Sešívaným se nakonec s vypětím všech sil podařilo udržet míč před brankovou čárou.

50
    Střela Zeronika mířila těsně nad horní tyč.

48
    Toula křížnou přihrávkou nabídl skórování Horskému, který v pádu těsně minul balón.

46
    Písečtí vstoupili do druhé půle se změnami v sestavě. Na lavičce náhradníků zůstali Štěpán Pineau a Matěj Volf. Do hry se zapojili František Belej a Václav Hrachovec.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:07.

45+3

45+2
    Bárta dobrým obranným zákrokem zastavil útočícího Voráčka.

45+1
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44
    Standardka Píseckých těsně minula levý horní roh Kinského brány.

43
    Jakub Zeronik tvrdě atakoval Bělouška a je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.

42
    Běloušek měl po rohovém kopu možnost vyrovnat, ale z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout gólmana Kinského.

41
    Satrapa výborným zákrokem vyrazil balón, který směřoval do pravé šibenice.

39
    Za vzájemnou potyčku ve středu hřiště dostávají žluté karty Miroslav Mařík a Martin Douděra.

38
    Bárta měl na kopačce druhý gól Slavie. Po rohovém kopu skluzem dobíhal balón a jen pár decimetrů mu scházelo, aby balón trefil lépe.

36
    Útok Pražanů zastavila pomezní sudí, která signalizovala ofsajd.

35
    Kinský ukázkově vyboxoval rohový kop Koreše.

33
    Standardní situaci hostů zastavil Satrapa.

32
    Hlavní sudí se karet vůbec nebojí. Faul Ondřeje Bělouška znamená již čtvrtou žlutou kartu po půlhodině hry.

30
    František Matys nedovoleně zastavil rozběhnutého protihráče a dostává napomenutí v podobě žluté karty.

30
    Voráček mířil do levé šibenice, jeho střele chyběl cca metr.

29
    První rohový kop hostů neznamenal pro Satrapovu bránu žádné nebezpečí.

28
    Další útočnou akci Slavie zastavil útočný faul.

26
    Domácí hráč těžce došlapuje na pravou nohu a odkulhává za postranní čáru.

24
    Schramhauser po tvrdém zákroku soupeře zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.

22
    Hlavní rozhodčí podruhé vytahuje žlutý kartonek. Tentokrát je jejím adresátem hostující hráč – Michal Šmíd.

20
    Mařík se snažil centrovat míč z pravé strany, ale nastřelil pouze protihráče Bártu.

18
    Matěj Volf dostává za faul ve středu hřiště první žlutou kartu.

16
    Tvrdá střela Kalouska ze střední vzdálenosti mířila do středu brány, kde stál připravený Kinský.

14
    Domácí přidali na aktivitě, ale ze dvou rohových kopů se jim nepodařilo ohrozit bránu soupeře.
    11. HORSKÝ - 0:1

11
    Tým Slavia B právě vstřelil branku! První vážnější akce hostujících hráčů končí gólem. FILIP HORSKÝ usměrnil svou střelu přesně k pravé tyči a domácí gólman se po balónu natahoval marně – 0:1.

10
    ... rozehrávka nakrátko se ukázala jako špatná volba.

10
    Koreš bude zahrávat první rohový kop v utkání.

9
    Pineau centroval do pokutového území, kde Matys odvrátil míč do bezpečí.

8
    Praporek pomezní sudí je nad hlavou. Voráček byl v postavení mimo hru.

6
    Voráček mohl jít sám na bránu, ale poslední obránce Šmíd zastavil útočnou akci Písku.

4
    Maříkovi na útočné polovině unikl balón těsně do zámezí.

3
    Útočnou akci zastavilo ofsajdové postavení jednoho z hráčů sešívaných.

2
    Douděra hlavičkoval výkop Kinského v zámezí, tato skutečnost neunikla pozornosti pomezní sudí.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči Slavie, zápas může začít.

1

FC Písek: Satrapa – Kulík, Volf, Schramhauser, Pineau, Kalousek, Běloušek, Mařík, Voráček, Kotrba, Koreš.
    Náhradníci: Lalák, Belej, Kulík, Hrachovec, Petr.

SK Slavia Praha B: Kinský – Šmíd, Bárta, Zeronik, Horský, Douděra, Matys, Kopáček, Labík, Nikl, Toula.
    Náhradníci: Beran, Šimeček, Šubert,Hrubeš, Vorel, Štětka, Fülöp.

Rozhodčí: Langmajer – Šálková, Hessová.

Poslední vzájemný ligový zápas se odehrál v Písku, dne 1. 11. 2019, kdy se rovněž hrálo pod rozsvícenými reflektory. Písečtí si připsali nejtěsnější výhru, díky přesnému zásahu Martina Voráčka z 21. minuty.
    Domácí obrana si bude muset dávat největší pozor na Martina Douděru, který v třinácti startech zaznamenal solidních 10 branek. Zajímavé statistiky má na druhé straně také Štěpán Koreš, který v letošní sezoně nastoupil v jedenácti zápasech a dokázal se prosadit osmkrát.
    Uvidíme, zda se podaří některému ze zmíněných kanonýrů pomoci svému týmu k vítězství. Páteční utkání odstartuje úvodním výkopem v 17. hodin.

Písecké fotbalisty čeká jeden z dalších zápasů pod umělým osvětlením. Soupeř přijede opravdu pikantní – SK Slavia Praha B. Obě mužstva si doposud vedou podobně. Jihočeši zatím nasbírali 24 bodů, což stačí na třetí příčku. Pražanům patří páté místo a na svém kontě mají 21 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.